Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@gawron To ten filmik, pokazujący jak poszukiwał drogi na Radar i jak się męczył w samym labie. Od 2:36:00 jest finalne przejście z podstawieniem beczki.

https://www.youtube.com/watch?v=0xrZkYKtGvw&list=RDCMUCeai8tp4IqkhniKd1NUlanQ&start_radio=1&t=2s

A ja mam kolejny problem, już w Prypeci. Wg. zadania w PDA, miałem zająć podziemny garaż. W nim miały być drzwi przez które przyjdzie pomoc i miał być znacznik na mapie.

Znacznika nie było, ale wybijając snajperów na dachach i w oknach, dotarłem do garażu i go oczyściłem. Łącznie ze snajperem na hotelu. Pomoc nie nadeszła, jak i nie znalazłem żadnych drzwi.

Jak było u Ciebie? Potrzebuję powtórki wejścia do Prypeci?

I obrazki z gry.

ss_fred_03-01-23_17-52-02_(l10_radar).jpg  ss_fred_03-01-23_18-18-04_(l10u_bunker).jpg

Spoiler

ss_fred_03-01-23_12-38-09_(hospital).jpg

ss_fred_03-01-23_12-47-37_(hospital).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz szukać żadnych drzwi, stalki sami znajdą drogę. Trzeba tylko oczyścić wejście do przejścia podziemnego koło delikatesów, najważniejsze to wytłuc wszystkie snorki, które tam się kręcą. Skoro nie pojawił Ci się znacznik, to prawdopodobnie trzeba jeszcze raz wejść do Prypeci.

0.jpg  1.jpg  2.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron  No właśnie. Brak u mnie tego znacznika, zasugerował mi, że to garaż jest docelowym. Najpierw sprawdzę, czy bez tego znacznika pomoc się pojawi, a jak nie, to dopiero powtórzę wejście.

Ale wracając do X10. Beczka pomogła wyjść, ale nie jest to chyba scenariuszowe rozwiązanie, bo nie zniknęły te blokady bram. Musiałem szukać dziury w teksturach aby przeskoczyć płot. StaryStalk na rus forum prosił o podpowiedź gdzie jest kod, ale albo nie został zrozumiany i podawano mu ten kod do labu, albo mylono x10 z x18. Odpowiedzi nie uzyskał. Nasuwa się wniosek, że ten wątek z Czapajewem nie był ogrywany. A tym bardziej to łażenie po podziemiach. Najgorsze jest jednak to, że autor moda w tym temacie się nie odezwał.

DODANO

Poszedłem dalej bez powtarzania, pomoc się w przejściu pojawiła ale na czerwono i musiałem ich sprzątnąć. Pojawił się nowy znacznik i po wybiciu przy nim Monolitu

ss_fred_03-02-23_11-19-04_(l11_pripyat).jpg  ss_fred_03-02-23_11-33-40_(l11_pripyat).jpg

znów przyszli stalkerzy, ale też czerwoni. Zabiłem i nowy znacznik na teatrze. Wojna z monolitem, w piwnicy zabijam Charona, uruchamia się filmik, w czasie którego dostaję informację o tym, że jestem Władcą Prypeci.

ss_fred_03-02-23_11-52-30_(l11_pripyat).jpg  ss_fred_03-02-23_11-54-45_(l11_pripyat).jpg

Potem kolejna na czarnym ekranie i napisy końcowe moda. Zadania na ikonę nie da się wykonać. A jak było u Ciebie?

Powtórzę grę od wejścia do Prypeci, ale jak pierwszy znacznik się nie pojawi, będzie to oznaczało, że trafiłem na jeszcze jedno odgałęzienie gry i na tym zabawę z modem skończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU

Powtórzyłem grę od wejścia do Prypeci. Ale znacznik się nie pojawił, a dalsza gra skończyła się wrogością tych co mieli pomagać.

ss_fred_03-02-23_12-26-15_(l11_pripyat).jpg  ss_fred_03-02-23_12-27-13_(l11_pripyat).jpg  

ss_fred_03-02-23_12-55-10_(l11_pripyat).jpg  ss_fred_03-02-23_12-55-28_(l11_pripyat).jpg

Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego po wejściu w PDA i poczytaniu tych zaleceń Udoda ( drugie zadanie ) , nie zostaje to zaliczone i zadanie nie znika. Znika dopiero jak się pojawiają w przejściu.

