Skocz do zawartości

Cień Czarnobyla + Gunslinger Mod


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałem pograć w stalkera ale przy włączeniu nowa gra wyskakuje mi taki błąd:

[error]Expression    : FATAL ERROR
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : C:\Users\oleg1\source\repos\SoCGA-Engine\ogsr_engine\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 387
[error]Description   : Can't open section 'stalker_sakharov'

ktoś coś może wiedzieć?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emixo1 Dziwna sprawa... Rozumiem, że wrzuciłeś zawartość archiwum z modem na uprzednio postawiony czysty Cień Czarnobyla? No i druga sprawa, czy próbujesz odpalić moda z xrEngine.exe z katalogu bin_x64 czy z bin? Bo trzeba z tego _x64. 
A jeżeli wszystko zrobiłeś tak jak napisałem no to nie wiem, dziwna sprawa - ja takiego błędu nie miałem.

Ewentualnie sprawdź jeszcze czy ten wylot występuje bez spolszczenia bo jeśli tak no to coś źle musiałeś postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurde, zapomniałem jaki klimat miał Cień Czarnobyla bez modów. ^^
Paczka broni go aż tak nadto nie zmienia, a jak się przyjemnie z tych broni korzysta. Co prawda, granaty co wybuchają w momencie uderzenia o powierzchnię napluły mi krwi w podziemiach (więcej samobójstw niż faktycznych zabić 😂)
Nagrałem mały gameplayek z ratowania Żwawego w Kordonie: 

A później nocą udało mi się wkraść na teren instytutu w Agropromie. Co prawda, wybrałem okrężną drogę, bo wiem jak to jest z skradaniem w głównie "Waniliowym" stalkerze. Udało mi się cudem wykraść dokumenty bez włączania alarmu, nawet gdy paru trepów ubiłem strzałami w głowę w budynku, a ucieczka to już się nie martwiłem czy włączą alarm czy nie. 😆
 image.thumb.png.c538687bd07c246d71c6185f6867936a.png

Update: Na stronie AP-PRO znajduję się łatka z dnia 11 Stycznia. Naprawia wylot na arenie i parę innych błędów. Wyłącza również nogi, bo powodowały spadki płynności.

Edytowane przez DaimeneX
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a czy tego moda można łączyć z modami graficznymi?

I w sumie nie mogę uruchomić tego moda wywala błąd "Nie można kontynuować wykonywania kodu , ponieważ z nie znaleziono obiektu OpenAl32.dll. Ponowne zainstalowanie może rozwiązać ten problem"

Pomógł by mi ktoś zainstalować tego moda?

Edytowane przez blacho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przestał(a) promować temat
  • 3 miesiące temu...

Mam problem z odpaleniem moda, klikam na xrEngine.exe i wywala taki błąd Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację. Instalowałem wszystkie biblioteki C++, potem je usuwałem, potem je jeszcze raz instalowałem, ponownie instalowałem Directx, Net Framework też instalowałem, potem, usuwałem i znowu instalowałem, próbowałem na różnych wersjach Stalkera, na tej z Goga, i na tych z forum czyli rosyjskiej wersji i angielskiej. Pobierałem różne pliki dll i wrzucałem do folderu System 32. Instalowałem na różnych dyskach. Przewaliłem chyba z pół neta, reddit różne fora, filmiki na youtube. Nic nie pomogło. Dodam że taki Gunslinger do Zewu Prypeci działa mi bezproblemowo.

Specyfikacja: 

I3 9100f

GTX 1660

16 GB RAM DDR4

Windows 11


 

Edytowane przez Oshe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Oshe napisał(a):

@Szczepan9205 xrEngine odpalam z folderu bin_x64. Ciekawą rzeczą jest to że nawet jak wypakuje same pliki z moda przykładowo na pulpit i spróbuje odpalić ten xrEngine to wyskakuje ten sam błąd 

No kuźwa jak ciekawą rzeczą jak to nie jest mod samodzielny to czego się spodziewasz po takim uruchamianiu? 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kbAle kolega napisał przecież wyraźnie, że normalnie też instalował. 
 

@Oshe Więc jeżeli postawisz sobie na dysku czysty Cień Czarnobyla 1.006, potem wrzucisz do folderu z tym Cieniem wypakowane pliki moda (czyli folder bin_x64 itd.), następnie łatkę do moda, a potem spolszczenie i próbujesz uruchomić za pomocą xrEngine.exe z bin_x64 to masz ten sam błąd? W takim razie to dziwne no bo ja jedyne co zrobiłem to wywaliłem tylko folder bin (ten bez dopisku) i wszystko wystartowało bez problemu.

