Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sporo ale jedne załatwia broń a drugie szybkie nogi by dostać się do pewnego miejsca na mapie.

Taktyka, spryt, wiele prób ale nie siła/broń.

Najważniejszy moment jest na samym początku jak tylko się tam dostaniesz - masz fanty do wzięcia, bierzesz prawie wszystkie oprócz jednego, zastanów się co wybrać.

Bobern w tym modzie nie ma spawnera ani trainera, jest doświadczenie nabyte w modzie "W matni" którego niektórzy nazywają "W potrzasku".

p.s. w tym modzie alkohol szkodzi, każdy, szlugi też, Sidor i Stalkerzy także nie mają apteczek i tak w ogóle bieda. 

Jak już będziecie w pieczarze a nikt nie podpowie na youtube to mogę wam nawinąć co i jak, no chyba, że nie chcecie to wtedy wasza rozgrywka i wasza zabawa.

https://www.youtube.com/watch?v=_nG00eqmGf0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z opisu zmian w modzie. " Также разработчики добавили официальный, легальные чит режимы. Теперь игрокам не придется качать сомнительные правки из интернета, все это в моде уже есть. " = Twórcy moda dodali też oficjalny, legalny system cziterski. Teraz gracze nie muszą już w internecie szukać wątpliwej jakości usprawnień. Wszystko to w modzie już jest.

Ponieważ temat który miał być tylko informacyjnym o pojawieniu się nowej wersji NS, zamienia się w dyskusję o modzie, mam propozycję do wstawiającego, aby dla OP 2.1 założyć nowy temat zgodny z zasadami wstawiania modów.

Albo zmienić nazwę tematu i wygląd #1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kondotier napisał:

Ponieważ temat który miał być tylko informacyjnym o pojawieniu się nowej wersji NS, zamienia się w dyskusję o modzie, mam propozycję do wstawiającego, aby dla OP 2.1 założyć nowy temat zgodny z zasadami wstawiania modów. Albo zmienić nazwę tematu i wygląd #1.

To rzeczywiście była tylko informacja o pojawieniu się moda.
Wydaje mi się, że można by było w dziale " Mody na bazie Narodnaja Soljanka" założyć wątek OP-2.1 ale nie mam takiej opcji lub nie umiem tego zrobić... Może któryś z adminów to zrobi. Osobiście uważam, że OP-2.1 powinno mieć oddzielny dział.     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smox napisał:

Tych HUDów jest sporo do wyboru w opcjach. Może ustawienie innego pomoże?

Nie ma znaczenia który wybiorę - widoczny na starcie podczas rozmowy z Astronomem po pierwszym save/load znika z ekranu.

Edit: problem rozwiazany - gdy niknie HUD pomocnym  jest klawisz " +" na Numpadzie. Hmm.....

 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj chciałem napisać o tym, że trzeba zrobić konkretny dzial do OP 2.1.

Na Ap pro w temacie moda jest dużo porad i opisanych zmian w tej wersji moda, pierwszy i drugi post. Na razie raczej tylko dla tych co znają rosyjski, ewentualnie dla tych co potrafią w translator gugla :)

Po sylwestrze może spróbuję chociaż te najważniejsze informacje wyciągnąć ale tekstu jest kupa ;)

Na razie jestem na wsi, a na telefonie takie coś to masakra do zrobienia. :)

Wróć po jakim sylwestrze, najszybciej po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan  Nie chciałbym Ci odbierać palmy pierwszeństwa przy wyniuchaniu tego moda. Masz dział NOWE MODY, tam jest wzór szablonu. Załóż tam nowy temat i opis moda wg szablonu. No i chyba posiadasz opcję edytowania własnych wpisów? Tak że jeśli pojawią się jakieś zmiany, fixy, czy tłumaczenie do opisu moda, to będziesz mógł dodać. Albo dopiero wtedy ktoś z uprawnieniami będzie grzebał w #1.

A po ustalonym dla modów czasie, zostanie on przeniesiony do tego działu. Aktualna dyskusja przez moderatorów może być podpięta do nowego tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan  Ale to nie jest temat z modem, a tylko coś w rodzaju poradnika od autorów moda. Tak że temat dla moda i tak powinieneś założyć zgodnie z szymelem. O tyle masz łatwiej, że longiera z opisami masz już zrobionego.

Bo tu nie miejsce na niego. jak widzisz z opisu, to inna bajka niż OP-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, smox napisał:

Mam problem z zapisywaniem gry. Nie mogę napisać własnej nazwy zapisu. Mogę tylko nadpisać początkowy zapis all.  Miał tak ktoś?

Udało się komuś to wypakować?

Grę odpalaj z poziomu admina. Lub zmień we własciwościach /zabezpieczeniach przydziały.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blant221 - dozymetr od Sidora winien rozwiązac Twój problem.

BTW: dopisuje sie do pytania Smoxa - czy ktoś juz rozpakował pliki. Chcącym grac sugeruję ingerencję w niektóre ustawienia  obowiązkowo :033:. "Pomocną dłoń" autorów nalezy uścisnąć ... ale zrobić swoje.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blant221 - wódka pomaga ale chwilowo i trzeba zagryźć, potrzebny tobie jest artefakt obniżający promieniowanie, znajdziesz go w anomalii obok nory Sidora.

Taki zestaw artefaktów wystarcza na "tradycyjną" radiację:

p.s. po wykonaniu zadania dla Sidora na fleszkę od Szustrego otrzymujesz od niego na PDA cennik - artefakty za amunicję, broń oraz apteczki i anty radiacyjną wódkę.

ss_tomahawk_12-29-18_20-20-04_(l01_escape).jpg

ss_tomahawk_12-29-18_20-43-15_(l01_escape).jpg

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ksantyp napisał:

Jeśli będzie spolszczenie to potrzebna będzie NOWA gra?

@ksantyp, tak będzie potrzebna nowa gra. Wszystko co zostało zapisane w grze wcześniej np. w PDA, będzie w nieczytelnych "krzaczkach".  

Dodano:

Już nie wiem co mogę więcej zrobić z tymi zapisami. Jestem w tym miejscu pokazanym na screenie i koniec. Nie mogę wpisać nazwy zapisu, więc nie mogę zapisać gry. Mogę tylko nadpisać już istniejące (automatyczne) zapisy. Dodam, że grę mam zainstalowaną na dysku SSD (nie systemowym). Może to jest przyczyną?ss_jarek_12-30-18_11-29-20_(l01_escape).thumb.jpg.cd0dc9cbb8de905e45971e425c4591dd.jpg

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do już grających. Tłumacząc porady od autorów trafiłem na fragment dotyczący osiągnięć. Autorzy użyli określenia Взнос i zamknięcia ich do trzech kręgów.  Взнос to coś w rodzaju wpłaty, czy składki. Nie mogę zrozumieć opisu że " częste bieganie po Взносaм " nie można nazwać uczciwą grą. Czym są te Взносы i kręgi?

Nie grając, trudno mi iść śladem myśli autorów.

Spoiler

Взносы теперь ограничены до трех кругов. Завершение третьего круга и получение достижения "Меценат" блокирует получение достижений, подтверждающих успешное прохождение ОП-2.1 на 100%. Другими словами, не жадничайте) Через новые ЦЗ можно разбогатеть гораздо больше и интересней. Вообще, ОП-2 изначально был построен так, что чем честнее Вы играете, тем интереснее сама игра. А многократную беготню по Взносам вряд ли можно назвать честной игрой, поэтому такая тактика сразу лишает интереса и не поощряется в Зоне.

@smox  Tobie chyba będzie najłatwiej to rozgryźć, abym nie dał błędnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.