Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, AntiCitizen napisał(a):

@ArNie - słuchaj, wiele rzeczy w Zonie nie ma sensu: działa gauss'a, teleporty, artefakty, anomalie, mutanty...rozkminy takie jak ta nie mają sensu, bo jak już pisałem Stalker to nie symulator survivalowy czy pola walki. PDA w Zonie przy emisjach też nie powinno działać, podobnie serwomotory egzoszkieletów czy oryginalne karabiny gauss'a...nikt jednak tego nie kwestionuje.

No ja właśnie bardzo często to kwestionuję, skąd przeciętne szaraki stalkiery nagle dopadły się do egzoszkieletów i ganiają sobie wesoło po strefie?

Nie chodzi mi tutaj o robienie z tego totalnego symulatora ala ARMA albo totalnie realistycznej gry, bo tak jak już pisałem wyżej, nikt czegoś takiego nigdy nie zrobił i nie zrobi. Choidz mi o to:

1. Skąd tego typu bronie czy pancerze miały by się znaleźć w Zonie.

2. Skąd przeciętny Iwan miałby mieć na to pieniądze.

3. Jak przeciętny Iwan w ogóle zareagowałby na tego typu broń.

4. Jak przeciętny Iwan miałby w razie czego to naprawić, skąd wziąć części zamienne, kto miałby mu to zreperować.

Bo szczerze wątpię, żeby Chiny, USA, Rosja albo inny Futurystan wysyłały swoich chłoptasiów do Czarnobyla, żeby ci się za dzikami czy obdartusami z dwururkami uganiali, żeby przetestować sprzęt za miliardy dolarów.

I o to mi się rozchodzi - logiczne wytłumaczenie skąd ta broń się w strefie znalazła i czy przeciętni Stalkerzy chcieliby z tego korzystać, nie znając zasady działania takiej broni.

Już kiedyś w innym temacie pisałem o tym, że sam fakt, że w Sarkofagu co drugi Monoliciarz gania z G36 czy FN F2000 to szczyt idiotyzmu - bo skąd niby frakcja totalnie odcięta od reszty świata miała by aż tyle sztuk takiej broni zdobyć? Dobra, rozumiem jeden czy nawet dwa egzemplarze jako unikaty - ale żeby od razu ilość tej broni na tony przeliczać?

Nikt nikomu nie zabrania dodawania czegokolwiek do tej gry, jak ktoś chce to może nawet latające jednorożce z wyrzutniami rakiet na plecach dodać :D Mnie po prostu zastanawia - jak już pisałem wcześniej - czy ktoś to dodaje bo uważa, że pasuje, czy dodał bez powodu, żeby było.

A co do Zony, to sama w sobie ma trochę sensu: ot, coś zrobiło łubu dubu, nikt nie wie co, pojawiły się dziwne dziwactwa, no to i rząd Ukrainy zamknął wszystko na cztery spusty (przynajmniej na oko) i tyle. Po chwili zebrały się Stalkiery i zaczęły grzebać i wydobywać na zewnątrz artefakty znalezione w Strefie. Proste ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio - ja jeszcze niczego nie deklarowałem w sensie "zapowiedzi nowego moda" - to temat mający podać przyszłemu modderowi na tacy pewne rozwiązania. Te mody to narzędzia...Samo sub-forum to "Warsztat moddera" - przytoczę więc analogię warsztatu. Gdy panuje w takowym porządek, to wchodzę przykładowo po przegub Cardana, biorę go do pracy i używam zgodnie z jego przeznaczeniem, to samo z modami - to narzędzia dla pracy moddera, nie ja je wymyśliłem...już ktoś wcześniej miał na to pomysł, który na rosyjskich stronach AMK został dobrze przyjęty pomimo fascynacji wszelakimi odmianami AK...tutaj zainteresowanie jest niewielkie, może ktoś taką broń doda np. w walce z final-boss'em? czy liderem danej frakcji? Różnica polega na tym @Ignachinio, że gdyby tę broń dodało GSC to nie było by tyle obiekcji, wszak karabin gauss'a każdy gracz toleruje pomimo nutki futuryzmu w tle, ale gdy już modder dodaje taką samą zawartość to pojawia się "płacz", że przecież to nie ma prawa działać i że niekanoniczne jest etc...tylko gdzie są ramy tego kanonu, gdzie jego definicja? W stalkerze powstało tyle modów które wręcz "deptają" ową kanoniczność i pomimo tego gracze mają dobrą zabawę...kluczem jest nie futuryzm a odpowiednia fabuła, która uzasadnia tego typu rozwiązania, tak że gracz je akceptuje...w modzie bodaj "Złota Kula" mamy UFO...a opinie ma dobre pomimo nutki fantastyki...

W OP-2.1 był Sztucer Tyranozaur i amunicji było do niego tak mało, że był w zasadnie niepraktyczny, ale miał potężną moc obalającą to samo można zrobić z bronią cząsteczkową...to samo co z tym sztucerem. Jego 1 strzał powalał każdego, z niego załatwiłem Predatora w Zapomnianym Lesie.

34 minuty temu, ArNie napisał(a):

A co do Zony, to sama w sobie ma trochę sensu

@ArNie wszystko zależy od kontekstu, co dla kogo ma sens w Zonie...Zona może być analogią ucieczki od świata i problemów, może być azylem...temat do obgadania. Co do wczuwania się w klimat - jak np. chcę zagłębić w atmosferę gry to idę polować do Czerwonego albo Zapomnianego Lasu (OP-2.1, 2.2), lub siadam przy ognisku przy stalkerskich opowieściach, natomiast gdy jestem w sterowni monolitu, gdzie co 3 stalker używa gauss'a, to już taka broń ma tutaj uzasadnienie. Tutaj nie używam TOZ'a tylko broni adekwatnej do technologicznej otoczki lokacji...nikt nie musi z taką bronią przechodzić przez całą Zonę, ale gracz wybiera broń adekwatną do misji i poziomu przeciwnika czyli preferuje podejście taktyczne.

Każdy niech sobie sam odpowie na pytanie...gdyby powstał mod z dobrą fabułą i 100 nowymi lokacjami, gdzie taka broń występuje, to czy grałbym w niego czy dewaluował jego wartość z uwagi na futurystyczny content i nie grał bo absolutnie mi takie rozwiązanie nie odpowiada? Czy grałbym, czy może z uwagi na brak akceptacji dla takich giwer - zostawiłbym moda do czasu aż za rok wyjdzie adaptacja zmieniająca go na AK? Może prościej: grałbym czy nie? Czy pomimo dobrej fabuły zrezygnowałbym z moda tylko dlatego, że ma takie futurystyczne wstawki?

 

Edytowane przez AntiCitizen
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie karabin Gaussa to został wciśnięty do tej gry poprzez dodanie do niego linii fabularnej. Czy ona ma sens czy nie. Nie mnie to oceniać. Ale nie stawiał bym w jednym szeregu Gaussa i bronii które Ty pokazałeś. Po prostu dodawanie ,,jednostrzałówców" jak dla mnie jakiegoś większego sensu nie ma. Jeden dwa, trudno dostępne pukawki to jeszcze ale spamowanie nimi. Zresztą kolega wyżej ma święta racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na chłopski rozum. W Zonie są artefakty, a więc można je wykorzystać do różnych celów - dajmy na to skonstruowania śmiercionośnej broni. W ten o to sposób mamy w Stalkerze karabin Gaussa. Tak jak już pisałem - nie przepadam za nim i według mnie powinien być tylko jeden prototyp w całej serii. Dodatkowo wadliwy i nieprzewidywalny. 

Oczywiście naukowcy i najznakomitsi rusznikarze mogliby próbować skonstruować inne bronie, które wykorzystują moc artefaktu, ale na pewno nie wprowadzałbym ich do gry. Takie bronie nie pasują do mojej wizji Zony. 

Cytat

a tak musi przekopywać się przez posty.

Tak jak wspomniał @tom3kb - wystarczy rozbudowywać 1 post, bo inaczej wszystko się pomiesza w postach. Jak z jakiegoś powodu nie możesz, to wystarczy zgłosić sprawę do mnie, @tom3kb, @Meta lub też @Pancerniak i resztą się zajmiemy. 

Jeszcze była dyskusja o realizmie. Jeżeli ktoś szuka nutki realizmu, to może spróbować swoich sił z NLC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[4] Działo laserowe + Pistolet Laserowy + Karabin Laserowy

✔ Opis: Broń przeniesiona z moda do Fallout'a 3 prosto do Stalkera. Klasyczne bronie laserowe o futurystycznym wyglądzie.
✔ Autor adaptacji pod SoC: Dyadka_Yar
✔ Autor oryginalnych modeli i tekstur: Phoynix
✔ Download: →link
✔ Prezentacja: (film w spojlerze)
druIU00.jpeg
 
✔Prezentacja screeny:
Spoiler
Modele prezentują się następująco:
✔Blaster Cannon
Blaster_Canon.thumb.jpeg.b5ff9b642c64cb12a4391d65e64b8b27.jpeg
✔Blaster Pistol
Blaster_Pistol.thumb.jpeg.80f42349925aa07bbec4fca4ce9dcbcd.jpeg
✔Blaster Rifle
Blaster_Rifle.thumb.jpeg.b2fa822c15c9be0be4df5380e34bd76c.jpeg
 

✔Prezentacja na YT:

Spoiler

2 filmy poniżej
⬇️

C.D.N

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArNoe - na pytanie skąd? mozna znaleźć odpowiedz w 1/3 strefy, tej o której w promilach się mierzy wstawki w modach.

Na części białoruskiej cos sie dzieje ale nikt nie wie co?

Egzoszkielety nie są niczym nowym i maja racje bytu w strefie ale mechaniczne.

Spoiler

Egzoszkielety - skromniej znaczy skuteczniej

Broń energetyczna także ma swoje uzasadnienie, nawiązanie do Codename Outbreak (2001), nawet mod był wydany.

AntiCitizen - jak ktoś ma "posuchę" i nie lubi szukać to nigdy nic nie znajdzie. :)   

Spoiler

Kup Venom. Codename: Outbreak GOG.COM Key GLOBAL - Tanio - G2A.COM!

Codename: Outbreak mod DxWrapper (Windows 10 Fix) v.1.0.6542.21 - Darmowe  Pobieranie | GRYOnline.pl

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen - wszystkie te bronie mogą mieć uzasadnienie w pełnej fantastki Zonie...jak @Agrael zauważył pisząc...

W dniu 29.10.2022 o 19:35, Agrael napisał(a):

W Zonie są artefakty, a więc można je wykorzystać do różnych celów - dajmy na to skonstruowania śmiercionośnej broni.

można użyć tych substancji do stworzenia zupełnie nowych komponentów, bo do Tablicy Mendelejewa dochodzą nowe pierwiastki powstałe w Zonie. To jest gra komputerowa a nie prawdziwe życie, dlatego można to wszystko uzasadnić, bez odnoszenia się do rzeczywistości w której żyjemy.

W dniu 28.10.2022 o 21:46, Ignachinio napisał(a):

Karabin Gaussa rozumiem jest kanoniczny

Nie istnieje tutaj żaden kanon o którym pisał @Ignachinio, nie istnieją tu ograniczenia...na zadane mu pytania nie otrzymałem jeszcze ani jednej odpowiedzi (wszystkie były wymijające), ponieważ zwyczajnie nie posiada merytorycznych argumentów w dyskusji. Mało tego - ukrywa swoje posty (opcja ukryj) a później dodaje, tak aby wszyscy myśleli że "jego zdanie jest na wierzchu", bo czasem dodaje je z opóźnieniem 1 dnia i często nikt nie wraca o kilka postów wyżej. Później widzę że pomiędzy dwa posty piszących forumowiczów zostaje "wciśnięty" jego komentarz. Złapałem go na tym nie raz...

Wracając do kanonu...

Pytam się zatem po raz kolejny o ramy tego kanonu i jego definicję...te ramy istnieją tylko w jego umyśle, w moim tych barier nie ma, dlatego mogę cieszyć się tą zawartością - dodając ją do gry.

Twórcy gry nie zabronili dodawania nowej zawartości i nie stworzyli swoistej "Biblii Uniwersum Stalkera" która miałaby normować takie kwestie, to nie Lore TES czy Warhammer'a, gdzie można szukać odniesień do istniejącego tam kanonu.

Każdy ma rację na swój sposób...

A ja mam ostatnie zdanie jako modder i dodaję co tylko chcę i zmieniam grę wedle woli...na przekór komentarzom i wydźwiękowi jakie niosą - będę dodawał tu nowe bronie.

Edytowane przez AntiCitizen
dodanie cytatu w poście.
  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe dniesienie do poniższej wypowiedzi:

2 godziny temu, AntiCitizen napisał(a):

Mało tego - ukrywa swoje posty (opcja ukryj) a później dodaje, tak aby wszyscy myśleli że "jego zdanie jest na wierzchu", bo czasem dodaje je z opóźnieniem 1 dnia i często nikt nie wraca o kilka postów wyżej. Później widzę że pomiędzy dwa posty piszących forumowiczów zostaje "wciśnięty" jego komentarz.

To raczej dlatego, że ma moderację zawartości, ale tego nigdzie nie widać wyraźnie, dlatego informuję.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mało tego - ukrywa swoje posty (opcja ukryj) a później dodaje, tak aby wszyscy myśleli że "jego zdanie jest na wierzchu", bo czasem dodaje je z opóźnieniem 1 dnia i często nikt nie wraca o kilka postów wyżej. Później widzę że pomiędzy dwa posty piszących forumowiczów zostaje "wciśnięty" jego komentarz. Złapałem go na tym nie raz...

@AntiCitizen 

A to są już twoje domysły i nietrafione całkowicie :P bo akurat @Ignachinio ktoś aktualnie musi "zatwierdzić" wypowiedź, więc to nie jest akurat absolutnie jego wina, że pojawia się z opóźnieniem. A uwierz mi raczej na bank ma ochotę odpisać ci od razu :D

@edyta O @Meta odpisała szybciej niż wysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meta. @tom3kb - dzięki za wyjaśnienie, taka moderacja postów z czegoś musi wynikać, ktoś mnie tu już ostrzegał przed "forumowym Klocuchem"...on już dodał posta o 19:53...

ignacy_1.thumb.jpeg.4f8b67cab84899ea57181f1ba858d80c.jpeg

tak że utwierdzacie mnie w przekonaniu, co to pewnych tendencji noszących symptomy trollingu. Dzięki!

Teraz wiem kogo ignorować w tej dyskusji...

Edytowane przez AntiCitizen
  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AntiCitizen
Kwestia moderacji zawartości @Ignachinio została wyjaśniona, to mamy jeden problem z głowy. Fakt - miałeś prawo o niej nie wiedzieć, ale z czego ona wynika, to już problem administracji. Przejdźmy może od razu do drugiej sprawy, która jest mniej przyjemna. Miałbym do Ciebie prośbę, abyś w żaden sposób nie zaczepiał/prowokował lub próbował w ''merytoryczny sposób" wbić komuś szpilę. Lepiej - dla dobra nas wszystkich - stronić od konfliktów bądź też próby ''odpłacenia się". Niech ta zbędna dyskusja i tym samym przepychanka słowna na tym poście się zakończmy, a temat dotyczy tylko i wyłącznie futurystycznej broni. W przeciwnym razie administracja postara się o to, aby zapanował definitywny spokój. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze, a co tam.
Jednak nie widzę sensu rozpisywać się nt. kanonu, czy też tego obszaru, który można nazwać kanonem, o tym by można długo (nawiasem mówiąc można by pomyśleć w przyszłości o dyskusji na różne kwestie związane z lore i 'kanonem', poznać różne perspektywy i pomysły na rozbudowanie tego, co już wiadomo, opis swojej wizji Zony i inne rozkminy, wystarczy, że ktoś rzuci temat do dyskusji, byle bez spięć), a ja należę do tych wybrednych jeśli idzie o mody, jak obejrzeć czasem "СЛИВки модостроя", to się ma ochotę ponarzekać, że obraziliby się chyba wszyscy fani zup/OP, Rebornów, Diany, tzw. vasyanek i innych :D

Spojrzałabym na temat również z nieco innej strony - być może to trochę na siłę, ale przyszła mi taka myśl, że nawet jeśli by mi skrajnie nie pasowała forma jakiegoś tworu, to jednak wykonanie może robić wrażenie, tu np. ta płynna zmiana modeli przy Death Lamp. Ktoś, kto też w dużej mierze polega na "inżynierii wstecznej" przy modowaniu, ktoś początkujący w skryptowaniu - mógłby sobie przeanalizować pliki i zobaczyć jak to działa, a na tej podstawie zrobić coś zupełnie innego.
Hipotetyczna sytuacja - "Nie podoba mi się "x" mod, ale zawarte w nim "a" jest ciekawie opracowane, muszę to sprawdzić i może dzięki temu samodzielnie poprawię ten element "b", który jako jeden z niewielu mi nie pasuje w skądinąd bardzo lubianym przeze mnie modzie "y"" (piszę to przed snem, przy sporym już zmęczeniu, ale może za bardzo nie odlatuję i ma to sens). Wszystko zależy w istocie od zamysłu danego moddera.
Tak więc pożytek może być nie tylko dla fanów futurystycznej broni, pod tym względem doceniam te wstawki, mimo że chyba bym nie pomyślała, aby dodać coś takiego do moda chcąc oddać ten klimat, jaki odbieram z podstawek.

