Skocz do zawartości

Stalker


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Według mnie jak Wulv zrobiłbym ten temat szkoleniowy i ogólnie gadki pytania i pomysły osobny z kartami tylko nie wiem co lepsze, bo z jednej strony więcej roboty jak Wy się tym (dla Was) zajmujecie ale pilnujecie porządku, a sami wiecie jak to mogą ludzie robić. No i następne z przygodami tylko tez czy każda przygoda na osobnej stronie czy w 1 temacie. A i w kartach można by zrobić np. sekcje z ukończonymi misjami i tam wpisywać co się robiło jakie sukcesy bądź porażki. No i broń nie wiem czy nie odbiegając za bardzo od klimatu ie zrobić jednak broni takiej jak w grze tylko w oryginalnych nazwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekwipunek to prosta sprawa. Dajemy taką kreche i pod nią ekwipunek: ____________________________________________________________________________ Pistolet na wodę Zgniłe granaty 3 kartony jabcoka Kazik Bagietka z Biedronki i tak dalej Tu moja propozycja, że wstawię kartę mojej postaci z innej sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bez terminatorów w Exo... Ja myślę że to by było mniej zachodu ze wzywaniem ich do edytowania. Ja być co jakiś czas niekoniecznie nawet codziennie to edytował wszystko. To nie jest dużo roboty. Co do sesji. To po porostu Wulv może od czasu do czasu ja walnie duży tytuł i będzie wiadomo. Tylko teraz to już na poważnie. Ja jutro dodam szablon, dla tych którym się nie chce lub nie umieją. Wypełnią go i realistycznie szacują za w niedziela zacznie się rzeź niew... to znaczy sesja... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tamtej sesji uzupełniało się po kolei: Imię Skąd pochodzi Ile ma lat Wygląd Jak trafił do Zony Co robił zanim trafił do Zony Kim jest w Zonie Jakaś akcja, którą przeżył Ekwipunek Więc daje tu tamtą karte uzupełnioną według powyższego schematu. Ivan Khamidiłov Mój dom był w Kijowie, więc z tamtąd pochodzę. Mężczyzna ok 30 lat (po 25 straciłem rachubę w liczeniu) Na twarzy zarost, co z daleka wygląda jak zombifikowany, twarz bardzo podobna do twarzy Gordona Freemana, lecz jest istotna różnica, nie noszę okularów. Do zony trafiłem z prostego powodu, chyba jak każdy, z żądzy pieniędzy, a że jestem ścigany przez organy prawa za dezercje z woja, w zonie czuję się bezpieczny, bynajmniej bardziej bezpieczny niż po za nią. Nie miałem żony ,dzieci ani domu, więc nic nie trzymało mnie po za zoną. Zanim trafiłem do zony byłem wojskowym, ale mam zostać posądzony o dezercje i pobicie sierżanta, co nie zbyt bardzo mi pasi. Więcej nie pamiętam, bo po za wojem, w moim życiu nie było nic ciekawszego, czemu można poświęcić uwagę. W zonie jestem od kilku miesięcy i jestem kimś, kto zarabia tu nieźle, jestem najemnikiem, a w ciągu kilku miesięcy jakoś dostałem się do prypeci, a co za nią, to chyba większość stalkerów wie, zrobiłem sobie w jednym z bloków "mieszkanie" , a raczej miejsce, gdzie powracam po akcji, barykaduję się, odkładam sprzęt i odpoczywam, w tym miejscu też ustalamy plany akcji, którą trzeba wykonać po odebraniu zlecenia. Miejsce jest tak obmyślane, że żaden snork, zombifikowany, monoliciarz ani inne ścierwo nie pomyśli, żeby kogoś tam szukać. No cóż, ale moimi stałymi klientami są właśnie monoliciarze, lecz nigdy nie chciały mnie te mędy przepuścić w stronę centrum zony, ale jak mam u nich stałe dochody, to co narzekać.Znam też niedobitków frakcji Czyste Niebo, którzy uratowali mi dupsko, spoko z nich goście, więc można ich uznać za przyjaciół. Kolejną frakcją , z którą mam układy, to