Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

aec7c59f80c1.png

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02   
Data premiery: 07.02.2020 r.
Autorzy: Gunslinger Team
Autorzy spolszczenia: @DaimeneX, @Szczepan9205


OPIS:

Spoiler

GUNSLINGER, poza zmianami w oprawie wizualnej oraz oryginalnych animacjach, skupia się przede wszystkim na większej głębi rozgrywki z wykorzystaniem broni palnej i rozmaitych narzędzi. Tym samym twórcy moda postarali się, by dostępne w grze uzbrojenie zachowywało się możliwie najwierniej wobec swoich rzeczywistych odpowiedników.

Projekt pozostaje w fazie rozwoju. 


Cechy moda:

  • świetnej jakości modele broni,
  • wiele nowych animacji podczas korzystania z przedmiotów,
  • nowe efekty otrzymywanych obrażeń oraz możliwość zatrucia po przedawkowaniu medykamentów, 
  • PDA w 3D,
  • zaktualizowany system ulepszeń dostępnych broni, 
  • wiele nowych funkcji. 

GALERIA:

Spoiler
presentation_GUNS.jpgpda_wip.jpg
finaljpg_6362990_164430281.jpg33735651.jpg
InumvjHDGiU.pngexo_system_fps.jpg

Prezentacja dostępnego arsenału:

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Zew Prypeci 1.6.02.


2. Gunslinger posiada wbudowany instalator. Należy wskazać oddzielny folder z modem (pożądana jest ścieżka ze znakami łacińskimi) oraz określić główny katalog oryginalnego Zewu Prypeci 1.6.02. 


3. Po zakończeniu instalacji należy otworzyć folder z zainstalowanym modem. Wewnątrz znajdują się dwa kluczowe pliki: 

  • CheckUpdates.exe - dzięki niemu twórcy będą udostępniać aktualizacje. Po włączeniu updater wszystko zrobi sam.
  • Play GUNSLINGER Mod.exe - włącza grę z modem. (Uwaga: jeśli włączymy grę z oryginalnego skrótu Zewu Prypeci, mod zostanie zignorowany i gra włączy się bez niego).

4. Spolszczenie należy umieścić w katalogu z modem. Ważne, aby spolszczenie dodać na polską wersję Zewu Prypeci -  jeżeli dodamy ją przykładowo na wersję rosyjską lub angielską, to po polsku będziemy mieć tylko część z modyfikacji. 
 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]
  • MEGA - [KLIK]
    Spolszczenie do wersji z 23.02.2022 r. Części nowych dla tej wersji dialogów nie testowałem - w razie błędów, proszę o wstawianie zrzutów z błędami w temacie moda ~@Szczepan9205.


Źródła: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png  Y6DvRrN.jpg  ejFj9IA.jpg

 

  • Dodatnia 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ModDB zgłaszają nowe bugi, niektórych z nich sam nie zauważyłem u siebie, ale mogę być "wyjątkiem"

- CTD przy ataku telekinezy burera ( z burerami się jeszcze nie biłem, to nie mogę potwierdzić )

- problem z podnoszeniem przedmiotów ( a to już potwierdzić mogę, i to bardzo - jest wrażenie, jakby zasięg w jakim można podnosić itemy był mniejszy )

- detektor/latarka nie zostanie wyciągnięty, jeżeli trzymamy broń długą - musimy ją najpierw schować, a potem dopiero próbować ( nie miałem, u mnie działało prawidłowo )

- nie można zrobić niskiego kucnięcia ( tak samo, u mnie jest wszystko ok )

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.thumb.jpg.de47f909d689ffb2639396bf82144012.jpg

Premiera Gunslingera zachęciła mnie do ponownego zagrania w Zew Prypeci. Przy próbie odpalenia modyfikacji na polskiej platformie zaliczyłem wylot z logiem:

Spoiler

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::Load
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 382
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Duplicate section 'booster' found.

 

Poniższe configi umożliwiły mi grę na polskiej platformie. Paczka zawiera kompatybilne polskie pliki tekstowe oraz wyleczony wylot przy próbie wystrzału z Desert Eagle.

gamedata.7z

Nowe medykamenty i napoje nie tylko cieszą oko, ich dodatkowy plus to to, że teraz nie da się równocześnie walczyć i leczyć. Oddzielny plus za tekstury animacje i dźwięki broni, ale to najlepiej widać i słychać w akcji. Gunslinger nie ustrzegł się paru błędów, jednak brak celownika laserowego (zainstalowanie i próba użycia = wylot) wcale mi nie przeszkadzał, a i wiszące zadanie od Azota na elektroniczne rupiecie z Cementowni (nie mogłem podnieść przedmiotów) też nie sprawiło mi bólu. Poza tym wszystko działało, jak trzeba, nie licząc dwóch niekrytycznych wylotów z [pmm] w logu.