Edit. Widzę, że mój krótki wywód pokrywa się nieco z początkiem i końcówką tej wypowiedzi, ale już się nie będę wycofywać.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dział POSTAPO i najlepiej, aby takie "nowalijki" tam poruszać, wtedy nikogo razić nie powinny. Nawet taka kosmiczna technologia na terenie Strefy. Może administracja zastanowi się i przeniesie te dwa tematy które doprowadziły do fermentu, do tego tego działu, bo pasują jak ulał.

I wtedy zwolennicy tego typu rozwiązań będą mogli rozwinąć skrzydła, bez udziału zwolenników Strefy bez większych udziwnień. Nie wolno zapominać o tym, że różnice wiekowe pomiędzy forumowiczami, to dziesiątki lat, całe pokolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kondotier napisał(a):

Może administracja zastanowi się i przeniesie te dwa tematy które doprowadziły do fermentu

@kondotier już to zaproponowałem, ponieważ w temacie zrobił się "śmietnik", ale włodarze forum wyszli z inną propozycją i uzupełniają pierwszy post o wystawianą tu nową zawartość. Zaleta takiego rozwiązania, to również ostrzeżenie dla potencjalnego moddera - jakie treści nie są mile widziane w stalkerze, a zatem jest to ciekawy eksperyment socjologiczny. W temacie przynajmniej "wrze" dyskusja, niech każdy się wygada póki temat "na wokandzie"...

18 godzin temu, Agrael napisał(a):

Niech ta zbędna dyskusja i tym samym przepychanka słowna na tym poście się zakończmy, a temat dotyczy tylko i wyłącznie futurystycznej broni

@Agrael - roger that!

16 godzin temu, Meta napisał(a):

toś, kto też w dużej mierze polega na "inżynierii wstecznej" przy modowaniu, ktoś początkujący w skryptowaniu - mógłby sobie przeanalizować pliki i zobaczyć jak to działa, a na tej podstawie zrobić coś zupełnie innego.

@Meta - podejście godne moddera, niewiele osób dostrzegło sposobność wykorzystania zawartych w modzie rozwiązań do innych celów. Tylko Ty jedna to napisałaś...lubię ludzi z otwartym umysłem 😉

@vidkunsen - taka broń jak ta w twoim poście mogłaby działać na zasadzie podobnej do anomalii grawitacyjnych, rozrywających na kawałki każdy obiekt. Rożnica jest taka, że na filmie dochodzi do implozji zamiast eksplozji. Wspólnym mianownikiem jest jednak grawitacja i silnik stalkera jest w stanie "to udźwignąć".

Edytowane przez AntiCitizen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[5] Działo plazmowe: BFG 9000

✔ Opis: Broń przeniesiona z Doom'a 3 - prosto do Stalkera. Miotacz plazmy, broń niemal kultowa i absolutny "must have" fana strzelanek s-f. Serwis IGN umieścił BFG 9000 na drugim miejscu na liście 100 najlepszych broni w grach komputerowych.
✔ Autor adaptacji pod SoC: Dyadka_Yar
✔ Download: →link
✔ Prezentacja: (film w spojlerze pod zdjęciem)
PJWKGzZ.jpeg
✔ Prezentacja: (film)
Spoiler
Krótka prezentacja możliwości poniżej...

C.D.N

 
Edytowane przez AntiCitizen
wstawiono link w opisie.
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wielu "oddanym stalkerskiemu klimatowi" graczom nie podoba się fakt istnienia broni energetycznej w Zonie...

ognisko.gif.1eabf83440d3d867703d43992e0ac2f9.gif

Przypomnę tylko - zwłaszcza fanom, że pierwotne założenia zawarte w starych buildach posiadały taką broń, a tak...nie bądźmy wybiórczy w ocenie. Build 749 się kłania na ten przykład...Railgun

Build_749.thumb.jpeg.1073dcb065a4a69faa5f6fadbede1aad.jpeg

Dodawanie takiej broni to w mojej ocenie pewien hołd oddany jednemu z pierwotnych konceptów Stalkera, to nie robienie sobie kpin z gry i graczy, bo sięgając do źródła odnajdziemy tam taki właśnie futurystyczny content...historia Stalkera nie została spisana przy AK (jak widać powyżej na zdjęciu). Można dyskutować o wizji finalnej vs. buildowskiej, ale faktem niezaprzeczalnym jest istnienie energetycznej broni u podstaw gry S.T.A.L.K.E.R, ta broń bowiem to powrót do "korzeni Stalkera"...nawet jeśli komuś ta wizja odbiera klimat.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.