Skocz do zawartości

Jak sie dostać na Zaton?


Samotnik67

Rekomendowane odpowiedzi

Uratowałem st.Relocka na CEA-2 , w plecaku mam z 20 pda i jeszcze jedno znajde w podziemach prypeci, mam bodajże 9 fleszek z informacjami od przejść, znalazłem 2 artefakty śmierci ( 1 za przeprowadzenie Anieli, a 2 za wstąpienie do Monolitu ) zanim wstapiłem zrobiłem sejwa w razie czego.

Pda które mam

Spoiler

PDA Świadomośći-Z

PDA Jochy

PDA Zgubiony w Dolinie

PDA Nieznanego

PDA Zmarłego w Podziemach

Porzucone PDA

PDA z Wysypiska

PDA Komendanta Glukina

PDA przyjaciela Artykulara

PDA przyjaciela Luki

PDA Zaginionego w Rudym Lesie

PDA Szramy.

PDA Dowódcy Oddziałow Zwiadowców

PDA Dezertera

PDA Piatoczkowa

PDA Licza
Premiowane PDA

Ostatni Zapis w Uszkodzonym PDA Luki

PDA Szeludena
PDA Zwiadowcy który był w Limańsku

Spoiler

20220529012838_1.thumb.jpg.239a3101b48e5437e468df413bd8e2fa.jpg

 

Fleszki które mam

Spoiler

Fleszka z Informacją o Tajnych Przejsciach w Kordonie

Fleszka z Informacją o Tajnych Przejsciach w Limańsku

Fleszka z Informacją o Tajnych Przejsciach na Jantarze

Fleszka z Informacją o Tajnych Przejsciach na Agropromie

Fleszka z Danymi o nieokreślonych tajnych przejsciach

Fleszka z Informacją o Tajnych Przejsciach

Fleszka z Informacją o Tajnych Przejsciach w Podziemach Agropromu

Fleszka z Informacją o Tajnych Przejsciach w Rudym Lesie

Fleszka z Informacją o Tajnych Przejsciach na CEA

Fleszka z Informacją o Tajnych Przejsciach

Fleszka Dżokera

Do bunkra Naukowców na Jantarze nie wchodziłem bo drzwi były zamknięte a nawet jeśli to pda przyjaciela luki mozna było wziasc bez gadania do scaharowa, zadania robiłem lecz drzwi mi pozostały zamkniete na amen, a kiedy czyściłem wszystko jak wstąpiłem do monolitu dalej pozostawały zamknięte, jedynym sposobem jakim moge tam wleżć to przez wyrzucanie Barrety i bugowaniu drzwi, z sacharowem mozna pogadać ale do tych 2 to już nie

Lider Monolitu powiedział żebym wszystkich wyczyścił, i że mam gdzies podskoczyc tam gdzie dwa obeliski i dwie gwiazdy, no to dobra ide czyszcze każdego po kolei, przy okazji zbierając PDA które przegapiłem, dolazłem do Bagien, gdzie każda frakcja została wyzerowania do 0 jednostek, zabijam ostatnie oddziały w Bazie czystego nieba, to mi mówi że wola Monolitu została spełniona i żebym wracał natychmiast bo tunel czeka, tylko pytanie gdzie jest ten teleport / przejscie? to jest przy tych obeliskach czy jak? i gdzie to wogóle jest? gdzie jest ten 3 artefakt śmierci którego mam znależc? Czy ja wogóle moge ukończyć tego moda z tymi 21 PDA , 9 Fleszkami i jak zdobęde w końcu ten ostatni artefakt śmierci?

(p.s 2 bandytów pod pchlim Targu tam gdzie była mina, nie ruszają sie i są nieśmiertelni, niewiem czy któryś z nich nie ma pda czasem)

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samotnik67 
Jeżeli się masz dostać na Zaton, to bez kombinowania użyj tego zapisu od @kondotier. ===425 na zatonie.sav===

Za dużej różnicy to nie będzie robiło jakie wyposażenie masz, gdyż potrzebna jest jakakolwiek broń, czy to pistolet, strzelba itp. byleby się obronić przez kawałek drogi (bo pod koniec i tak znika nam ekwipunek)

Mam też rozumieć, że byłeś w Podziemiach Prypeci i dostałeś zadanie/gadałeś z stalkerem kierujące/kierujący cię na Zaton?



 

Edytowane przez Süseł
Cały wpis poprawiony z powodu zmęczenia o 2:50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samotnik67 Sporo masz tych pda skoro uratowałeś ReLocka, pamiętam, że wtedy razem z ekwipunkiem znikała część pda jakie mieliśmy, no chyba, że nie brałeś tych pda na CEA.

