Jump to content

Moja opinia na temat modów REBORN

Süseł
 Share

Recommended Posts

Siemanko :P 
Chciałbym wyrazić swoją opinie na temat modów REBORN. Być może to co napiszę przyda się innym osobom które by chciały zacząć przygodę z tymi modami :D

Zacznijmy od pierwszej rzeczy która mnie skłoniła najbardziej do zagrania w reborny:

Lokacje
Artefaktach śmierci tych lokacji nie było dużo. Jedynie co mogliśmy nowego spotkać do Podziemia Jupitera i Zaton. Dopiero już od Odmiennych światów część 1 można zobaczyć ogromną ilość lokacji. Ja jestem osobą która lubi zwiedzać i zaglądać :). Dlatego głównie z tego powodu zagrałem w reborny. Można sobie pochodzić po lokacjach i podziwiać. To jest na plus. Niestety wady też i są. To co jest najbardziej zauważalne to...Jest pusto, martwo. Niby fajnie bo wow tego tyle w innych modach nie ma no ale po co pakować i kombinować skoro nic na nich za bardzo nie ma co robić? 
Głównie co mi się podobały to lokację z Metro, podziemia i przerobione oryginalne lokacje. Dodają klimat ;) 

W skrócie:
Zalety:
- potężna ilość lokacji
- na prawie każdej lokacji coś się dzieje i jest co zbierać
- można se na spokojnie zwiedzać i podziwiać
Wady:
- dużo chodzenia
- czasami jest trudno się do jakiegoś miejsca dostać z powodu wyczerpania teleportu
- wycieczki na lokacje daleko od nas są bardzo długie i mega męczące
- pomimo tego że na prawie każdej lokacji coś się dzieje i jest co zbierać to z tym różnie bywa. Raz możemy pozbierać mega dużą ilość rzadkich broni, kombinezonów itp. Można porobić ciekawe zadania itp. A na niektórych jest tak pusto że raz można znaleźć schowek jakiś czy broń i potem koniec. Pustka.

Jeżeli ktoś chce popatrzeć to śmiało:

Spoiler

xrEngine_2022_02_18_16_39_01_363.thumb.png.61943c6b3a070d49b394f636b1b3e6e0.png

xrEngine_2022_02_18_16_40_49_955.thumb.png.b72c7b6f4ed92766f8c37d2305b10b33.png

xrEngine_2022_02_18_16_34_49_988.thumb.png.47678c81a213919aaad74eb6e4c33ea7.png

2049987395_S.T.A.L.K.E.R.ClearSkyScreenshot2021_09.29-23_30_59_70.png.f055889a46aa325082ac268c8ca24efe.png

1947987185_S.T.A.L.K.E.R.ClearSkyScreenshot2021_09.29-22_30_08_36.png.d319072ccfca0d37f02fd6c109b09410.png

962774815_S.T.A.L.K.E.R.ClearSkyScreenshot2021_08.10-23_06_46_59.png.d79d17aede1af4d39c6ee3a202c7237f.png

Spoiler

Fabuła
Mod żeby tak w skrócie i najlepiej opisać ma ''dziwną'' fabułę. Pomimo tej ''dziwaczności'' to jest wciągająca bardzo. Ciekawe sposoby na wykonywanie zadań albo samo zadanie może być ciekawe. Idealny do pogrania w wolnej chwili albo jak się komuś nudzi. Nawet se można do niemców postrzelać xD. 
W modzie znajduję się duża ilość ciekawych i niespotykanej w innych modach broni. 
Dla przykładu (SPOILER!)

Spoiler

Grawigun

image.png.4a4dd8374f5997c24ca576166735dac3.png

Grawi-karabin

image.thumb.png.d5a2e6fd61c8fc9a26234d090e3a380e.png

Są również ciekawe wersje działku Gaussa. Niestety nie mam jak za bardzo to pokazać.

Jak i również ciekawe kombinezony:

Spoiler

image.thumb.png.4bb2f68d7c7627c881372d07708df274.png

Można porobić zadania które są ciekawe i są nawet takie które zaskakują. Posyłają nas na również ciekawe lokacje.

