Skocz do zawartości

The Journey


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

1.jpg

The Journey, niedługa opowieść o dwóch braciach bez happy endu. Fabuła nieskomplikowana, od początku do końca nasz bohater przemierza Zonę w poszukiwaniu brata, który wyruszył na polowanie i gdzieś przepadł. Nie ma handlarzy, nie uświadczysz remontowców, informacja jest nagrodą za pomoc. Tak że naszemu wędrowcowi musi wystarczyć to, co ktoś ukrył przed laty ewentualnie to, co zdobędzie na wrogach, znaczy się szumowinach. Lokacje zmienione, nowe i surowe, zresztą jak atmosfera modyfikacji. Do pełni szczęścia zabrakło mi bardziej współczesnej paczki z broną, wtedy byłby komplet (nie jest to zarzut, tylko moja fanaberia).  Cieszę się z tego co mam, bo od rozmycia się hucznie zapowiadanej kolejnej odsłony NPŚ i plajty Projektu Odstępca zaczynam tracić nadzieję, że doczekam porządnej fabuły na nowych lokacjach. Myślę, że zamiast narzekać, powinniśmy dać na tacę w intencji zdrowia tych, którym się jeszcze chce i potrafią.

Dla zainteresowanych:

Spoiler

Jeśli kogoś wnerwiają powitania w języku Szekspira, wystarczy w katalogu głównym modyfikacji utworzyć folder localization i z analogicznego folderu Zewu Prypeci skopiować plik - xxpolish_sounds.

Dość długo szukałem przejścia na ostatnią lokację, właściwie to znalazłem je przypadkiem, dlatego zrobiłem poniższą poprawkę pokazującą miejsce przejścia na mapie.

gamedata.7z

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

23 godziny temu, Szczepan9205 napisał:

Masz na myśli pasy po bokach w menu po zmianie rozdzielczości?

tak

23 godziny temu, Szczepan9205 napisał:

Ja uruchamiałem tego moda na dynamicznym (DX 11) w rozdzielczości 1920x1080 i dwa czarne pasy bo bokach tła menu były, ale po ponownym uruchomieniu wszystko się dopasowało.

być może też by tak było i u mnie ale niestety nie jest mi dane się o tym przekonać ponieważ mod się nie włącza, włączył się tylko jeden jedyny raz przy pierwszej próbie, to wszystko

23 godziny temu, Szczepan9205 napisał:

Paczki językowe masz w folderze translations (myślałem, że to dość oczywiste tym bardziej, że autor wrzucił ten folder do głównego katalogu moda) więc wchodzisz w translations i w folder polish - w nim masz folder gamedata, a w nim folder configs - kopiujesz go i wrzucasz do gamedaty (tej co jest w głównym katalogu) i to wszystko - masz po polsku.

No ja rozumiem, i jest to oczywiste, gdyby to działało, zrobiłem dokładnie tak jak piszesz gdy zorientowałem się że w menu nie ma wyboru języka ale mod już nie odpalił

23 godziny temu, Szczepan9205 napisał:

Klikasz na skrót, żeby mod się odpalił i nic się nie dzieje

dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 To usuń go z dysku i postaw od nowa i sprawdź czy wtedy ruszy. U mnie się czasami tak dzieje z modami właśnie bazującymi na Zewie Prypeci (ale to są losowe sytuacje bo niektóre mody zawsze odpalają, niektóre nie), że po kliknięciu w skrót nic się nie dzieje, ale jak odpalę menedżer zadań to xrengine.exe wisi na liście procesów bez żadnej aktywności (czyli zużycia dysku/procesora czy pamięci).

