Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@gawron- pytałem dlatego, bo mod zgodnie z tym co na stronie moda, ma spore wymagania od komputerów i te fiksy mogą być dla słabszych komputerów.

Zagram tylko na jesieni i obowiązkowym patchu. I tak mod ma dość podstawowych uroków. Dźwiękowe sprawy mnie nie rajcują, bo słuch zawodowo uszkodzony.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb- ten Ci już nie ucieknie. A na zrobienie w dobę, nie licz. Jedna lokacja, ale zadań na pięć :). Jest trochę do pobiegania, a i zginiesz nie jeden raz.

@anatol - spróbuj wrzucić te paczki, na optymalizację tekstur i roślinności. Sam się nad tym zastanawiam, bo może z nimi będzie lepsza widoczność przez gałęzie i trzcinę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, anatol napisał:

A na moim kompie na dynamicznym rozszerzonym nowa gra ładuje sie 8 minut strasznie długo

Ja wziąłem tą paczkę z modem od Pacjenta z Mega (z optymalizacją tekstur dla słabszych kompów itd) nowa gra uruchamiała mi się coś pomiędzy 1-1,5min. Gram w full hd, pełnym dynamicznym oświetleniu i ustawieniach grafiki wysokich.

Komp (5-o letni) żebyś porównał ze swoim: amd 3x3.1Ghz, 4 giga pamięci ram, Gts 450 amp 1GB pamięci, monitor 24 cale.

Mod wygląda ładnie chociaż na razie odpaliłem tylko na chwilkę, muszę porównać na jakichś filmikach czy jest duża różnica jeśli chodzi o te "wypasione" jakościowo tekstury, a te zoptymalizowane pod słabsze kompy, bo jeśli te lepsze teksturki są tylko trochę lepsze to nie ma się chyba co mścić jeśli gra ma się wczytywać spooroo dłużej.

 

Tak u mnie wygląda.

a.jpg

aa.jpg

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb- zobacz screeny gawrona czy moje z gry po rosyjsku, bez tych "osłabiaczy". Tak na oko, nie widać większej różnicy. A jeśli robią one jakieś "dziury" w gałęziach drzew czy krzaków i trzcinie, to tylko na tym wygrasz, bo zobaczysz kto i skąd do Ciebie strzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki optymalizujące, obniżają nieco szczegółowość, tego co widzimy w grze. Dotyczą tekstur nieba, roślinności i ubrań panów stalkerów, tak że po zainstalowaniu nie zmieni się ilość czy gęstość krzaków, szuwarów ani niczego innego. Przykłady w spoilerze poniżej.

Spoiler

52c625b6776ce880b064f3c91b773d79.jpg

8ac2fbc22ebbad8bb6a783bf0e63c99b.jpg

 

 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, że nie przerzedzają zieleniny :mellow: .

Pograłem kilka godzin i muszę powiedzieć, że ten mod nie jest dla zwolenników szaro-brunatnej, mrocznej i zamglonej zony. Chociaż mroczność, ciemność, mgły i deszcze można sobie ustawić w opcjach, to całe swoje piękno pokazuje on przy słonecznej pogodzie, jasnych nocach z pełnią księżyca, deszczem i mgłą ograniczona do prawie zera. Tylko wtedy zobaczymy błękit wody i dno rozlewisk, promienie słoneczne czy księżyca przenikające przez korony drzew i piękną kolorystykę roślinności.

ss_user_10-03-16_14-29-01_(topi).jpg

ss_user_10-03-16_16-13-46_(topi).jpg

Wykonujemy wiele zadań w czasie których przemierzamy lokację od jednego, do drugiego końca. Ale nie musimy biegać bez sensu. W spojlerze pokazuję przykłady schowków i ich zawartości. Przy dozie spostrzegawczości, będziemy kupować tylko wodę. Ci co grali w ZK i ZK2, będą mieli o tyle łatwiej, że nawyk w szukaniu schowków będzie pomocny.

To co widać w moim inwentarzu ( dopiero początek moda ) to wszystko znaleziska.

