Skocz do zawartości

Upadła Gwiazda: OGSR Definitive Edition


Rekomendowane odpowiedzi

om2IK6oo2-4.jpg
Tytuł Oryginalny: Упавшая Звезда OGSR Definitive Edition
Platforma: Cień Czarnobyla (Repack - Wersja Samodzielna)
Data Premiery: 23.01.2022r
Autor: DAVYDKING


OPIS:

Spoiler

Definitive Edition to odświeżona wersja Upadłej Gwiazdy autorstwa @zaurus-a, która została wydana w 2013 roku. W Edycji Ostatecznej wykorzystano silnik OGSR, zaimplementowano nowy pakiet broni, a także zmieniono praktycznie wszystkie dźwięki. 

Wydarzenia rozgrywają się po niespodziewanym zakończeniu poprzedniej produkcji autora (Powinność: Filozofia Wojny), które pozostawiło po sobie wiele pytań bez odpowiedzi.

Bohaterem tej historii jest najemnik imieniem Johnny - powściągliwy, zrównoważony i z minimalnym poczuciem humoru, ale przede wszystkim o dużym doświadczeniu w walce. Jego jedynym słabym punktem jest to, że ponad wszystko kocha pieniądze oraz zawsze postępuje zgodnie z kodeksem najemników. W związku z tym również i gracz będzie zmuszony do przyswojenia jego zasad. 

Latem 2012 roku grupa Poszukiwaczy z pomocą wojska oraz stalkerów zdołała zniszczyć frakcję Apokalipsa, która zdążyła wyrządzić wiele szkód na terenie Strefy Wykluczenia. Zaraz po tych wydarzeniach z głównej bazy wrogiego ugrupowania wyruszyła ciężarówka zmierzająca w kierunku Magazynów Wojskowych i jak się później okazało, na jej pace znajdował się dziwny kontener, nieznanego pochodzenia. Nieco później około pięciuset stalkerów i wojskowych znalazło się w pełnej izolacji od reszty świata...

W czerwcu 2013 roku najemnik Johnny otrzymuje kontrakt na odnalezienie w Zonie pewnej ciężarówki.

Grafika: 

Spoiler
  • Silnik OGSR;
  • Prosperity ReShade;
  • PhotorealisticZone 2.1;
  • Nowe tekstury trawy i roślin autorstwa Agressor;

ss-cybercrusader-01-04-22-19-40-26-predbannik.jpg

Nowy pakiet broni: 

Spoiler
  • Gunslinger WP autorstwa Robbie na platformie Cienia Czarnobyla; 

P0K35NW8eL4.jpg

Nowe dźwięki: 

Spoiler
  • Dźwięki broni są obsługiwane przez dodatek JSRS addon, który został zaadoptowany pod Gunslingera autorstwa ЦЕМЕНТ'ом;
  • Protagonista, stalkerzy oraz mutanci otrzymali nowe dźwięki dzięki wykorzystaniu Autumn Aurora 2.1, ProjectX, JSRS addon;
  • Inne, drobne zmiany w udźwiękowieniu; 

Interfejs i HUD:

Spoiler
  • Menu i ikony będą miały styl zbliżony do Zewu Prypeci, jednak ekwipunek oraz okno dialogowe pozostaną z Cienia Czarnobyla; 

YSqXSZ301t4.jpg

Bt6D66-OakA.jpg

  • Nowy HUD: 

petkyb_7NBg.jpg

 

SCREENY:

Spoiler

yCdgAaEgA8E.jpg

ss-cybercrusader-01-12-22-16-00-33-predbannik.jpg

b6a5MurYqjY.jpg

OSPtneHAT7k.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Mod jest w formie repacka (wersja samodzielna) i nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Wystarczy rozpakować do dowolnego folderu. 

Uwaga!

  1. W razie problemów Edycja Ostateczna ma wbudowany spawner; 
  2. Mod może mieć drobne wady. Autor nie miał wystarczająco dużo czasu, aby wszystko naprawić; 

LINKI DO POBRANIA: 

Spoiler

Mod:

Poprawka: 

  • GoogleDrive - [KLIK]

Źródło: Logo2021_site.png.1d603075f10eb6d7a4300f627d4274d9.png.4f6756944ccd69ffcbf75ea235ecd977.png

  • Dodatnia 5
  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@tybet64 A jaki ma być? Przecież dopiero co wyszedł. Nie pobierałem go jeszcze, to nie wiem jaka jest instalacja. Czy wypakować i grać, czy jest instalator.

