Skocz do zawartości

Mody do klasycznego Dooma


Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie mi coś nowego wyskoczyło na yt, fanem gier z uniwersum HALO nie jestem ale ostatnio np podobał mi się seriał scifi HALO.

 

No ale tutaj mamy moda do Dooma 2, a konkretniej weapon packa z bodajże 26 broniami z serii, kilka klas postaci i jakieś inne bajerey ale to sobie można poczytać opisy.

uc5NErT.png

image.png

Temat z linkami: HALO: Doom Evolved.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doom Metal Soundtrack Mod - Volume 6

Doom Metal Soundtrack Mod

Jeden z addonów do Dooma który obowiązkowo powinien być łączony z modyfikacjami, kompatybilny jest z KAŻDYM modem a najlepiej pasuję z modami Brutal Doom. Nazwa wskazuję co ten dodatek robi :D

Doom Metal Soundtrack mod - Volume 6 - pobieranie
 

Spoiler

 

 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pojawił się nowy megawad z 32 mapkami wykorzystujący paczkę tekstur OTEX więc wyglądał będzie ładnie, jeszcze w niego nie grałem, poskakałem tylko z konsoli żeby obejrzeć kilka mapek.

image.png

Wygląda ciekawie.

image.png

image.png

Liczby wrogów na znośnym poziomie ale pod sam koniec będzie chyba z tym przegięcie niestety.

Link do tematu moda: KLIK

 

Samemu teraz ogrywam "klasyki" bo megawady z 1995/96. 

Memento Mori. 

320px-MM_Intermission.png

Na razie część pierwszą, a potem sequel. Jak na takie dziadki spoko zrobione mody. Dopakować jak zwykle jakimś Brutalem i lepszymi teksturkami i można tłuc potworki.

Więcej info o obu np tutaj: Memento Mori i Memento Mori II.

Początek rozgrywki z jedynki.

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cG6lCro.png

Coś dla lubiących klimaty post apo, kolejny, najnowszy DBP -> DBP50: Emerald City.

Motyw przewodni miasto po upadku ludzkości, które przyjęła przyroda. Czyli dużo ruin budynków i dużo roślinności, kolorystyka brązy i zieleń. Do ogrania 15 map.

image.png

image.png

Temat moda wraz z linkami na Doomworld: KLIK

Fajny jest też nowy mod do pierwszego Dooma...

image.png

Cztery epizody do przejścia, pierwsze trzy raczej łatwe, finał już trudniejszy.

Pobieranie: KLIK

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marines: Red Alert

image.png

Ładnie wyglądające demo kampanii możliwie, że dużego moda. Na razie mamy 4 mapy do przejścia, czy powstanie reszta trudno powiedzieć bo autor nie dał znaku życia od roku. Ale nawet teraz jest w co pograć, przynajmniej godzinka strzelania.

Mod idzie bardziej w rozgrywkę w stylu Dooma 3. Jest też trochę nowości, opcjonalne zadania, trochę tekstu na ekranie opowiadającego historię, nowi wrogowie, nowe tekstury, różne skryptowe akcje, stacje do uzupełniania żyćka jak w Half Life itp.

Przejście całości można obejrzeć np tutaj:

Modzika pobieramy STĄD.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chciałby poprawić sobie grafikę w starym Doomie 1/2 to właśnie wyszła nowa paczka tekstur wysokiej jakości.

Logo.png

Mod nazywa się Doom Enhancement Project, w skład zestawu wchodzą 4 archiwa więc możemy wybrać tylko to co nas interesuje albo korzystać z wszystkiego.

Screenshot_Doom_20220807_181709.1.png

Mod to paczka tekstur wysokiej jakości, zestaw obiektów (te wszystkie znajdźki), paczka nowych dźwięków, paczka nowego oświetlenia dla gry.

Screenshot_Doom_20220522_074715.png

Screenshot_Doom_20220807_181913.png

Całość pobierzemy z ModDB.

Ps. Niektóre części paczki mogą powodować konflikty np z Project Brutality, podejrzewam, że paczka obiektów, u mnie np nieprawidłowo wyświetlał się model strzelby w dłoniach, widok przez muszkę jest ok.Tak tylko na chwilę odpaliłem, nie testowałem ale w sumie mnie najbardziej interesują tekstury otoczenia.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmc03.jpg

Biophilia czasami do znalezienia pod tytułem WMC03 to mod zawierający 6 map. Ładne nowe teksturki i bodajże dwa nowe potworki.

shot0003.png

shot0000.png

Poniżej trochę rozgrywki.

