Skocz do zawartości

Historia Sawy - Część I


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

91126775_.jpg.19cd0a3d77549885bd2cbc52f74f5021.jpg

Tytuł oryginalny: История Савы. Часть I
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 14.08.2022 r.
Autor: SoDizzari
Śr. długość rozgrywki: (ok. 2 godzin)


OPIS:

Spoiler

Historia Sawy to krótki mod fabularny na platformie Zewu Prypeci, którego akcja toczy się 6 miesięcy po operacji "Tor Wodny". Protagonista opowiadanej historii - stalker o pseudonimie Sawa wyrusza śladem swojej siostry, która jakiś czas temu zaginęła w Strefie Wykluczenia. Sawa podczas podróży natknął się na wiele niebezpieczeństw, a pierwszym miejscem, do którego dotarł, było Pogranicze Zony, gdzie udało mu się nawiązać kilka korzystnych znajomości. Kolejnym celem Sawy jest zapuszczenie się w głąb Zony. 

Przedstawione wydarzenia rozgrywają się na 3 znanych, lecz lekko zmienionych lokacjach z Cienia Czarnobyla. Produkcja nie grzeszy długością, a więcej jej przejście powinno zająć mniej więcej półtorej godziny. 


Wskazówki: 

Spoiler
  • Narzędzia kalibracyjne znajdują się na ATP - na strychu budynku za Gontem, gdzie w Cieniu Czarnobyla był Żwawy. 
  • Narzędzia precyzyjne znajdują się w punkcie kontrolnym. Wystarczy wejść, na więżę obserwacyjną i zeskoczyć z niej na niższy budynek. 
  • Przed wyruszeniem na nową lokację, należy wcześniej wykonać wszystkie możliwe zadania. 
  • Przejście do Agropromu znajduje się na północnym punkcie kontrolnym w pobliżu bramy.
  • Po zlikwidowaniu najemników atakujących bazę wojskową w Agropromie należy pamiętać, aby przeszukać ciało Tongusa i zabrać PDA.
  • Żeby, wspiąć się na więżę w zadaniu od Nafty, wystarczy wyżej się wspiąć - występuje niewielki błąd z teksturą. 

Od autora: 

Spoiler

Jest to mój pierwszy mod, którego samemu stworzyłem. Proszę o wyrozumiałość. 

Podziękowania: 

  1. Podziękowania dla ShevaStalker i Borysa Szepelewa (Борису Шепелеву) za naukę modowania w serwisie YouTube. 
  2. Podziękowania dla autora STCoP Weapon Pack za świetny pakiet broni. 

 

SCREENY: 

Spoiler

89ccb296041a1a698c802df1cf1aadee.jpg

789257d466085af70fa11909cc4d1ce7.jpg

ce56dd735bbc260ed791bc477f50e605.jpg

03bf8f37f9f6db8066b10eae25ee3b4a.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji: 

  1. Zew Prypeci 1.6.02
  2. Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum (folder gamedata) należy umieścić w głównym katalogu gry. 
  3. W głównym katalogu gry należy wykonać kopię folderu rus z przemianowaniem na pol.
  4. Do gamedat/configs - kopia pliku: localization.ltx
  5. W gamedata/textures/loner należy usunąć plik: loner_gloves - копия

LINKI DO POBRANIA: 

Spoiler

Mod:

  • GoogleDrive - [KLIK]
  • Nasz serwer - [KLIK]

Poprawka: 

  • Yandex - [KLIK]
    Jedynie w przypadku, gdy nie występuje dialog u Tongusty. 

Źródło: appro.jpg

  • Dodatnia 4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi poszło z google pomimo wcześniejszych komunikatów, o których wspomniał @kondotier. Można spróbować z tej strony, tylko trzeba chwilę odczekać.

ss_sas_08-16-22_15-30-56_(escape).jpg

Spoiler

ss_sas_08-16-22_15-32-16_(escape).jpg

ss_sas_08-16-22_15-35-47_(escape).jpg

ss_sas_08-16-22_15-37-09_(escape).jpg

ss_sas_08-16-22_15-41-40_(escape).jpg

Instalacja na polską podstawkę:

Spoiler

1. Stalker Zew Prypeci 1.6.02.
2. Kopia gamedaty moda do głównego katalogu gry.
3. Kopia folderu rus z przemianowaniem na pol.
4. Do gamedat/configs - kopia pliku: localization.ltx
5. Z gamedata/textures/loner usuwamy plik: loner_gloves - копия
7. Można grać.

 

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem ze strony podanej przez @gawron . Ale nie rus języczni mogą mieć kłopot, bo wymagane jest kilka czynności poprzedzających.

Jest też możliwość pobrana fixa do moda z 14.08.

Jest malutki, to go wstawiam tutaj.    gamedata_2.zip

@Agrael Mod też jest niezbyt duży 2, 39 GB, to czy nie można by było go wrzucić do naszj pobieralni, choćby do czasu gdy będzie można spokojnie pobierać z głównego hostingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą "urwał" mi się ten mod. A to dlatego, że nie ma on normalnego zakończenia. Protagonista osiąga swój cel, ale do napisów końcowych u mnie nie doszło.

Ciekawa historyjka na trzech lokacjach. Całkowicie nowa fabuła, znane ksywki enpeców, lecz przypisane innym twarzom, choć też znanym. Kordon i Agroprom o częściowo zmienionych grafikach. Dolina Mroku, chyba z LA. Można w niego zagrać, choć jest kilka błędów. A tu kilka zrzutów.

          Zawartość jednego ze schowków.                                                    I co nazbierał gołodupiec na Kordonie.

ss_fred_08-19-22_15-18-23_(escape).jpg   ss_fred_08-19-22_15-21-12_(escape).jpg

                  Na Agropromie, ładne widoki i ...                                                                ... ładne dziewczyny.

ss_fred_08-19-22_16-52-16_(agroprom).jpg  ss_fred_08-19-22_19-00-37_(agroprom).jpg

                                              Bar w Dolinie Mroku                                                I cel poszukiwań Sawy

ss_fred_08-19-22_19-24-10_(darkvalley_old).jpg   ss_fred_08-19-22_21-17-46_(darkvalley_old).jpg

Aby to jednak był mod jak należy, autor ( autorzy ) muszą jeszcze sporo nad nim popracować.

DODANO: Moda stawiałem na rus podstawce. Ale ten plik teksturowy do usunięcia, też musiałem usunąć. Z nim mod się nie uruchamiał.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.