Jump to content

Pomysł na lokacje

Suseł
 Share

Recommended Posts

Siemanko :D
Nie wiem, czy w dobrym temacie napisałem, jeżeli nie to przepraszam najmocniej.

Przechodząc do tego o co mi chodzi:

image.thumb.png.3ee64d354c714fd112c2939e1cea0fe5.png

Pomyślałem, że może ciekawym pomysłem byłoby zrobić tak żeby lokacje były różnie zarośnięte, miały inne kolory, klimat etc. Żeby lepiej pokazać co mam na myśli, to dam taki przykład:

Np. Bagna by w ogóle trawy nie miały, panowałby tam taki klimat i kolory jak w Misery (ciemno-brązowy, martwy), Jantar byłby pełen zieleni, Rudy las miałby bardziej takie jesienne kolory. Widziałem już kiedyś jak ktoś coś takiego wymyślił na innym forum. Chciałbym coś takiego wprowadzić w Dead Sky 3.0: Revolution 

(Oczywiście tyczy się to tylko lokacji z Czystego Nieba, choć ja już próbuję dodać nowe lokacje, więc jeżeli by ktoś też miał pomysł na inne lokacje poza CzN, to też można coś proponować)

Chętnie poczytam, jakie pomysły mają inni na to ;) 

image.thumb.png.6f410d9ce12c936e017e2fe46d6ef9c1.png

Pomysł uważam za niezły. Bagna zawsze mi się kojarzyły z taką właśnie przegniłą zielenią. Zresztą bagna jak dla mnie powinny być bardziej dzikie. Pojedyncze ledwo uczęszczane szlaki do stacji pomp czy cerkwi. A nie autostrady po całej mapie. Więcej niespodzianek tak jak wskazuje ich nazwa. Co do Czerwonego lasu pełna zgoda jesień. Tak mocna z dużą ilością drzew i liście.

• Dodatnia 1

@Suseł  Jakoś by dziwnym było, żeby na Baganach gdzie połowa terenu to woda, nie było trawy ani innej zieleni. Radiacja mogła się wziąć tylko z opadów, tak deszczy jak i samego pyłu radioaktywnego. Ta zieleń może być ciut ciut wynaturzona, ale musi być. Za to na Jantarze, gdzie życie biologiczne długo było poddawane falom psionicznym, zieleń faktycznie mogła obumrzeć, z drzew pozostały tylko pnie i konary, a woda w resztkach jeziora zamieniła się w prawie galaretę od wodorostów i glonów.

I jeszcze nazwa Czerwony Las. Już dawno temu tłumacze uzgodnili, aby nie było nieporozumień z nazewnictwem w modach, że Czerwony Las pozostaje dla tego na Radarze. Natomiast ten z szybem kopalnianym to będzie Rudy Las. To co robisz to nie gra a mod, więc zachowaj to przyjęte nazewnictwo.

• Dodatnia 1

Bagna generalnie można by było wzbogacić (o ile by się dało) o prawdziwe bagna. Takie w które jak wejdziesz to już nie wyjdziesz. To nadawało by tej lokacji jeszcze większy urok. Szczególnie, że pomimo bliskości granicy to koty raczej tam nie przesiadywały.

• Dodatnia 1

Edit: Czyli hm..

Uwaga @kondotier dotycząca tego że połowa terenów to woda jest faktem, czyli co za tym idzie raczej to powinna być nawet nie za bardzo, ale jednak zarośniętą lokacja, mam już pewien pomysł. Teraz tylko tak...
Pakować się bardziej w zieleń czy iść w kierunku martwych kolorów? 

Edit: Poprawiłem na Rudy Las

@kondotier

Zawsze mogę po prostu się wzorować pomysłami innych :) Oczywiście, decyzje podejmę ja :D

Ogólnie to patrząc na to co ty i @Ignachinio napisaliście, to myślę, że dałbym Bagna zarośnięte, ale jednak z takim lekko martwym, przegniłym kolorem ;) 
Rudy las będzie miał jesienne kolory, a Jantar..no niech będzie totalnie martwy. Pasuję w sumie, bo tam sporo zombii jest i pole psioniczne.