Jeżeli tak właśnie robiłeś no to coś jest nie ewidentnie nie halo, ale nie po stronie moda, ani gry. Może system Ci jakoś blokuje uruchomienie? Nie wiem jak wygląda sytuacja ze starymi grami na Windowsie 11, ale słyszałem, że są problemy z niektórymi grami na 11stce i jeżeli zrobiłeś wszystko tak jak napisałem to jedyne co mi do głowy przychodzi to to, że wina leży gdzieś po stronie systemu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 Właśnie bardzo prawdopodobne że z tym systemem jest coś nie tak. Bo jeszcze na początku roku jak miałem Windowsa 10, mod działał bez problemowo. Kilka miesięcy temu mnie podkusiło na zmianę systemu na Windowsa 11 i w sumie ze starymi gierkami problemu nie mam, taki Gothic 1 czy 2, działa nawet stabilnie, nawet taki 1nsane gierka z 2000 roku bez żadnych błędów chodzi. No cóż, pewnie albo trzeba będzie się wrócić na Windowsa 10, albo zrobić reinstal Windowsa 11, albo po prostu obejść się smakiem. Dzięki za podpowiedzi i poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Cześć. Czy komuś udało się połączyć addon z repacka SoC na HUD (AA2 albo Ceano's) do tego moda bez wykrzaczania się całości? Wiem, że Gunslinger wprowadza własne elementy UI dlatego te z addonów nie zadziałają "ot tak", ale mocno kłują mnie w oczy. Nie wspominając już o zbytecznej minimapce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayer99

Znalazłem tylko jeden. Jest to nieoficjalny dodatek, za który odpowiada jeden z użytkowników AP-PRO. 

Informacje pakuję do spoilera:

Spoiler

Stworzyłem świetny dodatek do tej adaptacji. Całość została przygotowana osobno. 

gamedata.dbguns3 - archiwum 1.5GB. Wystarczy wrzucić do folderu z zainstalowanym modem.

  • Pogoda, tekstury, dźwięki i otoczenie zaadaptowane z Complete 1.4.4.
  • Dodano muzykę podczas zwrotów akcji w fabule. 
  • Dodano i przepisano trzy dodatkowe celowniki (Acog, Leupold i Kemper) dla modelu M-4 .
  • Dodano model PDA z  OGSR Gunslinger addon.
  • Pozbyto się wylotu, który był związany z naprawą PMm. 
  • Psioniczny nibypies, to poważny przeciwnik. Atakuje za pomocą specjalnej zdolności PSI. 
  • Przywrócono części ciał wszystkich mutantów i nieznacznie zwiększono ich żywotność.
  • Wrony można zabić, a żarówki rozbijać. 
  • NPC stali się bardziej niebezpieczni - atakują z daleka i rzadko pudłują.
  • Naboje przeciwpancerne są w stanie przebić drewniane i metalowe obiekty. 
  • Zmieniono dźwięk wystrzałów w przypadku niektórych broni. 
  • Ok. 40 utworów muzycznych w radiu u Barmana i osobno u Sidorowicza.
  • Dodano muzykę w głośnikach. 
  • Cztery losowe utwory w menu.
  • Na niektórych lokacjach pojawił się bardziej klimatyczny ambient. 
  • Wyższej jakości ikony. 
  • Lekkie zmiany w rozgrywce i schowkach. Dodatkowo usunięto limit czasu w przypadku zadań. 
  • I wiele innych drobnych dodatków, których celem jest poprawa rozgrywki. 

Ważne! Typ światła słonecznego w ustawieniach polecam umieścić Screen spase (Mrmnwar), lub wyłączyć je całkowicie. Folder gamedata usunąć!

Osobno trochę screenów: 

Spoiler

1789022035_(3).jpg.1251275dd7a5bc13a265903553da060c.jpg  2069390254_(4).jpg.91d8c795b424dda7389782f3f72d4f63.jpg

659566582_(1).jpg.093204076ff3a5679fb4c1269ef4f16f.jpg  1830196299_(33).jpg.f4b4cdd3606be02fc0edac0ce63f64cf.jpg

1426855414_(39).jpg.7572f2f0a97bbdf2da3af9fdb6aaada3.jpg  1968840653_.jpg.98a49ab269c2ce10b5a0a7feed4d589b (1).jpg

 

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i... mam mieszane uczucia. Wygląda lepiej, strzela się bardziej dynamicznie na pewno, ambient i muzyka też daje radę! Jest jednak kilka rzeczy, które mi nie leżą całkowicie. Próbowałem rozpakować ten plik .db extractorem, ale go nie znajduje. Może ktoś pomógłby mi z rozpakowaniem jego zawartości?

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to kogoś interesowało to udało mi się rozpakować ten plik z addonem, plikiem STK unpackerem z MODDB... Fajnie byłoby dodać część tych zmian, ponieważ mod jest naprawdę genialny i z powodzeniem mógłby zostać wydany jako oficjalny SoC Update ;). Jednak nie wszystkie zmiany w moim odczuciu są korzystne... Przykładowo:  pozmieniano ikony, siatki celownicze, etc. Szukam chętnego do pomocy w tuningu SoC z GA bo sam nie potrafię wyłowić wszystkich plików z gamadaty....odpowiadających za poszczególne zmiany...

EDIT: Jeszcze Gauss może ktoś pamięta; Gdzie zdobyć do niego baterie? Nikt nie sprzedaje a snajperów w Prypeci nie da przeszukać, bo zostają po śmierci na dachu… I czy da się Gaussa u kogoś ulepszyć jak w OGSR GA? 

 

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.