Skocz do zawartości

OP-2.2


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, slawnyokgora napisał(a):

Mod postawiony od nowa i jest pl. Z tym że teraz kolejność Mod , Spolszczenie i na końcu Patch. 

Dziwna sprawa, bo patch powinien zostać zainstalowany w drugiej kolejności, a na końcu spolszczenie. 

Swoją drogą, to zastanawiam się, czy do #1 postu nie dodać informacji o zmianie w opcjach kodowania na Central European. Niektórzy mogą o tym zapominać. 

A jak z zapisem gry? Nikt z Was nie miał z tym problemów? W OP-2.1 zdarzało się, że nie można było zapisać gry w standardowy sposób i pomagały szybkie zapisy lub przez konsolę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agrael napisał(a):

Dziwna sprawa, bo patch powinien zostać zainstalowany w drugiej kolejności, a na końcu spolszczenie.

ja instalowałem jak w rekomendacji z pierwszego posta...mogę przerobić polonizację do wersji gamedata.dbzzzz_pl aby był to ostatni plik w dodatkach, generalnie aby nie było czegoś (dodatku) co nadpisze plik polonizacji.

@suchyyy1

2 minuty temu, suchyyy1 napisał(a):

mam zainstalowaną grę+patch+spolszczenie i gra się uruchamia a po wypakowaniu plików gra wywala ten błąd co mój post powyżej

ale jakich plików, co wypakowujesz? z jakiego moda? Co jeszcze dodajesz do folderu z grą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tom3kb napisał(a):

@Ignachinio wejdź sobie w temat moda np na Ap pro i w pierwszym poście 3 najniższe spojlery to addony i różne poprawki/dodatki do moda. Przetlumaczysz sobie w translatorze co jest co.

Ok a tak łopatologicznie :D trzeba coś robić aby wgrać tego patcha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Agrael napisał(a):

Swoją drogą, to zastanawiam się, czy do #1 postu nie dodać informacji o zmianie w opcjach kodowania na Central European. Niektórzy mogą o tym zapominać. 

A jak z zapisem gry? Nikt z Was nie miał z tym problemów? W OP-2.1 zdarzało się, że nie można było zapisać gry w standardowy sposób i pomagały szybkie zapisy lub przez konsolę. 

Na pewno się przyda jako WAŻNE PORADY w przypadku problemów z grą.

I to ze zmianą języka w menu i to z robieniem zapisów, jak dojdzie coś jeszcze to się dopisze.

@Ignachinio przejrzałem te dodatki co tam są do wyboru i akurat takich jak ty szukasz nie ma, co nie znaczy, że ktoś takich nie robił ale to by może trzeba szukać po tematach moda na rosyjskich stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84 Tak samo było w OP 2.1 . Zapisów przez menu nie zrobisz. To kolejne udziwnienie tej serii modów. Albo zapisy przez konsolę, albo taki z jakiegoś funkcyjnego klawisza ( nie pamiętam który to ), dający nie nadpisywany samozapis z nazwą lokacji, godziną zrobienia i dniem gry. Jest to swojego rodzaju ułatwienie, ale później trudno zgadnąć który to, gdy się chce np. powtórzyć od niego grę.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Już dodałem. W sumie, to taki sam dopisek jest we wstawce OP-2.1.

Właśnie.. Te nieszczęsne zapisy gry. Strasznie mnie to irytuje w OP, ale może da się to jakość obejść i jednak zapisywać grę w sposób normalny? Pytanie tylko jak :063:

W dziale z OP-2.1 mamy temat Kilka podstawowych problemów (rozwiązania), który założył @Czujny i jest w nim wzmianka o zapisach gry. 

