Jump to content

Lokacje a rzeczywistość


Recommended Posts

W chwili obecnej potwierdzone jest, że ujrzymy w grze miasto Prypeć, wysiedloną wioskę Kopacze w Czarnobylu, opuszczoną fabrykę "Jupiter", stację kolejową w Janowie i bagienne mokradła Darkwater. Twórcy starają się jak najwierniej odtworzyć te lokacje. Poniżej opisałem fabrykę "Jupiter" i stację kolejową w Janowie, uzupełniając wszystko zdjęciami.


Jupiter

Opuszczona fabryka "Jupiter" w Prypeci - jedno z tajemniczych miejsc w Zonie. Typowa "skrzynka pocztowa" z czasów Związku Radzieckiego. Prawdopodobnie służyła wtedy jako tajny zakład wojskowy, z którego kraj czerpał zyski. Biorąc pod uwagę "pokojowy" charakter ZSRR, w obronie przemysłu pracował praktycznie każdy obywatel - poczynając od uprawy pól, a kończąc na Instytucie Fizyki Jądrowej. "Jupiter" był oficjalnie odgałęzieniem kijewskiego zakładu "Majak", który zajmował się przeróbką wypalonego paliwa jądrowego, a nie produkcją tworzyw sztucznych. Po awarii reaktora w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, "Jupiter" stał się niezdatny do użytku. Likwidatorzy budynku z 1986 nie wspominają dobrze spędzonych w nim chwil. Po kilku latach "Jupiter" stał się własnością "Kompleksu". Do czego był on potrzebny, to nadal pozostaje wielką tajemnicą.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg
13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg
19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg
25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg

Janów

Stacja kolejowa w Janowie położona jest kilka kilometrów na południowy zachód od Prypeci. W jej obrębie można znaleźć zniszczony magazyn i zatrzymane w czasie, zardzewiałe już pociągi.

janow_1.jpg janow_2.jpg janow_3.jpg janow_4.jpg janow_5.jpg janow_6.jpg
janow_7.jpg janow_8.jpg janow_9.jpg janow_10.jpg janow_11.jpg janow_12.jpg
janow_13.jpg janow_14.jpg janow_15.jpg janow_16.jpg janow_17.jpg janow_18.jpg

 

Edited by Meta
Formatowanie, podmiana zdjęć na załączniki ~Meta
  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Ciekaw jestem kto lub co i po co powywracało te pociągi. Przecież tego ot tak sobie człowiek takich rzeczy nie robi albo w jakimś celu albo tego nie rozumiem. Poza tym gołymi rękoma się tego nie zrobi więc ciągnąc ciężki sprzęt do tego to już zupełna paranoja dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Zdjecia robią wrazenie dobra robota, zawsze wiedzalem ze to co widac na ekranie w grze nie jest tylko i wyłacznie wymyslone i zrobione przez grafików a raczej wiernie odtworzone miejsca na Ukrainie.Kto wie czy wszystkie lokacje dostepne w Shadow of Cherobyl sa w rzeczywistosci dostepne czy tylko część??

Link to comment
Share on other sites

Kto wie czy wszystkie lokacje dostepne w Shadow of Cherobyl sa w rzeczywistosci dostepne czy tylko część

Tak jak piszesz, tylko część lokacji z gry istnieje w rzeczywistości. Mam tu na myśli elektrownię w Czarnobylu, miasto Prypeć, Bagna, Wysypisko, Kordon, Czerwony Las i Jantar. Niestety, lokacje te niekiedy odbiegają od rzeczywistości i w grze ukazany jest tylko ich słuszny fragment oraz poszczególne, charakterystyczne obiekty, jak Oko Moskwy.

Link to comment
Share on other sites

z dbaloscia o kazdy detal

Może nie do końca, ale zawsze coś charakterystycznego dla danego terenu się znajdzie. Dajmy dla przykładu Oko Moskwy - w rzeczywistości jest to wielki radar liczący aż 10 kondygnacji, w grze niestety twórcy musieli go zmniejszyć trzykrotnie i podobnie było też z budynkami w Prypeci.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie rozumiem cię doskonale, zapomniałes dodać ze nie tylko budynki Prypeci są zmniejszone ale i całe te miasto.Wiesz może czy Limańsk jest taki sam w rzeczywistosci jak w grze pewnie też nie. I jak z lokacjami takimi jak Dolina mroku czy Rostok i zachodnia częśc tej lokacji Dzicz czy są gdzies na necie zdjecia rzeczywistych odpowiedników tych lokacji??

Link to comment
Share on other sites

Wiesz może czy Limańsk jest taki sam w rzeczywistosci

Mała poprawka: miasto Limańsk nie istnieje w rzeczywistości, co nie wyklucza faktu, że w grze znajdują się istniejące obiekty.

