Skocz do zawartości

GTX 1660 Oddać czy zostawić?


Charciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostatnio zakupiłem Gigabyte gtx 1660 OC za 1299 złociszy w znanej sieci sklepów myśląc, że to dobry deal w dzisiejszych jednak czasach. Normalnie stał za 1799. Zastąpiłem nią starego gtxa 950 i powiem, że szoku nie doznałem mimo, że wszystko teraz na ultra chodzi a wcześniej na średnich w 60 fpsach. Prockiem jest i7-2600k teraz już podkręcony na 4.5 Ghz razem z 24 gb ramu, czyli leciwa kostrukcja, ale na dobrej płycie i dopóki wszystko hula w zdrowiu nie planuję zmiany. Swego czasu myślałem o używanym gtx 1070 ale 1660 nowy wydał mi się lepszą opcją jednak.

I teraz pytanie, czy w waszych oczach ta cena za tą kartę to dobry deal? Czy oddać, wrócić do starej i doczekać do lepszych czasów jak wyjdą geforce serii 4000 i ceny jednak się unormują a tego gtxa uda się wyrwać w jeszcze mniejszych pieniądzach albo w podobnych już się wyrwie coś z serii RTX i już wtedy modernizować całego kompa? Jak byście postąpili w mojej sytuacji, brakuje mi oglądu. Szczerze planowałem zakup lepszej grafy bliżej premiery Stalkera 2 i może wtedy by to miało większy sens? Paradoksalnie ten gtx 950 też dawał radę na średnich, i nawet zapierdzielał a jednak te 1299 zł na końcu głowy ciąży a lepiej by było przy tyłku w portfelu.

Edytowane przez Charciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Charciarz zmienił(a) tytuł na GTX 1660 Oddać czy zostawić?

Ja bym zostawił tak jak jest. Znaczy szczerze, ty piszesz że jednak nie planujesz procesora i płyty zmieniać, a ja uważam że to głównie powinieneś zmienić. To jest bardzo stary procesor, którego janusze z allegro pakują do gotowców i sprzedają jako ''gejmingowe kompy''. Jeżeli chcesz kupić RTX, to zmień resztę bo jeżeli tego nie zrobisz to będziesz miał bottleneck'a spowodowanego słabym procesorem. Nawet chyba teraz już masz bottleneck'a. Moim zdaniem ten GTX co masz obecnie jest spoko, co w nim ci przeszkadza :) ?
 

Ja mam GTX 1070 od MSI 8GB. Świetna karta. Z koparki kryptowalut ją mam, ale bardzo o nią dbał gość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie karta wporzo, naprawdę robi robotę. Za procka z ramem i płytą w 2018 dałem 8 stówek. Dorzuciłem grafę gtx 950 i cały komp był w cenie tej 1660. Do tej pory mi on służył i więcej człowiek nie czepiał się na siłę. Ostatnio oglądałem też sporo ogłoszeń i naprawdę za 2500 można kupić używaną całą jednostkę i z niezłą grafiką i z o wiele nowszym prockiem i nad tym się zastanawiałem, czy nie lepiej wziąść całego zestawu jako już nową platformę i nie sztukować w perspektywie podzespołów. Ale chyba sobie odpuszczę, zostawię tak jak jest, dobrze to śmiga nawet razem mimo, że leciwy proc i dopóki nie padnie to będę trzymał. Może jeszcze parę lat pociągnie. A wtedy się pomyśli już całkowicie nad zmianą generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci działa wszystko tak jak należy to sobie zostawi :D całego kompa nie kupuj bo to nie ma sensu, lepiej po prostu resztę oprócz karty kupić. Bo do S2 i tak musisz procka innego kupić bo ta i7 przy stalkerze 2 dostanie depresji ( o ile wyjdzie w ogóle). Możesz tez kupić używane CPU z płytą itp. ale to od jakichś polecanych sprzedawców lub na Allegro są ludzie co sprzedają cały zestaw taki ale bez karty i ew. bez obudowy też. Popatrz co i jak, ale tak jak mówie - działa wszystko jak należy to sobie po prostu to zostaw wszystko i tylko kasę zbieraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.