Ale w jednym i drugim przypadku, możesz sam pokombinować ze spolszczeniem do poprzedniej wersji. Poczytaj w Apokalipsa Redux, co jest potrzebne aby ono zadziałało. Te wpisy Junxa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zwykłej ciekawości, jak teraz wygląda grafika i stabilność moda uruchomiłem go. Nie było z tym żadnych problemów. Tyle tylko, że nauczony doświadczeniem, zmieniłem nazwę katalogu z modem zawierającą grażdankę, na nasze znaki. Skrót pulpitowy od silnika i start. Po dokonaniu ustawień opcji i klawiszologii, zgodnie z zaleceniem autora moda wyjście na pulpit i uruchomienie nowej gry. Poszło.

Fabuła tradycyjna, tu nic nowego. Za to nowe tekstury dla enpeców i noszonych przez nich wdzianek.

A teraz kilka zrzutów z biegania po Sortowni ( pierwsza lokacja, bardziej znana jako Obrzeża ) i bawienia się w cyrkowca rzucającego nożami w uzbrojonych przeciwników. Ale to pamiętałem z wcześniejszej wersji, więc problemów nie miałem.

WIDOKOWE

ss_fred_02-12-22_20-30-32_(predbannik).jpg   ss_fred_02-12-22_20-31-11_(predbannik).jpg

ss_fred_02-12-22_21-21-31_(predbannik).jpg   ss_fred_02-12-22_22-37-32_(predbannik).jpg

UBIOROWE

ss_fred_02-12-22_20-46-07_(predbannik).jpg   ss_fred_02-12-22_20-55-17_(predbannik).jpg

ss_fred_02-12-22_21-08-09_(predbannik).jpg   ss_fred_02-12-22_22-56-20_(predbannik).jpg

Dobrze by było, gdyby ktoś wyciągnął z oryginału moda spolszczenie i dał go w postaci gamedaty. Ułatwiłoby to grę w ten ulepszony mod, a przez to samo jego ponowną aktualizację.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drugi wpis i na razie ostatni. Mod ukończony.

ss_fred_02-23-22_16-31-17_(warlab).jpg

Miło było sobie moda przypomnieć, bo od poprzedniej mojej gry w niego minęło sporo lat. Ale ta przerwa nie pozwala mi na dokładne porównanie. W każdym bądź razie, albo mod na tyle poprawiono, albo dało znać moje doświadczenie, bo kilka sytuacji które dały mi popalić w poprzedniej grze teraz nie wystąpiły. Chociaż "dziury" w logice moda przy wykonywaniu zadań nadal były upierdliwe. Bardzo korzystna jest zmiana HUDa. Rozmieszczenie gniazd dla detektorów, wykrywaczy min itp przy skafandrze, uwalnia pas możliwy w całości do wykorzystania na arty. HUD handlu też przyjazny. Trochę zbyt mała czcionka przy opisie amunicji na ekranie.

W czasie gry, kilkukrotnie w sytuacjach gdy teleportacja następowała na inne terytorium niż wskazywał teleport, lub przy znalezieniu "martwych artefaktów" , miałem mocne skojarzenie z modami "Odrodzonego". I tu mała sugestia. Kto w nie jeszcze nie grał, a zamierza, powinien najpierw zmierzyć się z "Upadłą Gwiazdą", która da mu pewne przygotowanie.

Przypuszczam, że spolszczenie do podstawowej UG powinno być zgodne z tym modem.

                                                                        A tu jeszcze zrzuty z końcówki moda:

         Nocne niebo widziane przez "kosmiczną" kopułę.                                      Grupa Poszukiwaczy pomaga protagoniście.

ss_fred_02-23-22_15-43-40_(generators).jpg   ss_fred_02-23-22_16-15-17_(warlab).jpg

                              I cichy bohater moda, bez którego nie byłoby tej s-f fabuły. W modzie pojawił się na krótko zaledwie kilka razy.

ss_fred_02-23-22_16-30-14_(warlab).jpg

Ciekawe, kto zerżnął pomysł od kogo. ER od zaurusa, czy zaurus od ERa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Od 12 marca remaster Upadłej Gwiazdy był w zamrożeniu.

