Skocz do zawartości

Czym się różni Anomaly a Dead Air.


Rekomendowane odpowiedzi

Na Dead air jest mniej addonów niż na Anomaly, ma też taki bardziej ,, mroczny" klimat i moim zdaniem jest mega trudny i trzeba miec niesamowita cierpliwość żeby w niego zagrać. Możesz się posłużyć różnymi addonami do niego widziałem że ktoś zrobił paczkę broni TAZ dla Dead air albo zainstalować Hybrida od @Junx który ułatwia grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba mody są bardzo dobre. Podobna platforma  Call of Chernobyl a więc podobne lokacje i schowki mniej więcej w tych samych miejscach. W Dead Air cięższa atmosfera, trudniej zdobyć broń, pancerz. Mutanty groźniejsze. Mniej broni, mniej pancerzy. Wybór tylko jednej frakcji na początku. Anomaly bardziej rozwinięty crafting, więcej broni, pancerzy. Jest też w przeciwieństwie do Dead Air dość rozwinięta linia fabularna. W anomaly więcej strzelania, a w Dead Air w raz z upływem gry Zona staje się coraz puściejsza, martwa. Jest więcej różnic. Ja częściej grałem w Anomaly ze względu na wybór różnych frakcji na początek gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moddb jest addon do Dead air dodający możliwość wybrania sobie frakcji na sam początek gry a także i uzbrojenia, sam z niego korzystałem bardzo fajny addon.

Dead air jest trudniejsze bo trzeba cały czas biegać, już nie wspominając o strzelaniu, raz cię ktoś trafi i już się jest dead. Dlatego do tego moda trzeba mieć nerwy ze stali.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead Air z tego co pamiętam bardziej stawia na handel wymienny, przynajmniej przez pierwsze godziny. Majsterkowanie też ciekawe.

Przeglądałem pobieżnie dodatki do Dead Air i widziałem jakieś rozszerzenia, które doczekały się maszynowego tłumaczenia, więcej niż w przypadku Anomalii. Może to ze względu na nowe zadania i ich charakter?

https://www.moddb.com/mods/dead-air/addons/dead-air-revolution-english-translation

Pięćset nowych zadań? Brzmi obiecująco...  stawia na powolne badanie Strefy i trzeba zdobyć namiary na przejścia. Nasze wyposażenie możemy ulepszać przez craft, właściwie to musimy bo nic innego nie będziemy mieli.

Dodatek Rerum dodaje nową linię fabularną, brak opisu „Dragomira" a Rebalance to linia fabularna, trochę zadań i większych czy mniejszych zmian, ma też najwięcej dodatków do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W skrócie: Dead Air jest słabiej rozwinięte i jest mniej opcji rozgrywki. 

Kiedy Anomaly się rozwija i co chwila dodawane są do tego moda jakieś nowe addony, to Dead Air zostało daleko w tyle i nic się nie zapowiada na to żeby wersja 1.0 wyszła w najbliższym czasie, a nawet jak wyjdzie to będzie to już przestarzała wersja, na tle Anomaly. 

Podobnie będzie z Powrotem Legendy, zanim wyjdzie kolejna wersja tego moda, to wszystkie "nowości" będą przestarzałe na tle wcześniej wspomnianego moda, Anomaly. 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, użytkownicy tak katują Anomaly nowymi addonami że to się w głowie nie mieści ale to też pokazuje jakie ma możliwości ten mod. Tylko szkoda że na tą chwile nie ma żadnego addona dodającego nową fabułę, znaczy jest ale on przywraca oryginalną z CoCa. Ale szczerze - Za dużo już tego Anomaly, ciągle i ciągle tylko Anomaly.

Dead air też ma nawet dużo addonów https://www.moddb.com/mods/dead-air/addons 6 stron, to nie tyle samo co Anomaly ale jednak coś tam jest :P Tutaj na forum też sobie poszperaj może też coś znajdziesz :) 

 

Uważam że i tak warto zagrać Dead air pomimo że aż tak popularne nie jest ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Anomaly jak i Dead Air nie są modami, a bazami do ich tworzenia. Te "fabuły" jakie zawierają, mają na celu dać możliwość przyszłemu twórcy normalnej fabuły, zapoznać się z tą bazą. Stąd bierze się tyle tych różnych dodatków. Ale one nadal nie przekształcają tych baz w pełnowartościowe mody, lecz rozszerzają bazę. Jak powinno wygląda takie przekształcenie, pokazuje mod Powrót Legendy. Ale ta "jaskółka" wiosny nie uczyniła. Nie ma chętnych do robienia fabuł, stąd biorą się inne nie dokończone mody. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 20:10, Suseł napisał:

Racja, użytkownicy tak katują Anomaly nowymi addonami że to się w głowie nie mieści ale to też pokazuje jakie ma możliwości ten mod. Tylko szkoda że na tą chwile nie ma żadnego addona dodającego nową fabułę, znaczy jest ale on przywraca oryginalną z CoCa. Ale szczerze - Za dużo już tego Anomaly, ciągle i ciągle tylko Anomaly.

Dead air też ma nawet dużo addonów https://www.moddb.com/mods/dead-air/addons 6 stron, to nie tyle samo co Anomaly ale jednak coś tam jest :P Tutaj na forum też sobie poszperaj może też coś znajdziesz :) 

 

Uważam że i tak warto zagrać Dead air pomimo że aż tak popularne nie jest ;) 

 

 

 

Do Anomaly masz mod "escape from pripyat" który znacznie poprawia rozgrywkę jak i grafikę, oraz efekty. 

Jeśli nigdy nie przeszedłeś żadnego moda z COC, to oba te mody zrobią na ciebie wrażenie, ale z Anomaly można więcej wyciągnąć. Już same drobne zmiany terenu są na plus, bo np jest więcej drzew, a w końcu to zona, więc powinno być napieydolone tych drzew, a nie jak w podstawce soc, jedno drzewo na kilkanaście metrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suseł napisał:

Oj ja przeszedłem CoCa i Anomaly :) Słyszałem o tym modzie tylko że jego trzeba instalować przez ModOrganizera :P

 

To nie jest trudne, na yt masz poradnik. 

 

Tu masz przykład z rozgrywki i inne dodatki, które sprawiają że Anomaly jest znacznie lepsze.

Gdybym miał lepszego kompa to bym ciupał, bo z tymi modami Anomaly jest wgl inną grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suseł napisał:

Oglądałem już tego moda, samemu już próbowałem go też zainstalować ale po prostu jestem zbyt leniwy żeby to wszystko ogarniać :P 

A jaką specyfikacje masz? 

Aktualnie specyfikacja wkur.. bo już 8 raz usuwam cały folder i wypakowuje wszystko na nowo, bo jakiś addon pieprzy mi całą grę. Najpierw wgl się uruchomić nie chciała a teraz tekstury rąk i broni mi usunęło, pomimo że nie dodawałem żadnego addona na takie tekstury to nwm o co chodzi. 

 

A co do samego moda, to polecam, kilka min roboty trwa instalacja, tylko z pozoru wydaje się to skomplikowane. Naprawdę warto, gdyby nie efekty trafień i celowniki 3d to bym grał. Próbowałem sam je usunąć, ale nie mogłem znaleźć addonu z tym. 

Ogl też możesz tego moda zainstalować w sposób tradycyjny chyba, czyli z przenoszeniem folderu do zawartości gry. Dzisiaj się z tym znowu pobawię i zobaczę co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian  Nie dziw się. Jeśli dodajesz kolejny "zmieniacz", to on nie dokonuje zmian poszczególnych linii w pliku, ale zamienia cały plik, dokonując tylko swoich zmian w pliku oryginalnym. Tak więc zmiany jakie zrobił poprzedni "zmieniacz" zostają usunięte na rzecz pierwotnych. Chcąc mieć z obydwu "zmieniaczy" musiałbyś ręcznie w plikach dokonywać zmian tylko w liniach. Ale to ryzykowna sprawa, bo można plik całkowicie spieprzyć.

Aby nie przeinstalowywać, przed wrzuceniem nowego "zmieniacza", otwórz go i zmieniaj poszczególnymi plikami, robiąc kopie tych które ulegną zmianie. Jak nie wypali to wstawione pliki usuniesz i przywrócisz te z kopii.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 15:10, Suseł napisał:

A ty próbujesz tego EFP zainstalować czy po prostu Anomaly z różnymi addonami? Podaj mi co wrzucasz to może będę w stanie ci powiedzieć który addon takie problemy sprawia.

EFP. Zainstalowałem, pograłem, wszystko git, ale znowu jakiś kret musiał wlepić swoje brudne, obślizgłe łapska do jakiegoś addonu i mam tak że broń z 99% stanem mi się zacina, a nwm teraz który addon coś takiego powoduje. 

W sobotę wychodzi wersja 2.5, to poczekam te kilka dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.