Skocz do zawartości

Prawidłowe zakończenie moda


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednich moich grach miałem problem z zakończeniem gry w moda rozmową z Wędrowcem-Kreslarzem na bagnach. Musiałem wybierać drugie rozwiązanie, gdzie finalna rozmowa była prowadzona w Martwym Barze przy pianinie.

W tej grze postanowiłem sprawdzić moje przypuszczenia i one okazały się prawdziwe. Jest w modzie taka niefortunna sytuacja, kiedy po zakończeniu zadania z aktywacją Artefaktów Śmierci jesteśmy teleportowani na Bagna tuż Przy Wędrowcu, który próbuje rozpocząć dialog. Poprzednio w ten dialog wchodziłem, a że nie było nic do gadania kończyłem rozmowę, a on rozpoczynał wędrówkę na Bagna. I obojętne, czy mu jakiś czas w tym towarzyszyłem pomagając wybijać wszystko co żywe, czy od razu szedłem do duplikata na Stacji Naukowej, to gdy tu wracałem, jego nie było, ani nawet jego trupa. Raz na rus grze, dostałem tylko informację, co może być tego przyczyną. Mając to na uwadze, teraz gdy pojawiłem się po teleportacji tym urządzeniem żyroskopowym w labie, od razu zacząłem wycofywać się w stronę teleportu na Agro. Wędrowiec szedł za mną, a kiedy minął płot i szedł jakby chciał skorzystać z teleportu, ominąłem go z daleka i pognałem do teleportu na Kordon.

I widocznie to odciągnięcie go aż pod tele na Agro spowodowało, że żaden enpec czy mutant nie spowodował u niego potrzeby wędrówki na Bagna, gdzie ginął.

Kiedy tu wróciłem po kolejnym odwiedzeniu Stacji Naukowej, znalezienia tylko trupów i poznania dokąd prowadził dotąd nieaktywny teleport, co zmusiło mnie do wykonania zadania na broń generała Powinności, Wędrowiec wracał od tele na Agro i był już rozmowny o zakończeniu moda.

Może są to nadal tylko moje przypuszczenia, ale jeśli komuś z kolejnych grających po teleportacji z labu aktywacji artów Włóczęga zacznie kierować się na Bagna, to niech lepiej powtórzy ten krótki fragment gry od zapisu przed teleportem i odciągnie Wędrowca pod tele na Agro.

:viva:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędrowiec na Bagnach odchodzi od nas w głąb lokacji z jednego powodu. Po teleportacji stajemy przed nim z bronią w ręku, z resztą jak zawsze po wejściu na nową lokację. To go zniechęca do rozmowy. Powtarzając ten fragment w którymś podejściu usłyszałem nawet - schowaj broń. Samo pozbycie się broni niczego nie załatwia. Robimy to za wolno. Jedyne wyjście to nagły zwrot i odejście w stronę przejścia na Agro. 

Spoiler

ss_admin_12-30-21_23-14-18_(marsh).thumb.jpg.d4529aa747bc92189ad36304b7666ece.jpg

   

Spoiler

ss_admin_12-30-21_23-17-00_(marsh).thumb.jpg.4f9a938b28f4aa5d3c28a683f62c44b4.jpg

No i człapie za mną.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo  Czyli potwierdziłeś moje przypuszczenie jak wybrnąć z tej pułapki. Tyle tylko, że nie trzeba robić zwrotu, bo to już zabiera i tak ograniczony czas, ale po pojawieniu się na Bagnach natychmiast dać "wsteczny bieg" . Nasz protagonista stoi tak, że na płot nie wpadnie.

Dopiero za płotem trzeba nim pomanewrować tak, aby Wędrowiec też wlazł za płot i polazł aż pod teleport. Wtedy pędem w stronę północnej wioski tak daleko, aby zniknął z minimapy. Można śmiało biec po tej stronie płotu. A to już daje pewność, że nie polezie na Bagna. Krytyczną sytuację ( złośliwość ERa ? ) mamy za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co zrobiłeś, ważne że skuteczne. Ale jak bardzo, to się dopiero przekonasz po kolejnym powrocie. Nie idź na razie do Martwego baru słuchać serenady, bo to chyba jest opcja rezerwowa gdy ta tu na bagnach nie wypali. Tak wychodzi z dialogu z Fejkiem, po oddaniu mu PDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.