Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Ale wyszła sprawa tego drugiego plecaka. Co on za jeden i dlaczego jest nienaruszalny. Skoro jest, to nie bez przyczyny.

Może to po prostu leżący sobie plecak ? Jest taki np. na Bagnach na bazie Czystego Nieba w pomieszczeniu dowódcy.

Zresztą na dodanych lokacjach (a te podziemia są w końcu z Czystego Nieba) jest sporo takich skrytek, które w oryginalnej grze działały, a w modzie są wyłączone.

EDIT

Jedno z możliwych zakończeń ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez apg2312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zadanie - Przejść Rzekę Czasu. Jest znacznik i przechodziłem pod mostem i nic. Co mam jeszcze zrobić, by zrobić jak trzeba? 

Druga sprawa, to nie mogę znaleźć wyjścia na te normalne Wysypisko, by dojść np. na Kordon, potem na Bagna. Chcę się dostać do Starej Wsi, bo opisaliście cen super artefakt, a ja go tam nie szukałem. Czy przejście jest teraz celowo zablokowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kondotier

 

W tym modzie jest całe mnóstwo plecaków, które po prostu sobie leżą i nie da się ich otworzyć.

Trafiłeś po prostu na taki. A ten z Egzo +100kg zawsze spawnuje się w tym samym miejscu.

 

@ metek58

 

Żeby zaliczyć kwest "Rzeka Czasu" trzeba poczekać do NOCY - przecież w rozmowie z Synoptykiem padają słowa, że on tam chodził w nocy i jego kumple też tam chodzili w nocy.

Poczekaj do 21:00 i wtedy idź pod most - zobaczysz co się stanie. :D

 

Jeśli chodzi o możliwość powrotu na obszar leżący po drugiej stronie Bariery (czyli Starej Wsi), to takiej już nie ma.

Skoro jesteś na Wysypisku-Buforze, to znaczy, że przekroczyłeś Barierę. Po art nie dasz rady wrócić. 

Spoko, ja grałem w ten mod już dwa razy i ani razu go nie znalazłem, a go ukończyłem :D

Przydatna rzecz, ale nie niezbędna - ale w Strasznej Pieczarze może sie bardzo przydać podczas ucieczki ;)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jasne, w obu przypadkach. Masz zawsze jakąś dobrą radę. To się chwali.

Mam też taką radę, o ile jeszcze jej ktoś nie wypróbował. W Barze na Rostoku, jest tam niby Barman. Nie pytajcie się jego, skąd się tu wziął, bo to chyba jest Zmieniający Oblicza i zniknie, a co za tym idzie - możliwość dobrego handlu. Ja u niego zrobiłem majątek. Płaci sowicie za pukawki i inne rzeczy. Polecam taką opcję, kto lubi mieć grosz przy pupie.  :biggrin:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kondotier

Schowek od Hugo w Starej Wsi jest jak najbardziej na swoim miejscu (poniżej screeny z mojej gry), a obok niego można znaleźć Wintoreza.

 

Sprawdziłem wgrywając sawa. Zwiodło mnie to, że na ten strych, nie ma wejścia ze środka kurnika. Dostałem się tam, skacząc z płotu na dach. Szkoda mi tylko tego Wintoreza, a wracać się nie bardzo opłaca, Ale może. screeny w # 53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy- Masz na myśli najemników z GRC? Z czego do nich bijesz? Ja postrzeliłem dowódcę z Gaussa i wystarczyło- położył się na ziemi i można było podejść, i go przesłuchać (jego kolegę załatwiłem, zdaje się, bez konsekwencji).

 

Swoją drogą, wie ktoś jak dostać się ze Wschodniej Prypeci do Limańska? Razem z Grekiem załatwiłem bandę Kowcura i dostałem sms od Bormana, żeby się przyczaić. Grek każe iść na Limańsk, więc ruszam za nim- i wpadamy na zasadzkę najemników. Problem w tym, że po jej wyeliminowaniu, zostałem w tyle przeszukując ciała, Grek zaś się nie ociągał- i tyle go widziałem. Niby mam zielony znacznik na PDA, ale łażę tam, włażę w niego i nic się nie dzieje. Samego zaś Greka nie mogę znaleźć.