8 godzin temu, Samotnik67 napisał:

Lider Monolitu powiedział żebym wszystkich wyczyścił,

Chodziło o wybicie wszystkiego co żywe w bazie CzN na Bagnach.

8 godzin temu, Samotnik67 napisał:

i że mam gdzies podskoczyc tam gdzie dwa obeliski i dwie gwiazdy

Na Bagnach, na wzgórzu przy cerkwii, tam stoją dwa obeliski z gwiazdami, trzeba poskakać między nimi. Łatwo je znaleźć, poradzisz sobie.

8 godzin temu, Samotnik67 napisał:

wola Monolitu została spełniona i żebym wracał natychmiast bo tunel czeka, tylko pytanie gdzie jest ten teleport / przejscie?

Przejście do tunelu pokazuje Ci Pilot w Limańsku. Przeprowadzałeś go od gastronomu na niedokończoną budowę? Jeżeli nie, to go tam przeprowadź, wtedy uaktywni się teleport. Znajduje się on na platformie zwisającej z ramienia dźwigu. 

8 godzin temu, Samotnik67 napisał:

2 bandytów pod pchlim Targu tam gdzie była mina, nie ruszają sie i są nieśmiertelni, niewiem czy któryś z nich nie ma pda czasem)

Bandyci nie powinni mieć przy sobie pda, aczkolwiek jedno pda znajdowało się w tej piwniczce  pod pchlim. Powinno leżeć luzem na podłodze.

8 godzin temu, Samotnik67 napisał:

gdzie jest ten 3 artefakt śmierci którego mam znależc?

Trzeci Artefakt Śmierci znajduje się na moście na Zatonie. Musisz się tam dostać przez Podziemia Prypeci/Tunel Prypeć-1, zwał jak zwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Süseł napisał:

Mam też rozumieć, że byłeś w Podziemiach Prypeci i dostałeś zadanie/gadałeś z stalkerem kierujące/kierujący cię na Zaton?

Jak miałem sie dostać  do tych Podziem Prypeci jak własnie zastanawiałem sie jak tam wogóle dostać? to co mi lider monolitu powiedział to sie własnie domyślałem że własnie jest przejście na to, tylko że jego wskazówka średnio mi mówiła gdzie to faktycznie jest.

Godzinę temu, wariat napisał:

@Samotnik67 Sporo masz tych pda skoro uratowałeś ReLocka, pamiętam, że wtedy razem z ekwipunkiem znikała część pda jakie mieliśmy, no chyba, że nie brałeś tych pda na CEA.

Przejście do tunelu pokazuje Ci Pilot w Limańsku. Przeprowadzałeś go od gastronomu na niedokończoną budowę? Jeżeli nie, to go tam przeprowadź, wtedy uaktywni się teleport. Znajduje się on na platformie zwisającej z ramienia dźwigu. 

Tak i też zrobiłem zanim tam polazłem żeby go uratować, Wszystkie fleszki i PDA i inne rzeczy schowałem w schowku koło wieży Leśnika w skrzynce. Żeby jeszcze faktyczniej udowodnić fakt że go uratowałem, nagrałem se to i wstawiłem sobie na youtuba jako pamiątke czyli tu: (Lecz na filmie zapomniałem wsadzić tych PDA/Fleszek do skrzynki i tak mi sie nagrało że mi z ekwipunku je zabrało.)

Spoiler

 

Co do pilota, to oczywiście miałem z nim dialog, podczas gdy pierwszy raz byłem w limańsku po tym jak pogadałem se z pierwszym stalkerem i przelazłem przez teleport próbowałem sie dostać na dach mieszkania z machiną Czasu bo były artefakty, przy okazji znalazłem tam ten Egzoszkielet Monolitu czyli ten najlepszy, potem jak skakałem na drzewach to pojawił mi sie własnie dialog z nim żebym poskakał se na drzewach i skoczył na balkon do niego, tylko że ja już stałem przy nim praktycznie jak mi to mówił, potem jak to sie stało, polazł w kierunku ściany, przeszedl przez nią i zszedł na nią, potem jak był na ziemi stanął przy metalowej płycie przy dużej ilośći anomalii koło bramy, i nie wygląda żeby miał jakiś zamiar żeby chciał ruszyc w kierunku Budowy tam gdzie są ci naukowcy. Powiedział mi że teleport jest na budowie, a to że sie nie chciał ruszać uważałem że potruptał tyle że dotarł do "miejsca przeznaczenia"

 

 

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samotnik67 Skoro nie doprowadziłeś go do budowy, to nie dostałeś rónież sms-a od niego, że teleport jest dokładnie na dźwigu. Cóź, pójdź tam i skocz na tą platformę, może przejście będzie dla Ciebie otwarte. Musisz wejść na szczyt budowy i skakać na wiszącą platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wariat napisał:

@Samotnik67 Skoro nie doprowadziłeś go do budowy, to nie dostałeś rónież sms-a od niego, że teleport jest dokładnie na dźwigu. Cóź, pójdź tam i skocz na tą platformę, może przejście będzie dla Ciebie otwarte. Musisz wejść na szczyt budowy i skakać na wiszącą platformę.