W modzie oprócz nowych broni,lokacji, przedmiotów, ciekawych zadań są również i nowe mutanty. Niestety nie mam jak ich pokazać

W skrócie:
Zalety:
- możliwość wykonywania zadań niespotykanych w innych modach
- ciekawe poznawanie fabuły
- zadania wymuszają na nas przejścia na warte uwagi lokacje
- można zdobyć ciekawe bronie, przedmioty czy kombinezony
Wady:
- Na początku gry spotykamy jedynie zadania typu ,,przynieść i oddaj''. Bardzo to męczące i nudne jest
- Niektóre zadania wymagają cierpliwości i myślenia
- Największa chyba wada z wszystkich: bardzo dużo chodzenia
- Zanim cokolwiek zrobimy trzeba się porządnie zastanowić. Możemy sobie przypadkiem zablokować fabułę przez np. za szybko pójście na lokacje albo podjęcia się zadania na które nie jesteśmy przygotowani lub wzięliśmy je przez przypadek wchodząc na jakąś lokacje.

Gameplay
*Trochę tutaj będę powtarzał to co pisałem wcześniej*
Lokacji jest dużo, ciekawie się je zwiedza. Dodaję to fajnego klimatu a co za tym idzie przyjemnie się gra.
Można napotkać naprawdę interesujące bronie, przedmioty i kombinezony. Nowe mutanty też są ciekawe. 
Nie jest to mod graficzny, ale pomimo tego atmosfera w modzie czasami jest świetna :D
Mod jest trudny i to bardzo. Nie jest to może hardkor typu Misery czy Dead air, ale jest. Możemy się uzbroić i w najpotężniejszą broń i kombinezon a kilka chwil wystarczy żeby się znalazł jakiś mutant i nas rozwalił. 
Jak już mutantach jest mowa to każdy kto grał to wie że kontroler

Spoiler

Kiedy jesteśmy blisko jego to rzuca dziwnymi efektami dźwiękowymi i nasza kamera zaczyna dziwnie latać. To jest ultra wkurzające. 

Udźwiękowanie też warto pochwalić. Głównie mam na myśli ambienty w podziemiach. Są po prostu świetne. Niektóre efekty dźwiękowe też są ciekawe. 
W skrócie:
Zalety:
- mod świetny dla kogoś kto szuka nowych wrażeń i nudzą go inne zwykłe modyfikacje.
- modyfikacja jest trudna a czasami bardzo trudna.
- niespotykane i interesujące wyposażenie
- świetne ambienty w podziemiach
- niezły klimat

Wady:
- Pomimo dziwnych rozwiązań autora jakie wprowadził i jakie tam są zadania. Mod może być odebrany za coś w co się nie da grać przez tą ''dziwaczność''.
- modyfikacja jest trudna a czasami bardzo trudna.
- Z jednej strony można powiedzieć że sprzęt który z czasem znajdujemy i dostajemy jest zbyt dobry ale z drugiej strony jest odwrotnie.
- Niektóre mutanty są bardzo wkurzające. Szczególnie kontroler.

To na koniec też kilka filmików z moda:

Spoiler

Podsumuwując:
Mod jest bardzo fajny, ciekawy, pełen niespotykanych zadań i rozwiązań. Fabuła pomimo że jest trochę dziwna to i tak przyjemnie się gra. Wedlug mnie idealny do pogrania w nocy albo w wolnej chwili. 

• Dodatnia 4
  • Dzięki ! 2

Fajna analiza. Dla mnie jako świeżaka w temacie modów jest to bardzo pomocne kiedy zastanawiam się co wybrać do grania.  Czy polecasz moda komuś dla kogo eksploracja i szukanie ciekawych zakamarków jest główna przyjemnością gry w stalkera? 

Ja tam bym ci te mody odradzał na początek. Już nie pamiętam jak sam grałem, ale zapewne bez zerkania do poradnika się nie obeszło. Żółty tekst z wad idealnie podsumowuje moda, strach cokolwiek robić, gdziekolwiek iść aby się nie zablokować. Albo olewasz to i przygotowany jesteś że znów będziesz musiał progres gry wywalić do kosza i wczytywać jakiś stary save z przed zjeb... bo coś nie tak zrobiłeś. 

• Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1

3 godziny temu, Wolin12 napisał:

Fajna analiza. Dla mnie jako świeżaka w temacie modów jest to bardzo pomocne kiedy zastanawiam się co wybrać do grania.  Czy polecasz moda komuś dla kogo eksploracja i szukanie ciekawych zakamarków jest główna przyjemnością gry w stalkera? 

To zależy. Jak ci nie przeszkadza to że lokacje zwiedzać będziesz mógł dopiero w momencie kiedy zadanie na to pozwoli, nie przeszkadza ci dziwaczność i trudność to jak najbardziej. To nie są też łatwe mody. Według mnie najpierw sobie zobacz jakieś gameplaye albo samemu pobierz i sprawdź.

7 minut temu, MOS napisał:

Ja tam bym ci te mody odradzał na początek. Już nie pamiętam jak sam grałem, ale zapewne bez zerkania do poradnika się nie obeszło. Żółty tekst z wad idealnie podsumowuje moda, strach cokolwiek robić, gdziekolwiek iść aby się nie zablokować. Albo olewasz to i przygotowany jesteś że znów będziesz musiał progres gry wywalić do kosza i wczytywać jakiś stary save z przed zjeb... bo coś nie tak zrobiłeś. 

Specjalnie napisałem takim kolorem bo ja się pchałem na lokacje jak tylko mogłem i z tego powodu że sobie fabułę blokowałem to skończyło się na tym że rok przechodziłem jedna część. @Wolin12 to nie mod dla każdego 😛

• Dodatnia 1

@Wolin12 krótko jesteś na forum, nie wiemy ile modów masz już zaliczone i których. Mody z grupy Odrodzony są bardzo specyficznymi modami, łączącymi w fabule s-f, historię alternatywną wywodzącą się z osobistych poglądów autora modów i wiedzę z astrofizyki i filozofii.

Ilość lokacji ( 68 ) wziętych z gier Stalker jak i z modów oraz buildów jakie w Odrodzonym Duplikaty trzeba odwiedzić wymaga od grającego ich wcześniejszej znajomości. Ja jestem propagatorem Odrodzonych ( Rebornów ) , ale nie ukrywam, że są to mody dla mocno doświadczonych graczy.

Tak, że na ten moment, też nie radził bym Ci brać się za nie, abyś się nie zniechęcił na przyszłość. Ale Twoja wola. Zaczniesz grać, pomożemy radami. Chociaż np. w sprawie moda Artefakty Śmierci wszystko co było trzeba i można było napisać napisano.

@Suseł Już rozmawialiśmy o tym, aby w nazywaniu moda nie używać niemieckiej nazwy Doppelnganger, a tylko Odrodzony lub Reborn. Możesz to poprawić w swoim wpisie?

• Dodatnia 1

@Suseł Hah, ciekawy temat. 

Ja mogę jedynie się pochwalić ukończeniem Artefaktów Śmierci, ale od czasu do czasu czytam posty osób, które aktualnie grają w pierwszą część Odmiennych Światów i Źródło. 

Reborny są bardzo specyficzne i pełne absurdów, ale mogą też stanowić swego rodzaju wyzwanie. Tylko jest problem, bo za Reborny nie powinni się brać gracze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z modami. Ktoś niedoświadczony może się szybko zrazić, ale z tego co zauważyłem, to nawet weteranom czasami brakuje nerwów. 

• Super 1

Myślę czy go bardziej nie rozszerzyć i o wiele bardziej zrobić go szczegółowy.

Ooo no i super :D 
Artefakty śmierci to nie to samo co Duplikaty cz.1 Odmienne światy i cz2. Źródło. To totalnie inna bajka. 

12 godzin temu, Agrael napisał:

Reborny są bardzo specyficzne i pełne absurdów

I na to powinna zwrócić każda osoba która zaczyna przygodę z tymi modami. To nie są normalne mody. Fabuła to totalnie przerąbana rzecz a już nie wspominając o tym że to bardzo skomplikowane mody i widać że robił to bardzo zaawansowany modder. 

12 godzin temu, Agrael napisał:

Tylko jest problem, bo za Reborny nie powinni się brać gracze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z modami.

Na to też trzeba zwrócić uwagę. Nie są to idealne mody na początek z modami fabularnymi. Lepiej se pograć jakąś Złotą Kule. Reborny są tylko dla osób które już sporo rzeczy ogarniają jeżeli chodzi o stalkera.