Skocz do zawartości

Labirynt


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o brak zastosowania spoilerów w przypadku zdradzania szczegółów związanych z fabułą w modach, to zdarza się to wielu użytkownikom. Każdy powinien się pilnować, a jak ktoś uważa się za świętego, to niech pierwszy rzuci kamieniem. Na przykład taki @vidkunsen, który ostatnio ciągle spamuje i administracja musi co chwila łączyć jego posty. No, ale mniejsza,

Jeżeli chodzi o linki do Labiryntu, to zostały przeze mnie podzielone w pierwszym poście wraz ze sposobem instalacji. Jest wersja klasyczna i samodzielna. Tylko teraz tak: 

Godzinę temu, qlkin napisał(a):

Dostępna jest też wersja AF 3 od Stern-13

Dla obu wersji? 

Godzinę temu, qlkin napisał(a):

2. pojawiły się pierwsze fiksy

To samo pytanie, co wyżej. 

Jeszcze kwestia tego, co miałem dopisać w #1 poście. Jeżeli ta informacja jest niezbędna, to proszę o jej precyzyjne sformułowanie. Wtedy dodam. Albo @tom3kb, @Pancerniak, @Meta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Dla zrobienia tej informacji o zmianie nazw plików, potrzeba jeszcze informacji od @qlkin i @vidkunsen, na jaką podstawkę stawiali moda. Rosyjską czy polską. Ja stawiałem na rosyjską i mod w logu domagał się z miany na "ana". I tak chyba będzie przy repacku. Jak w/w się wypowiedzą, to sprawa się wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga do instalacji. W katalogu gamedata\textures\act są dwa foldery opisane grażdanką. Są to Контробандист и Щерщень. Powoduje to, że  kwestowi bandyci Wowan i Walet na ekranie mają całe lub częściowo fioletowe tekstury. Taki sam błąd był w modach Czas Sojuszu.

ss_fred_11-08-22_20-55-54_(level_escape).jpg

Aby mieć ich w kolorach naturalnych, trzeba ręcznie zmienić nazwy katalogów na "robaczywe".

Контробандист na Ęîíňđîáŕíäčńň  

 Шершень na Řĺđřĺíü

ss_fred_11-09-22_11-09-46_(level_escape).jpg  ss_fred_11-09-22_11-09-59_(level_escape).jpg

A co dotyczy tej zmiany nazwy plików, to do swojej propozycji cyt: Nazwę pliki należy zmienić na "ana" - w zależności od tego, co wskazuje wykaz błędu. Ponadto należy usunąć plik detail_grnd_leaves — копия, po "ana" dodaj lub "àñå".

Wyjdzie to tak: Nazwę plików należy zmienić na "ana" lub "àñå" - w zależności od tego, co wskazuje log błędu.

A z wypowiedzią o mojej nadinterpretacji, nie będę polemizował.

  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERRATA. UZUPEŁNIENIE. 

Wszystkie linki do fix-ów, AF 3 i co tam jest - dotyczą stawiania moda na podstawkę CoP, wydawałoby się oczywiste...

Wersja AF 3 od Stern_13 jest o tyle 'dostosowana' do moda, że wywalono z  AF 3 nano-hud i ekrany ładowania, których to i tak trzeba unikać przy tym modzie.

Jeśli ktoś jednak dodał ten nano-hud, to od tego jest ta poprawka na nano-hud. 

Wersja 'samodzielna' - czyli REPACK, Brat90 się postarał - mołodiec, na chwilę obecną ma 'wstrojone' wszystko co trzeba. Po ściągnięciu i rozpakowaniu - znajdziemy tam plik .exe (aplikacja), który poprowadzi przez instalację. Po rosyjsku. Jest emulator z linków od @Meta do znalezienia na tym tu forum ... Tak, czy inaczej trzeba tu coś po zainstalowaniu zrobić z teksturami do werewolf'a. No, tutaj, to ja napiszę, co uważam i nie zależy mi specjalnie jakoś na tym - czy to będzie w opisie instalacji, czy nie.

1. Opcja 'siermiężna'. Z kat. (S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat)\gamedata\textures\act\Mutants najzwyczajniej wywalamy wszystkie pliki z "ace13_werewolf' w nazwie (łącznie 10 sztuk). Efekt - mod rusza, wilkołak śmiesznie zmutowany na niebiesko, ale gryzie tak samo.

2. Opcja z 'ubogim' wilkołakiem. W ww. katalogu w każdym z 10-ciu plików z 'ace13_werewolf' w nazwie zmieniamy w tej nazwie część 'ace' na 'ace'. Tak, tak - w każdym pliku to 'ace' skasować i wpisać/wkleić w to miejsce 'ace' z klawiatury na 'zachodnim' systemie operacyjnym. Krótko - magia stron kodowych znaków. Efekt - wilkołak 'normalnie' kolorowy, ale taki 'wyłysiały'. Gryzie - tak samo.

3. Opcja "na bogato". Po zastosowaniu opcji nr 2, teraz w plikach: ace13_werewolf.thm, ace13_werewolf_bump.thm, ace13_werewolf_eye.thm, ace13_werewolf_eye_bump.thm poprzez edycję np. w N++ zamienić cokolwiek tam jest w nazwie przed '13_werewolf' na 'ace' np. ana13_werewolf... zmienić na 'ace13_werewolf.... Po kolei edytować i zapisywać. Efekt - wilkołak kudłaty i bardziej kudłaty nie będzie, a gryzie... tak samo. Plusy tej wersji - gotowy kat. Mutants, spakowany 7Zip. Mutants.7z

'Disklajmerek'. U mnie działa. Grzebiemy na własną odpowiedzialność. To nie jest porada - to tylko 'taka opinia'.

