Jump to content

Problem z uruchomieniem


Terixo
 Share

Recommended Posts

Hej Stalkerzy.

Zwracam się do was z prośbą. Ostatnio naszła mnie ochota na ponowny powrót do zony :) Jednak napotkałem problemy. Zacząłem od Czystego Nieba bo to było moje pierwsze spotkanie z Zona i tak również chciałem do niej wrócić. Niestety problem pojawił się przy próbie odpalenia Zewu Prypeci. Pierwsza próba instalacji była z płyty. Jakie było rozczarowanie gdy po próbie uruchomienia gry komputer chwile mieli jakby gra miała się odpalić, niestety tak nie jest jednak w menedżerze zadań za każdą próba pojawia się x-engine ale gra się nie uruchamia. Po kilku/kilkunastu próbach potrafi odpalić jednak jest to tak losowe i irytujące, że postanowiłem kupić grę w wersji cyfrowej mając nadzieje że problem zostanie rozwiązany. Jakie było moje rozczarowanie jak po ściągnięciu gry wystąpił ten sam problem 😞

Próbowałem szukać info co może być tego przyczyną jednak bez skutku. I teraz przychodzę tutaj prosić was o pomoc. 

Nazwa urządzenia    DESKTOP-OLO51AB
Procesor    Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz   3.20 GHz
Zainstalowana pamięć RAM    8,00 GB
Typ systemu    64-bitowy system operacyjny, procesor x64

Karta Graficzna NVIDIA GeForce GT 320 

BŁAGAM POMÓŻCIE !!

 

Edited by Terixo
Link to comment
Share on other sites

@Terixo  To podaj takie informacje. Płyta z której instalowałeś, jakie ma pochodzenie? Odkupiona od kogoś używka? Nie było problemu z instalacją przy rejestrowaniu gry?

Gra cyfrowa kupiona Na GOG czy Steam?

Na forum jest temat od @Pirunvirsi z wszystkimi podstawkami. Tyle tylko, że trzeba je poskładać.

Ale spróbuj jeszcze w skrócie pulpitowym w elemencie docelowym dodać  -skip_reg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@kondotierPłyta była z czasów dzieciństwa pewnie z jakiegoś czasopisma(problem z weryfikacja był ale zainstalowanie patcha pomógł jeśli o to chodzi ) a wersja cyfrowa z GOG'a. Ale z tego co pamiętam płytka wcześniej chodziła bez problemu na starym pc na win xp i jakies 2 lata temu ale tez na innym sprzęcie ale tez miałem lekkie problemy ale nie tak jak teraz tutaj i to głownie przy modach. 

Nie wiem czy problem nie jest spowodowany niekompatybilnością z win 10.  Gra sie niby uruchamia ale nic sie nie dzieje. Nie wyskakuje żadnego błędu a menadżer zadań pokazuje uruchomiony program uruchomiony tyle razy ile prob1022415126_xray.thumb.png.d8dc1a879d9a9e3e7e89752a79f0fef5.png

Link to comment
Share on other sites

@Terixo  Tak nie powinno być z tymi silnikami. Powinien być tylko jeden. I po zamknięciu gry, powinien zniknąć.

Zew Prypeci jest bardzo czuły na brak wpisu w rejestrze. A jak kiedyś tam miałeś grę zarejestrowaną i nie dokonałeś wyrejestrowania, to gdzieś tam wisi na Steamie, bo lata temu tylko tam gra się rejestrowała. Samo dodanie patcha to za mało. On tylko usuwa niedoskonałości w grze. Masz dostęp do Bibliotek Steama? Sprawdź jaki status ma tam gra.

Natomiast dziwnym jest to, że nie działa Ci ta gra z GOGa. Z nią problemu być nie powinno. Nie korzystam z tych cyfrowych, to się nie wypowiem.

Link to comment
Share on other sites

Z jakiego miejsca odpalasz grę? /bin/ czy bezpośrednio z głównego folderu, spróbuj usunąć plik ustawień profilu (user.ltx), i uruchom grę z parametrami -r4xx -nointro -noprefetch. Jeśli gra nie uruchomi się raz, zamknij z menadżera xrEngine.exe bo Ci nie wystartuje. Z tego co widać silnik nie zaczął nawet ładować plików gry do RAM, więc na pewno problem leży gdzieś w konfiguracji lub twoim systemie.

Możesz popróbować z trybami zgodności we właściwościach najlepiej z Windows XP ( Tak stary jest to silnik robiony jeszcze z taką optymalizacją ). 

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@Terixo Powyższy wpis + ta ilość uaktywnionych siników na Twoim zrzucie podsunęły mi myśl. Pamiętasz o tym, że ZP uruchamia się nie z silnika czy skrótu pulpitowego od niego, ale od startera Stalker-COP.exe w kat. głównym gry, albo z jego skrótu? Parametr -noprefetch przyśpiesza wczytywanie, ale w grze musi dogrywać tekstury, więc może mieć małą czkawkę.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity