Skocz do zawartości

Seria Wolfenstein


Rekomendowane odpowiedzi

Pamięta ktoś grę Return to Castle Wolfenstein? Znakomity FPS z 2001 r. dziejący się w czasach II wojny światowej doczekał się swoistej kontynuacji - "Wolfenstein" i ma pojawić się w sierpniu tego roku!

Kilka screenów:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dla mnie wygląda to średnio. Według mnie za dużo będziemy chodzić po laboratoriach i innych wyimaginowanych miejscach. To nie w moim typie, bo sam wolałem nawalać w szwabów w bardziej realnych lokacjach. Nawet Return to Castle Wolfenstein przynudzał trochę pod koniec w tych laboratoriach. W Dooma III przyznam szczerze nie grałem, a gra ma być oparta na zmodernizowanym silniku Tech 4, z którego korzystał właśnie Doom III.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Pentium 4 3.2 GHz,

Pamięć: 1 GB RAM

Karta graficzna: z 256 Mb (GeForce 6800 lub lepsza)

8 GB HDD

System operacyjny: Windows XP/Vista

Czyli nieprędko pogram sobie w grę - mój sprzęt jest po prostu za słaby na dzisiejsze wodotryski i fajerwerki w grach komputerowych, które w większości niczym się poza tym nie wyróżniają, a grałem w wiele produkcji tego i minionego roku.

Gra zostanie wydana na PC, konsolę Xbox 360 i PlayStation 3.

Więcej info: http://www.gram.pl/sk0_9gPlHu6_Wolfenstein.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w Wolfensteina 3D nie grałem. W tych czasach takiej grafiki bym nie zniósł; wcześniej z pewnością tak. Oczywiście są wyjątki tj. Mario czy Pac-Man, ale to proste gry. Negatywnych opinii na temat Wolfensteina 3D widziałem naprawdę mało, więc chyba gra ma w sobie "to coś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Wolfensteina 3D można nazwać grą 3D.

3D to trójwymiar, z którym właśnie mamy do czynienia w Wolfensteinie 3D. Dajmy na to, że widzisz bryłę i możesz chodzić swobodnie wokół niej, patrząc pod różnym kątem - to jest właśnie wymiar 3D.

Jeśli nie miałeś styczności z Wolfensteinem 3D, to tutaj masz dowód na istnienie grafiki trójwymiarowej w tej grze:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=C00n4rDUMNo

Wygląda na to, że będziesz się musiał jeszcze wiele nauczyć. Zachęcam do lektury: Wikipedia - Grafika trójwymiarowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ah pamiętam Wolfensteina 3D. Moja przygoda zaczęła się od tego jak graliśmy z kolegami w piłkę i przypadkiem wleciała nam do kontenera na śmieci, a więc poszedłem ją wyciągnąć i zobaczyłem dyskietkę z grą. Wtedy prawie każdy grał na różnych konsolach, więc przecież jej nie zostawiłem i zabrałem. Grałem dniami i nocami, ale przy siódmym levelu gra się zacięła i nie można było dalej grać! Jestem zagorzałym fanem Wolfensteina i wszystkie części przeszedłem po kilka razy, a najlepszą częścią jak dla mnie był Return To Castle Wolfenstein. Fajna grafa, zombiaki i w ogóle. Ah się grało...

[ Dodano: Sob 08 Sie, 2009 ]

Aha nowy Wolfenstein to mój kolejny pre-order i już nie mogę się do czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem wleciała nam do kontenera na śmieci, a więc poszedłem ją wyciągnąć i zobaczyłem dyskietkę z grą.

Ciekawa historia... :-o Ja obawiam się, że w Wolfensteina 3D nigdy nie zagram na oryginalnej konsoli, ale za to jest emulowana gra na PC.

a najlepszą częścią jak dla mnie był Return To Castle Wolfenstein

Nigdy nie grałem w tak wciągającego FPS-a i chyba za niedługo po raz kolejny odgrzeję tę grę. Pamiętam, jak miałem obawy przed misjami w tych katakumbach - wrażenia niezapomniane. Ale najgorsze jest to, że już wiem co mnie spotka. Beta multiplayera najnowszego Wolfensteina zdążyła już wycieknąć do sieci :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a dla mnie grafika nadal stoi na dość wysokim poziomie, bez zbędnych fajerwerków. Oczywiście nie może się równać z najnowszymi produkcjami, ale po to powstał nowy Wolfenstein by zaspokoić pragnienia graczy. Grafika słaba nie będzie (choć jak na owe czasy mogłaby być lepsza), już na pewno nie efekty. Pytanie do znawców - czy odkrył ktoś wszystkie sekrety w Return to Castle Wolfenstein? Dają coś w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.