Skocz do zawartości

Trylogia Zaurusa: R.E.D.U.X - opis, instalacja i dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

@Agrael Jest mały problemik. W paczce do pobrania są wszystkie trzy części moda, ale do oddzielnego instalowania. Po skończeniu części Apokalipsa, zainstalowałem Poszukiwaczy i trochę pograłem. I tu wyszedł ten problemik, bo nie mam gdzie się podzielić odczuciami. Ten temat został z automatu przypisany części Apokalipsa. Moim zdaniem, najlepiej byłoby zrobić dział dla tych modów, a aktualny #1 pozostawić wspólny ( ze względu na jedno pobieranie ), lecz z konieczną informacją, że każdą część instalujemy oddzielnie po zaznaczeniu jej w instalatorze. Ten obrazek który jest, dotyczy cz.Apokalipsa.

A następnie w nowym dziale zrobić trzy tematy dyskusyjne, dla każdej części oddzielne i ewentualnie poradnikowe, też oddzielne. Te moje wszystkie wpisy o Apokalipsie, trzeba przenieść, a wstawkę trylogii zamknąc dla wpisów.

Już teraz daję jedną wspólną poradę instalacyjną. Po zainstalowaniu moda, jeszcze przed zrobieniem skrótu pulpitowego, jego oryginalną długą nazwę z grażdanką, musimy zmienić na krótką beż grażdanki.

Zrobiłem kilka zrzutów tak dla poszczególnych części ( do wstawienie w #1 tematu dyskusyjnego, Jak i rozszerzony "poradnik" korzystania z instalatora.

Zrzuty dla poszczególnych części.

Spoiler

Apokalipsa cz1.jpg

Poszukiwacze cz2.jpg

Filozofia cz3.jpg

Instalacja

Spoiler

Wybór części w instalatorze

 Apokalipsa

Apokalipsa.jpg                                                   

Poszukiwacze

Poszukiwacze.jpg

Filozofia Wojny

Filozofia.jpg

Użycie instalatora dla opcji instalowania

Wybór dysku do instalacji

Dysk.jpg

Wybór katalogu do instalacji

Katalog.jpg

Wybór siatki celowników dla monitora

celowniki.jpg

Zezwolenie na wykonanie skrótu pulpitowego. Bez zezwolenia można zrobić samodzielnie od silnika.

Skrót.jpg

Instalowanie lub aktualizacja bibliotek dla sinika moda

Biblioteki.jpg

 

Po zrobieniu tematów i wykorzystaniu zrzutów ( lub po zaniechaniu ) wpis zamknij lub nawet usuń.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Wyjdzie straszny galimatias. Każda część to oddzielna i odmienna tematycznie całość. Każda ma swojego GB. Można w nie grać niezależnie, po kolei, wybiórczo, w jedną albo we wszystkie.

To tak, jakbyś zaproponował prowadzić dyskusję o Odrodzonych w jednym temacie. Rozdzielenie na tematy, to uporządkowanie spraw z trzema modami z jednej paczki. Nowi gracze nie znający tych poprzednich się nie połapią i polecą niepotrzebne pytania. Choćby takie, czy można nową część instalować na poprzednią, skoro są w jednym instalatorze. A odpowiedzi na pytania scenariuszowe tak się poplączą, że wolę nie myśleć co wyjdzie z tego.

Ale wola wasza, administratorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Mam zamiar mimo wszystko, zagrać we wszystkie 3 części, więc je zapełnię.

Ale nie trzeba robić podfor. Druga moja propozycja była taka, aby w jednym dziale zrobić temat informacyjno - instalacyjny ( ten co jest ) i trzy oddzielne z nazwą części,  dyskusyjne rozpoczynające się tymi zrobionymi przeze mnie zrzutami z nazwami części. Główna robota by była przy podzieleniu aktualnego tema tu na dwie części. Wstawkową i dyskusyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, @tom3kb

Miałbym pomysł jak to uporządkować. Stworzyć dział Trylogia Zaurusa (R.E.D.U.X) tam, gdzie są mody Koniec Świata (1-2), Noc Przed Bożym Narodzeniem (1-4), Przygody Kajdana itp. Następnie: 

  • Z tego tematu zostawić tylko #1 post jako informacyjny + Instalacja każdej części. 
  • Trzy tematy poświęcone Apokalipsie, Poszukiwaczom oraz Filozofii Wojny. 

Przy okazji przenieść posty stąd do nowo powstałego tematu Apokalipsy Redux. 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Apokalipsa: R.E.D.U.X (Trylogia Zaurusa) - Opis, Instalacja i Dyskusja Ogólna
  • Agrael zmienił(a) tytuł na Trylogia Zaurusa: R.E.D.U.X - Opis, Instalacja i Dyskusja Ogólna

@Agrael W tych tematach dla poszczególnych części, pod grafiką dobrze by było dać informację dla "logicznych inaczej", że mod jest częścią składową w paczce którą pobiera się z tej części wspólnej. Bo jak znam życie, sypną się pytania skąd pobrać.

Reszta jest w porządku.

DODANO:

@Agrael @tom3kb Przypnijcie ten temat tak, aby zawsze był na samej górze działu, jako ten najważniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tom3kb przypiął/eła ten temat

@Agrael Widziałem. Teraz wstawka modów jest wystarczająco czytelna, aby każdy się połapał, gdzie szukać każdej części i jak instalować.

Jak chyba zauważyłeś, już uaktywniłem też temat dla Poszukiwaczy.

Szkoda tylko, że gdy robiono dla nich tłumaczenie, istniała maniera wciskania go do moda. Teraz jest pole do popisu dla kogoś, kto potrafi porozkładać pliki .db na atomy i wybrać z tego to co dotyczy spolszczenia, oraz dać to w formie gamedaty. I wcale nie musi to być ktoś kto jest tłumaczem.

Tak więc apel do "mechaników", aby wydobyli spolszczenia z pierwotnych modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zacząłem ostatnio dostosowywać spolszczenie z zwykłej Apokalipsy do Apokalipsy OGSR. Już niewiele mi zostało do skończenia, ale poszukuje jakiejś osoby która by mogła przetestować. Z góry mówię - ja do tłumaczeń się nie nadaję, to nie moja robota mimo to spróbowałem i już coś idzie, tylko jak wcześniej pisałem - szukam testerów, bo nie wiem czy będzie dobrze działało wszystko itp. 

 

Edit: Z góry też dziękuje. Mam nadzieję, że nie spowoduję u testera (Jeżeli się w ogóle jakiś pojawi) załamania nerwowego i depresji :)(przypominam za nim kolejny dramat będzie: NIE JESTEM AUTOREM SPOLSZCZENIE, JA GO TYLKO DOSTOSOWAŁEM + PRZETŁUMACZYŁEM KILKA LINIJEK KTÓRE NIE BYŁY PRZETŁUMACZONE)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Trylogia Zaurusa: R.E.D.U.X - opis, instalacja i dyskusja ogólna

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.