I jeszcze sprawa spawnu na Bagnach. Gdzieś wyczytałem, że były to stawy hodowlane, jednak przy braku obsługi poziom wody się mocno obniżył i pozostały tylko rozlewiska. Dlatego na tych rozlewiskach powinny pozostać jakieś zmutowane zwierzęta wodne i ziemnowodne. I zamiast np snorków czy świń, powinny to być np. znane już rotany, żaby, czy zmutowane komary.

A na Jantarze psi promieniowanie powinno też oddziaływać na mutanty. Jeśli będą to snorki, to też powinny być spowolnione i ociężałe, tak jak są ludzie z porażonymi mózgami. A klasycznych zombiaków, czyli cywilnych powstałych trupów być tam nie powinno, bo skąd? Ani osad ludzkich, ani cmentarzy nie uświadczysz, oprócz chyba dwóch pojedynczych grobów.

Ale to moja fantazja tak podpowiada, zasugerowana modami Odrodzony.

@Suseł - dla mnie lokacja Bagna jak sama nazwa wskazuje powinna obfitować w gęste zarośla utrudniające dostrzeżenie przeciwnika czy szukanie schowków w zaroślach. Kolory można zaczerpnąć z Autumn Aurora 2, nie mówię żeby je "żywcem wyciąć" z tego moda, ale powinny być synonimem skażenia martwej przyrody i taki efekt "wypalenia" roślinności to swoisty wykrzyknik: uważaj przebywasz w warunkach niebezpiecznych!

W dniu 21.09.2022 o 11:47, kondotier napisał:

I jeszcze sprawa spawnu na Bagnach. Gdzieś wyczytałem, że były to stawy hodowlane

@kondotier - ciekawym uzupełnieniem byłoby wprowadzenie zwierząt wodnych jak tutaj:

Spoiler

Zębacz ze Skyrim'a w COP

Nie jest to mutant aż tak niezwykły jak na warunki panujące w Zonie.

@Suseł - zobacz kanał Greshnik 13rs - gość tworzy niesamowite modele do STALKER'a. Polecam, można znaleźć wiele klimatycznych modyfikacji, może znajdziesz coś do swojego moda.

• Dodatnia 1

Woda na Bagnach jest radioaktywnie skażona i jak wiemy, wejść do niej nie wolno. Myślałem o rybach, ale te też byłyby zagrożone przez radiację. Trzeba by radiację z Bagien całkowicie usunąć, wtedy rybki można by łowić jako pokarm. Czy @Suseł podjąłby się dodać do moda opcję gotowania ( jest w kilku modach dobrze opracowane ), bo raczej jego zmiany nie idą w tym kierunku.

Nie zgodzę się jednak z takim zakrzaczeniem, że nic przez niego nie widać. Nawet przerzedził bym już istniejące szuwary. A że sam tego nie potrafię zrobić, niech sobie @Suseł robi jak chce.

@kondotier

W dniu 21.09.2022 o 11:47, kondotier napisał:

A klasycznych zombiaków, czyli cywilnych powstałych trupów być tam nie powinno, bo skąd?

Tam i tak oryginalnie ich nie ma, są tylko zombiaki z broniami. 

W dniu 22.09.2022 o 12:56, AntiCitizen napisał:

ale powinny być synonimem skażenia martwej przyrody i taki efekt "wypalenia" roślinności to swoisty wykrzyknik: uważaj przebywasz w warunkach niebezpiecznych!

@AntiCitizen Bagna generalnie mi się nie kojarzą z takimi martwymi kolorami, raczej np. Wysypisko, Jantar etc.
Wrzucam jak wyglądają bagna obecnie:

Spoiler

850524121_S.T.A.L.K.E.R.ClearSkyScreenshot2022_09.23-20_49_15_11.thumb.png.d33676ca87c4a1553c38aec0bc9e680b.png455384108_S.T.A.L.K.E.R.ClearSkyScreenshot2022_09.23-20_48_28_64.thumb.png.df0db0f02fcb29e3b3f2a02393a53af7.png1955186630_S.T.A.L.K.E.R.ClearSkyScreenshot2022_09.23-20_47_26_29.thumb.png.9ae7e06bf6c5df5e9c62c918c69f1a02.png