2. Nie mogę ręcznie zapisać gry w menu - tutaj sam nie wiem co jest przyczyną i jak to naprawić, ale da się obejść ten problem włączając zapisy na lokacji/włączając automatyczny zapis przed i po zadaniu/korzystając z opcji quicksave domyślnie F6/tworząc zapis poprzez konsolę (tylda>wpisać save "nazwa save">ENTER). Takie "combo" właściwie eliminuje niedogodności związane z brakiem zapisu poprzez menu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj piszą żeby grę uruchamiać z uprawnieniami administratora. Jest to co prawda wątek o OP-2.1, ale u mnie działa zapis przez menu...przypadkowy zestaw znaków wstawiony do nazwy. Zrobiłem mały filmik jak to u mnie wygląda.

Spoiler

ss_sniper_12-07-22_17-13-45_(l63_massive).thumb.jpg.bfb43fb301784a4acd6437405b64df88.jpg

Edytowane przez AntiCitizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę od czego zależy opcja zapisu w grze, może któryś z hud'ów wpływa na klawisze (ich ustawienia) w menu zapisu? Nie wiem tego z całą pewnością, tylko spekuluję...wiele z wymienionych problemów graczy mnie po prostu nie dotyczy i przecieram oczy ze zdumienia czytając niektóre posty...

@Zwinny - też mam ten napis i u mnie nie ma problemów ani z zapisem ani ładowaniem gry:

Spoiler

loadgame.thumb.jpg.a1e9bef7b356e7939d259f72dafdbe5e.jpg

Jeszcze jedno przychodzi mi do głowy - ustawienia językowe w Windowsie. Za każdym razem gdy wychodzę z OP-2.2 mam zmieniony język - raz na ang, raz na ros. @prozmus84 - zobacz czy masz te języki zainstalowane...może uruchom grę wcześniej ustawiając inny język np. ang. albo rosyjski? Zobacz, bo nie mam jak odnieść się do tych problemów nie mając ich u siebie...

84092351_preferencje_jzyka.jpg.c814250078e5441be199c9cd59d17a3c.jpg

 

 

Edytowane przez AntiCitizen
dodano info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś rozwiąże problem z zapisem gry, proszę o podzielenie się tym. Zapewne każdy gracz chciałby mieć wiadomy dla siebie zapis z danej sytuacji w grze, by móc wrócić do ewentualnej powtórki, tam gdzie chce.

Ta zmiana klawiatury po wyjściu z gry też mnie dotyczy i zapewne ma na to wpływ skrypt, który nie pozwala na ręczny zapis pod wybraną przez siebie nazwą.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny nie jestem pewien ale w Op 2.1 kilku tych fabularnych npców szło później do Doliny Mroku i siedzieli w 4 czy 5 przy ognisku na północ od siedziby bandytów tej, w której szefem jest Dzik. Ale czy był tam akurat Sieryj to głowy nie dam. Jeszcze w Barze u naukowców można było zapytać o to gdzie jest jakiś npc to pokazywało jego lokalizację na mapie bodajże. Pewnie tu też tak to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kanon1022 napisał(a):

Witam , czy w tym modzie jest ranny Tolik bo u mnie nie ma go przy tym wagoniku.

Tolik jest koło tego wagonika. Pojawia się, gdy Wilk wysyła nas do chłopaków, aby załatwić bandytów na ATP. Trzeba wtedy podejść do niego, ale wcześniej załatwić snajpera, który czai się kilkadziesiąt metrów za jego plecami w kierunku torów. Za pierwszym razem, widząc jak ginie Tolik, to cofnąłem się w zapisie sprzed pójściem do Wilka, na kuckach zaszedłem tego snajpera od tyłu i wypaliłem mu w łeb z dwururki obrzyna. Dopiero wtedy poszedłem do Wilka po zadanie na bandytów z ATP. Może ktoś inny miał lepszy sposób, ale ja zrobiłem tak i wszystko odbyło się zgodnie, bo był dialog z nim i zadania od niego też. Staraj się cofać w zapisach i kombinuj do woli, Zona zapewne Ci to wybaczy...

Nadmieniam, że tenże snajper czai się tam już podczas naszego przybycia na Kordon, jeszcze przed akcją z Pieczarą. Tolik pojawi się właśnie po powrocie z Pieczary i po rozmowie z Wilkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.