PS. no i ten 'detail_grnd_leavesкопия'- to plik do usunięcia (normalnie skasować). q

Edytowane przez qlkin
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mi sie grało w tego moda.

Trzeba dużo czaszkować (mysleć), sporo nowości i zmian, gaußy też są, spora koncentracja wszelkich mutantów.

Labirynty maja to do siebie, że trzeba miec na nie klucz, idąc przez nie trzymaj sie jednej strony i sprawdzaj gdzie dana odnoga skręca, zawsze albo prawej albolewej strony, nie skakać raz lewo raz prawo jak królik z rozwolnieniem.

8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Лабиринт (Labirynt)
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, podczas uruchamiania moda (a dokładnie w momencie spawnu mapy) nastąpił wylot. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem ? Log wyglądał tak:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 502
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'm_trader'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek 25 Najważniejsza kwestia jest właśnie taka jak spytał @Agrael - czy stawiałeś wersję klasyczną czyli pobrałeś mod i wrzucałeś na czysty Zew Prypeci czy pobrałeś repack. 

Jeżeli pobrałeś repack to po logu wnioskuję, że zrobiłeś ten sam błąd co ja i wrzuciłeś na niego jeszcze AtmosFear 3? Jeżeli tak to wywal repack, zainstaluj od nowa i to tyle bo repack posiada już zintegrowany z modem AF3, więc trzeba by przerobić post #1 i dopisać, że AF3 instalujemy jedynie gdy stawiamy moda "klasycznie" bo wrzucenie AF3 na repack spowoduje ten właśnie błąd.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Labirynt
  • Agrael podpiął/eła i promował(a) ten temat

ss_daniel_01-11-23_22-23-44_(bar_stalker).jpg

Całkiem niezła historia, której bohaterem jest raczej mało znacząca postać z Cienia Czarnobyla. Pomysł na fabułę dość „oklepany”, bo koniec końców znów chodzi o to samo - odszukanie czegoś, co sprawi, że nagle się wzbogacimy i finalnie opuścimy Zonę, ale ciężko wyruszyć na rajd będąc przy okazji gołodupcem, którego nie stać na w miarę dobre wyposażenie. W tym pomoże nam Sidorowicz i kilka innych postaci, ale oczywiście nic za darmo. 

Podczas naszej przygody zwiedzimy kilka ciekawych miejsc, ale mnie osobiście przypadły do gustu laboratoria. Jeżeli chcemy ruszyć dalej, to trzeba naprawdę uważnie eksplorować, bo wiele istotnych informacji zapisano na pendrive'ach. Jeżeli się okaże, że utknęliśmy, to tylko i wyłącznie z naszej winy, bo nie posiadamy pendrive'a, na którym zapisano kod do kolejnych drzwi. Momentami istny labirynt :) Kolejnym plusem jest rozgrywka, bo wydaje się dość dynamiczna. Najwięcej czasu spędzimy na Kordonie, jednak zadania nie pozwolą nam się nudzić - ciągle się coś dzieje, a nie rzadko trzeba sięgnąć po broń. Co do grafiki, no... Tutaj jest trochę gorzej, bo mamy tak naprawdę tylko AF3, ale jak sądzę, winowajcą jest Spectrum Project i jego Kordon. @Szczepan9205 i tak zrobił, co mógł, bo dołożył od siebie na przykład (dla chętnych) lepszej jakości tekstury.

Warto dać szansę temu modowi. Zwłaszcza, że nad nim pracowali autorzy W Potrzasku i DC: Special Release, a to są dość znane i wysoko ocenione modyfikacje. Przejście Labiryntu powinno zająć ok. 10 godzin. W sam raz na kilka wieczorów. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghostoperator Nie, akurat tutaj kwestia karabinu jest taka, że nawet dialog przed zejściem do podziemi jak już zbierzemy większość tego o czym wspominał Wilk to on i tak wspomina o tym, że nasza broń nie jest taka jaka w jego mniemaniu powinna być, ale mimo wszystko daje nam klucz, więc jeżeli po otrzymaniu klucza od Wilka i zejściu do podziemi coś Ci zabija Fanata to w sumie nie potrafię Ci pomóc no bo po wczytaniu tej podziemnej lokacji nic się nie powinno zdarzyć, powinieneś normalnie się wczytać, wejść do podziemi i użyć dekodera, żeby przejść dalej. 

Ewentualnie jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że może do podziemi zszedłeś w czasie emisji i przez to Fanat Ci umiera. Innego wyjścia nie widzę, ale pamiętam, że bodajże w Spectrum Project był taki zabieg, że kiedy z Wysypiska przechodziliśmy do Baru to przed zmianą lokacji trzeba było zażyć lek dzięki, któremu dało się przetrwać emisję, ale w tym modzie raczej to nie ma nic do rzeczy. Ja zszedłem do podziemi kiedy emisji nie było i wszystko poszło jak należy, więc nie wiem za bardzo co na to zaradzić :P Spróbuj najwyżej wczytać zapis z przed zejścia do podziemi, prześpij się do mniej więcej popołudnia i spróbuj wtedy, a jeżeli Fanat nadal będzie ginął to nie wiem co może być przyczyną niestety - czy u mnie czy u @Agrael, który testował spolszczenie przed premierą takiej sytuacji nie było więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.