Ale od 22 lipca, po rozmowie z Zaurus'Crew postanowiono przywrócić prace, a dokładnie zacząć wszystko od początku.

Projekt będzie bazował na oryginale z 2013 roku z zaktualizowaną wersją OGSR 2.1.386 (Z oficjalnej wersji z 2020 roku niestety trzeba było zrezygnować z powodu starej wersji silnika i wielu problemów z nowymi addonami).

W tej chwili zrobiono:
- Nowa podstawa dla moda. Twórcy otrzymali nowe graficzne ustawienia, a także pozbyli się niepotrzebnych plików i addonów, które były w wersji z 2020 roku i nie były w grze.
- Zostały dodane animacje korzystania z jedzenia\medykamentów\wody.
- W odróżnieniu od poprzedniej wersji Definitive Edition, nie będzie teraz reshade od Agressor i trawy również tego autora.
- Zamiast HD models Pack, który nie bardzo pasował do wyglądu kwestowych postaci, dodano addon Vanilla Models Updated V1, który przybliża modele CCz do stylu ZP.

Także trwają prace nad HUD'em i ogólnym wyglądem.

Screeny:

Spoiler

j9Zhxg_9Rrc.jpg?size=1280x800&quality=96HwoLwZACbhw.jpg?size=1280x800&quality=96fHuSTN2kMBk.jpg?size=1280x800&quality=96mGQpVwKcW7o.jpg?size=1280x800&quality=96

Źródło: ap-pro.ru

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pancerniak77 @Agrael Po pierwsze, zaurus'crew nie istnieje od prawie dwóch lat. Wiem to bezpośrednio od niego, kiedy mu testowałem OS2020. I nie było tam żadnej wojny podjazdowej, ale mieli jakąś wcześniejszą umowę, że po wydaniu zwykłego OS, kończą współpracę zespołową. No i efekt był taki, że OS2020 zaurus zrobił sam, ale co dziwne, nie dał go do testowania na rus czy ukr forach, tylko nam. Podjąłem się tego sam, bo nie było więcej chętnych. No i jako jedyni, mamy tę wersję moda "na wyłączność".

I coś tam w trakcie rozmów na PW wyszło, że sam zaurus miał się wziąć za udoskonalenie Upadłej Gwiazdy.

Czyżby doszło do ponownego wspólnego działania?

DODANO: Na rus forum, w jednym z wpisów jest taka wypowiedź, w wolnym tłumaczeniu" " zaurusowcom się podoba, to jedziemy dalej".  Czyli to jakiś inny skład to robi, a z byłym zaurus'crew tylko konsultowali.

A problemy mają wielkie. Będzie zielona trawa, czy nie będzie. Natomiast o naprawieniu błędów, no może bardziej nielogiczności niektórych rozwiązań, ani słowa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OS2020 to poniekąd biały kruk - dobrze, że akurat jesteśmy jedynymi, którzy go mają. I to jeszcze po polsku. 

Ekipa Zaurus'crew rozpadła się po premierze Ostatniego Stalkera, ale o tym wspominał sam Zaurus w swoim wywiadzie - Tutaj. W sumie to nie tyle, co rozpadła, a została podjęta wspólna decyzja o rozwiązaniu ich ekipy i każdy poszedł swoją drogą. 

Tylko że w grudniu 2020 pojawiła się informacja, jakoby Zaurus pracował nad nowym modem - KLIK

Ja tam bym się ucieszył, gdyby sam Zaurus stworzył remake Apokalipsy. I to taki z prawdziwego zdarzenia. Przy okazji poprawił/rozbudował niektóre zadania, a może nawet dodał nowe - jeszcze bardziej nawiązujące do wydarzeń jakie poznaliśmy w kolejnych odsłonach jego serii. Heh, całe szczęście, że marzenia nic nie kosztują. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.