Moda znajdziemy np: TUTAJ

 

A tu premiera nowego "community project".

image.png

Zasada była prosta robimy mapy z maksymalnie 30 przeciwnikami (to chociaż powinno być szybkie granie ;) ). Miało też nie być zagrywek w stylu "wstawiamy na mapę 30 cyberdemonów itp".

Screenshot_Doom_20220812_104730.png

Screenshot_Doom_20220812_103511.png

Mapek do przejścia jest aż 64, w różnym stylu, kolorystyce i o różnym stopniu trudności.

Początek rozgrywki na czystym Doom 2.

Moda pobieramy STĄD

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla odmiany dwa mody gameplayowe/ paczki broni.

image.png

Mod dodaje 47 sztuk broni z czasów drugiej wojny światowej. Nie tylko najbardziej znane klasyki od Rosjan, Niemców, Brytyjczyków czy Amerykanów ale znalazło się też kilka pukawek japońskich czy włoskich.

Oprócz tego mod podmienia wrogów na drugowojenne wariacje przeciwników z Wolfensteina 3d.

Około 100 wariacji takich zwykłych przeciwników i 60 wersji różnych bossów, więc różnorodność spora.

Nie wiem jeszcze czy w modzie jest możliwość używania widoku z muszki i szczerbinki dla dokładniejszego celowania.

Poniżej prezentacja arsenału.

Moda pobierzemy np STĄD

 

Druga paczka dodaje giwerki z okresu wojny z Wietnamu jakby ktoś chciał polatać sobie no z M60.

image.png

W temacie moda znajdziecie dokładniejszy opis plus obrazki, ja wrzucam tylko filmik.

Moda znajdziecie na forum zdoom: KLIK

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ogrywałem eleganckiego moda pod względem wyglądu i klimatu. Co prawda grałem na starym rzęchu i mój komp nie wyrabiał, psuł jakieś skrypty w walce z ostatnim bossem więc ostatnie 5min walki musiałem obejrzeć na yt.

a2mq0ms.png

Jak ktoś kojarzy takie coś jak Lovecraft, Wielcy Przedwieczni, Cthulhu, to dodatkowo może mu się historyjka spodobać.

Nkyw9W0.png

Shadows of The Nightmare Realm.

Mod nie jest zbyt długi, jakaś godzinka+ gry, 6 map, a właściwie jedna wprowadzająca, 3 główne, jedna ukryta no i arena z Bossem na koniec. Ładny graficznie, fajne udźwiękowienie, klimatyczny soundtrack. Nowi przeciwnicy.

On8lS8K.png

Moda pobieramy z: KLIK

A jakby ktoś chciał zobaczyć to tak wygląda rozgrywka z BD.

 

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@tom3kb

40 minut temu, tom3kb napisał:

Zestaw 15 map utrzymanych w gotyckiej stylistyce, dodatkowo każda utrzymana w odmiennej kolorystyce, jest kolorowo :)

No te mapki to cudo totalne :D Tego moda na pewno sobie pobiorę i pogram, bo wygląda świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł kolorowe mapki ci się spodobały? To "pa tera".

Ciradian Offset.

Screenshot_Doom_20220807_184701.png

Mod z 7 mapami, nowe tekstury, nowi przeciwnicy i nowe uzbrojenie.

Screenshot_Doom_20220807_184928.png

Paczka waży sporo jak na moda do Dooma bo 140mb.

Screenshot_Doom_20220807_185216.png

Duża galeria screenów i linki do moda są w jego temacie np na ModDB.

Screenshot_Doom_20220807_185830.png

Trzeba liczyć się ze sporymi wymaganiami jak tak by chciał pograć na full.

 

A ja jeszcze wczoraj świeżynkę pobrałem z moddb.

The Heretic.

D.png

Krótki wad z 16 mapami podzielonymi na 4 epizody, w każdy ostatnia mapa to walka z innym bossem. W ogóle w tym modzie jest dużo nowych potworków, które co jakiś czas robią na mapkach za mini bossów. Są też nowe giwerki.

B.png

Mapy są raczej proste i nieduże, choć jest kilka "z pomysłem", na plus dla mnie, że jest mało wrogów z 50-80 na mapkę więc leci się szybko. Ja dzisiaj usiadłem po obiadku i pyknąłem całość na raz :) oczywiście z PB grałem.

F.png

The Heretic na moddb.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczność graczy Dooma ma swój Magazyn w którym opisują mody itp rzeczy ale przy okazji robią też swoje wady. Jeden już tu wcześniej wrzuciłem, Biophilia.

