Skocz do zawartości

Diuna (2021)


vidkunsen

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na to ale nie liczę na nic pod moje pojęcie obrazu. Franka " Diunę" za małolata przeczytałem, dwa razy w życiu wróciłem do tematu ale zawsze pierwszych tomów bo na  piątej wodzie po kondzieli zacinałem się. Dwa pierwsze tomy, świetne.  Ostatnio w filmach za mało wybitnych mord pokroju Jacka Nicholsona czy Hopkinsa, etc. Ładne buzie, wyreżyserowana mimika i wielki ch....j w scenariuszu. 

Edytowane przez Zawisza
Mam problem z poprawnym pisaniem i pilnuję się.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

@vidkunsen - obejrzałem . I trzyma klimat.  Niestety wymaga znajomości ksiązki aby zrozumiec co sie dzieje na ekranie. Sugeruje przeczytać. Ze zrozumieniem.

Szaddam , Atrydzi , Harkonnenowie, Bene Gesserit , Matka Wielebna , Jihad Butleriańska i Mentaci , Gildia i przyprawa geriatryczna -  wszstkie zaleznoci między tymi Graczami są wytłumaczone w książce . W I cześci  filmu  nie ma tych informacji , lub są bardzo szczątkowe. Zapowiedziano cześć drugą . Logiczne bo zasadniczo film konczy się na pierwszym tomie.

Nie ma co porównywac do Fundacji .  Subiektywnie -z pełna świadomością polecam!

BTW: o co Ci chodzi z pozostałymi cześciam Universum? One nie przystają do "Diuny"- sa tylko jej kontynuacją .

  • Super 2
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, że nie mam żadnych oczekiwań co do tego filmu. Nie będę porównywał klasy aktorów i teraźniejszych produkcyjnych możliwości technicznych.

Zamierzam raz jeszcze udać się na "dobrze przyprawioną:biggrin:" pustynną planetę Araksis i po prostu dobrze się bawić.  

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w sobotę do kina na Diunę i mam zamiar "dobrze bawić". Jakieś tam opinie nie popsują mi zabawy i zostawię swoją ocenę dla samego siebie. Przeczytałem w młodości Diunę a teraz zobaczę jej ekranizację. Czy będzie to "skwarek"? Czy kawałek dobrego kina, się okaże. :005:

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja książek nie czytałem,  widzę, że troche ich jest :) jak przez mgłę kojarzę wersję filmową Lyncha? Jedyne co mi się ze słowem Diuna kojarzy to wielkie glizdy :D

Jak popatrzyłem na te nowe trailery to jestem pozytywnie nastawiony.

Niby przebąkują coś, że drugi film powstanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą takich filmów jest to, że za dużo jest tych książek w serii. I stawiam orzechy przeciwko złotówkom, że skończy się na dwóch filmach i po ptakach.

A takie pytanko dla tych co czytali książki. Np do @boberm

Ten film to, że tak powiem chociaż całość pierwszej książki, czy tylko jej część?

A może na odwrót ścisneli tu wydarzenia z paru tomów?

A może wszyscy zawsze tak mówią o Diunie bo kolejne części to już nic takiego? I jak filmować to tylko tą pierwszą się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen - jak Cie lubie tak musze stwierdzic jasno i wyraznie - jakieś kocopały wypisujesz.

 

12 minut temu, tom3kb napisał:

Największą wadą takich filmów jest to, że za dużo jest tych książek w serii. I stawiam orzechy przeciwko złotówkom, że skończy się na dwóch filmach i po ptakach.

A takie pytanko dla tych co czytali książki.

Ten film to, że tak powiem chociaż całość pierwszej książki, czy tylko jej część?

A może na odwrót ścisneli tu wydarzenia z paru tomów?

Film w jest w miare poprawną ( na tyle na ile medium filmowe jest w stanie oddac niuanse) ekranizacja książki. Wydarzenia  pzredstawione na ekranie to zasadniczo istotna część I tomu. Jak pisałem poprzednio- nie czytając książki mozesz być ciut zagubiony , bo nie wszystko zostało zaakcentowane. Ale główna myśl pzrewodnia ( tak własciwie jest ich kilka )- tak. Vide -mój poprzedni post. @vidkunsen- jak zwykle wypisuje jakies dyrdymały -  śmiem twierdzic że nie wie o czym mówi :-)))Nie czytał ksiązki.

Diuna w dwóch tomach to zamknieta całość . Reszta książek to taka siódma woda po kisielu która powstała na fali zainteresowania tematem. Co przyznał sam auto rw którymś z wywiadów. Takie eksplorowanie nośnego tematu do granic.

 

 

  • Dodatnia 3
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zaryzykować i pójść do kina na ten film, chociaż nie lubię chodzić do kina. Byłem kiedyś na filmie Pacyfic Rim i wyszedłem w połowie. Nie dlatego, że film kiepski, tylko było tak głośno, że nie szło wytrzymać.

Podejrzewam, że robią to specjalnie, by przygłuchawa od tych słuchawek na uszach młodzież mogła coś usłyszeć🙂

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także Smox omijam szerokim łukiem kina wszelkiej maści i rodzaju.

Głośno, smród żarcia i spoconych z emocji "kinomaniaków" ;), amalgamat chlewu z paśnikiem, słychać tylko  odgłosy żarcia i rycia niczym dziki w samarach (torbach) z chrupkami wszelkiego rodzaju, siorbanie i mlaskanie spragnionych "pijawek" kinowych.

A nad wszystkim niczym ozon unosi się fetor kebabu, gyrosa czy tureckiego placka z azteckim sosem - tzw. pizza z ketchupem.

Tak było  dawno temu gdy byłem z dzieciakami w kinie na filmie o psie Piorunie, obejrzeliśmy go ponownie w domu, na kompie i nie miałem przeswiadczenia, że jestem w sali konsumpcynej na jakiejś czereśniackiej potupajce.

Diuna - ponad 2 godziny w klimacie z kamerą wśród zwierzęcych pobratymców. :);) 

  • ? 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pacjent1972 napisał:

Temat zrobił taką reklamę "Diunie" że każdy pójdzie do kina jak w dym, często w ciemno nie wiedząc z czym to się je. :005:

Ilu ludzi, tyle będzie opinii na dany temat. I dobrze, po to są dyskusje. Niestety, kiedy czytam takie posty

W dniu 19.10.2021 o 20:23, vidkunsen napisał:

Obejrzałem, sama lipa, no może trochę sosny - efekty.

2/10

 to przeważnie rezygnuję z dalszej dyskusji, ponieważ nie dokarmiam trolli. Dziecko z podstawówki napisałoby bardziej rzetelną opinię na dany temat.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelna opinia byłby skrótowy opis tego co obejrzałem ale unikam tego bo to jest nadinterpretacja zwana takze "spojlerem".

Ja obejrzałem i nie jest to w moim guscie widowisko warte obejrzenia niz jeden raz tak żebym wiedział o czym jest jakakolwiek dyskusja w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.