Więc klikam wtedy na xrengine.exe i potem na zakończ zadanie i znowu próbuję uruchomić, jeżeli nic się nie dzieje powtarzam proces aż do momentu kiedy w końcu zaskoczy - popróbuj tak u siebie i może w końcu i u Ciebie zaskoczy, ale czym to jest spowodowane to Ci nie powiem bo sam nie wiem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 A to już jest dziwne skoro w menedżerze zadań nie wisi:P To zrób tak - ściągnij sobie program Unlocker (jak wpiszesz w google to wyskoczą Ci linki do stron). Jak już go zainstalujesz to wyświetli Ci się okienko, w którym masz wskazać ścieżkę do folderu/pliku, który nie chce Ci się usunąć więc wskazujesz mu folder The Journey i potem pojawi Ci się takie małe okienko gdzie z listy w lewym dolnym rogu będziesz miał do wyboru kilka opcji, wybierasz skasuj i klikasz ok i powinno go usunąć, ewentualnie może być tak, że program poprosi o restart komputera to restartujesz i po ponownym uruchomieniu już powinno nie być tego folderu. I wątpię też, żeby to miało jakiś związek, ale proponuję Ci wypakować moda na inną partycję niż ta gdzie masz pobraną paczkę z nim - ja tak robię i rzadko się zdarzają jakieś problemy ;)

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 Udało się go usunąć tym Unlockerem, niestety nadal to samo, wstawiłem spolszczenie do gamedaty, uruchamiam moda i 0 reakcji, dobra szkoda czasu na niego tym bardziej że z tego co czytałem to jest średni

Ale jajca, teraz to nawet Unlocker nie chce go usunąć, usuwa plik rarowski i i całą resztę z rozpakowanego moda a zostawia tylko folder bin i nie da się tego usunąć z dysku

Doszedłem co było nie tak, w menadżeże niby nic nie wisiało ale...w szczegółach gdy je rozwinąłem znalazłem dwa pliki xRay, zakonczyłem zadania i mod się usunął bez mrugnięcia bez używania unlockera

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że w ogóle te mody to co jeden to lepszy, ciągle jakieś problemy, jak nie wywalanie do pulpitu, problemy z optymalizacją i inne g***@, ja już ostatnio z 5 modów olałem bo nie nadawały się do grania przez mniejsze lub większe problemy, a to się nie chciały uruchomić albo chodziły jakby chciały a nie mogły i ten jest kolejny z rzędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cez137 napisał:

Ostatnio zauważyłem że w ogóle te mody to co jeden to lepszy, ciągle jakieś problemy, jak nie wywalanie do pulpitu, problemy z optymalizacją i inne g***@, ja już ostatnio z 5 modów olałem bo nie nadawały się do grania przez mniejsze lub większe problemy, a to się nie chciały uruchomić albo chodziły jakby chciały a nie mogły i ten jest kolejny z rzędu

Modów jest dużo, jest w co grać, ale w praktyce z połową są problemy jeszcze przed uruchomieniem gry, albo mają liczne bugi, lub głupie mechaniki i rozwiązania jak np w złotej kuli, lub są tylko po rosyjsku. 

Ja duży wkur... miałem gdy mod "ostatni stalker" mi się zbugował i zrąbał wszystkie moje zapisy, bo to jedna z najlepszych modyfikacji jakich grałem. 

To normalne że gracze wyrażają swoje niezadowolenie kiedy co chwila są jakieś problemy, a osoby które nie mają takich problemów tego nie zrozumieją i będą pisać że "stękamy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jest fajny, niedopracowany ale fajny i daje nowe wrażenia nie tylko wzrokowe.

Co do rozdzielczości to może zastosować pseudo trik jakim jest odczekanie po uruchomieniu żeby monitor dostosował się do oryginalnych ustawień czyli nie gmerać w rozdzielczości.