Ale teraz dwa pozostałe równie ciekawie wyglądające.

wmc01.png

Mod z 6 mapkami gdzie użyto tekstur z Dooma 3, Zwiedzimy bazy, podziemne laboratoria itp.

6FC1edF.jpeg

b1tCjzo.jpeg

Tak to wygląda w akcji.

Moda pobierzemy np zKLIK

 

Ich drugi projekt to....

wmc02.jpg

Zwiedzamy fortecę/zamczysko opanowane przez piekielne siły. Do przejścia jest 12 map.

Screenshot_Doom_20210520_010646.png

image0.png

Link do tematu moda: KLIK

 

Na koniec świeżynka nowy megawad z 32 mapkami z serii Moon (dokładniej czwarty mod z serii).

TITLEPIC.png

Screenshot_Doom_20220906_000606.png?widt

Full Moon 2 pobierzemy z: KLIK  tam też linki do poprzednich części.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdążyłem przejść propozycji z wtorku, a tu już kolejne ładne mody się pojawiają.

Azazel's Second Descent

image.png

Kolejny megawad z 32 mapkami, w późniejszych etapach na mapkach można się natknąć na potyczki w stylu "slaugter" ale w wersji lite czyli walki od czasu do czasu z hordą czy dwiema przeciwników.

image.png

Temat moda z linkami na Doomworld.

image.png

 

Teraz coś krótszego.

image.png

Austernity | A Simplicity Tribute

Niezbyt długi ale ładny mod zawierający 3 mapki.

image.png

Moda można pobrać z Moddb

Jak sam tytuł wskazuje mod jest hołdem dla innej produkcji więc jakby ktoś chciał sprawdzić poprzednika to

320px-Simplicity_Title.png

To megawad z 30 raczej krótkimi i szybkimi mapkami do przejścia.

Poniżej link do odświeżonej i odpicowanej wersji Ultimate Simplicity.

 

BONUS:

image.png

Brutal Wolfenstein wyszedł w 2018 roku, w 2022 dostał kilka update-ów w tym jeden duży ostatnio. Teraz mamy wersję z numerkiem 5.8.

image.png

A w niej naprawiono masę błędów, zmiany w gameplay-u i uzbrojeniu. Całkowicie przerobiono epizody 3 i 4, w tym dodano nowe mapy. Epizod 5 i 6 są wciąż w produkcji.

Moda można pobrać z Moddb.

Ps. Zniszczalne źródła oświetlenia :D jaka współczesna gra to oferuje :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Najlepiej mi się gra w mody z niezbyt dużą liczbą przeciwników, a tutaj już sam tytuł mówi wszystko 50 monsters.

image.png

Na każdej mapie mamy 50 wrogów, są dwa wyjątki. Mapki nie są duże, każda praktycznie do pyknięcia w 5min, w sam raz na krótkie posiedzenia. Nowe tekstury, nowe potworki.

Trochę rozgrywki z pierwszej mapki.

Link do moda: KLIK

A jakby ktoś chciał sobie postrzelać w Doomie z giwerek z Counter Strike-a to...

image.png

Mod do pobrania z Moddb.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcący dzisiaj natknąłem się na fajną totalną konwersję.

image.png

image.png

Mod sci-fi, nowa fabuła, nowe tekstury, przeciwnicy, uzbrojenie i muzyka. Trzy epizody z 15 mapami.

image.png

Ja gram sobie z Project Brutality więc broń i przeciwników mam innych ale jest klimatycznie chociaż przeszedłem dopiero kilka pierwszych mapek.

image.png

Moda pobieramy z Moddb.

Ps. Krótki gameplay z wersji demo poniżej.

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwie świeżynki z wczoraj z ciekawą kolorystyką na mapach.

 

Pierwsza to kolejny już 52 mappack z serii Doomer Board Project.

 

DBP52: Havoc in Creation

image.png

image.png

Tym razem 12 mapek.

Pobieranie: KLIK

 

Drugi to trzecia część z serii Intergalactic Xenology, a właściwie to aż 3 mody bo w Intergalactic Xenology Trilogy zostały odświeżone i przerobione mapy z poprzednich dwóch odsłon (10 map).

image.png

image.png

Jak ktoś je już zna to w menu gry może wybrać od razu najnowszy trzeci epizod ostatnie 5 mapek. Cała trylogia to 15 map.

image.png

image.png

Mod do pobrania: KLIK

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.