Skocz do zawartości

Błędy w tłumaczeniu "Źródła"


Rekomendowane odpowiedzi

@Anton Gorodecki 

Sprawa kłótni Era z zespołem była poruszana na tym jego forum, które zostało zlikwidowane. Teraz do tego już się nie dotrze. Śladowe wiadomości można znaleźć na forum Samotnego Stalkera.

Pozostałości, to pokazana wyżej Elżbieta, która była kwestową enpecką w cz1. na Topielach. Są nimi też fleszki i PDA znajdowane w schowkach, teraz nieistotne, bo były kwestowymi w cz1. Również znajdujemy dodatkowe artefakty teleportujące, które do niczego nie służą, bo mamy od początku ich komplet znaleziony w cz1.

https://www.youtube.com/watch?v=pH6jJ65MLiQ

Luka się nie zmaterializował jeszcze wcześniej niż mnie chyba @wariat i on próbował różnych wariantów uwolnienia go z "powłoczki". Jest to w temacie. Nie powiodło mu się, więc z ciekawości spolszczyłem moda, zagrałem i mam to samo. Sprawdzałem wchodząc tak z Promzony jak i z Jupitera. Nie mogę sugerować winy tłumaczenia, skoro nie znamy przyczyny. Stwierdziłem tylko fakt braku "ucieleśnienia Luki" pomimo że mod potwierdzał prawidłowość gry ( gry po rosyjsku problemu nie sprawiały, moda ukończyłem). Wczytałem zapis sprzed wejścia do DK i wykonuję inne zadania ( a to trochę potrwa ) aby sprawdzić czy to nie one blokowały ucieleśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kondotier napisał:

Pozostałości, to pokazana wyżej Elżbieta, która była kwestową enpecką w cz1. na Topielach. Są nimi też fleszki i PDA znajdowane w schowkach, teraz nieistotne, bo były kwestowymi w cz1. Również znajdujemy dodatkowe artefakty teleportujące, które do niczego nie służą, bo mamy od początku ich komplet znaleziony w cz1.

Proszę cię, kto na to zwróci uwagę? Wszyscy, którzy grają w Źródło jadą stricte według poradników lub wideo serii z YT.

2 godziny temu, kondotier napisał:

Nie mogę sugerować winy tłumaczenia, skoro nie znamy przyczyny. Stwierdziłem tylko fakt braku "ucieleśnienia Luki" pomimo że mod potwierdzał prawidłowość gry ( gry po rosyjsku problemu nie sprawiały, moda ukończyłem).

Ech, Kondi, muszę zwrócić ci honor, bo lać wodę to ty umiesz. 

Ciekawi mnie czy któryś jeszcze z grających w Źródło miał ten sam problem. Mogłoby to potwierdzić lub nawet dać odpowiedź, czy rzeczywiście spolszczenie stwarza ww. problemy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Pierwszym, któremu się Luka nie zmaterializował, był @Starika.. .

Błędu w tłumaczeniu, ani nieprawidłowej gry być nie może, o czym świadczy informacja od moda i pojawienie się "białego zombi". Zrzuty z moich gier.

ss_fred_08-04-21_18-11-00_(darkvalley_new).jpg ss_fred_08-04-21_18-05-43_(darkvalley_new).jpg 

A co do "lania wody" toś mnie człowieku zaskoczył. Ja jestem za stary, aby w takie coś się bawić. Nie muszę szukać taniego poklasku. Jeśli konkrety są dla ciebie laniem wody, to czym jest wpis jakiegoś kabotyna, próbującego zaistnieć?

Pytasz, kto zwróci uwagę na pozostałości z cz1. Tu masz zrzut z teleportu na Topiele. To jest podpowiedź do gry od ERa.

ss_fred_09-04-21_17-29-09_(predbannik).jpg

Przeczytaj i zwróć uwagę na przedostatni biały akapit. Jeśli gracz ma znaleźć Lizę, na topielach ma Dżil, a po powrocie Elżbietę, to zgłupieje. Tym bardziej, że ma pouczenie, że gdy Lizy nie ma, to ma wchodzić i wychodzić aż ją znajdzie.

Elżbieta do teleportu biegnie na czasówce. Jak gracz wróci znaleźć Lizę vel Dżil, to zawali zadanie.

Jak sam zagrasz, to zmienisz zdanie.