powinność, spoko goście, ale zlecenia nie są łatwe, robotę muszę wykonywać po cichu, a cel unieszkodliwić po za doliną mroku. Największymi wrogami, z którymi mam problemy to wojskowi i bandyci, choć wbrew pozorom z niedobitkami renegatów nie mam problemów. Najtrudniejszą rzeczą w dostaniu się do Prypeci była blokada jakiejś frakcji, o której nigdy nie słyszałem. Byli ubrani w kurtki w niebieskie moro, a mieli maski jakich nigdy nie widziałem. Było ich bardzo dużo, a dziwnym trafem zauważyli mnie tak szybko jak ja ich, a że blokada była przy jakiejś rozpadającej się wiosce ,rzuciłem się za jakiś domek, zdjąłem z pleców TRs'ke i oparłem się o ścianę, wystawiłem rękę, a obok niej przeleciało mnóstwo pocisków, wystawiłem karabin i zacząłem walić w ich kierunku, strzelanina trwała długo, w pewnym momencie postanowiłem zmienić pozycję, bo z mojej osłony zostało ledwo co, ruszyłem sprintem w kierunku kolejnego domku, ale usłyszałem strzały i poczułem ból w lewej nodze i bezwład tej nogi, co spowodowało mój upadek, podniosłem się, i ruszyłem w stronę osłony, ale poczułem ból w żebrach, udzie i w okolicy żołądka, ból był tak mocny, że upadłem po raz kolejny, wyciągnąłem PDA, z trudem wysłałem wiadomość do grupy najemników stacjonującej gdzieś w pobliżu i zrobiło mi się czarno przed oczyma, a odgłosy bicia serca dudniły mi w uszach. Nie wiem ile tak leżałem, ale z tego co wiem, byłem nieprzytomny, ale po jakimś czasie ocknąłem się słysząc strzały, nade mną chylił się jakiś najemnik w egzoszkielecie, wyciągający jakąś strzykawkę z mojego ramienia, obok niego kucał kolejny najemnik w egzo, nawalający w stronę tamtych, po chwili strzały ustały, a jakiś najemnik pomógł mi wstać, zawołał drugiego i poprowadzili mnie do obozu tamtych, na środku leżał martwy kontroler, a wokół niego ciała tamtych z frakcji, wielu nie żyło, ale kilku uszło bez najmniejszych szkód, lecz nic nie pamiętało, okazało się że ta frakcja ,to pozostałości po frakcji Czyste Niebo, a najemnicy, którzy mi pomogli, zostawili mnie pod ich opiekę. Gdy zapytałem się tego najemnika, który mi pomógł, o cenę tej pomocy, on powiedział że najemnik najemnikowi pomagać powinien, bo nigdy nie wiadomo kiedy można się odwdzięczyć. Najemnik ten dał mi współrzędne swojego PDA, żebym wiedział, gdzie go szukać, a gdy wyzdrowiałem, ruszyłem w stronę Prypeci, teraz tam jest mój dom. Mój ekwipunek?? No cóż, nie mam tego zbyt wiele, ale lepszy rydz niż nic: -Kombinezon najemnika, lecz bez maski gazowej tylko z kominiarką. -Ulubiony karabin najemników, TRs 301, przekalibrowany na 5.45x39 za zasługi dla powinności +tłumik -Zawsze jakaś ilość amunicji 5.45x39 -Przynajmniej jedna apteczka. -5 bandaży A co mam w mojej kryjówce?? -Nieźle podziurawiony egzo najemnika, ze zniszczonymi układami wentylacji i wspomagania (co nie znaczy że nie działa), który zdjąłem z kumpla, któremu już nie będzie potrzebny, a ja sam próbuję go naprawić, co mi nieźle idzie. -Kilka podniszczonych AK74 ,których nie próbuję naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym: 1. Nowy temat w którym będą karty postaci. 2. Pozostawienie tego ale "zielonych"(choć to niekoniecznie). 3. Sesje właściwa w nowym temacie po założeniu wszystkim chętnym kart postaci. Dla skontrowania tego co napisał najemnik dodam łatwiejszą w uzupełnianiu kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o zgodę na wzięcie szablonu od Cyrodiil.pl. Mają naprawdę dobry i przejrzysty. Szczególnie dla takich jak ja co pisać nie umieją :/. Chyba dzisiaj odpowiedzą. Jak się nie zgodzą to zrobię podobny.

