Jump to content

Całkowicie nowy stalker po tylu latach od premiery :D


xBishop
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie,jestem totalnie początkującym bo nigdy nie grałem :D,od której części mam zacząć?,narazie atakuje Cień czarnobyla i nie wiem czy dobrze zacząłem :D.

Jakieś protipy dla nowego prócz kombinezony najemników na dachu z początkowej lokacji?,może jakies filmiki lub poraddniiki ktoś mi podrzuci bo nie mogę się połapać w ogole na tym forum :D 

Link to comment
Share on other sites

@xBishop dobrze zacząłeś, najlepiej grać tak jak wychodziły gry czyli, Cień Czarnobyla potem Czyste Niebo (chociaż to prequel Cienia jeśli chodzi o wydarzenia) no ina koniec Zew Prypeci.

Największego protipa już odkryłeś samemu, zwiedzaj mapy, zaglądaj w różne kąty to znajdziesz czasami coś ciekawego. W wiosce kotów na poddaszu budynku po drugiej stronie ulicy w skrzyni np artefakt. Tak samo w jednej z piwnic. O innych przedmiotach nie wspomnę.

Nie wiem w czym by tu jeszcze podpowiadać bo poza tym, że chodzisz i bierzesz zadania od ludzi jak w jakimś rpgu to reszta to raczej standardowy fps więc raczej ogarniesz.

No chyba, że masz jakieś konkretniejsze pytania/problemy?

Link to comment
Share on other sites

@xBishop  Po pierwsze, to :witam:y na forum. Dobrze trafiłeś.

Oprócz wymienionych wyżej znajdiek, w wiosce masz jeszcze do zabrania konserwy z piwnicy w pierwszym domu z prawej za płotem, idąc od Sidora. Na strychu skrzynia. A w tym domu przed płotem, w piecu ( nie usmaż tyłka w ognisku !!! ) wódka, a w skrzyni w pokoju apteczka. Na ziemi, koło ogniska gdzie siedzą nowicjusze leży energetyk. Ostatni dom po lewej, w piecu ( na niskim przysiadzie ) amunicja śrutowa, a w innym pomieszczeniu w garnku konserwa. Środkowy dom po prawej z rozwalonym dachem, na nim skrzynka z medykamentami. Na strychu domu za Wikiem, plecak. Zaglądaj do tej skrzyni koło piwniczki, częsty spawn amunicji.

Nie skąp apteczki Tolikowi, będąc już w wiosce da zadanie. Rozbij skrzynie w barakowozie koło niego.

W późniejszej grze, jak Sidor wyśle Cię na strażnicę po dokumenty, z płyt przy płocie przeskocz na wychodek i dalej na strych. Rozbij skrzynie. Bug powoduje, że ich zawartość może spaść na podłogę niżej. Warto zabrać.

A w całej grze, każda niebieska skrzynia to schowek albo z łupem, albo na Twoje nadmiarowe wyposażenie. Tak samo jak plecaki leżące w ustronnych miejscach. Weźmiesz zadanie na uratowanie nowicjusza przed psami, to niedaleko od tego miejsca pośród kamieni i anomalii masz plecak. Również sześcienne skrzynie ( zwróć uwagę na ich sepiowaty kolor, bardziej szare nie ) są do rozbijania i częstym łupem.

Inne porady dostaniesz w razie problemów z grze. A samodzielnie możesz korzystać z porad youtiuberów i ich wideo poradników, jak m.in. ten:  https://www.youtube.com/watch?v=yZsylXQXbuo A na YT jest ich sporo. Cień Czarnobyla i Czyste Niebo są ze sobą mocno powiązane, więc kolejność gry obojętna, choć określenie prequel przy CzN sugeruje zagranie jako pierwszego. Natomiast Zew Prypeci to inna bajka. Możesz w niego zagrać kiedy chcesz.

 

 

A przy okazji gratulacje z wyboru gier Stalker do zagrania :brawo:    i życzę :viva:.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Wow Panowie Dziękuje bardzo za takie przywitanie :D.Nie wiedziałem że tutaj na forum tak wiekowym będzie tak prędki i miły odzew-a ja myślałem że zje bki dostane bo nie wiedziałem w którym dziale to napisać...a więc zawitam na dłużej.Każde protipy mi się przydadzą więc proszę jak się komuś przypomnie to piszcie :D.Jedynie co to wkurza mnie w grze ten max kg w ekwipunku.Ogólnie gra się przyjemnie tylko jak narazie w podziemiach agropromu troche jest strasznie,nie raz i nie dwa z krzesla bym sie wyglebił.Na pewno podejdę mocno do gry a w przyszłym(chyba bo nie jestem pewien co do daty) zawitam w stalkerze2.