@metek58

Błąd w opisie lokacji. Wyświetla się "Przedmieście" zamiast tłumaczenia oryginalnej nazwy Графский Пруд  (Hrabiowski lub Pański Staw).

ss_fred_09-07-21_13-04-00_(dead_city).jpg

Teraz są dwa Przedmieścia. Przy poprawianiu uważać i nie zmienić nazwy faktycznego Przedmieścia. Drobnych literówek nie wstawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • metek58 zmienił(a) tytuł na Błędy w tłumaczeniu "Źródła"
  • 1 miesiąc temu...

@Anton Gorodecki Cieszy, że taki wyga jak ty wziął się za Źródło spolszczone. Dam Ci zaproszenie do tematu na PW, gdzie dodajemy zrzuty z błędami. A patcza przygotwywuje @Szczepan9205.

A co dotyczy tych podwójnych ukośników, to nie są zbędnymi. Zajdziesz ich sporo więcej, bo tak autorzy moda zaznaczają dołączone do dialogów myśli enpeców, lub takie jakby dodatkowe wyjaśnienia, naprowadzające na "właściwe tory".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

@Starika.. Sprecyzuj ten problem. Kilka razy przechodziłem ten fragment, ale ani w rozmowie z Azotem, ani już przy samym Zwierzoboju, jakichkolwiek problemów nie miałem. No i nikt kto grał po mnie, też tego nie zgłaszał. Może jeszcze wypowie się @Szturmowiec Suseł , bo on jako ostatni pobrał moda i z tego co pisał, zadanie na Zwierzoboja zaliczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Zadanie na Zwierzoboja też zaliczyłem, bo po prostu miałem znacznik jego osoby na mapie. Miałem takowy błąd w tłumaczeniu a obie łatki do spolszczenia zostały nałożone. Aczkolwiek z drugiej strony piwko radzieckie nie jest opisane jako część modernizacyjna do broni tak jak to bywało wcześniej także nie wiem jak to z tym tłumaczeniem.

image.png.4a2c0e191b99f0b3beb7db3455ae23ea.png

(screen Susła) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Po rozmowie z Azotem pojawia się tylko znacznik, a reszta w pamięci. Zwierzobój ma za zadanie poopowiadać nam o sposobach walki z mutantami i nic więcej. A przy tej okazji mod nam daje możliwość "zaopatrzenia się" w pożyteczne arty, w tym na wytrzymałość i udźwig. Chyba wiesz, że artefakty w tym modzie się degradują i zamieniają w brukowce, których nie można wyrzucić, a tylko można przenieść np. do trupa czy schowka? W temacie jest opisany sposób, jak je przywrócić do świeżości.

Takich "pamięciowych zadań" będziesz miał jeszcze kilka. Chyba pamiętasz je z poprzedniej gry.

A piwo sowietskie, jest teraz tylko piwem. Szanuj je, bo jest potrzebne do zadań dialogowych i dostaje się za nie sporo granatów oświetlających, niezbędnych w takich podziemiach, gdzie przestaje działać prąd elektryczny. Można i bez nich się obejść, jeśli zna się oficjalny, znajdujący się w modzie sposób czasowego rozjaśniania obrazu, za pomocą klawiszy numerycznych. Nimi też można przejść od mgły do słonecznej pogody, po teleportacji.

To z piwniczki na pchlim, szybko możesz wykorzystać, idąc na Kordon teleportem, a skrypt cofnie cię z drogi do mostu znów na posterunek. Pojawi się dodatkowy enpec, który za piwo da Ci granaty oświetlające. Możesz je zabrać ze sobą ( ale trochę ważą ) i oświetlać nimi w kanałach, albo odsprzedać i kupić namiary na schowki, które jak się sprawisz, sam znajdziesz, choć to do łatwych nie należy.

WAŻNE. Jeśli jeszcze nie robiłeś zadania na bio snorka z Agropromu, to go nie bierz na Wysypisku, ale wczytaj zapis sprzed rozmowy i idź na Agroprom i weź u tych łowców artefaktów stojących na skarpie przy zakładzie. Ale wcześniej pokręć się trochę po tym pagórku i zlikwiduj mutanty. Wykonanie zadania dla artefakciarzy jest konieczne do zmiany nastawienia do Ciebie najemników w Dolinie Mroku. Teraz są na czerwono, a po zaliczeniu zadania zżółkną i jak los Cię do DM zaniesie, możesz u tamtejszych namów brać zadania. I zadania od Wolności z MW możesz robić w DM bez problemów.

Jeśli by ci artefakciarze zginęli, trzeba brać zadanie u najemników przy bajorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.