Mimo dodania z zakładki - bo jest takowa nawet w plikach rus - językowej PL - jak w/w nie trawie slangu z wyspy - nie gmerałem w bambetlach grafiki - rozdzielczości grało się super, szkoda, że krótko i mało zawodników ale zawsze to nowy mod.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_daniel_10-01-21_11-13-58_(yantar).jpg

Moja Podróż właśnie dobiegła końca. The Journey jest doskonałym przykładem na to, że nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca. Czekałem na tego moda i po jego zapowiedzi spodziewałem się czegoś więcej. Czy Zona rzeczywiście aż tak się zmieniła na gorsze ? Stała się jeszcze bardziej nieprzewidywalna i niebezpieczna ? Nie powiedziałbym. Skoro przetrwać potrafią wszelkiego rodzaju szumowiny w skórzanych kurtkach, to zahartowani stalkerzy również nie powinni mieć większych problemów z przystosowaniem się do panujących warunków. 

Autor TJ mógł na wiele różnych sposobów utrudnić graczowi życie, ale tego nie zrobił. Skoro jego zdaniem trafiamy do ''piekła", to na naszej drodze nie mogą pojawiać się jedynie zwykli bandyci z dwururką i stado kabanów. Myślę, że pod tym względem potencjał został zmarnowany. 

Może to głupie, ale denerwowały mnie proste dialogi. Skoro w grze spotykamy tak mało NPC, to rozmowy powinny być znacznie bardziej obszerne i wręcz wciągające. Na domiar złego ktoś stwierdził, że trzeba pomóc ludziom, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i wszelkie istotne podpowiedzi napotkanych postaci są na pomarańczowo.

Spoiler

ss_daniel_09-30-21_21-32-06_(cursed_village).jpg


Zadania są banalnie proste i polegają na eliminowaniu wrogów lub dostarczeniu przedmiotów - " Idź, zabij i przynieś ". Podam nawet jeden przykład, gdzie pewien stalker wręcza nam jedzenie i wódkę, a następnie odsyła do NPC, który mieszka w chatce niemalże obok niego. Po drodze nie spotkałem ani jednego mutanta, a wykonanie tego arcyskomplikowanego zadania zajmuje dwie minuty. Można ? Można :040:

Jeżeli chodzi o lokacje, to jest trochę lepiej. Dostaliśmy 3 nowe, a 4 znane trochę zmieniono. Siłą rzeczy tutaj jest nieco lepiej, bo chociaż można pozwiedzać oraz znaleźć dodatkową broń, ALE.. No właśnie, w tym modzie zawsze znajdzie się jakieś Ale. Skoro przedstawiona historia rozgrywa się aż 20 lat po wydarzeniach z trylogii, to dlaczego autor nie umieścił żadnych notatek bądź dokumentów, które mogłoby zawierać historie byłych mieszkańców Zony ? Z całą pewnością nadałoby to klimatu. 

Mogę natomiast pochwalić mapę - chociaż ona mi się podobała: 

Spoiler

ss_daniel_09-30-21_16-12-00_(l01_lostvalley).jpg

Nie miałem ani jednego wylotu i grałem z paczką broni od Provaka, którą dodał @sus. Moda przeszedłem po angielsku.

Podsumowując.. Czekałem na coś naprawdę dobrego, ale wyszło jak wyszło. Mam nadzieję, że autor moda w przyszłości czymś nas zaskoczy, a warto pamiętać o tym, że pochodzi z Francji. 

  • Dodatnia 8
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolihtalian 

1 godzinę temu, Monolithalian napisał:

Modów jest dużo, jest w co grać

No bo jest dużo modów, jak najbardziej

1 godzinę temu, Monolithalian napisał:

z połową są problemy jeszcze przed uruchomieniem gry, albo mają liczne bugi, lub głupie mechaniki

 

1 godzinę temu, Monolithalian napisał:

lub są tylko po rosyjsku. 

no więc właśnie, a ja rosyjskiego nie znam i uczyć się już nie zamierzam tym bardziej rosyjskiego, chociaż nie powiem bo lubię ten język a szczególnie w stalkerze i nie wyobrażam sobie go w innym języku w sensie dźwiękowym oczywiście

@vidkunsen 

Godzinę temu, vidkunsen napisał:

Co do rozdzielczości to może zastosować pseudo trik jakim jest odczekanie po uruchomieniu żeby monitor dostosował się do oryginalnych ustawień czyli nie gmerać w rozdzielczości.

tzn ile odczekać? ustawienie gry "po siebie" zajęło mi kilka dłuższych chwil, to ile mam czekać żeby on się sam ustawił i gdzie było takie info że trzeba coś czekać? btw zastanawiające imo, nigdy w żadnym modzie nie czekałem tylko ustawiałem grafikę i hulało pod warunkiem że wgl się uruchomił

Druga sprawa to trzeba się coś na tym znać żeby człowiekowi wgl przyszło do głowy takie działanie, nie każdy umie czytać logi i gmerać w plikach, ja np nie umiem i podejrzewam że większość graczy też nie ma o tym zielonego pojęcia, zwykły gracz chce grać a nie grzebać w plikach gry, łatwo komuś mówić kto to zna i ma w małym palcu

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb I słusznie ;) 

W TR zabrakło dobrej paczki broni. 

@vidkunsen
Jeżeli odpowiesz w sposób konstruktywny i przede wszystkim bez błędów, to nikt Ci nie przyzna punktów karnych. 

Podróż nie przypadła do gustu, ale na pewno znajdą się osoby, które będą tego moda polecały. Niektórzy zapewne nawet wbrew własnym odczuciom i przez utracony obiektywizm. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam faceta, który tak lubi surowe śledzie (najbardziej z beczki), że gdy je kupi, nie mogąc doczekać się pałaszowania, zjada przynajmniej jednego w samochodzie, wracając do domu. Ja bym się porzygał... A jeśli chodzi o The Journey (i nie tylko) to nie widzę potrzeby nikogo do niczego zachęcać, jednak na pewno bym nie zniechęcał, bo możliwe, że ktoś czekał właśnie na takiego moda.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z uruchomieniem - pobrałem paczkę broni, spolszczyłem, grę Po uruchomieniu w menu nic nie grzebię - opcje domyślne, stratuje gra pojawia się okienko porady i po chwili zamiast rozpocząć grę zawiesza z błędem 

! Invalid ogg-comment version, file:  i:\nowy folder\s.t.a.l.k.e.r. - the journey\gamedata\sounds\eft_wp\actor\nosound.ogg
compiling shader model_def_lqs_0
compiling shader base_lplanes
compiling shader model_def_lplanes_0FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_string
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 513
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find variable hands_position in [wpn_binoc_hud]

 

Czy to z powodu tego dodatku do broni ??, albo co robię źle - może inna kolejność instalacji ? Przy okazji w tej paczce broni  dla localization.ltx jest 

 [string_table]
language        = eng
font_prefix     = ;_west ;_cent

tak ma zostać, czy ma być = pol  (jak w spolszczeniu). Ten error wyskakuje mi i z pol i z eng i z  przegranym pełnym folderm  configs >text (eng, pol, rus) jak i tylko  pol

Bez tego dodatku gra mi się normalnie uruchamia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael zacząłem grać z tym EFT weapon pack. I mam problem. Na Kordonie Łowca mówi, że w pobliskiej wiosce jest broń. Chodzi mu o wioskę nowicjuszy bo ja tam nic nie znalazłem.

Czy o posterunek wojskowy bo tam znalazłem strzelbę (podmieniona przez EFT) ale nie mogę jej używać bo jej amunicja śrutowa ma jakąś inną nazwę _s i nie może używać standardowej amunicji czy to kulowej czy śrutowej.

No i jestem trochę przez to w lichej sytuacji. Żadnego pistolecika też nie mam.

No i czy takich cyrków nie będzie z inną bronią żeby się nie okazało, że tylko z nożem mogę chodzić 😁

 

Dobra problem rozwiązany zdobyłem na bandycie normalnego obrzyna. Można działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.