Co do broni. Myślę że jakby Stalker bym rzeczywistością to bronie były by wszystkie. Nie tylko te z gry. Wydaje mi się że dlatego jest tak mało broni, gdyż twórców nie było stać na licencje.

Chciałem wszystkich przeprosić za to zamieszanie wokół sesji. Mam nadzieję że się to do jutrzejszego południa (najpóźniej) skończy i będzie można ruszyć z kopyta.

[ Dodano: Nie 05 Lip, 2009 ]

Długo nie odpowiadają więc zrobię sam z pomocą karty to Earthdawn. W nawiasach kwadratowych przykłady.

Imię:[borys] - imię postaci.

Nazwisko:[ssilow] - nazwisko postaci.

Pseudonim:[Żuk] - pseudonim jak Wilk czy Duch, nieobowiązkowe.

Gracz:[VooDoo] - nick z forum.

Płeć:[Mężczyzna] - płeć postaci.

Wiek:[33 lata] - wiek postacie, proszę o dopisanie "lat","lata".

Wzrost:[176cm] - wzrost postaci, proszę o podanie w centymetrach.

Waga:[78kg] - waga postacie, proszę o podanie w kilogramach.

Włosy:[ciemne, długie do karku] - włosy postaci, proszę o podanie najpierw koloru później uczesania.

Oczy:[piwne] - kolor oczu naszej postaci.

Historia:[bla bla bla blallal](dla osób nie lubiących pisać, można wstawić kreskę zamiast opisu)

Atrybuty(zobaczymy czy się przydadzą jak nie to wywalę) - do rozdania 25pkt, poziom "5" jest startowym więc każdy pkt niżej będzie obniżał zdolności postaci w tym atrybucie. Max. ilość atrybutu na dzień dzisiejszy to 10.

Siła - 7 (odpowiada za udźwig[brak licznik udźwigu będziemy mierzyć na rozsądek], siłę uderzenia z broni białej i walkę wręcz. Każdy pkt Siły zwiększy troszeczkę ilość obrażeń do zniesienia zanim się zemdleje. Niektóre bronie i kombinezony będą wymagały większej siły np.: rakietnica)

Percepcja - 7 (odpowiada za celność, spostrzegawczość. Żadne bronie nie będą jej wymagały, lecz im większa Percepcja tym łatwiej z każdej trafić)

Inteligencja - 5 (chyba nie trzeba tłumaczyć? Im większa tym łatwiej się korzysta z przyrządów leczniczych i urządzeń)

Zwinność - 4 (zwiększa szanse na unik i szybkość poruszania się)

Charyzma - 2 (zwiększa popularność postacie u ludzi. Zmniejsza ceny i zwiększa ceny sprzedaży)

Profesja: - do wyboru:

Przewodnik - Um(umiejętności). Szybki marsz-zmniejsza ilość czasu potrzebną na dotarcie do celu, czyli mniej jedzenia w drodze stracone, Znajomość Zony-mniejsza szansa na wpadnięcie w anomalie. Przedmioty - (są one specjalnie dodawane dla tej klasy na początku przygody)mapa Zony, jedzenia na 7 dni, 500ru.

Łowca - Um. Skradanie - pozwala na podkradnięcie się do kogoś/czegoś, łowiectwo - pozwala na wydobywanie cennych przedmiotów z Mutantów, Myślistwo - zwiększa szanse na zabicie Mutanta(we wszystkich kategoriach). Przedmioty - nóż myśliwski, jedzenia na 3 dni, Łuk sportowy Eraser Carbon (

LINK), 50 strzał.

