Skocz do zawartości

OP-2.2


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

Drobny upominek z okazji Mikołajek jest już na naszym serwerze :) 

Podziękowania za zaangażowanie należą się @AntiCitizen, @Meta i @kondotier. Za to na szczególne wyróżnienie zasługuje @yellow i @metek58, bez których to spolszczenie, by raczej nie powstało. 

Polonizacja do pobrania oczywiście z #1 postu :) 

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  Z tymi ulepszeniami może być problem. Kiedy wyszło OP 2.1, to pojawiły się te ulepszenia w oddzielnym temacie. Kiedy jednak wróciłem w tym roku do OP 2.1 i starałem się je pobrać, większość była już niedostępna. Odsyłacze do nich były martwe. Ale wrzuć to pytanie w temacie OP 2.1 dostępnym dla wszystkich.

Jedyna nadzieja w jakimś naszym miłośniku OPka, że zachował je u siebie i teraz je udostępni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agrael napisał(a):

@slawnyokgora
A ustawiłeś w opcjach kodowanie na Central European? 

  Ukryj zawartość

ss_daniel_12-06-22_12-43-25_(mainmenu).jpg

Nic nie daje ,cyrylica zostaje . Po prawej u góry w oknie gry niby widać autorów spolszczenia itp. a reszta po Rosyjsku . Po ponownym restarcie do wina i tak kodowanie wraca do Rosyjski wschodni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, slawnyokgora napisał(a):

Nic nie daje ,cyrylica zostaje . Po prawej u góry w oknie gry niby widać autorów spolszczenia itp. a reszta po Rosyjsku . Po ponownym restarcie do wina i tak kodowanie wraca do Rosyjski wschodni ....

Mod postawiony od nowa i jest pl. Z tym że teraz kolejność Mod , Spolszczenie i na końcu Patch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawią wymagania ;)

  • Procesor: nie mniej niż 3GHz
  • RAM: co najmniej 8 GB
  • Karta Graficzna: GTX 1060 6 GB
  • SSD: 40 GB wolnego miejsca
  • Windows 10 x64

Tak sobie z czapy podali czy faktycznie trzeba "mocnego" kompa. Czy spokojnie da się pograć na takich jak w OP 2.0 i 2.1 czyli kilkunastoletnich maszynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie moda znalazłem odsyłacze do różnego rodzaju ułatwień, podobnych jakie były w OP 2.1

Spoiler

Отключение античита: Dropbox.com
Отключить ограничение на сон: Dropbox.com
Всё выпадает в исправленном состоянии: Dropbox.com
Спавнер + отключение античита: Dropbox.com
Состояние оружия и брони, урон и дальность ножей: Dropbox.com
Быстрое срезание частей монстров: Dropbox.com
Сумеречный кровоссос без дыма: Dropbox.com
Фикс микрофризов: Dropbox.com
Фото со спутника: Dropbox.com
Отключение ограничения времени у цикличных заданий: Dropbox.com
Повышенный шанс выпадения тайников: Dropbox.com
Ремкомплекты: Dropbox.com
Убран износ холодного оружия: Dropbox.com
Убран удар при поднятии артов: ЯндексДиск
Торговля артами из НЛС: GoogleDrive
Убрать заболевание от крыс: GoogleDrive | ЯндексДиск

I tu pytanie do @metek58  Czy jesteś w stanie pobrać przez Dropboxa te ulepszacze i je wstawić na dostępne adresy? Ja już Dropboxa nie mam.

Ułatwienie 3. od dołu: https://disk.yandex.ru/d/Xj2wLlBDTR6XiQ

Ułatwienie 2. od dołu: https://drive.google.com/file/d/1-zBe4V7ihDuuyvhYbiEZ0G1kmwtYGf9s/view

Ułatwienie 1. od dołu:  https://drive.google.com/file/d/100lEak0MyE6Y-64bjrNSeJqY_4wGgLLu/view    i  https://disk.yandex.ru/d/E8lUo7QngW8snw  

@tom3kb  Wnioskując z tej informacji ze strony moda

Автор: edwin0

Описание: Просто сжатые текстуры из ОП-2.2. Данный аддон сделан для игроков с компьютерами, которые не позволяют играть в ОП-2.2 со стандартными текстурами ОП-2.2.  В данном аддоне текстуры ужаты в размерах, что конечно приводит к некоторой потере качества текстур, но позволяет играть на более слабых машинах. Это не облегченные текстуры HD-пака, а облегченные текстуры из ОП-2.2. Просто текстуры ОП-2.2, ужатые для слабых машин.

