Jump to content

S.T.A.L.K.E.R. New Alpha DC

Agrael
 Share

Recommended Posts

unnamed.jpg
Platforma: Lost Alpha DC 1.4007

Wygląda na to, że szykuje się nam odświeżona wersja słynnej Lost Alphy Developer's Cut.

Autor zamierza się skupić na grafice, a także wykorzystać znane paczki z bronią: EFT Weapon Pack, TAZ 3.0Blinside weapons reanimation, PRM weapon pack i Boomstick's and Sharpstick's

Za część graficzną odpowiada pakiet jesienny oraz P.R.O.S.P.E.R.I.T.Y. ReShade.

Początek rozgrywki: 

Spoiler

Źródło: [KLIK]

• Super 1
  • Dodatnia 7
  • Dzięki ! 1

Popieram pogląd @MOS . Tak jak kolejne wersje LA pojawiały się bez naprawionych błędów fabularnych i technicznych, brnąc w dodawanie czegoś nowego w grafice moda, tak i tu będzie to samo. A po obejrzeniu tego wideo, jest trochę bardziej "zielono" ale to żadna rewelacja. I też nie sądzę, żeby komuś zachciało się dostosowywać spolszczenie, tak więc mod nie będzie miał większego wzięcia.

A ja tam chętnie kiedyś ogram, wersja 1.4007 pasowała mi pod względem rozwiązań i dodatków gameplayowych. Paczka broni PMR też była fajna w porównaniu do broni z vanilli. A te nowe weapon packi wypadną jeszcze lepiej.

Fabularnie od wersji 1.3 czy 1.4005 dużo się nie zmieniła ale moim zdaniem gameplayowo było przyjemne granie.

O spolszczenie bym się bardzo nie martwił, jak już będzie po rosyjsku i po angielsku to już większość będzie happy :) Ale podejrzewam, że jakby co to ktoś szybko ogarnie ;) A i ewentualny brak opisów nowych broni też ludzie pewnie by przeżyli.

4 godziny temu, kondotier napisał:

Popieram pogląd @MOS . Tak jak kolejne wersje LA pojawiały się bez naprawionych błędów fabularnych i technicznych, brnąc w dodawanie czegoś nowego w grafice moda, tak i tu będzie to samo. A po obejrzeniu tego wideo, jest trochę bardziej "zielono" ale to żadna rewelacja. I też nie sądzę, żeby komuś zachciało się dostosowywać spolszczenie, tak więc mod nie będzie miał większego wzięcia.

W wersji 1.4007 nie napotkałem się na żadne bugi, a i uważam że LA to najlepszy mod fabularny do oryginalnej historii Strieloka, gdzie jest zachowany klimat, rozwinięte AI jak i prawie wszystko w grze, ciekawe zadania, no i najlepsze lokalizacje. 

Szkoda tylko że na niektórych lokalizacjach jest dość pusto, bo można by było tam wprowadzić jakieś ciekawe zadania, ale to nie umniejsza LA. 

Najpierw grałem w LA, potem w Oblivion Lost i gdy grałem w OL to miałem wrażenie że to podróbka LA, która została jeszcze bardziej ucięta. 

Zgodzę się jednak że LA wymaga remontu pod niektórymi sprawami i szkoda że twórcy nie biorą się za to. 

LA było moim pierwszym modem w jakiegokolwiek grałem po przejściu podstawek i gdy grałem w niego pierwszy raz, to miałem jedno wielkie WOW. 

Fajnie jakby udało się przenieść wszystkie lokalizacje z LA 1.4007 do np anomaly, albo dead air, to było by coś pięknego wtedy, bo lokalizacje z podstawki ssą za przeproszeniem w porównaniu do tych z LA.

Swoją drogą, ciekawe dlaczego twórcy zrezygnowali z tych lokalizacji, przecież są one dużo lepsze, a skoro moderzy je ogarnęli to nie wierze że profesjonalne studio nie dałoby sobie rady i zabrakło im czasu

Edited by Monolithalian
  • Dodatnia 1

W dniu 18.10.2021 o 16:14, Monolithalian napisał:

Swoją drogą, ciekawe dlaczego twórcy zrezygnowali z tych lokalizacji, przecież są one dużo lepsze, a skoro moderzy je ogarnęli to nie wierze że profesjonalne studio nie dałoby sobie rady i zabrakło im czasu

Tylko pamiętaj, że mapy w LA były przerabiane przez twórców moda i dodano do nich tyle nowych miejsc do eksploracji, że 3 mapy z LA mogą robić za całość ich oryginalnych wzorców.