Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, kondotier napisał:

Drogi @kondotier - te cheaty wstawiono nie bez powodu.  Smiem twierdzić że Twórcy zrobili  to aby powiedzieć  -  Tacy Fajni jesteśmy , że podamy Wam rękę pomocną. Między wierszami czytać A wy - gracze gamonie :007: bez oszukiwań nie jestescie w stanie przejśc tego naszego moda. Ha ha ha......

Dwa przykłady :

- dysk dla Adrenalina - 14 gostków wali do NPC  bliskim ogniem krzyżowym ze wszystkich możliwych stron - nie ma wyjścia. ...

- kody do drzwi wewnątrz X 18 -  po jakimkolwiek save/load na terenie X 18 nikna obydwa trupki naukowców - ergo kodów nie ma i drzwi nie otworzymy. Biorąc pod uwage mnogość wszelkiego plugawstwa tam zamieszkującego  (w tym bibliotekarza) - zero szans na przejscie w jednym ciągu.... 

I pewnie takich kwiatków będzie więcej w przyszłości ......

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, OldMan napisał:

Jako pierwszy podałem info o modzie ale sam nie gram.
Niech wyjdą patche i spolszczenie (jeśli będzie) i wtedy powalczę z tematem.
Natomiast mam moda postawionego i w razie czegoś mogę spróbować pomóc.   

Jak na razie  jakoś idzie....... Z bólami . Zauważyłem że pojawiają sie juz pierwsze "poprawki":033:

https://www.amk-team.ru/forum/topic/13904-kovyryaemsya-v-faylah-op-21/

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://stalkermod.ru/MODYI-Teni-CHernobyilya/stalker-op-2-1.html

Tamże forum dot przejścia moda: 

http://stalkermod.ru/forum/74-obedinennyj-pak-2-op-2/253210-prohozhdenie-moda-obedinennyj-pak-21-op-21.html

Path z 05.01.2019:

https://yadi.sk/d/MsKtyHYWZuIcyw

https://drive.google.com/file/d/1VEhlD-BLbsUFOr5F-cfmYmoSL4TJGFiQ/view

Po wgraniu nowa gra niewymagana.

gamedata.dbz_path1 - wsadzamy do moda na zamianę plików, sporo zmian.

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wpadałem co tydzień na forum do działu nowości z modów a tam cisza w temacie OP 2.1. A teraz się okazuje, że jakiś nowy temat jest tutaj od grudnia o którym nic nie wiedziałem heh. Ale może to i dobrze, że dopiero teraz go zauważyłem bo czytając cały ten temat trochę zwątpiłem na napalenie się na nową grę. Jestem z tych co nie gawari pa ruski i bez wersji pl niemożliwe jest granie dla mnie. Widzę też że sieczka nerwowa i wyrywanie włosów na głowie przy każdym quescie będzie jeszcze większa niż w poprzednim OP. Wczesniejsze OP prawie przeszedłem, z naciskiem na "prawie", więc wiem na co się pisze i pojęcie męczarni i katorgi przy tym modzie nie będzie mi obce. Ale nie będzie tego wszystkiego bez spolszczenia. Zdaje sobie sprawę z tego że spolszczenie tak masywnego moda jest nie lada wyzwaniem, a nie widząc tutaj śmiałków którzy by się tego podjęli, może być tak że nam polakom którzy nie kumają rosyjskiego nie dane będzie zagrać tego moda być może nigdy. Pomijam już tutaj dodatkowe problemy jak ewentualne aktualizacje, łatanie bugów czy inne cholerstwo które uniemożliwi dalszą przygodę. A przecież ktoś musi poświęcić na to swój czas. Możemy mieć tylko nadzieję, że ktoś podejmie się tego wyzwania. Jeśli nawet w najmniejszym stopniu jakoś będę mógł pomóc, to chętnie wykonam jakąś mozolną robotę dla małpy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam czasem stream z OP-2.1. Dla tych co przechodzili już OP-2 myślę, że nowy nie jest aż taki straszny, choć wydziałem zadania "trudne" ale nie do przejścia. Rosjanie jakoś popychają grę do przodu, choć żadne z nich orły sokoły ;)

Nie widzę tylko tych super nabojów do strzelb (specjalnych), które mutanty powalały jednym strzałem. Czyżby w OP-2.1 je wycofano?

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, smox napisał:

Ocena tego moda na http://ap-pro.ru/stuff/ten_chernobylja/obedinennyj_pak_2_1/1-1-0-465 jest bardzo niska 3.0. Coś niezbyt przypadł graczom do gustu, mnie też nie powalił na kolana.

Jakby na tę "edycje" Soli nie patrzeć , to jest nadal przez wszystkich "uwielbiany" OP-ek. Wprowadzono trochę zmian graficznych. Dodano nowe nitki fabularne - ciekaw ich jestem 'o ile dotrwam do momentu gdy będą dostępne  w nitce scenariuszowej. Wrzucono nowe środki przymusu bezpośredniego . Skala trudności nadal w dobrej kondycji   A+ , w niektórych momentach ze wskazaniem na AA+ .  Czyli twórcy trzymają konwencję:020:.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie doczytałem albo nie pamiętam ale nie zmieniono też czegoś w systemie zadań, że np tych questów losowych ma być cała masa, różnorodność rzeczy do przynoszenia, zabicia itp? Dodatkowo nie wybiera się teraz też nagrody jakie dostaje się po zadaniach?

Tak chciałem się upewnić czy coś takiego jest czy mi się uroiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tom3kb napisał:

Jakoś nie doczytałem albo nie pamiętam ale nie zmieniono też czegoś w systemie zadań, że np tych questów losowych ma być cała masa, różnorodność rzeczy do przynoszenia, zabicia itp? Dodatkowo nie wybiera się teraz też nagrody jakie dostaje się po zadaniach?

Tak chciałem się upewnić czy coś takiego jest czy mi się uroiło ;)

Dokonując procesu wyboru questa widzisz  od razu proponowaną nagrodę za niego .

Tak - różnorodność jest -

" ubicia" grupy przeciwników ( ludzi lub mutantów) ,

-dostarczenie części mutantów

- doatarczenie broni - sprawnej lub uszkodzonej ( takie questy daje Pietrucha na Kordonie)

-dostarczenie artefaktów

            Jako nagrody  trafia się ammo,  forsa, a czasami artefakt  . Oraz "niesmiertelna" formułka modyfikacji.

Gdzieś tam obiło mi się o uszy że jak pociągnie się "jednym oddechem"( rygor czasowy) całość questów danego NPC - ka , to nagroda finalna- bonusowa-  jest bardziej wartościowa.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy i to, i to...

Na rosyjskich forach piszą tylko o plusie na numerycznej. Ew. zapisać, zacząć nową grę i jeśli pojawi się HUD, wczytać ostatni sejw. Tylko to: jeśli... Może trzeba zaczynać do skutku... Ja zaczynałem dwa razy ale HUD się nie pojawił w nowych grach.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.