Edytowane przez Wielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy- Masz na myśli najemników z GRC? Z czego do nich bijesz? Ja postrzeliłem dowódcę z Gaussa i wystarczyło- położył się na ziemi i można było podejść, i go przesłuchać (jego kolegę załatwiłem, zdaje się, bez konsekwencji).

A zadanie "Tajna rozmowa" zrobiłeś ? ;) Powinno zaskoczyć po powrocie do Niemca z CEA :)

Swoją drogą, wie ktoś jak dostać się ze Wschodniej Prypeci do Limańska? Razem z Grekiem załatwiłem bandę Kowcura i dostałem sms od Bormana, żeby się przyczaić. Grek każe iść na Limańsk, więc ruszam za nim- i wpadamy na zasadzkę najemników. Problem w tym, że po jej wyeliminowaniu, zostałem w tyle przeszukując ciała, Grek zaś się nie ociągał- i tyle go widziałem. Niby mam zielony znacznik na PDA, ale łażę tam, włażę w niego i nic się nie dzieje. Samego zaś Greka nie mogę znaleźć.

Koło pralni (baza wojskowa) schodzisz po drabince do tunelu. W oryginale CoP wychodzisz stamtąd po przejściu tunelem z Jupitera.

Czy odnalezienie wszystkich schowków Hugo jest konieczne?

Nie. Masz tam tylko sporo zaopatrzenia. Musisz znaleźć tylko schowek w bunkrze Sidorowicza, gdzie odnajdujesz notatkę od Greka. Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tej zakichanej baby Ripley, mam na nią zleconko. Pojawiła się w pokazówce na Rostoku, gdzie wykończyła chyba jakimiś czarami kilku ludków i ślad po niej zaginął. Gdzie jej szukać, skoro nie ma wskazania, a obszar dostępnych lokacji już mnie znudził - łażę tak bez końca od wczoraj. Gdzieś coś przegapiłem, to pewne, ale gdzie? 

Wie ktoś coś o tej skubanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wintorez będzie w schowku Poszukiwaczy w Prypeci. Prośba: zerknie ktoś na mój problem z postu nr 80? Z góry dziękuję. Nie wiem czy iść dalej czy próbować do skutku.

U mnie było to samo, za nic nie chciał uznać się za rannego. Walczył dalej aż do śmierci. Załatwiłem to w ten sposób: odstrzeliłem towarzysza, strzeliłem do drugiego aż pojawił się komunikat o przesłuchaniu rannego. Zapisałem grę, wgrałem i kolega grzecznie czekał na ziemi na moje pytania

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ cichy, de Vries

 

Zadanie "Dogonić zbiegów" ma jeszcze jeden ukryty dialog, który uaktywnia się jeśli każemy rannemu skorzystać z jego własnej apteczki, a potem pomagamy mu zabić wszystkie atakujące go szczury ;)

Sprawdźcie sami :D

Ranić kolesia najlepiej z Gaussa (1 strzał w korpus) lub ze snajperki (2-3 strzały w głowę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w X16. Mam zaktywizowany przez Zmieniającego Oblicze ( mam inwerter i właściwy ksenoform - dostałem taki komunikat ) przyrząd do pokonania bariery. Ale kiedy podchodzę do teleportu w tunelu, jestem przenoszony z powrotem na Jantar. Do budynku gdzie schodzimy do laboratorium, albo w miejsce gdzie w podstawce były robione pomiary, albo na koniec przepustu od strony bunkra. Podobnie byłem wynoszony z laboratorium, kiedy wszedłem tam przy pierwszym pobycie na Jantarze, jeszcze bez zadania przedostania się za barierę.

Czy to nie ten teleport?

W zadaniach mam pokonanie bariery i znalezienie Goszy, znalezienie ciężarówki i kilka na efekt domina, sięgające aż Kordonu, mimo że już tam najemników sprzątnąłem.

Co jeszcze trzeba zrobić, aby pokonać barierę?

Jeśli mam zrobione jakieś błędy i musiałbym powtarzać od bagien, to proszę kogoś kto zrobił zadania na artefakt w Starej Wsi, schowki Sidorowicza i egzo w podziemiach Agro, przesłanie mi na PW sawa,  umożliwiającego przejście za barierę, lub tuż za teleportem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kondotier

 

Umieść inwerter w slocie pistoletowym (jak podano w opisie inwertera)i udanej podróży ;)

Hobby pisał, że jemu zadziałał bez wkładania do slotu, ja musiałem go tam umieścić, żeby mnie przeniosło za Barierę ;)

Efekt Domina zostaw w spokoju - nie ma znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do Baru. Zobaczysz tam film, potem przeszukaj miejsce gdzie dzieje się film.

Dzięki. Na tą kartkę na ziemi, to zapewne przypadkiem się trafia, bo jest nie zbytnio widoczna w tym panującym tam półmroku.

 

Teraz ugrzęzłem we Wschodniej Prypeci. Nie wiem jak znaleźć dowody niewinności poszukiwaczy i drugie, to PDA jakiegoś gościa, co zaginął na tym terenie wraz z szesnastoma innymi. Chcę przeszukać ciała zabitych, leżące po Prypeci, to spec snajper - bach i po ptokach. Myślę, że przy tych ciałach, może być te cholerne PDA. Nie mogę ruszyć fabuły dalej, oblatałem wszystkie zaznaczone koła, w jednym przypadku z laptopem, gość bez rozmowy (wlazłem może za daleko do środka, by obkukać ciała), z mety wypalił do mnie, a miałem fuksa, bo chodzę z Wintarem, to gostek fiknął kozła wraz z dwoma swoimi kolesiami. Może trzeba było z nim też pogadać? Jak u Was to poszło i co mam zrobić, lub gdzie iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ metek58

 

Zerknij tu: http://stalkerteam.pl/topic/5682-mini-przewodnik-po-modzie-upadła-gwiazda/#entry59568

Znajdziesz odpowiedzi na pytanie o dowody niewinności i PDA Karasia.

Do tych leżących na ulicach zwłok neutralnych stalkerów się nie zbliżaj do czasu wybicia oddziału snajperów ;)

 

Kartki na miejscu akcji Ripley w Barze ja na przykład wcale nie znalazłem. Poszedłem potem na Wysypisko-Bufor pozałatwiać tam sprawy i wracając poszedłem po prostu tam, gdzie spotkałem Ripley pierwszy raz - czyli do Biolabu. Nie znalazłem tam co prawda Ripley, ale coś w tym rodzaju ;)

 

Jak oblatałeś wszystkie punkty zaznaczone na mapie (oprócz Gastronomu - on bedzie potrzebny później) i znalazłeś stertę zwłok Wolnościowców w KBO Jubilejny, to wracasz do Bormana, zdajesz relację i zaliczasz kwest. Dalej pójdzie jak z płatka ;)

 

Tych kolesi co są z laptopem trzeba zastrzelić, bo z tego laptopa bedzie trzeba wyciągnąć baterię dla Gienii Hakera (oczywiście trzeba najpierw z nim o tym pogadać). Gienię znajdziesz w bazie Bormana na Przystani. Gienia ma ważne informacje !! 

Z tymi kolesiami da się tylko na temat baterii do lapka pogadać, a i tak kończy się to zawsze strzelaniną - po dobroci nie oddadzą (z resztą ja też bym nie oddał  :tongue: ).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek i Hobby - obie opcje są prawidłowe, z tym że, opcja Hobbiego to niepotrzebna strata czasu i amunicji. Aby dojść do teleportu na zewnątrz ( po nieprawidłowej teleportacji bez inwertera ) w najlepszym przypadku, gdy wyrzuci nas w przepuście - najbliżej teleportu - mamy do pokonania pół lokacji i kupę snorków, oraz obszary promienno skażające. No i aby przeskoczyć płot koło włazu, zwiększyć musimy skoczność co najmniej do 10. A jak nas wyrzuci przy schodach do labu, to droga i snorki potrojone. Lepiej wgrać sawa sprzed teleportacji i wsadzić inwerter w slot.Bez inwentera w inwentarzu, zewnętrzny teleport nie działa.Zaliczyłem wyrodki, nie było aż tak trudno, chociaż łby mają pancerne. Iwancew dał żeton i nakierował na dalszą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeczesywałem wschodnią Prypec to  koło przedszkola natknąłem się na odział Najemników, którzy od razu zaczeli do mnie naparzac,troszeczkę się zdziwiłem bo w trakcie obchodu po terenie miałobyc zawieszenie

broni , ale  wybiłem ich wszystkich i przy jednym z nich znalazłem PDA Karasia, które odniosłem Samotnikom .

Moje pytanie : Czy nie zrobiłem tego za wcześnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.