Установка: Скачиваем архив аддона, распаковываем и кладем файлы gamedata.dbz_sd_22_1 и gamedata.dbz_sd_22_2 в папку с игрой к аналогичным архивам (обязательно оба указанных файла). 
Удаление: Удаляем файлы gamedata.dbz_sd_22_1 и gamedata.dbz_sd_22_2 из папки с игрой. 

te wymagania nie są puste. "Ulżone" tekstury pobrać trzeba z tych odsyłaczy:

https://disk.yandex.ru/d/dpt1AvZPYWvpMg     https://drive.google.com/file/d/162W4-FAt9Td_Gy0qcHfMZ6LldN0eyWHM/view

i postępujemy z powyższą instrukcją.

Tłumaczenie ( tyko istotne )

Ten dodatek zrobiono dla graczy, których komputery nie pozwalają grać w OP 2.2 ze standardowymi teksturami OP 2.2. W tym dodatku tekstury obcięte w rozmiarach, co doprowadza w ostateczności do utraty jakości tekstur, ale pozwala grać na dużo słabszych komputerach. Nie jesto ulżenie HD-paka, ale tylko tekstur OP 2.2.

Usuwamy z katalogu gry pliki gamedata.dbz_sd_22_1 i gamedata.dbz_sd_22_2

Wstawiamy w ich miejsce do katalogu gry pliki gamedata.dbz_sd_22_1 i gamedata.dbz_sd_22_2 z pobranego i rozpakowanego dodatku. OBOWIĄZKOWO oba pliki.

 

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pobiera normalnie. Można rozpakować i przejrzeć.

Bez tytułu.jpg

Z tymi pobraniami z Yandeksa i Googla gracze nie będą mieli problemu. Dlatego pytałem tylko o Dropboxa, bo przecież korzystaliśmy z niego przy tłumaczeniach.

Ale skoro wywołałeś do tablicy @Meta , to się chyba wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, suchyyy1 napisał(a):

Witam czy ktoś może mi wytłumaczyć jak zwiększyć udźwig w grze.

1. modyfikujesz plik: system.ltx

folder: [gamedata\config] zmieniając (linijki 260 i 261) na:

max_weight  = 1000   
max_ruck    = 1050

2. modyfikujesz również plik: actor.ltx w linijkach nr. 18 oraz 179

folder: [gamedata\config\creatures]

max_item_mass            = 1000
max_walk_weight          = 1050

Moje pliki mogą nie działać, ponieważ były wydane przed polonizacją a polonizacja niektóre z nich modyfikuje. Zrób tak jak napisałem i zapisz zmiany. Z mojej paczki potrzebujesz tylko wymienionych plików, inne zmieniają już inne aspekty w grze, do udźwigu potrzebne są te dwa pliki i ewentualnie obejście skryptu imitującego rozdarcie plecaka przy przeciążeniu.

Zauważ korelację udźwigów, są sparowane wartości 1000 oraz 1050 - dla obu plików. Chcesz inną wagę - to zmień ją w tych sekcjach, ale zachowaj parowanie: max_weight + max_item_mass oraz max_ruck + max_walk_weight.

Edit: jeszcze jedno, żeby modyfikacje działały musisz mieć przerobiony plik fsgame.ltx w katalogu z grą.

Edytowane przez AntiCitizen
dodatkowe info o sktypcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AntiCitizen tak tylko chodzi mi o to że po wypakowaniu folderu unpack 41.2gb gra nie chce się uruchomić a bez folderów gamedata i unpack gra śmiga, podstawka+pacz+spolszczeni+hd teksures, Wrzucam do gównego folderu z grą gamedatę uruchamiam grę wciskam f1 i A czekam ekran jest zamrożony ok 2min i znowu wszystko wraca do normy. Wyłączam grę patrzę i w główny katalogu z grą mam bin, gamedata, unnpack i userdata nic nie robię i po ponownym uruchomieniu gry wybieram nową grę wczytuje i na koniec błąd krytyczny którego nie widzę bo przeszkadza mi zamrożony ekran śmigłowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie kolego, ale szkoda że dopiero teraz piszesz że grasz z innymi modami...tak się składa że one nie wszystkie są ze sobą kompatybilne i często korzystają z tych samych plików, a wtedy dochodzi do konfliktu skutkującego błędami...

6 minut temu, suchyyy1 napisał(a):

po wypakowaniu folderu unpack 41.2gb gra nie chce się uruchomić

nie wiem co to za folder, bo moja wstawka nie ma 41,2 GB...pewnie w tej paczce jaką pobrałeś jest coś co koliduje z plikami gry. W katalogu OP-2.2\userdata\logs masz plik: xray_Twoja _Nazwa_Użytkownika.log. W nim szukaj wpisów Fatal Error, albo wstaw plik loga do wglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchyyy1 - błąd zaczyna się tutaj i wywala na pulpit:

There is no section [list] in script_sound.ltx
Spoiler
[06.12.22 18:04:25.787] There is no section [list] in script_sound.ltx
[06.12.22 18:04:25.787]  [LUA]  0 : [C  ] execute
[06.12.22 18:04:25.787]  [LUA]  1 : [Lua] d:\op-2.2\gamedata\scripts\_g.script(569) : abort
[06.12.22 18:04:25.787]  [LUA]  2 : [Lua] d:\op-2.2\gamedata\scripts\sound_theme.script(784) : load_sound
[06.12.22 18:04:25.787]  [LUA]  3 : [Lua] d:\op-2.2\gamedata\scripts\xr_sound.script(271) : load_sound
[06.12.22 18:04:25.787]  [LUA]  4 : [Lua] ...\op-2.2\gamedata\scripts\binders\bind_stalker.script(79) :
[06.12.22 18:04:25.787]  
[06.12.22 18:04:25.787] FATAL ERROR
[06.12.22 18:04:25.787]  
[06.12.22 18:04:25.787] [error]Expression    : fatal error
[06.12.22 18:04:25.787] [error]Function      : CCC_Crash::Execute
[06.12.22 18:04:25.787] [error]File          : console_commands.cpp
[06.12.22 18:04:25.787] [error]Line          : 711
[06.12.22 18:04:25.787] [error]Description   : <no expression>
[06.12.22 18:04:25.787] [error]Arguments     : ENGINE CRASH.See log file for detail!

nie wiem co zawiera ta paczka z teksturami, ale problem dotyczy plików dźwiękowych ewidentnie...

Nie wiem jak zainstalowałeś moda, ale podstawowe pliki to te:

Spoiler
bin\                        ---> silnik gry
gamedata\                   ---> folder opcjonalny z modami
userdata\                   ---> folder z zapisami gry/screen'ami/logami
fsgame.ltx                  ---> plik konfigurujący pracę z gamedata

--- pliki podstawowe ---
gamedata.db_adata_0
gamedata.db_bdata_0
gamedata.db_cdata_0
gamedata.db_levels_0
gamedata.db_levels_1
gamedata.db_levels_2
gamedata.db_levels_3
gamedata.db_levels_4
gamedata.db_levels_5
gamedata.db_meshes_0
gamedata.db_meshes_1
gamedata.db_sounds_0
gamedata.db_sounds_1
gamedata.db_sounds_2
gamedata.db_textures_0
gamedata.db_textures_1
gamedata.db_textures_2
gamedata.db_textures_3
gamedata.db_textures_4
gamedata.db_textures_5
gamedata.db_textures_6
gamedata.db_textures_7
gamedata.db_textures_8
gamedata.db_textures_9
gamedata.db_textures_ls_0

--- patch + polonizacja ---
gamedata.dbz_patch
gamedata.dbz_pl

--- pliki dodatkowe ---
gamedata.dby_arms_look1     ---> zmiana widoku dłoni postaci    

Te pliki powinny być w folderze z grą. Zobacz czy dobrze zainstalowałeś moda.

Edytowane przez AntiCitizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vojtas040 - po wyjściu z Pieczary musisz iść do Sidorowicza...od niego zaczyna się cała zabawa, również z wątkiem Kolekcjonera. Napisz jakie masz zadanie w PDA, zrób może screen'a PDA z aktywnymi questami.

Ladies and Gentleman, instalując jakiekolwiek modyfikacje do OP-2.2 pamiętajcie, że przeciętna:

info_modyfikacje.thumb.png.5fba37d34f02798ebab11051f417381f.png

oraz tracicie wsparcie twórców OP-2.2 w razie jakichkolwiek błędów...to tyle. Twórcy gry mówią o tym, każde modyfikacje do ich gry są pozbawione ich supportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchyyy1 - zainstaluj najpierw bez dodatków, czyli gra + patch + polonizacja i uruchom. Zrób zrzut ekranu lub spis zawartości folderu z grą. Jakie pliki .db masz w folderze z OP-2.2? Jeśli tego nie zrobisz, to będziesz się zastanawiał, gdzie leży błąd?, czyli zastosuj metodę eliminacji ewentualnej przyczyny, czyli zapewne dodatków do gry.

Z loga masz:

[06.12.22 19:50:48.484] WARNING: CLocatorAPI::check_for_file file not found file d:\op-2.2\gamedata\config\script.ltx in files list (size = 162863) 

a później:

[06.12.22 19:50:48.484] [error]Expression    : fatal error
[06.12.22 19:50:48.484] [error]Function      : CInifile::r_section
[06.12.22 19:50:48.484] [error]File          : Xr_ini.cpp
[06.12.22 19:50:48.484] [error]Line          : 397
[06.12.22 19:50:48.484] [error]Description   : Can't open section '%s'
[06.12.22 19:50:48.484] [error]Arguments     : common

Możliwe że mod z paczki HD zawiera pliki nadpisujące te z polonizacji...nie wiem bo nie mam tej paczki na dysku. Podaj link do tych dodatków które zainstalowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.