Skocz do zawartości

Nowe wieści o S.T.A.L.K.E.R. 2


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Może jak zarobią na Survarium, to zrobią jakąś nową część w singlu,

Jak zarobią to kontynuują to by zarobić więcej. <> Mogli by jakiś czas po wydaniu pełnego produktu stworzyć nawet kilka misji offline, taki prosty singiel oraz dać narzędzia dla modder'ów by ci mieli jak tworzyć swoje misję. Tak jak jest to dane przez twórców Operation Flashpoint/ARMA   Początkowo może być spore zainteresowanie ale stopniowo spadnie bo mamy przesyt takich gierek. Tego im nawet życzę z pełni serca, niech to będzie klapa i zrobią to co im wyszło elegancko czyli kolejnego stalkera.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam że stalker 2 będzie. Ale kiedy ? Tego nikt nie wie. Myślę że w końcu obudzą się Panowie i wszystko wróci do dawnego ładu. A co do Survarium. Nie można mówić że to następca Stalkera bo to całkiem inny tryb gry. Stalker był jednoosobową wspaniałą grą, z wyśmienitą fabułą. A tutaj tworzy nam się gra typu WarRock,Combat Arms. Teraz tak nie wygląda, ale zawsze się tak kończy :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://stalker-2.ru/news/category/novosti-stalker.html

 

S.T.A.L.K.E.R. 2 в криостазе

Теги: сталкер 2сталкер 2 дата выходасталкер 2 новости 9 апреля все-таки состоялась встреча Сергея Григоровича и Михаила Разумова. Она касалась исключительно деловых отношений между вышеуказанными товарищами... Но Михаил по доброте душевной все-таки спросил Сергея о наболевших моментах вокруг S.T.A.L.K.E.R. 2 и Lost Alpha и Сергей Григорович ответил на них... Подробнее

 

et cetera, cetera, jest kriostaza i może być lipa a nie Stalker 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R.A 2 nie będzie! Jezus...

Skoro autorzy przeszli do Vostok Games to jakim kuźwa cudem ma powstać nowy S.T.A.L.K.E.R.?

Przyzwyczajcie się, że ten tytuł już jest w piachu. I nie wstanie. GSC zwaliło sprawę z LA, które miało być

S.T.A.L.K.E.R.E.M. 2 a będzie tylko kolejnym z kolei dodatkiem. Nigdy się nie doczekamy nowej części.

 

@offtop

Żebym ja miał z cztery lata więcej to ja bym wam kuźwa zrobił S.T.A.L.K.E.R.A 2. :nuke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to Zew zgrabnie zakończył całą opowieść o striełoku, a mamy tyle modów fabularnych, że to się w głowie nie mieści i nie ma chyba człowieka, który by przeszedł je wszytkie, co do jednego, bo założę się, że w odmętach internetu .RU znajdzie się trochę tego, więc myślę, że Stalker 2 to byłaby przesada, bo gram w to już kilka lat i jeszcze nawet połowy nie oganąłem, co jest na forach polskich ;). Dajcie spokój, nie ma co... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zew zakończył opowieść o Striełoku, ale pozostało kilka niewyjaśnionych spraw, np. co stało się ze Szramą? Liczyłem (kiedyś) na Stalkera 2, na nowy silnik, nowe mapy (większe), nowe mutanty (nie tylko te powyciągane ze starych buildów) i na jeszcze kilka innych rzeczy, których nie ma w modach. I się nie doczekam.

Podobnie liczyłem na LA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mamy JASNO pokazane że Szrama to później Charon. Są to jedynie domysły i fakt - wiele wskazuje na to że naszemu najemnikowi wyprano mózg i wcielono do Monolitu. Ale to są jedynie przypuszczenia

Jeżeli chcecie poczytać o ciekawostkach ze świata stalkera to zapraszam do tego tematu: http://stalkerteam.pl/topic/6322-zbi%C3%B3r-tajemnic-zony/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

STALKER 2 powstał już ale w wersji F2P SURVARIUM tak sobie myśle że dopiero prawdziwy powstanie gdy twórcy skończą projekty "ADAPTER" Chodzi o to w nim że część studia pojechała do Czarnobyla żeby zapoznać się bardziej z nim myślę że w 2016 roku już będziemy mieli STALKERA 2 ;-) trzeba im tylko życzyć powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Urodzi się, ale słaba optymalizacja. Bardziej do stalkerowych projektów by pasował silnik Metra Last Light (gdyby był dostępny kod źródłowy). 
Co by szkodziło zrobić nowego STALKERA na starym, dobrym X-Rayu. Tyle rzeczy zostało dokonanych na nim, może zebrałoby się
twórców od GUNSLINGER'A, od MISERY oraz tych od silnika. Zrodziłaby się mroczna gra, z zaawansowanym arsenałem, nowymi rozwiązaniami i wszystkim.

 

Jest tylko pytanie. Czemu to się niestało? 
Ano dlatego że Rosjanie są bardziej wymagający pod względem modów. Oraz pod względem modowania są dosyć samolubni, nielubią udostępniać swoich rozwiązań.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy X-raya , z stalkerów co mogę rzec-

-niezłe możliwości graficzne.

- nie najtragiczniejsza wydajność i optymalizacja.

wady

-poważna niestabilność gry.

-duża awaryjność rosnąca z skomplikowaniem danej częśći (tzn im więcej włożymy tym większa szansa że w ogóle nam nie będzie działać)

-są jednak silniki stabilniejsze, wydajniejsze i bardziej zoptymalizowane, w kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie zgadzam się z tymi minusami:

-poważna niestabilność gry.

Wysypał Ci się kiedyś spaczowany CoP albo SoC podstawka? Bo mnie nigdy

-duża awaryjność rosnąca z skomplikowaniem danej częśći (tzn im więcej włożymy tym większa szansa że w ogóle nam nie będzie działać)

Błąd. Skomplikowanie części modów wynika z tego, że nie było dostępu do kodu silnika a jedynie kodu lua. Teraz jest dostęp.

-są jednak silniki stabilniejsze, wydajniejsze i bardziej zoptymalizowane, w kupie.

Możesz podać przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arma nie nadaje się do stworzenia moda w stylu stalkera, dodatkowo w takim stylu jak tutaj wszyscy myślą. Ogrywałem już różne stalkerskie mody w armie 2 i nigdy nie było to nic fajnego. Poza jednym modem w tych klimatach Namalsk Crisis  http://www.nightstalkers.cz/en_index_nc.php.

Na pewno można zrobić świetną mapę i fajne jednostki, ale zrobić do tego kampanię (fabułę) w stylu modów stalkerskich to raczej baaardzo trudne.

Także walka, to coś zupełnie innego. w stalkerze pykamy sobie radośnie na kilkadziesiąt metrów. Snajpimi z lunetami może na 200m jak dobrze pójdzie, a w armie nie nie raz zdejmowałby was wrogi snajper z kilometra ;) Nawet nie wiedzielibyście kiedy. Znowu walka na bliski dystans nie jest zbyt fajna. Tutaj walka wygląda zupełnie inaczej niż w stalkerze, nie wiem jak to dokładniej opisać.

 

Jak tu zapełniać mapę, questami, mutantami, jakimiś itemami, żeby miało to ręce i nogi.... Było by bardzo ciężko.

Jakbyśmy "na stałe" na mapie nawalili wszystkiego to grać by trzeba na kompach z NASA przy rozmiarze map tworzonych w armie. Z drugiej strony ja byśmy chcieli coś spawnować i usuwać jak jest potrzebne (co trochę jakieś jednostki i inne rzeczy) to przy widoczności w tej grze co chwile widzielibyśmy brzydko respiace się jednostki w naszym pobliżu. A dodatkowo ogarnięcie tego skryptowo to już insza inszość.

Piszę o kampanii takiej dziejącej się na "całej mapie" w otwartym świecie bo jeśli zrobić to jako ciąg misji na ograniczonej przestrzeni to dało by radę coś stworzyć ale raczej nie o takim modzie tutaj myślimy.

Także moim skromnym zdaniem nic ciekawego dla fanów Stalkera z tego moda nie będzie.

 

Ps. sam zrobiłem i wypościłem do army 2 kilkanaście kampanii i kilkadziesiąt misji (nic specjalnego ;) jeśli chodzi o jakość), sporo też współtworzyłem lub pomagałem robić to można powiedzieć, że coś tam trochę wiem co można, a do czego nie za bardzo nadaje się ten silnik.

Także ja w ogóle na to nie czekam, wolę już niech ktoś zrobi jakiegoś moda do Cienia lub Zewu i nazwie go Stalkerem 2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.