Jak narazie plan jest ograć wszystkie stalkery bez modów,później mody.

Jeszcze chce upolować S.T.A.L.K.E.R na płytach CD bo narazie mam cyfrowe na platformie(nie wiem czy można tutaj nazwy pisać?).

Tak czy siak dzięki jeszcze raz za taki odzew!.

EDIT:

A właśnie,jak się śruby używa i po co?,jak w te burze się wchodzi?czy musze ich unikać?

 

Edited by xBishop
Link to comment
Share on other sites

@xBishop śruby są pod klawiszem 6. Rzucasz żeby wykryć położenie anomalii żeby w nią nie wpaść i nie zginąć.

Te "burze" :) to chodzi ci o różne anomalie.

25 minut temu, xBishop napisał:

a ja myślałem że zje bki dostane bo nie wiedziałem w którym dziale to napisać

Przeniosłem do lepszego działu ;) Nowych nikt nie opierdziela od razu bo przecież nie wszystko się wie od początku.

Link to comment
Share on other sites

Raczej trudno będzie to zdobyć przechodząc 1 raz SoC, ale jak zdobędziesz 4 takie same arty(te co dają +30% ochrony do czegoś(Sprężyna, Błona itd.)) to zakładasz na pas i wchodzisz w odpowiednią anomalie.

Nabija ci życie do pełna i naprawia twój ulubiony pancerz, gdzie bez tego w końcu musiał byś go wyrzucić/zmienić na inny.

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

@xBishop Sprecyzuj te "burze". Czy to takie zjawiska na niebie? Czy efekty jakie powstają po naruszeniu anomalii?

Gra ma kilka różnych zakończeń, o czym często grający po raz pierwszy nie wiedzą. W spojlerze masz opisy od czego zależą zakończenia. Przeczytaj jeśli chcesz.

 

Spoiler

Gracz może ukończyć grę na siedem sposobów:

Zakończenia z Monolitem (tzw. złe zakończenia):

  • Jeśli gracz zabije przywódców Wolności i Powinności, Striełok wypowiada życzenie Chcę rządzić światem. Wtedy Monolit wchłonie jego świadomość, która stanie się jego częścią.
  • Jeśli gracz zdobędzie minimum 50 tysięcy rubli, Striełok wypowiada życzenie Chcę być bogaty. Wtedy Striełok zobaczy spadający deszcz złotych monet, który jest iluzją stworzoną przez Monolit. W rzeczywistości jest to walący się dach, który grzebie Striełoka pod zwałami gruzu.
  • Jeśli gracz ma złą reputację, Striełok wypowiada życzenie Ludzkość jest zepsuta i musi zostać poddana kontroli. Striełok ma wizję końca świata, po czym budzi się w ciemnym miejscu, gdzie nie ma nic oprócz niego.
  • Jeśli gracz ma świetną reputację, Striełok wypowiada życzenie Chcę żeby Zona zniknęła. Striełok ma wizję Czarnobyla przed katastrofą po czym okazuje się, że został oślepiony.
  • Jeśli gracz nie spełnił żadnego z powyższych warunków, Striełok wypowiada życzenie Chcę być nieśmiertelny. Wtedy Monolit zamienia go w metalową statuę.

Zakończenia z projektem Świadomość-Z (tzw. dobre zakończenia):

  • Striełok przyłącza się do projektu Świadomość-Z. Zostaje umieszczony w kapsule i zasypia.
  • Striełok nie chce przyłączyć się do projektu Świadomość-Z. Zostaje teleportowany na obrzeża elektrowni po czym po walce z oddziałami Monolitu dociera do głównego pomieszczenia, w którym niszczy kapsuły, niwecząc cały projekt.

A co dotyczy udźwigu protagonisty. Aby poznać prawdziwy smak gry, trzeba grać na oryginalnych ustawieniach. Ale na forum jest dział, w którym jest wiele porad, jak "pomóc" mu nosić więcej, lub nawet zrobić z niego ciężarówkę. Ale tego musisz poszukać sam, przy okazji poznając forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity