Skocz do zawartości

Подстава (Ustawka)


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

1514620410_.png.72693366d868e208a5e27a918d8de768.jpg

Tytuł oryginalny: сюжетный мод Подстава
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0004
Data premiery: 01.10.2022 r.
Autor: Андрюха Святой (Andriucha Swiatoj)


OPIS:

Spoiler

Krótki mod, którego autor zainspirował się Apokalipsą. 

Po tym, jak Striełok wyruszył na północ Zony, biznes Sidorowicza utknął w martwym punkcie. Nie mając innego wyboru, postanawia współpracować z przemytnikami. 

SCREENY:

Spoiler

0af38d65065360176296c75c36a3a6f7.jpg

05320a0b27beaa0a01ea317287c56030.jpg

0ceff6cb1cea5f29b25935c3dfc0c020.jpg

a41ba779bf6acf23c7d54ccd47c8d4ce.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Kolejność instalacji: 

  1. Cień Czarnobyla 1.0004
  2. Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem należy umieścić w głównym katalogu gry ze zgodą na nadpisanie plików. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Źródło: appro.jpg

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Ustawka

Mod bezproblemowo postawiony dla wygody na rus podstawce. Dla tych co będą chcieli go postawić na polskiej, nie będzie większego problemu. Trzeba będzie zrobić tylko kopię kat rus i przemianować na pol, oraz dokonać tradycyjnej zmiany w pliku fsgame.ltx.

A tak mod wygląda u mnie.

ss_fred_10-03-22_15-05-07_(l01_escape).jpg   ss_fred_10-03-22_15-06-00_(l01_escape).jpg

                      To mamy na starcie.                                                                             A to ma Sidor

ss_fred_10-03-22_15-05-43_(l01_escape).jpg   ss_fred_10-03-22_15-15-50_(l01_escape).jpg

                    HUD i mapy jak w grze, nie zmienione.                                Miejsca dla snu zaznaczone zielonym domkiem. A po śnie, są na mapie.

ss_fred_10-03-22_15-06-51_(l01_escape).jpg     ss_fred_10-03-22_15-31-19_(l01_escape).jpg

Aura mroczna, zawiewa mgłą.

ss_fred_10-03-22_15-07-28_(l01_escape).jpg

Jak na razie fabuła całkowicie zmieniona. Stare niektóre zadania przerobione tak, że pasują do nowej fabuły. Strzelania bardzo mało i tylko do zombich i mutantów. Nawet bandytów ruszać nie należy. Szybko dorobiłem się i sprzętu i kasy. Ceny nareszcie logiczne. Trochę mało skuteczna broń, albo ślepe psy mają opancerzenie.

Pograłem troszkę i jak na razie się nie nudzę. Odpoczywam od tych modów robionych na jedno kopyto.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny taki ten mod, taki inny.

Bandyty - na żółto, nawet jak ukatrupisz jedna z ich band (kwest) to inne ekipy of rozbójników dalej neutralne.

Super część kwestu na Składach Wojskowych - masz po pijaku coś wziąć i dostarczyć w wolnym czasie do rozwalenia kaszpirowski (kontroler) i pijawki.

Ubawiłem sie setnie! :) 

W X 18 unikac na samym dole rozwalania beczek z wachą, innaczej część kwestu w X 18 do powtórki ! .

 

Podstawa - slang - źródło dostaw/y.

 

Nowy scenariusz, nietypowe zakończenie, pole artefaktów, ostatnie dialogi:

Spoiler

ss_tomahawk_10-05-22_20-45-33_(l12u_sarcofag).thumb.jpg.cbaa71a97609c45ecdbb426279ffaf08.jpgss_tomahawk_10-05-22_20-44-40_(l12u_sarcofag).thumb.jpg.f5dec69c5bfbe75e159e8eb8e1c1c58b.jpg

 

ss_tomahawk_10-05-22_20-34-52_(l12u_control_monolith).jpg

ss_tomahawk_10-05-22_20-49-44_(l12u_control_monolith).jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moda skończyłem. Muszę przyznać, że fabuła ciekawie zrobiona. żadnego heroizmu, ratowania ludzkości, ale realistycznie pokazane postępowanie kogoś, kto do Strefy przyszedł tylko dla zarobienia kasy. I dla niej jest gotowy na wszystko. Sam jest cwaniaczkiem, kombinatorem, więc idzie mu nieźle. Ale oprócz niego, są i jemu podobni, więc chwilami bywa wesoło. Nareszcie mod, gdzie sprawy handlu nie są postawione na głowie. Również z trupów żołnierzy, czy stalkerów z Powinności i Wolności zabieramy prawie pełnosprawną broń. To logiczne, aby taką się posługiwali. Z fabuły CCz została tylko linia przewodnia. Reszta zadani dialogów całkiem nowa.

Ostatnio pisałem, że brak jest strzelanek, ale przyszedł moment, że się zaczęło.

    Tu celowo trupki zebrałem do kupy.                                                                   A tu leżą tak jak padli.

ss_fred_10-04-22_16-07-05_(l04u_labx18).jpg   ss_fred_10-05-22_14-24-20_(l03_agroprom).jpg

W końcu dotarłem tam, dokąd GB zmierzał od początku.                      I znalazłem tego, który GB przez pół moda mieszał we łbie...

ss_fred_10-06-22_19-42-53_(l12u_sarcofag).jpg    ss_fred_10-06-22_20-09-14_(l12u_control_monolith).jpg

... udając tego ze zrzutu.

ss_fred_10-06-22_20-15-11_(l12u_control_monolith).jpg

Ksywki jakie pojawiają się w tym modzie, są mi jakoś znajome. Kto pamięta, w jakim modzie już występował Rzymski (Rimski), lub Piton?

Mod wart pobawienia się nim, choć samo zakończenie jest typowe. GB który bierze zadanie na Kordonie, kończy działanie na CEA, zamiast wrócić na Kordon, a z niego na Wielką Ziemię. I to wcale nie bez akcyjnie, ale jako posiadacz od groma cennych artów, będący celem takich jak on cwaniaczków gotowych na wszystko.

Jeśli znajdzie się chętny do tłumaczenia, to polecam.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o ksywki dlatego, bo parę razy zetknąłem się z sytuacja, jakby GB spotykał się z enpecami z innego moda, będącego jakby wcześniejsza historią Rzymskiego. No i miałem braki logiczne.

A co dotyczy nazwy moda, to tę Podstawę z wielu możliwości należy przetłumaczyć jako Wrobiony. Bo to się dzieje z GB. Sidor wykorzystuje go dla swoich brudnych interesów. Potwierdziły mi to tłumaczenia kontekstowe i zawsze wychodziło wrobienie, wykorzystanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Подстава (Ustawka)
  • 3 miesiące temu...

Witajcie, wie ktoś jak poradzić sobie z takim wylotem:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CStringTable::Load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line          : 53
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : string table xml file not found ui_st_mm_mp.xml, for language rus
 

stack trace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

1.jpg

Wizualnie Ustawka to właściwie CCZ z nową fabułą, na której autor się skoncentrował. Główny bohater to były garus Pasza Rzymski, który w Zonie nie szuka romantycznej przygody, tylko po prostu chce się wzbogacić. Co zresztą czyni bez najmniejszych skrupułów... Jeśli ktoś szuka charyzmatycznego gieroja, to go tu nie znajdzie. Myślę, że tego typu modyfikacje już na starcie są na straconej pozycji, ponieważ nie oferują właściwie niczego oprócz nowej fabuły. Choć, jak dla mnie w przypadku twórczości Andeiuchy Swiatoja oferują wystarczająco dużo.

Spoiler

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.