Dolina mroku czy Rostok i zachodnia częśc tej lokacji Dzicz są gdzies na necie zdjecia tych lokacji??

Dolina mroku została utworzona prawdopodobnie na podstawie jakiejś opuszczonej fabryki, a sama Dzicz ze słynnym Barem na czele pochodzi z "Pikniku na skraju drogi" braci Strugackich.

Link to comment
Share on other sites

Ale miejsca w Limańsku odpowiadają pewnym zdjęciom które gdzieś widziałem (min. plac zabaw i chyba ten mostek z podejściem pod dom). Czerwony Las ma chyba taki sam ksztat w rzeczywistości. chyba ja YuoToube jest filmik który przedstawia oryginalne zdjęcia i ich odwzorowanie w grze jak znajdę to wrzucę.

Link to comment
Share on other sites

Wysypisko

Wysypisko jest odwzorowaniem terenów, gdzie w rzeczywistości znajduje się cmentarzysko maszyn. To jedynie wariacja na temat tej lokacji, bowiem twórcy nie ukazali nam właściwego fragmentu.

Instytut Agroprom

Instytut Agroprom również w pewnym sensie pochodzi z "Pikniku na skraju drogi", więc nie ujrzymy go w rzeczywistości.

jedynie co to pewnie Kordon

Jedynie przedsionek Kordonu można uznać za prawdziwy. W rzeczywistości znajduje się tam posterunek wojskowy, reszta jest wymysłem twórców oraz mieszanką charakterystycznych miejsc i obiektów.

Link to comment
Share on other sites

Limańsk jest prawdopodobnie odzwierciedleniem miasta Czarnobyl,w zaokrągleniu można to tak określić.

I pewnie stąd są te zdjęcia które się pokrywają według mnie z rzeczywistością. Pomimo tego, że Limańsk jest wymyślony są w nim fragmenty rzeczywistości.
Link to comment
Share on other sites

Najbardziej zastanawia mnie gdzie znajduje się lokacja Zaton, która ma być nowym miejscem w grze. Została odwzorowana na podstawie istniejących miejsc i jest duże prawdopodobieństwo, że Zaton to właśnie Darkwater wspomniany na początku tematu.

Link to comment
Share on other sites

Zaton to właśnie Darkwater wspomniany na początku tematu.

Być może będzie to rejon portu rzecznego w Czarnobylu-na jednym ze screenów czy też fan-artów można dostrzec na wpół zatopioną barkę,więc prawdopodobnie to właśnie będzie Darkwater.Obraz jest nawet zatytułowany Zaton,a jest to właśnie port rzeczny:

http://stalker-epos.ogl.ru/zp/pictures/art/zaton_art.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Być może będzie to rejon portu rzecznego w Czarnobylu-

Na zdjęciach poniżej znajduje się port rzeczny, o którym mówisz. Nazwano go cmentarzyskiem statków i "stoi" tam do dziś, przez przeszło dwadzieścia lat. Niektóre ze statków brały udział w likwidacji, a reszta została porzucona przez ich właścicieli po katastrofie w Czarnobylu z uwagi na wysoki poziom promieniowania.

a21dda36211758.jpg   67486636211759.jpg   f0b24e36211760.jpg   3ae3f136211762.jpg

Link to comment
Share on other sites

A tak odbiegając trochę od tematu,miasto Prypeć na lata 80 ubiegłego wieku to było prawdopodobnie najnowocześniejsze miasto w ZSRR-ot taki wzorcowy przykład socrealizmu,a przy okazji propagandy radzieckiej.Na owe czasy były tam nowoczesne przedszkola,ośrodki sportu,place zabaw o których inne miasta mogły sobie pomarzyć-fakt,mieszkała tam elita radzieckiej atomistyki,więc i warunki mieli lepsze od przeciętnych Rosjan.

Link to comment
Share on other sites

twórcy musieli go zmniejszyć trzykrotnie i podobnie było też z budynkami w Prypeci.

Dla mnie, tamta stalkerowa Prypeć, to tylko kilka budynków. Co do Oka Moskwy - gdyby chcieli przenieść całe, musieli by stworzyć oddzielną mapę - jest takie wielkie.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że nie wszystkie fotki sie ładuja w powiekrzeniu wyskakuje jakiś błąd :evil:

Albert115, Nom mozna pomylic zdjecia z lokacji stalkera ze screenami na pierwszy rzut oka, pokazuje to jak twórcy odwzorowuja niektóre detale z prawdziwych miejsc w grze.

[ Komentarz dodany przez: Elvis Scatter: Wto 19 Maj, 2009 ]

Na załadowanie zdjęć trzeba trochę poczekać i się wyświetlą ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity