Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej założyć forum


Wulv

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nie bywałem tu zbyt często, a jak już byłem to tylko przeglądałem tematy. Ta nieaktywność była spowodowana końcem roku szkolnego i związanych z nim nieprzyjemnościami :P ale już jestem... Wracając do tematu to chcę założyć forum o grach i takich tam, ale nie wiem gdzie jest najlepiej tzn. gdzie są spore możliwości rozwoju forum, ale obsługa nie będzie dla mnie czarną magią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych hostingów naprawdę nic bym nie radził. Sam przerzuciłem się na webd.pl. Jak widać, serwery nie szaleją, tak jak wcześniej. Prędzej czy później zaczęłyby się problemy z darmowym hostingiem, a ten ma najczęściej wyłączone pewne funkcje, których właśnie wymaga skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacząć od gotowca na darmowym hostingu, a później gdy liczba userów wzrośnie, przerzucić się na płatny hosting. I chodzi mi właśnie o to, żeby forum przy przyzwoitej ilości użytkowników chodził płynnie, a jego późniejsza modyfikacja nie stanowiła problemu. Dodam że moja wiedza o tym jest mniej niż podstawowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zwykły skrypt phpBB2 bądź phpBB3. Z płatnych - vBulletin bądź Invision Power Board.

a później gdy liczba userów wzrośnie, przerzucić się na płatny hosting

To na pewno źle wpłynie na istnienie forum. Przy dużej ilości użytkowników będziesz miał wysoki PageRank, a co za tym idzie, wyższą pozycję w Google. Potem przeniesiesz forum na inny serwer, adres ulegnie zmianie i stracisz obecny PageRank, a nawet możesz załapać filtr w Google. Wiem z doświadczenia, bo tak dzieje się i z moim forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę, ale co zrobić... Jeżeli liczba użytkowników znacznie wzrośnie, zaczną się problemy i jedynym sposobem jest przejście na płatny hosting, teraz to nie ma sensu bo forum może nie wypalić, a pieniądze się nie zwrócą.

Czy mógłbyś napisać czym różni się phpBB3 od phpBB2?

---------------------------------------------------------------------------

Znalazłem hosting na http://www.ok1.pl/. Czy założenie tam forum jest dobrym pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać czym różni się phpBB3 od phpBB2?

phpBB3 jest kontynuacją phpBB2. Skrypt napisano od nowa. Oferuje on ładniejszy wygląd, zwiększone bezpieczeństwo i stabilność, ale niestety nawigacja zdaje być się trudniejsza.

Znalazłem hosting na http://www.ok1.pl/. Czy założenie tam forum jest dobrym pomysłem?

Nie. Unikaj hostingów z gotowym skryptem. Jeśli już, wybierz zagraniczny www.000webhost.com (pakiet "Free") bądź polskie www.yoyo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.