Skocz do zawartości

Activision Blizzard sprzedane! Microsoft przejmuje firmę


Rekomendowane odpowiedzi

Cudowna i wspaniała nowina dla graczy? Raczej i mieć pozostaje nadzieje. 

Microsoft kupuje Activision Blizzard. Wszystkie plotki okazały się w 100% prawdziwe – kwota przejęcia robi spore wrażenie. Bagatelna sumka 70mld dolków. 

Jak wielu graczy wie firma znajduje się obecnie w olbrzymim kryzysie – na jaw wyszło mnóstwo przypadków molestowania i mobbingu. Co jednak znacznie gorsze, były one zamiatane pod dywan. W związku z kryzysem personalnym przełożyli więc premierę swoich najważniejszych tytułów i odwołali BlizzCon 2022.

Wiemy też, że Activision Blizzard nie zachowa zbyt dużej niezależności. Cała firma będzie podlegała bezpośrednio pod Microsoft Gaming. Oznacza to, że CEO firmy Bobby „niezatapialny” Kotick prawdopodobnie pożegnał się właśnie z posadą. Pracownicy są zapewne uradowani.

Od dawana wielu graczy klęło też na kwestie techniczne, ciągłe wyloty z serwerów, niekończące się prace konserwacyjne które nie zmieniały nic.  Gram od lat w produkty Blizzarda, od dwóch lat był koszmar. Może ten deal przyspieszy prace nad Diablo IV. :078:

 

  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS najpierw Bethesde zakupił, a teraz Activision, ambitnie. Obie firmy w ostatnich latach miały coraz gorszy PR. Ja się cieszę, choć pewne obawy też mam. Miałem bardzo dużo zarzutów w stosunku do Fallout 4, wcześniej do FO3 i FNV też, ale jednak poniżej pewnego poziomu nie schodziły, lore był zachowany, mam nadzieję, że MS tego nie schrzani. W przypadku Falloutów to trzeba przede wszystkim poprawić optymalizację i bugi, reszta zwykle była naprawdę OK. No i była możliwość daleko idącego modowania tych tytułów.

Activision to nie mój klimat, CoD to kotlet odgrzewany po raz enty. Teraz to już taka czarnobylska odmiana kotleta właściwie. Nikt nie wie co z tego będzie. No ale jednak to studio z doświadczeniem i wieloma niezłymi pozycjami, więc może MS będzie umiał wykorzystać potencjał. 

Albo po prostu przeceniam Microsoft... 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FairFight napisał:

MS najpierw Bethesde zakupił, a teraz Activision, ambitnie. Obie firmy w ostatnich latach miały coraz gorszy PR. Ja się cieszę, choć pewne obawy też mam. Miałem bardzo dużo zarzutów w stosunku do Fallout 4, wcześniej do FO3 i FNV też, ale jednak poniżej pewnego poziomu nie schodziły, lore był zachowany, mam nadzieję, że MS tego nie schrzani. W przypadku Falloutów to trzeba przede wszystkim poprawić optymalizację i bugi, reszta zwykle była naprawdę OK. No i była możliwość daleko idącego modowania tych tytułów.

Activision to nie mój klimat, CoD to kotlet odgrzewany po raz enty. Teraz to już taka czarnobylska odmiana kotleta właściwie. Nikt nie wie co z tego będzie. No ale jednak to studio z doświadczeniem i wieloma niezłymi pozycjami, więc może MS będzie umiał wykorzystać potencjał. 

Albo po prostu przeceniam Microsoft... 

New Vegas i FO3 nie były złe a z modami to wypas gry, i są do dziś najczęściej ogrywanymi produkcjami w środowisku. Fallout 4 i 76 to totalny cukierkowy koszmar. Nawet mody często nie potrafiły zmienić tej ujni. 

Owszem najnowsze CoD-y to takie produkcje na siłę by coś ratować, ale ciężko utrzymywać się dzięki takim produkcjom które się przejadły. 

Tak jak piszesz, pozostaje mieć nadzieję na lepsze dzięki przejęciu przez MS. Ta umiera ostatnia. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pacjent1972 napisał:

New Vegas i FO3 nie były złe a z modami to wypas gry, i są do dziś najczęściej ogrywanych produkcji w środowisku. Fallout 4 i 76 to totalny cukierkowy koszmar. Nawet mody często nie potrafiły zmienić tej ujni. 

Ja zawsze najbardziej narzekałem na optymalizację i stabilność. To był problem dosłownie każdego Fallouta, może poza 1 i 2. Ale tak, z modami były zawaliste, w sumie FO4 też się zrobił OK, tylko w przypadku tej części zajęło to naprawdę długo. Tak wyczekiwane mody jak Buffout 4 wyszły dopiero po jakichś 5 latach od wypuszczenia gry. To mówi samo za siebie. 

Generalnie to wykup Bethesdy to byłą jedyna rozsądna opcja jeśli marka ma żyć i się rozwijać, a MS ma środki i pewne doświadczenie żeby sobie z tym poradzić. Z drugiej strony, MS potrafi nawet najlepsze pomysły kapitalnie schrzanić. Zobaczymy jak to będzie, mam nadzieję ale i obawy. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Activision rozważało przejście pod skrzydła Facebooka/Meta, jak nie dżuma to cholera...

Ciekawi mnie w tych przejęciach co z grami starszymi i zapomnianymi jak Arcanum. Czy doczekamy się kontynuacji? MS ma pod skrzydłami Obisidan, który stworzono z ekipą która robiła Arcanum jako Troika.

Co zrodziło myśl - może tak MS weźmie pod siebie GOGa i pomoże mu ze zdobyciem reszty staroci? 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.