Skocz do zawartości

Trylogia Zaurusa: R.E.D.U.X - opis, instalacja i dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

maxresdefault.jpg

Tytuł oryginalny: Трилогия Апокалипсис - R.E.D.U.X
Platforma: Cień Czarnobyla (Repack - Wersja Samodzielna)
Data premiery: 2018 r.
Autor: @zaurus / sergei27shus (Wersja R.E.D.U.X)


OPIS:

Spoiler

Apokalipsa: R.E.D.U.X to próba odświeżenia znanej wszystkim trylogii Zaurusa, w skład której wchodzi Apokalipsa, Poszukiwacze oraz Powinność: Filozofia Wojny

  • Poprawiona grafika;
  • Nowe modele broni, które wykorzystano przy Ostatnim Stalkerze
  • Znacznie ulepszona sztuczna inteligencja; 
  • Nowe shadery;
  • Mnóstwo nowych tekstur; 
  • Zmieniony i nieznacznie przeprojektowany HUD;
  • Nowe ekrany ładowania; 
  • Bardziej bujna roślinność; 
  • Inne, drobne poprawki; 

Porady (tłumaczenie: @kondotier)
Do paczki z modem dodany jest plik, który zawiera porady jak postąpić w przypadku napotkania problemach z uruchomieniem moda oraz usunięcia (zmiany) pewnych ustawień w plikach, mogących wpływać na grę i przyzwyczajenia:

Spoiler

-OD AUTORA REPACKA-

Osobliwości Repacka:

  • Wersja gry: 1.0004
  • Wersja moda: Finalna

Rekomendacje:

  • Jeśli komuś nie spodoba się rozmycie obrazu podczas ruchu, niech w konsoli wpisze komendę r2_mblur 0.
  • Jeśli u kogoś będzie nieprzyjemnym kiwanie z widoku GB przy chodzie i biegu, może postąpić następująco: w katalogu z modem otworzyć katalog _userdata, a następnie edytorem otworzyć plik user.ltx. Odnaleźć alfabetycznie linię cam_inert i wartość w niej zamienić na 0. Oryginalnie jest to 0.7. Można też wprowadzić przez konsole komendę cam_inert 0.
  • Również gdy gra na Pełnym Dynamicznym Oświetleniu będzie po brzegach miała cienie (problemy z cieniami), można je usunąć. Odnajdujemy - jak wyżej - plik user.ltx, a w nim linię r2_sun_near_border i zamieniamy wartość na 1. Lub w konsoli wpisać r2_san_near_border 1.

Ważne:

  • Dla posiadaczy WIN 7/8/10 - jeśli jest włączona "Kontrola konta użytkownika", należy uruchamiać grę z konta administratora.
  • Jeśli gra nie będzie się uruchamiać, problem usuwamy poprzez usunięcie oryginalnego user.lt z katalogu _userdata_ w katalogu głównym moda.
  • Nie należy instalować repacka na dysku z zainstalowanym Windowsem.
  • Przy posiadaniu WIN 7/8 - jeśli podczas uruchamiania nastąpi wylot, w skrócie pulpitowym zaznaczyć zgodność z WIN .

Adresy grup:

Finansowe wsparcie:
💰 WebMoney: R384680953438 / Z289264841344 / U929197001434
💰 Visa QIWI Wallet (Киви Кошелёк): +380996577395
💰 Visa QIWI Wallet (Киви Кошелёк): https://qiwi.com/payment/form/99?amountFraction=00&extra['account']=+380996577395&amountInteger=100
💰 Donatepay: https://new.donatepay.ru/en/@serega_lus
💰 Donationalerts: https://www.donationalerts.com/c/serega_lus

 

SCREENY:

Spoiler

b795a29d6901.jpg

4a838aa3f60f.jpg

caf1c88c2d19.jpg

753dc4464c26.jpg

80e64076436d.jpg

VIDEO:

Spoiler

 HugTV

INSTALACJA:

Spoiler

Mod jest w wersji Repack. Posiadanie podstawowej wersji gry nie jest wymagane.

Wybór części trylogii w instalatorze: 

  • Apokalipsa 
    Apokalipsa.jpg.04275d4ca21a377e30dac838bb6d50bc.jpg
  • Poszukiwacze
    Poszukiwacze.jpg.ec8102173b15140634abafada11753c6.jpg
  • Powinność - Filozofia Wojny
    Filozofia.jpg.c945aa9bbdf7f36c9951be375bc95d52.jpg

Użycie instalatora dla opcji instalowania:

  • Wybór dysku do instalacji
    Dysk.jpg.9ec0a1a51c148d69ff65a364db73cf52.jpg
  • Wybór katalogu do instalacji
    Katalog.jpg.7edc99e92460fdee098920245e391ce6.jpg
  • Wybór siatki celowników dla monitora
    celowniki.jpg.7792e26971289f8bc11acb69f063071c.jpg
  • Zezwolenie na wykonanie skrótu pulpitowego. Bez zezwolenia można zrobić samodzielnie od silnika
    1041765836_Skrt.jpg.5662209552f5eb44df2b9745349c7fda.jpg
  • Instalowanie lub aktualizacja bibliotek dla sinika moda
    Biblioteki.jpg.dcaf03dcff1a05824d776f724f439ebf.jpg

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

  • Torrent - [KLIK]
  • Google Drive - [KLIK]


Źródła:  logo.png.2958d5f0c3ca412152042352f4e2fde6.png.0b8e6bed66232978a73022d37c674193.png   Logo10-min.png

 

  • Dodatnia 5
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje bujnej roślinności, nowych modeli broni itd za to z chęcią przyjął bym jakiś sposób na uniknięcie tego latania w tą i z powrotem(przewodnicy którym płacimy, może jakieś urządzenie do teleportacji, czy jakiś inny sposób) ale oczywiście standardowo dla ruskich tylko grafika się liczy. Nawet o nowych misjach to nie wspominam, bo to jest abstrakcja dla nich. 

  • Dodatnia 4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS Masz na myśli konkretną część czy całą trylogię? W tej chwili obrabiam Poszukiwaczy niereduxowych i mogę spróbować dodać przewodników, chociaż nie jestem ekspertem od skryptów, to kiedyś trzeba się w końcu nauczyć :D
Natomiast jeśli masz na myśli wszystkie części, to postaram się to uwzględnić przy aplikowaniu moich zmian do Reduxów, gdzie przy okazji mam zamiar przejrzeć i poprawić spolszczenia, zanim je nałożę.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład nie znoszę oryginalnych modeli broni, po prostu nie znoszę oryginalnych pukawek.

Jest gotowe urządzenie do teleportacji, a nazywa się Tunel przestrzenny (Spatial Subway) i da się je dodać do większości modyfikacji na CCz. Na czystym Cieniu działa bez zarzutu, w przypadku modów trzeba trochę się pogimnastykować z instalacją/dodaniem. Ten minimod oprócz elementu poszukiwań miejsc teleportacji daje sporo frajdy z ich odnalezienia. Po namierzeniu przynajmniej jednego tunelu na każdej lokacji wystarczy kilka byle jakich artefaktów i można fruwać po całej Zonie.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzam się do tego moda i patrząc na opis instalacji, na drugim zrzucie widzę do wyboru 3 części. I tu mam pytanie do tego kogoś, kto już go uruchomił.

Wybór np. części pierwszej od góry powinien ją udostępnić do gry. A co z pozostałymi dwoma? Po zakończeniu gry w pierwszą, trzeba moda instalować na nowo i wybrać kolejną? Da się wybrać wszystkie trzy od razu?

I jest on dostępny tylko z torrenta?

@gawron Sądzę, że to już wypraktykowałeś. I drugie pytanie tylko do Ciebie. Czy ten Tunel Przestrzenny z tum modem działa poprawnie? Bo ja wstawiając go do innych modów, miewałem z nimi problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Nie ma takiego czegoś. Nikt mi nie da 100% gwarancji, że znowu nie wyląduję w jakimś burdelu bez możliwości z niego wyjścia. A tylko dla ładniejszych kolorków w modzie, nie mam zamiaru ryzykować.

Może któryś z adminów zdecyduje się go wstawić do naszej pobieralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kondotier napisał:

Czy ten Tunel Przestrzenny z tum modem działa poprawnie? Bo ja wstawiając go do innych modów, miewałem z nimi problemy.

Tunel został zrobiony pod czysty CCz, więc dodanie go do innych modów wymaga ingerencji w pliki skryptowe, a dodanie go do modyfikacji, które oferują teleporty, może być trudne. Kiedyś w takich sprawach pomagał mi nieoceniony @Ranger801. Nie wiem, czy działa z Apokalipsą, ale można to sprawdzić.

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kondotier napisał:

Niestety, nic z pobrania bo wymaga rejestracji. Chyba, że jest sposób obejścia.

@kondotierProszę o screena z momentu chęci pobrania. Nie wprowadziłem żadnych ograniczeń na moim GD, powinno wszystko działać bez zarzutu. 

p.s. Tak masz rację. Pobranie pliku wymaga konta na Google, ale to chyba standard i wielu posiada takie konto. Jeśli będzie więcej głosów na Nie to wrzucę na Mediafire. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kondotier napisał:

@pacjent1972 Trochę to dziwne, bo pobierając przez Google z rus stron, czegoś takiego nie miałem.

Nie zaszkodziłoby, aby i z tego drugiego mirrora można było pobierać.

Zmieniłem sposób udostępniania pliku i można bezproblemowo pobierać. 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.