@gawron Daję zapis sprzed tele do Prypeci.

219 tele prypec.dds    219 tele prypec.sav

Proszę o sprawdzenie jak to będzie u Ciebie. I o ewentualną poradę, czy coś z tym czytaniem zrobiłem nie tak. Jak u Ciebie znacznik się pojawi, odeślij mi zapis z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierze, w plecaku masz ikonę, więc opuść X-10 używając beczki i wróć do Dziczy. Fabuła zaprowadzi Cię na Bagna i jeśli wszystko dobrze zrobiłeś w rozmowie z Lebiediewem, pojawi się poniższa opcja dialogowa. Gdy ją wybierzesz, Leczony wyląduje w Prypeci i będzie miał szansę zostać władcą miasta.

Spoiler

leb.jpg

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kondotier napisał(a):

Ciekawe, czy bez tej wycieczki na Radar, też pojawia się ten dialog o Udodzie.

Nie sprawdzałem, ale myślę, że dialog w rozmowie z Lebiediewem powinien się pojawić bez wycieczki do anten. Liczy się rozmowa z Udodem w podziemiach pod Jantarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprawdziłem i masz rację. Ta wycieczka do anten przy zadaniu Władca Prypeci jest całkowicie zbędna. Może Radar i X10 jest potrzebne dla wątku, którego jeszcze nikt nie przerabiał.

Po oddaniu ikony i rozmowie z Jerszem, przy dialogu z Lebiediewem wybrałem tę opcję o Udodzie i Lebiediew przeteleportował mnie do Prypeci.

ss_fred_03-02-23_19-07-21_(marsh).jpg  ss_fred_03-02-23_19-08-20_(marsh).jpg

A w niej już wszystko odbyło się jak należy. Był pierwszy znacznik, wsparcie przyjazne. Tyle tylko, że żaden ze wsparcia nie dotarł do teatru. Musiałem sam się z Monolitem rozprawić i dotrzeć do ostatniego wskaźnika. W efekcie widok Prypeci z lotu ptaka i info od Udoda, ze jestem jej władcą.

ss_fred_03-02-23_19-10-00_(l11_pripyat).jpg   ss_fred_03-02-23_20-31-26_(l11_pripyat).jpg

Może i dobrze się stało, że miałem te perypetie, bo są one wskazówką jak postąpić przy zadaniu na Władcę Prypeci.

@gawron Jeszcze raz za pomoc :018: .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ss_duch_05-10-23_13-05-03_(l12u_sarcofag).thumb.jpg.b5303fd3a1a6f7224d630a7152af5f97.jpg

Rozgrywka właśnie ukończona, miałem trzy zakończenia (na screenie wyżej jedno z nich). Ogólnie mod na dobrym poziomie z przyjemna fabułą, możliwość rozgrywki wielotorowa. Graficznie przyjemnie dla oka, sprzęt dostępny w trakcie rozgrywki w zupełności wystarcza i nie jest to bardzo bogaty asortyment (brak modernizacji). Odpadła zabawa z szukaniem artów, większość znalezionych jest bezwartościowa i utraciła swoje właściwości (pojawi się tylko kilka aktywnych ale nie spełniają kluczowych roli w grze ,oprócz jednego którego i tak możemy zastąpić gotówka). 

Mod nie prowadzi za rączkę i to jego ważna zaleta lub wada do wyboru jak kto woli :), należy czytać dialogi i znalezione notatki uważnie i zapamiętywać ważniejsze rzeczy i postacie. Jest kilka zadań pobocznych (wątków), które są pozbawione sensownego zakończenia, niektóre nawet lepiej zaliczyć w zamian za pokaźny zastrzyk kasy i brak zmartwień z tego powodu do końca gry :). Długość rozgrywki w zależności od wybranej "ścieżki", ewentualnie po ukończeniu jednej można spróbować inną. 

Jak widzę po komentarzach mod jest chyba w trakcie tłumaczenia, więc będzie dostępny szerszemu gronu graczy, polecam :).   

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Między dobrem a złem
  • Agrael przypiął/eła ten temat

Zrobiłem tak jak jest podane w instrukcji - CCz 1.004, na to mod, na to spolszczenie i fiks, żeby uniknąć wylotu na polskim systemie. Podmieniłem też XR_3DA.exe dołączony do paczki z modem z oryginalnym i przy próbie włączenia gra nawet się nie włącza, pokazuje się to małe logo CCz i to wszystko... Z oryginalnym XR_3DA natomiast wszystko startuje, ale znowu gra nie czyta spolszczenia. O co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Już ogarnąłem - w moim przypadku nie można było podmieniać XR_3DA.exe na ten dodany do paczki z modem bo w ogóle nie startował. Z kolei gra nie czytała spolszczenia bo w paczce z fiksem w folderze pol są rosyjskie pliki, a nie polskie, więc przydałoby się zmienić kolejność w instrukcji instalacji na taką, że najpierw wrzucamy fiksa, a dopiero na końcu spolszczenie 😛 W każdym razie już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem moda u siebie. Na pewno zagram, ale to po ukończeniu Fotografa :) 

ss_daniel_06-13-23_18-58-29_(marsh).jpg

Przy okazji zmieniłem kolejność instalacji w pierwszym poście. Tak jak pisał @Szczepan9205 i @gawron (16 lutego), czyli najpierw Cień Czarnobyla, później mod z pominięciem XR_3DA.exe, następnie miniłatka "FM2" i na końcu spolszczenie. 

@tom3kb dorzucił również paczkę broni, którą przygotował @gawron

Miniłatkę "FM2" dodałem na nowo, pozbywając się średnika. Dzięki @jurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porad dodałbym to, że będąc na Kordonie, zaglądamy do Sidora, a po wyjściu od niego i dojściu na ATP, spotykamy bandytę, który za 30 tysi ofiaruje nam przeprowadzenie do Doliny Mroku, ale takiej kasy na początku nie mamy, więc tę usługę chce nam zrobić na krechę, a kasę mu wisimy jako kredyt. Nie odmawiamy, bo w przeciwnym razie, utracimy sporo zadań. W późniejszym czasie już go nie spotkamy, tak jak tego gostka na terenie Pchlego Targu. Trzeba nawijać z każdym, z kim jest jakiś dialog na zadanie albo coś innego do zrobienia, bo dziwnym trafem, niektóre postaci wyparowują bezpowrotnie. Powodzenia.

Jeśli jakieś błędy się pojawią, to proszę administrację o wskazanie, gdzie grający mają to dawać, ale też prośba do kogoś kompetentnego młodszego i na siłach, aby te ewentualne błędy wziął pod lupę i je poprawił, a łatkę z wszystkiego znalezionego wstawił tam gdzie trzeba. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu z jakiegoś powodu, zakradł się błąd w opisie. Tekst powinien brzmieć "Skrzynia przechwycona przez bandytów znajduje się na poddaszu głównego budynku, należy przygotować oddział i ją odzyskać.". Jeśli jej tam nie ma, to opis mówi, że po nią powinno się przyjść z jakimś oddziałem. Domyślam się, że wtedy powinna się zrespić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Między niebem a ziemią (alt. tytuł: Między dobrem a złem)

@vidkunsen Filmik wyjaśnił mi że artefakt spod tunelu mogę dać wojskowym i puszczą mnie na drugą stronę. Dalej mam problemy na Wysypisku i jest inaczej niż na filmie. Po przejściu od razy spotykam grupę Stalkerów, a w parku maszyn jest Bies który się broni przed bandytami. Po dojściu do niego gra strasznie ścina, nie ważne na jakim oświetleniu i detalach (wersja 1004). Próbowałem na wersji GOG i Steam - to samo. W logu ze Steam jest to samo co w wersji GOG.

 

xray_prozm Steam.log xray_prozm GOG.log

prozm_quicksave.dds prozm_quicksave.sav

Edytowane przez prozmus84
Dodanie plików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84. Ten mod jest mocno kapryśny i czasem mogą przytrafić się problemy ze spawnem. Na Wysypisku nie powinno być Biesa. Wejdź na lokację inną drogą, z Kordonu są dwie:  normalna przez posterunek i druga tunelem, do którego wejście jest za drugim budynkiem, tam, gdzie w podstawce spotykamy Lisa, a w modzie turystów-gitarzystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.