Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@smox mam to co Ty. Nie mogę zapisywać sejwów.  Nic dziwnego. Zapisują się w cyrylicy, a takiej nie mam.  Włączyłem autosave i na tym jadę. Choć nie jadę bo zrezygnowałem.  Za dużo tekstu. Myślę, że po polsku jest dużo, a po rosyjsku to ...

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla już grających.

http://stalker-worlds.ru/forum/forum/428-gid-po-op-21/

A w nim porada na robienie zapisów (ta nad czerwoną informacją o patchu ). W skrócie pulpitowym prawa administratora

2079530324_Brakzapisw.thumb.jpg.85a8b03fd6a1d7ffddf83e19952e4b73.jpg

I na znikający HUD. Górna rada doraźnie. Dolna rada na stale.

1106971174_ZnikajcyHUD.thumb.jpg.6c97a09170cf2de9f3ebd6c98227ead8.jpg

Jak znajdę jeszcze coś ważnego, dorzucę.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pokazano jakie są osiągnięcia i można przeczytać za co je się dostaje. Widać z tego, że są pozytywne i negatywne.

http://stalker-worlds.ru/forum/topic/3161-dostizheniia/

Widocznie w OP2 i Pakiecie 2.1 są takie same.

A tu prowadzenie za rączkę przy grze w Pakiet 2.1

http://stalker-worlds.ru/forum/topic/10564-kurs-molodogo-bojtca-op-21/

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DaarMoo napisał:

Użyłem, prawie wszystkich unpackerów, które wrzucił @vidkunsen i nic to nie dało.

Pocieszę Cię - ja próbowałem różnych unpackerów, które mam na dysku, łącznie z kilkoma pluginami do Total Commandera - i też nic to nie dało...

 

Widzę tylko jedno wyjście - napisanie do autorów moda. Może po informacji, że mod ma być spolszczony użyczą unpackera ? Ewentualnie podeślą pliki, które trzeba by przetłumaczyć ? Ale to drugie rozwiązanie jest IMHO nieszczególne, bo zdążyłem zauważyć, jak dupiate i niepełne jest tłumaczenie na angielski.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trudźcie się, a cierpliwie czekajcie. Dlaczego?

Tu odpowiedź od autorów:

Cyt: "

Уважаемые игроки!

Доводим до вас информацию о том, что мод "Объединенный пак 2.1" включает в себя в том числе и защиту от изменения файлов игры.

Сделано это не по злому умыслу, а с той целью, чтобы вы смогли пройти игру в том виде, в котором ее для вас долгие годы готовили разработчики мода. 

Пройдите мод ОП-2.1 в том виде, в котором его выпустили разработчики и вы получите от этого массу приятных ощущений. 

Да, мы помним, что ОП-2.1 разрабатывался как платформа для будущих модостроителей. Мы это не забыли. 

Поэтому защита мода будет снята через какое-то время полностью и будет дана возможность модостроителям создавать свои моды уже на ОП-2.1.

А пока, команда разработчиков предлагает насладится вам миром мода "Объединенный пак 2.1" в том виде, в котором он задумывался авторами. 

 

Приятной игры! 

Podkreśliłem istotną część wypowiedzi.

Wzięte stąd: http://stalker-worlds.ru/forum/topic/10571-po-voprosu-izmeneniia-fajlov-op-21/

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za mój drugi post :(

 

A reasumując na razie nie będzie spolszczenia bo nie idzie tego wypakować i przetłumaczyć? Dobrze rozumuję? Czy pomimo to ekipa przetłumaczy moda?

Rozumiem, że OP-2 różni się tak od OP-2.1 że tłumaczenie nie działa? Wiem pytanie laika.. ale nie znam się na tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312 Na pewno.

Jedyne wyjście, to "pokolenitsja" autorom moda, aby udostępnili tylko te katalogi i pliki, które są potrzebne do przetłumaczenia Pakietu 2.1. A w najgorszym przypadku, tylko te które różną Pakiet 2.1 od OP2. Byłoby to na tyle korzystne, że można by skrócić czas tłumaczenia, wykorzystując spolszczenie do OP2. Ale przy samouwielbieniu autorów moda, czemu wyraz dali w tej informacji, udostępnienie nawet szczątkowe plików jest mało prawdopodobne.

@Ignachinio  Jak nie masz jajek, usmażysz jajecznicę?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

Na pewno.

Jedyne wyjście, to "pokolenitsja" autorom moda, aby udostępnili tylko te katalogi i pliki, które są potrzebne do przetłumaczenia Pakietu 2.1. A w najgorszym przypadku, tylko te które różną Pakiet 2.1 od OP2. Byłoby to na tyle korzystne, że można by skrócić czas tłumaczenia, wykorzystując spolszczenie do OP2.

Problem w tym drogi @kondotier ,ze w tej chwili , i w tej postaci ta gra jest generalnie  niegrywalna. Brak tłumaczenia na język polski to jedno , a pomysły "Ałtorów" to drugie. 