Polazłem własnie tam i wyskoczyła mi wiadomośc ze droge może wskazać tylko Pilot. Postanowiłem jeszcze raz do niego pójść, przy czym czekając przy nim z 10-15 sekund w końcu postanowił sie ruszyć i kieruje sie na budowe. ( I nie strzela pomimo że jestem monolitem )

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wariat napisał:

To dobrze. Dojdziecie na budowę, dostaniesz sms i teleport Cię wtedy puści. Też go przeprowadzałem jako monoliciarz, w momencie otrzymania sms-a o przejściu Pilot zacznie do Ciebie strzelać, więc uważaj.

Dobra, wreście udało mi sie dojść do tych tuneli, z tego co mam rozumieć mam wrócic na bagna i skoczyć w dane miejsce powiedziane przez monoliciarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samotnik67 napisał:

mam wrócic na bagna i skoczyć w dane miejsce powiedziane przez monoliciarza?

Szczerze powiedziawszy to nie wiem. Mi świta, że ten teleport z cmentarza przenosi nas do Rudego lasu. Ale nie mam pojęcia, czy jest on wymagany fabularnie. Chyba tylko po to, by z Bagien szybciej się przenieść w okolice Limańska. 

Na Twoim miejscu bym to olał skoro jesteś już w podziemiu.

I pamiętaj, by po rozmowie z Pierwszym w Podziemiu spieszyć się z likwidacją mutantów i przebijać się do końca tunelu porozmawiać z Zerowym. Tunel to ukryta czasówka, jak będziesz się ociągał i minie zbyt wiele czasu, to nie spotkasz Zerowego i utkniesz. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wariat napisał:

Szczerze powiedziawszy to nie wiem. Mi świta, że ten teleport z cmentarza przenosi nas do Rudego lasu. Ale nie mam pojęcia, czy jest on wymagany fabularnie. Chyba tylko po to, by z Bagien szybciej się przenieść w okolice Limańska. 

Na Twoim miejscu bym to olał skoro jesteś już w podziemiu.

I pamiętaj, by po rozmowie z Pierwszym w Podziemiu spieszyć się z likwidacją mutantów i przebijać się do końca tunelu porozmawiać z Zerowym. Tunel to ukryta czasówka, jak będziesz się ociągał i minie zbyt wiele czasu, to nie spotkasz Zerowego i utkniesz. Powodzenia.

Z ciekawości polazłem na bagna i do cerkwii, tylko że skacząc pomiedzy tymi obeliskami praktycznie nic sie nie dzieje

Spoiler

steamuserimages-a.akamaihd.thumb.jpg.76f124d898bd4c44fa218945eca5483f.jpg

Podejrzewam że to już jest praktycznie końcówka moda, skoro że jestem w podziemach, i zaraz na Zaton, mam nadzieje że żadnych problemów że mi nie da przejść nie wystąpią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Samotnik67 napisał:

Jak miałem sie dostać  do tych Podziem Prypeci jak własnie zastanawiałem sie jak tam wogóle dostać?

Okej w takim razie bardzo przepraszam za zmarnowanie czasu. Szczerze mówiąc to ja już nic totalnie z tego moda nie pamiętam + kiedy to pisałem to byłem mega zmęczony. Tak czy siak jeżeli się nie dostałeś do tych podziemi to tamtego sejwa nie używaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samotnik67 Jeśli po rozmowach z Gigą, wszedłeś do podziemi Prypeci, to idziesz prawidłowo. Nie zapomnij przy rozmowie z Pierwszym, przemienić się na stalkera, bo potem na Zatonie trochę to dziwacznie wygląda, kiedy monolit zwalcza monolitowca.

Podziemia Prypeci to ukryta czasówka, którą masz zasygnalizowaną tylko w jakimś dialogu albo w info. Że jeśli się nie pośpieszysz, to z nich nie wyjdziesz. A aby zdążyć na czas, bardzo potrzebny jest miotacz ognia ze sporą ilością paliwa. Stąd w paliwo możesz się zaopatrzyć u handlarza Gigi.

Ponieważ poprzednio grający mieli problem z tym fragmentem gry, w temacie moda są wstawione " zapisy bezpieczeństwa". Jeśli na czas nie dotrzesz do Zerowego i z nim nie pogadasz, to wybierz sobie jeden z nich. Albo taki gdzie będziesz jeszcze musiał sam się trochę pogimnastykować, albo już bezpośrednio przed teleportem na Zaton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.