Spoiler

ss_user_10-03-16_18-50-03_(topi).jpgss_user_10-03-16_13-40-00_(topi).jpgss_user_10-03-16_13-40-10_(topi).jpgss_user_10-03-16_13-41-17_(topi).jpgss_user_10-03-16_13-41-38_(topi).jpgss_user_10-03-16_13-41-53_(topi).jpgss_user_10-03-16_13-46-11_(topi).jpgss_user_10-03-16_14-25-46_(topi).jpgss_user_10-03-16_17-09-19_(topi).jpgss_user_10-03-16_19-18-40_(topi).jpgss_user_10-03-16_19-18-47_(topi).jpgss_user_10-03-16_19-21-38_(topi).jpgss_user_10-03-16_19-24-35_(topi).jpgss_user_10-03-16_19-24-43_(topi).jpg

Miłej gry życzę.

 

 

 

ss_user_10-03-16_14-31-27_(topi).jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał:

całe swoje piękno pokazuje on przy słonecznej pogodzie, jasnych nocach z pełnią księżyca

To prawda, ale warto, chociaż na jakiś czas ustawić sobie pogodę na gorszą i taką, że aż w butach chlupie.

Spoiler

35880b8972ca16432ba89adde617e407.jpg

8854ffed54ffdacf6017ee3c6f261eff.jpg

41483c783566b11a696a755e9b93ab65.jpg

d2bf3dff30220d0092111aac1ef83cd2.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod ukończony z jednym z kilku zakończeń.

W grze tą linią, też znalazłem parę nieistotnych literówek, które w niczym nie przeszkodziły. Jutro wczytanie krytycznego zapisu i próba doprowadzenia moda do innej końcówki.

A przy okazji kilka screenów podczas gry w nocy, przy pełni księżyca. Gdy mnie obrabowano, diabli wzięli noktowizor. A przy tej pogodzie, mogłem spokojnie grać i tłuc przeciwników :D .

ss_user_10-05-16_18-01-15_(topi).jpg

Spoiler

ss_user_10-05-16_12-57-04_(topi).jpgss_user_10-05-16_14-14-27_(topi).jpgss_user_10-05-16_17-32-31_(topi).jpgss_user_10-05-16_18-05-38_(topi).jpgss_user_10-05-16_13-01-34_(topi).jpg

A po nocy nadszedł świt.

ss_user_10-05-16_12-58-30_(topi).jpg

ss_user_10-05-16_14-55-08_(topi).jpg

 

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wariant końcówki załatwiony. Od tej przejdzionej różnił się tym, że trzeba było zrobić o jedno dwuwątkowe zadanie więcej. Zrobiłem oba wątki. Mod zrobił się dłuższy. Po jego zrobieniu, powrót do tego co było w poprzednim zakończeniu.

Teraz wracam do zagrania w kolejny sposób zaproponowany przez moda trochę wcześniej. Wsparcie innego z scenariuszowych NPCów. Tu będzie na pewno inaczej.

 

@gawron- co znalazłem, dałem na PW. Zobaczymy co będzie na innej rozgrywce.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, bo cóż zostało powiedziane, oprócz tego, że mod ma więcej niż jedno zakończenie, to było wiadomo od początku. W temacie każdego moda, odpowiedź na pytanie dotyczące fabuły udzielona jednej osobie dla kogoś innego może być odsłonięciem fabuły, pozbawieniem elementu zaskoczenia i przygody. To, co do tej pory zostało powiedziane, w żaden sposób nie pozbawia i nie mąci wspomnianych elementów. Wiem to, bo grałem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacjent1972, jeśli chodzi o mody, że tak to ujmę – aktywne, zgoda w 100%. Teraz może trochę nie w temacie, ale jakoś tak mnie naszło - taki moment taka chwila. Wiemy, że są pozycje wokół, których było tyle euforii i nagle cisza, nic się nie dzieje. Robią się z nich takie, jak sam to kiedyś określiłeś "martwe dusze". Znalazłoby się tego trochę na forum. Są mody zasługujące tylko na kroplówkę, ale są i takie, które zasługują na życie wieczne tak, jak NLC 7. Zdaję sobie sprawę, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest bariera językowa i raczej nie wszyscy w nie zagrają. Jednak mimo wszystko warto czasem o nich przypominać (ja w przypadku NLC czuję taką potrzebę), chociażby próbując opisywać swoje przygody z modem. Do czego pewnie wrócę, jak tylko dalej ruszę z fabułą.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.