Jump to content

[Moddb] Mod of the Year 2021 Awards


tom3kb
 Share

Recommended Posts

Jak co roku na moddb wybierają najlepsze mody, pierwsza faza konkursu została zakończona. Teraz wybierany jest najlepszy ze 100.

Do głosowania załapało się też kilka modów do Stalkera, do Zewu: Anomaly, Call of Chernobyl, A.R.E.A i X-Ray Multiplayer Extension. Do Cienia: Lost Alpha. 

Z modów, które są tworzone i mają mieć premierę jest True Stalker i Dead Air (ten nie wiem dlaczego tutaj).

 

Pod tym LINKIEM macie przejrzystą stronkę z podziałem na gry i mody do nich, na które można głosować. Każdy może oddać głos na kilka tytułów.

Ps. Są też Kroniki Myrtany do Gothic 2 NK :D to już wiem na co @Agrael albo @smox by oddał jeden ze swoich głosów.

  • Dodatnia 4
Link to comment
Share on other sites

Na listę nie załapał się nowy gość na Moddb - Ashes 2063 i Afterglow. Ale przynajmniej wylądował na podium Cacowards https://www.doomworld.com/cacowards/2021/best1/

edycja - a nie, jednak się załapał pod "Doom2", nie wiem czemu tak podzielili skoro do modów zawsze bierze się Doom2.WAD?

AREA widzę że jest popularna. Może to też znak, że ludzie daliby radę z NLC jeśli ten doczeka się pożądnego angielskiego tłumaczenia? Niedawno wyszło maszynowe i jest bardzo słabe...

Dead Air to podobna sytuacja co z Powrotem Legendy - prace stanęły na wersji 0.9 po czym pojawił się większy postęp?

Z innych gier to pojawienie się kampanii dla pojedynczego gracza do Enemy Territory na plus, choć ta odświeżona wersja RtCW jest znacznie trudniejsza przez co fanowskie misje są jeszcze trudniejsze. A nie należały one do łatwych...

Diablo - The Hell 2 nie załapał się na podium bo twórca wcześniej usunął moda z Moddb i kierował na swoją stronę (patreon?). Bywa. Zresztą niektóre zmiany w projekcie są dość... wątpliwe. Jak ograniczenia w wypadających przedmiotach zależne od kierowanej klasy. Przez co postacie niemagiczne nie będą mogły znajdować i sprzedawać magicznych ksiąg za niezłe pieniądze. Ja i tak wolę część pierwszą The Hell HD, niestety nie do dostania bo twórca chciał by ludzie się skupili na drugiej części. Szkoda...

Tymczasem z polskimi modami do pierwszego Diabełka jest jak zawsze - pozaczynali kilka projektów, które nie doczekały się ukończenia.

Z innych modów robionych przez naszych rodaków warto przyjrzeć się X-PirateZ do klasycznych UFOków. Zawartości masa z każdą aktualizacją a już dzisiaj jest jej tyle, że wystarcza na roczny pobyt na bezludnej wyspie. :050:

Edited by ZapomnialemLoginu
  • Dodatnia 5
Link to comment
Share on other sites

Tych przeogromnych projektów do Morrowinda jest trochę. Nad „Tamriel Rebuild" oraz „Rebirth" ekipy pracują od więcej jak dekady i końca prac nie widać.

Grać się w nie jak najbardziej da, bugi oczywiście są (nie do uniknięcia przy tej skali) ale nie wiem czy da się je ukończyć. To taki rodzaj gier, w które się zatapiasz i aktualizujesz co parę miesięcy.

Do tego nie ma mowy o tłumaczeniu, jest tego masa i fakt, że nie jest to projekt ukończony, nie ułatwia sprawy...

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Muszę sobie poprzeglądać te starsze giery bo po tylu latach to do wielu z nich zdążyli ludzie porobić duże fajne mody :)

Nawet bym sobie te X-Piratez sprawdził ale musze xcomów poszukać. Szkoda, że ten OpenXcom wymaga oryginalnej giery. To powinno być jakieś opensource niewymagające oryginału i na tym robione samodzielne modziki.

Link to comment
Share on other sites

https://openxcom.mod.io/?sort=downloadstotal-desc

Wyżej link gdzie na górze są większe mody.

Z większych są jakieś projekty gdzie możemy kierować (i walczyć przeciwko) jednostkom z Warhammer 40.000. Jeden zwie się "40k" a inny 40k Rosigma,

Innym większym jest X-COM Files. Nazwa jakby Z Archiwum X czy coś w ten deseń, gdzie inwazja jest w powijakach, dofinansowania jeszcze mizerniejsze a my - jak Fox Mulder - musimy błądzić we mgle i szukać jakichś świrów czy innych kultystów.

Do Terror of the Deep istnieje The World of (Terrifying) Silence.

Są jeszcze tzn. mod packi, które łączą garść mniejszych modyfikacji w jedną, zgrabną paczkę. Do nich należy OPenXCOM Extended czy Final Mod Pack.

Z innych ciekawostek istniej OpenApoc, który sprawia że można rozważyć granie w X-Com Apocalypse.

https://openapoc.github.io/

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity