Skocz do zawartości

[JACEK PIEKARA] „PŁOMIEŃ I KRZYŻ”


Darrien

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Dawno nic nie dodawałem nowego w moim ulubionym dziale, więc przeglądając wcześniejsze posty, uznałem, że najwyższy czas umieścić kolejne Polskie akcenty w świecie fantastyki. Wybór padł na Jacka Piekarę i jego serię „Płomień i Krzyż”, która dzieje się w tym samym uniwersum co „Ja Inkwizytor”, ale tyczy się innych postaci.

Tak, liczba postów na moim blogu przeważyła na korzyść PiKa, bo o Mordimerze mam mniej opinii wrzuconych i brzydko by to wyglądało, gdybym co chwilę robił aktualizację o jeden post. Fakt, brakuje mi opinii o trzecim tomie, ale będzie, kiedy przeczytam „Przeklęte Przeznaczenie” wchodzące w skład „ruskiej trylogii”. Tymczasem standardowo jakość posta będzie średnia, czyli świetna. ;)

PS: Okładka tomu I różni się od pozostałych, bo taką dostałem od wuja i z sentymentu postanowiłem ją tutaj jak i na swoim blogu umieścić. Podobnie jak zajawka. :)

 

image.png

Oto ON – inkwizytor i Sługa Boży

Człowiek głębokiej wiary

 

Płomień i Krzyż – pod względem chronologii wydarzeń – rozpoczyna „cykl inkwizytorski” Jacka Piekary. Odsłania tajemnice świata, który tym różnie się od naszego, że w roku 33 Jezus Chrystus nie umarł i nie zmartwychwstał, lecz zstąpił z krzyża i ukarał śmiercią swych prześladowców.

 

Młody Mordimer Madderdin wstępuje do Akademii Inkwizytorium. Z jakich powodów mistrzowie Świętego Oficjum pragną dokładnie zbadać, kim byli jego rodzice? Jaki sekret każe im rozważać czy chronić go przed niebezpieczeństwem, czy może lepiej… zabić.

 

Krwawy chłopski bunt pustoszy ziemie Cesarstwa, inkwizytor Arnold Löwefell rusza w sam środek wojennej zawieruchy. Musi ocalić dziewczynkę, na której życiu szczególnie zależy Świętemu Oficjum. Czy sukces misji przyniesie mu cokolwiek dobrego?

 

Piękna i kapryśna wiedźma-kurtyzana dowiaduje się o magicznej księdze Szachor-Sefer, w której spisano najmroczniejsze sekrety wschodnich czarnoksiężników. Jaką cenę jest w stanie zapłacić, by ją zdobyć? I jaką cenę za jej zachcianki zapłacą inni?

 

Bogobojny inkwizytor odnajduje więź łączącą go z okrutnym perskim demonologiem. Czy wytrwa po stronie Dobra?”

 

Opis z tyłu okładki.

Moja Opinia o książce!

Książkę kupisz tutaj tanio!

FRAGMENT AUDIOBOOKA AUTORSTWA JANUSZA ZADURY!

 

 

image.png

Inkwizytor Arnold Lowefell staje się coraz potężniejszym członkiem Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium.

Cały czas usiłuje nie tylko odzyskać pamięć o swojej tajemniczej i mrocznej przeszłości, ale zmierzyć się z sekretami i wielopiętrowymi intrygami dręczącymi Święte Officjum.

"Płomień i Krzyż II" to również opowieść o niezwykłych kobietach: o potężnej wiedźmie służącej obecnie chrześcijanom, o czarodziejce swobodnie przemierzającej demoniczne wymiary, o perskiej magini ognia, a także o najsłynniejszej z nich wszystkich - heroinie z antycznych czasów - Valerii Flawii, inkwizytorii Jego Świątobliwości…

Właśnie te kobiety odcisną piętno na losach Świętego Officjum. One również zdecydują o przyszłości całego chrześcijańskiego świata.

Parę zdań o książce!

Książkę tanio kupisz tu!

FRAGMENT AUDIOBOOKA CZYTANEGO PRZEZ JANUSZA ZADURĘ!

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.