Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zerknąłem, że to pierwszy mod jaki ukończyłem od wakacji tamtego roku 0_0, niezła przerwa.

Najpierw plusy, już samo animowane menu wygląda zachęcająco. Fabuła dla najemników, zachaczająca o historię z dwóch pierwszych gier z serii jako baza też bardzo fajna. Mod nie jest jakiś bardzo długi ale zapewni jakieś 10, a może nawet kilkanaście godzin gry.

Kolejne plusiki to sporo cutscenek, tego zawsze w tej serii brakowało, mamy nagrane po rosyjsku dialogi. Dużo różnorodnych zadań, są też różne skryptowe akcje. Mamy też kilka niezbyt dużych i może nie najładniejszych ale za to nowych lokacji. Przynajmniej ja sobie ich nie przypominam. Nowe artefakty, nowe modele npców, nowe kombinezony.

Są nawet walki z bossami :)

Spolszczenie od @mrozek całkiem dobre, jak na jego pierwszy mod fabularny wyszło całkiem ok, w ramach przechodzenia moda i można powiedzieć "testów" staraliśmy się wyłapać jakieś babole, co nieco się znalazło, wiadomo.

No to teraz minusy moda.

Dla mnie największy minus to quest poboczny z Inkwizytorem, potem kolejny dla Oresta, które jeśli je przegapimy to "uwalą" nam moda, a dokładniej doprowadzą do złego zakończenia historii po może jakiś 30% rozgrywki. Także czujcie się ostrzeżeni i lepiej na Agropromie zagadujcie do każdego w bazie Powinności, żeby typka nie przegapić. Kurcze pierdołowate questy poboczne, które przy braku ich wykonania wpłyną nam później na niemożność popchnięcia głównej fabuły to niezbyt fajny pomysł. Szczególnie, że ten npc w sumie jakoś nie zwracał na siebie uwagi, że to ktoś ważny. ;)

Brak jakiejś paczki broni ale w sumie tak dawno nie grałem w czysty Zew, że nawet jakoś bardzo mnie to nie bolało.

Czasami trudno zaskoczyć co mamy teraz zrobić żeby popchnąć fabułę, czy trzeba z kimś pogadać, dokądś iść, czegoś użyć, np walkie talkie.

Sporo razy latamy w tą i z powrotem przez te same lokacje, które są puste. Przydałoby się od czasu do czasu jakiś spawn mutantów czy wrogich npców, żeby było do kogo postrzelać i żebyśmy nie lecieli na hura.

 Niby jest sporo nowych kombinezonów do wyboru ale bardzo szybko zdobywamy egzoszkielet i po modernizacji w sumie nie ma na co więcej patrzyć u handlarzy.

Czasami dziwne i głupie zachowanie wrogów.

Jakoś mało miejsc do spania albo ja nie potrafiłem znaleźć.

 

Pomimo  wad to bardzo fajny modzik. Moja ocena 8/10.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych drobnostek, to warto zauważyć, że autorzy ZD mieli chyba w planach dodać więcej zadań pobocznych lub jeszcze bardziej rozwinąć główny wątek, bo w Szpitalu można się natknąć na Szramę i Lebiediewa, jednak porozmawiać z nimi nie można. 

@mrozek zaktualizował spolszczenie, a więc mamy do niego odświeżone linki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem,ale pobrałem z torenta by przetestować i widzę że to gotowy mod od razu z grą,dodałem tylko spolszczenie,fakt mam robaczki na ekranie startowym,jak nowa gra czy tam opcje ale dialogi w modzie są po polsku,robaczki mnie zdziwiły ale to malutki kłopot,spolszczenie działa z wersji pobranej z torenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już w porządku,zrobiłem jak na stronce pisane było,zaraz zobaczę jak cudo śmiga.

Jest ogromny problem z celowaniem i ekranem,jak celuję z celownika z natowskiej broni karabin jakby do gory się podnosił oraz robi się żolty ekran na celowniku,nie można strzelać,a jak przetestowałem na  WWintarze problemu tego nie ma. Zobaczcie sami oto mały film

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was kuma o co chodzi w Zagubionej Duszy by znaleść gostka w opuszczonej kopalni bo takie zadanie mam,jestem dokładnie w tym miejscu,byłem nawet na dole a tam nikogo nie ma,najemnicy z którymi pracuję nic mi nie powiedzą a sam teraz jestem w kropce bp nie rozumiem o co tam chiodzi. Jakaś pomoc panowie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moda przeszedłem, ambiwalentne uczucia mam, z jednej strony naprawdę ciekawa fabuła, którą aż chce się odkrywać, mroczny klimat + świetny soundtrack i cutscenki, z drugiej strony wyrywanie włosów przez powtarzanie raz całego agropromu, nie wiem kto wpada na pomysły aby zadaniami pobocznymi, hamować fabułę przez, co musiałem agroprom cały powtarzać, oraz dwa razy labolatorium przez zły spawn artefaktu oraz zbugowanego ostatniego bossa 7.5/10. @mrozek Dzięki za spolszczenie :)

Edytowane przez hadam
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@cez137 W takim razie usuń plik user.ltx i mod się uruchomi z domyślnymi ustawieniami - pobaw się po kolei opcjami i zobacz po przestawieniu której mod przestaje startować.