W tej postaci - bez względu na język rozgrywki - ta edycja jest oględnie mówiąc odstręczajaca skalą trudności . Nie chodzi o mnogość mutków czy tez "robocopowość " npc-ków .Moim zdaniem - tak na szybko po kilku godzinach gry ( jestem w Dm u Dzika),  należałoby co najmniej lekko przeedytowac udzwig  ,i  zmienić mozliwości  dodatków naprawczych do broni i pancerzy,  bo w tej chwili są tylko ozdóbkami. I dlatego niezbedną jest "rozkładka" gamedaty. Całej.

Za to jestem mile zaskoczony dodanymi pukawkami na ammo 12/70 .I nareszcie poprawiono ciut parametry pocisków. No i lekko zaśmierdłe trupki robią  klimat

 

 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm  Moim zdaniem, wyciągniętym z gry w OP-2, celem autorów moda jest przykucie gracza do moda tak, jak car zesłańców na Sybir przykuwał do taczek. Raz i na zawsze. Samo założenie, że nikt nie jest w stanie wykonać prawidłowo wszystkich zadań moda, stawia pod znakiem zapytania czy warto w niego grać. Ile by się nie grało, co by się nie robiło, zawsze będzie źle. Nawet zdarzenia o których nie mamy i podczas gry nie będziemy mieć zielonego pojęcia, skutkują nieodwracalną niemożnością bycia na plusie. Taki mod może przynieś satysfakcję tylko masochistom. W Rebornach były też bardzo kontrowersyjne rozwiązania, ale tylko ich nie wykonanie miało przykre skutki. A w tym modzie wykonanie czegoś nawet scenariuszowego daje odwrotne skutki. Zastosowane w nim restryktory są więcej niż sadystyczne. Przykładem niech będzie ta opcja w ustawieniach sterowania grą, pozwalająca na "pchle skoki". Bez nich wykonać zadań się nie da. To już nie tylko sadyzm, ale i zwykłe kpienie z graczy. 

Piszę to nie dla odstręczenia chętnych do gry, bo tacy zawsze się znajdą. Ale dla uświadomienia na co się porywają i czego się mogą spodziewać.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - ma może ktoś rozpakowaną gamedatę z OP 2.0 ? Chodzi mi o folder gamedata/config, konkretnie o pliki system.ltx oraz creatures/actor.ltx ? Jest szansa (niewielka), że te pliki, a może i inne też, mogą pasować także do OP 2.1, Wtedy można by pozmieniać przynajmniej parametry GG.

Niestety, bez sprawdzenia to tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kondotier napisał:

@boberm  Moim zdaniem, wyciągniętym z gry w OP-2, celem autorów moda jest przykucie gracza do moda tak, jak car zesłańców na Sybir przykuwał do taczek. Raz i na zawsze. Samo założenie, że nikt nie jest w stanie wykonać prawidłowo wszystkich zadań moda, stawia pod znakiem zapytania czy warto w niego grać. Ile by się nie grało, co by się nie robiło, zawsze będzie źle. Nawet zdarzenia o których nie mamy i podczas gry nie będziemy mieć zielonego pojęcia, skutkują nieodwracalną niemożnością bycia na plusie. Taki mod może przynieś satysfakcję tylko masochistom. W Rebornach były też bardzo kontrowersyjne rozwiązania, ale tylko ich nie wykonanie miało przykre skutki. A w tym modzie wykonanie czegoś nawet scenariuszowego daje odwrotne skutki. Zastosowane w nim restryktory są więcej niż sadystyczne. Przykładem niech będzie ta opcja w ustawieniach sterowania grą, pozwalająca na "pchle skoki". Bez nich wykonać zadań się nie da. To już nie tylko sadyzm, ale i zwykłe kpienie z graczy. 

Piszę to nie dla odstręczenia chętnych do gry, bo tacy zawsze się znajdą. Ale dla uświadomienia na co się porywają i czego się mogą spodziewać.

 

@kondotier - dokładnie tak samo uważam. I dlatego pisałem o rozdmuchanym ego tych "kufajmanów" . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszającym jest tylko to, że robiąc tego "Obmierzłego Potwora 2.1", robili go dla swoich rodaków. Widocznie mają ich za skończonych durniów. Myśmy oberwali tylko rykoszetem. A że ja od moda w takiej postaci jestem wyleczony, to jak bym miał na sobie jakiś nanopancerz.

@anatol  2 x system. Aktor poszedł do teatru?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kondotier napisał:

....... robili go dla swoich rodaków. Widocznie mają ich za skończonych durniów........

 

Już kiedyś pisałem @kondotier , że generalnie Rosjanie miewają zaniżone poczucie własnej wartości. I dają się wkręcić w różne "dieła".  Nie wnikam w przyczyny - stwierdzam fakt opierając się na spostrzeżeniach. Trochę z nimi miałem kontaktów poprzez pracę. 

43 minuty temu, kondotier napisał:

.......od moda w takiej postaci jestem wyleczony....

 

Jak na razie brne dalej - tyle że na spokojno i na luzie ( opcja niesmietelności w użyciu czasami :007:). Mam cichą i maleńką nadzieję dotrwac do nowych lokacji i linii fabularnych .....choć z coraz mniejszym zapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.