Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 2.5


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taki torrent:

http://pl.rghost.net/46978348

Szybko się pobiera. Zaraz przetestuję moda, napiszę jak działa.

 

 

Testowałem na rosyjskiej wersji, działa na statycznym oświetleniu znakomicie. Nie bardzo kumam tylko, co w pierwszej misji zrobić. Mapa Zony taka jak w buildzie 1935.

 

Tylko czekać na spolszczenie. Przywrócono starego kontrolera :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Fryko
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy patch dodający między innymi mapę globalną. Pozostałe zmiany:
Dodana globalna mapa
Naprawione większość skryptowych wylotów
Odnowiono parametry broni
Dodane bildowskie chitmarki
Dodane rozszerzone opcje w ustawieniach gry
Dodana nowa pogoda + nowa pogoda dla Wysypiska z bilda 1472
Naprawiony wylot z braku partikla
Naprawiony krok w tył
Odnowione szejdery
Naprawiony  wylot przy starcie gry
I wiele innych.

 
Link do patcha:  http://rusfolder.com/37058354
Link do patcha na normalnym hostingu: http://www.sendspace.pl/file/6860ed59d4ce6e839196735
Źródło: http://stalkermod.ru/MODYI-Teni-CHernobyilya/oblivion-lost-remake.html.

 

 

Dzięki @cichy dodamy do 1 postu...malakas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ (Frequently Asked Questions) czyli częste pytania do moda, nieco skromny, ale starczy :biggrin: . Resztę dam w poradniku :tongue: .

P:Dokąd zanieść aktówkę w pierwszym zadaniu Żaby?
O:Wychodzisz z wsi na drogę, przechodzisz ją i do oporu do skały. Dalej na prawo i takm, zanim dojdziesz do Niwy.

p:Gdzie szukać artefakt w drugim zadaniu Żaby?
O:Wychodzisz ze wsi na drogę. Skręcasz na lewo i idziesz do mostu. Tam na górze mała wieża, on wewnątrz jej.

P:Gdzie szukać schowek Striełoka?
O:Otworzyć zadania w PDA i obejrzeć informację o tym zadaniu. Wszystko od razu stanie się zrozumiałe.

P:Gdzie szukać akta na NII Miedpribor dla Żaby?
O:W budynku, jak i w oryginale na trzecim piętrze w centrum pokoju na bufecie.

P:Znalazłem  czerwone akta na NII Miedpribor, gdzie szukać dalej?
O:Pierwsze dwie części leżą na lokacji NII Miedpribor: 1 -  na pierwszym piętrze w głównym kompleksie, 2-  w środkowym kompleksie na dachu. Następujące części trzeba szukać według wskazówek z tych dokumentów.

P:Gdzie szukać artefakt z polecenia Żaby na Wysypisku w hangarze?
O:Jak wchodzisz do hangaru, z prawej strony i z lewej strony są jamy. Skaczesz w skrajną prawą - tam będzie korytarz. Jak tylko wyjdziecie w pomieszczenie, gdzie z lewej strony z dołu ścielą się rury - na nich leży.

P:Znalazłem  akta w hangarze na Wysypisku u trupa wojennego, co robić z nimi?
O:Pomówicie o nich z Żabą, on powie że robić dalej.

P:Gdzie szukać bazę Powinności?
O:Na lokacji Bar w budynku z napisem "WARZYWA". Znaleźć można takim sposobem: jak będziemy wychodzić z Wysypiska w Bar - idziemy prosto po drodze. Jak obok będzie wieża ciśnień - z lewej strony od niej i jest ten budynek.

P:Gdzie szukać akta w x18?
O:W samym dole laboratorium. Tam was czeka burer.

P:Tymczasem przechodząc x18, znalazłem drzwi z kodem, gdzie szukać hasło od nich?
O:One potrzebne dalej w fabule, będziemy szukać kod, w laboratorium nie trzeba.

p:Gdzie szukać pijawki Strongława z polecenia Barmana?
O:Przy wejściu do fabryki Rostok trzeba iść po prawej stronie, następnie pierwszy obrót na prawo. Tam będzie sterta wszelkich gratów. Do zawału nie idziemy - skręcamy na lewo. Wchodzimy do wnętrza pomieszczenia, znów na lewo - tam będą schody w dół, schodzimy. Postępujemy za znakiem Powinnościowca. Leczymy rannego, podążamy za znakami trzech zabitych. Tam spotykamy Strongława.

P:Gdzie szukać strzelbę Myśliwego z Baru?
O:Po drodze z Baru na Ciche Pagórki trzeba skręcić na prawo. Tam będą dwa ("wchodiabielnych"?) w domu. W jednym z nich karabin.

P:Według wskazówki z dokumentu 3 ja muszę dostać czwarty z budynku na Cichych Pagórkach, lecz tam nic nie ma, gdzie je znaleźć?
O:Trzeba pomówić z liderem ugrupowania "Grzech" i spełnić jego zadanie, po tym on otworzy nam pokój z dokumentami.
O:Można zabić lidera ugrupowania Grzech i drzwi otworzy się.

P:Na Radarze wciąż zabija psi-promieniowaniem, że robić?
O:Trzeba wyłączyć psi - instalację Dzięcioł-1 z polecenia Barmana.

p:Jak otworzyć drzwi w x-10?
O:Na piętrze, którym pojawiamy się jest fleszka naukowego, na niej kod.

P:Na Radarze akta wpadły pod ziemię, jak je dostać?
O:Trzeba przejść na lokację.

P:U mnie lider Wolnościowców Chrom zaciął się w jednym miejscu i nie chce rozmawiać. Co robić?
O:Taki bug być może, jeżeli dostać się na lokację Ciche Pagórki, jak pójść z Jantaru na Jasny Promień. Cofnijcie się w zapisie do Cichych Pagórków

P:Gdzie znaleźć Dziennikarza?
O:Następnie, jak znajdziecie wszystkie 7 części dokumentów, Dziennikarz przyśle wam wiadomość o tym, że czeka na terytorium na Jasnym Promieniu. Szukać go  trzeba w domach na pagórkach,koło miasteczka.

P:Przy próbie przebicia się do przejścia na Generatory zabija psi-promieniowanie, że robić?
O:Trzeba znaleźć maszynę. Nieopodal powinna była stać Niwa, lub wziąć w Prypeci uaz lub kamaz.
Przypis: psi-promieniowanie może być nie u wszystkich.

P:Gdzie znaleźć istotę Świadomości w wojennym laboratorium?
O:Wewnątrz są dwa szyby kopalniane. W jednym schodzicie na sam  dół, włazicie w drugi i leziecie na sam wierzch. Dalej wszystkie będzie zrozumiałe.

 

ŹRÓDŁO: http://ap-pro.ru/forum/35-8912-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek, nie dziwi mnie brak spolszczenia tylko po prostu małe zainteresowanie tą pozycją.Gram po RUS. Na Kordonie,Wysypisku,Agropromie,Barze,Rostocku,Magazynach wojskowych bez pulpitu.Wyloty sporadycznie zdarzają się przy przechodzeniu na lokacje.Fabuła -nic nowego,ale moim zdaniem MOD ma klimat ,o co przy tym wysypie coraz trudniej,a co najbardziej mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moda skończyłem przechodzić i pisać poradnik do niego, pomimo problemu technicznego występującego tylko u mnie :ermm: . Wyloty podczas przechodzenia na lokacje. Niepowtarzalny klimat i te całkowicie zmienione lokacje - o fabule nie wspominam - nowa w 100% :biggrin: . Wart przejścia. Polecam.

Ostatnie zrzuty ekranu z gry - po nich film dostępny po skończeniu moda.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje przejście moda. 

Gdy utknąłem w Alternatywie to pomyślałem że zainstaluje OLR ale moja znajomość Rosyjskiego nie jest zbyt imponująca i doszedłem do momentu gdy miałem pomóc gościowi w eskorcie. Pierwsze kwesty były banalne więc nawet ktoś kto nie zna dobrze ruskiego powinien sobie poradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przejściem z Wysypiska do Baru ponieważ wylatuję na pulpit z oto takim logiem:

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CModelPool::Instance_Load[error]File          : E:stalkersourcestrunkxr_3daxrRenderModelPool.cpp[error]Line          : 111[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : Can't find model file 'physicsstulstul_1ń.ogf'. 

To samo dotyczy przejścia z Agropromu na Jantar...może ktoś poradzi co z tym zrobić, bo stanąłem na dobre... :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem wyrzuca mnie do pulpitu bez loga gdy próbuję zdać zadanie Barmanowi na zabicie pijawki.Nawet na nowo zainstalowałem moda...

 

Już sobie poradziłem dzięki @Cichemu, który wskazał mi abym zainstalował podstawkę rus na to moda i problem zniknął. Gram dalej. Mam tylko pytanie: co trzeba zrobić, aby celownik podświetlał się gdy najedzie się na wroga czy przyjaciela. W tym modzie jest to wyłączone i człowiek nie wie czy to wróg, czy sojusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Panowie, otóż po instalacji na polskiego stalkera według wskazówek cichego, wyskoczył mi oto taki bug:

FATAL ERROR [error]Expression    : FS.exist(fn,"$game_textures$",buf,".ini")[error]Function      : CGameFont::Initialize[error]File          : E:stalkersourcestrunkxr_3daGameFont.cpp[error]Line          : 69[error]Description   : d:grys.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobylgamedatatexturesuiui_font_graffiti19_russian_cent.ini

Czyżby coś nie tak z czcionką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krwawy Baron

Wygląda na niewłaściwie zainstalowany mod, być może nie wszystko się wypakowało?. Z loga wynika, iż brakuje pliku czcionki:  ui_font_graffiti19_russian_cent.ini .Gra próbuje wystartować, ponieważ config wykorzystuje wskazany plik, który powinien być w katalogu gamedatatexturesui. Jeśli pliku brakuje - poproś osoby grające w moda o podesłanie - w przeciwnym razie instaluj jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.