Lub ewentualnie tak jak już Ci kiedyś pisałem - mody do Stalkera na 32 bitowym silniku Zewu Prypeci lubią gryźć się z Win10 więc jeżeli nic się nie dzieje po kliknięciu skrótu to - menedżer zadań, znajdź proces xrengine.exe - zakończ proces/zadanie i do oporu, aż w końcu zaskoczy bo może tu o to chodzi, a nie o to, że któraś z opcji (graficznych) w ustawieniach coś psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 wiesz co? mod poszedł, włączyłem go po kilku godzinach tzn teraz ale...no właśnie, niby chodzi ale zapisy (quick save) strasznie długo trwają, to samo wyjście do menu, to trwa ok 15 sekund czyli dłuższą chwilę, trochę lipa tak grać, jak dla mnie to dyskwalifikuje moda, jest na to jakiś sposób? do tego jakby tego było mało zapisy się nadpisują i nie można wrócić do wcześniejszego zapisu z poziomu menu, po drugie to nie da się wejść w menadzera, tylko reset

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cez137 napisał:

@Szczepan9205jest na to jakiś sposób? 

Tak. Nacisnąć Escape, wejść w opcje i zmienić trochę grafikę, ustawienia w dół, rozdziałka w dół, oświetlenie w dół.

Metoda prób i błędów żeby znaleźć złoty środek pomiędzy jakością obrazu, a tym jak gra płynnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Tu musiały by się już wypowiedzieć osoby, które grały w tego moda - ja nie grałem, więc nie pomogę. Jeżeli nikt nie miał podobnych problemów to wątpię, żeby to była wina moda. Mnie czasami takie długie wracanie z menu do gry się przytrafiało jak robiłem na kompie w tle coś jeszcze - np. przenosiłem pliki z partycji na partycje, albo rozpakowywałem coś win rarem lub ewentualnie coś się aktualizowało. Ja na Twoim miejscu wyłączył bym sobie tryb pełnoekranowy w Stalkerze, zmniejszył okienko z grą i odpalił zakładkę wydajność w menedżerze zadań i zobaczył czy np. PC w momencie jak się to dzieje zużywał jakieś duże wartości % procesora, ramu lub dysku.

Jeżeli tak to proponował bym Ci pomyśleć nad pełnym formatem - może masz dysk zawalony, albo mało miejsca na partycji z systemem i przez to Stalker się "krztusi", ale to tylko moja teoria i przyczyna może być zupełnie inna, ale z drugiej strony - jeżeli ktoś by miał podobne problemy to rączej by tu o nich wspomniał bo parę osób jednak w Zagubioną Duszę grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb przecież pierwsze co robię jak mi mody się walą to właśnie to, wszystko mam praktycznie na minimum albo delikatnie powyżej minimum, oświetlenie dynamiczne, to pierwsze, trawy na 0, cienie na 0, sam się zastanawiam co by tu jeszcze zmienić, mod postawiony zgodnie z instrukcją 

@Szczepan9205 nie watpie, nigdy jak gram to nic nie robię w tle i wszystko wyłączam

No i już lipa, włączam go teraz i znowu zero reakcji

Może log coś powie?

xray_cez137.log

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Ja bym na twoim miejscu sprawdził bo może kończy Ci się dysk albo inny komponent, a nawet o tym nie wiesz :P

To próbuj tą metodą z zakańczaniem procesu - powinien w końcu wystartować, ale nie raz trzęba kilka-kilkanaście razy spróbować zanim zaskoczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 dysk na pewno nie, jest nowy, miesiąc ma może, SSD samsung M2, komputer jest sprzątany, odkurzany na bieżąco, wątpię żeby coś do tak nawaliło, poza tym z innymi grami nie ma problemu, chodzą mi tu mocniejsze gry typu forza horizon 4,5, wiesiek 3, wszystko lata jak po*ebane tylko zawsze z tymi modami jest problem🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb 

18 minut temu, tom3kb napisał:

to nie wiem co ty robisz, że grasz na najniższych np na kompie jaki masz w profilu

ja też nie wiem, serio, może za mocny komputer do tych modów? nie mam zielonego pojęcia, przecież nie zawracał bym Wam gitary jakby mi to chodziło, na 5 modów to 3 mi nie chodzi, albo się nie chcą uruchomić albo jakieś cyrki robią jak tutaj, raz sie uruchomi raz nie, bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.