Lekarz - Um. Leczenia - dużo sprawniej leczy za pomocą tych samy przyrządów co inna profesja, Obsługa urządzeń mechanicznych i komputerowych - nie trzeba tłumaczyć. Przedmioty - 3 apteczki, sole trzeźwiące, 200ru

Strzelec - Um. Ogień zaporowy - pozwala na osłonę ogniem z broni palnej kolegów. CKM'ista - lepiej sobie radzi z obsługą broni stacjonarnej niż inne profesje. Specjalizacja w Karabinach maszynowych, Karabinach snajperskich, Broni ciężkiej, pistoletach, pistoletach maszynowych(jeden rodzaj broni do wyboru). Przedmioty - pistolet Pistolet Beretta 92D zamiast PM Makarowa, 100 naboi 9x19 Parabellum, jedzenie na 2 dni.

Handlarz - Um. Szarlatan - pozwala wcisnąć Stalkerowi jakiś złom za dobrą cenę. Perswazja - ma większą szanse na przekonania Stalkera do was. Targowanie się - nie muszę tłumaczyć. Przedmioty - jedzenie na 3 dni, 2500ru.

Każda postać ma w ekwipunku na początku nie zależnie od profesji: 10 bandaży, PM Makarow 50 naboi, jedzenia na 2 dni, kurtka.

Mam nadzieję że się taka koncepcja podoba. Jak nie to pomyślimy co dalej. Na dole jest pusty szablon wystarczy skopiować i wypełnić.

Imię:

Nazwisko:

Pseudonim:

Gracz:

Płeć:

Wiek:

Wzrost:

Waga:

Włosy:

Oczy:

Historia:

Atrybuty:

Siłą -

Percepcja -

Charyzma -

Zwinność -

Inteligencja -

Profesja -

Umiejętności:

(tu proszę wstawić umiejętności każda w nowej linijce. Proszę również wkleić opis umiejętności.)

Ekwipunek:

Pancerz - kurtka

Broń główna - (brak)

Broń dodatkowa - PM Makarow amunicja 50 naboi.

Inne - 10 bandaży, jedzenie na 2 dni.

Jak coś to pisać poprawię. Lub pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... 1 broń długa. Profesja 1, ale będzie rozwijana. Nie za PD ale jakoś się to wymyśli :]. Najpierw słabi, ale później coraz lepsi. Mam nadzieję ze zauważyliście, że starałem się wyrównać klasy. Jak coś jest nie tak to tu też możecie swoje wątpliwości i pomysły zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze punkty statystyk. Niektórym może się nie chcieć ich rozdawać więc może dla leniwców zrób jakieś gotowce dla odpowiednich klas. Np. strzelec 8/8/8/1 teoretycznie i jeżeli ktoś nie chce nie musi sam rozwijać może się podpasywać pod ogół. I chyba zrobię sobie medyka pewnie ich nie będzie dużo więc na każda misje się załapię :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale najemnik coś marudził, że będzie musiał rozdawać i myślałem żeby ułatwić ale jak nie to nie. Tak sobie myślę, że na początek dla żółtodzioba dam broń dostępną w zonie, a jak coś zarobie to se wstawię może jakąś spoza. I sprawa pancerza jaki ma być na początku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wyboru mam tylko z umiejętności: Um. Leczenia - dużo sprawniej leczy za pomocą tych samy przyrządów co inna profesja, Obsługa urządzeń mechanicznych i komputerowych - nie trzeba tłumaczyć Przedmioty - 3 apteczki, sole trzeźwiące, 200ru Tylko to i nic więcej wybrać nie można?? Raczej kiepsko, że się tak wyrażę, a na dodatek niezłe sam wymyśliłem no ale jak będę musiał się podporządkować to life is brutal i trzeba będzie się zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.