Moim zdaniem na uwagę zasługuje atak kontrolera, mutant nie zabija bezpośrednio psionem, lecz zmusza stalkera do popełnienia samobójstwa. W przypadku broni strzeleckiej lufa ląduje pod brodą, w przypadku noża nasz bohater popełnia harakiri, tak czy siak czeka gracza wczytanie zapisu.

Spoiler

1.thumb.jpg.4c61f9266ba86f39b81165fe03191ae6.jpg

3.thumb.jpg.d517df3735e95c55dfca1351a4ecf47d.jpg

4.thumb.jpg.a769b826bc868342803c82c509d37ddb.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hara.thumb.jpg.b020e56e1cb53af71f4afb77d83ff407.jpg

Jeśli ktoś zamierza przypomnieć sobie fabułę Zewu Prypeci, to myślę, że warto skorzystać z oferty autorów GUNSLINGER mod.

Parę screenów z mojej gry:

Spoiler

1.thumb.jpg.38ad40155a9dcf5e08758d55cf177373.jpg

2.thumb.jpg.407cf081d88f2a37d853323216ac71b5.jpg

3.thumb.jpg.cad0325c5b77c697f334c90b04d1e9da.jpg

4.thumb.jpg.54f00fcc80d6cbc6fd9d074f05870a2f.jpg

5.thumb.jpg.e21f6e167aed393e03b0771dfc72e640.jpg

6.thumb.jpg.ce132fa3e2eee379e9068c039cfd03b0.jpg

7.thumb.jpg.360157a267a570f76dd0ac8f6a3a2815.jpg

8.thumb.jpg.62a3317c65b33f3bd2c6bbc76d66f349.jpg

Do pobrania jest aktualizacja, wystarczy użyć CheckUpdates!

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez problemów i lektor i napisy jedynie to co z Gunslingera jest po angielsku, nie ma opisów albo ma opisy w stylu upgrade_barrel_bla bla bla. Gawron pytanie do Ciebie, czy ja widzę u Ciebie na screenach Absolute Nature + AtmosFear? Pytam bo próbowałem przed chwilą zainstalować oba żeby trochę upiększyć Zew bo widać jak mocno się zestarzał ale po zainstalowaniu obu modów(instaluję do folderu z Gunslingerem w razie czego) mam wylot jeszcze zanim w ogóle gra się odpali.

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.moddb.com/games/stalker-call-of-pripyat/downloads/gunslinger-betaatmosfear-3-compatibility-patch
Na Moddb jest już patch do Atmosfear 3. Trzeba tylko usunąć z folderu configs plik system.ltx i wszystko działa, no oprócz efektów emisji na urządzeniach elektrycznych.
Update: Aś mnie uprzedził Szczepan :biggrin:. Spolszczenie powinno działać normalnie.

Skoro mowa o spolszczeniach, prawie skończyłem wstępne tłumaczenie wszystkich dodanych tekstów z GUNSLINGER'a. Nie jestem pewny co do jakości tłumaczenia, ale jakość google tłumacza się zdecydowanie poprawiła, skoro tworzy porządne teksty. Oczywiście wszystko obrobiłem, by było trochę bardziej profesjonalnie.
spacer.png
spacer.png

Edytowane przez DaimeneX
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde....nie zauważyłem :P no ale dobra ściągnę to co mi podesłał tom3kb i wrzucę na to spolszczenie, zobaczę czy działa jak nie to ściągnę ten patch i zobaczy się co dalej, ogólnie nie porywa mnie kolejny raz przechodzenie Zewu ale dla samej zabawy nowinkami może się przemęczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego sprawdzę i dam znać, aczkolwiek dla ludzi którym nie chce się babrać z rosyjskimi stronami, a które chciałby by sobie upiększyć trochę Gunslingera to prościej będzie ściągnąć patch z moddb i wrzucić go na mod a później dorzucić atmosfear itd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tutaj spolszczenie w aktualnym stanie (tak więc bardzo eksperymentalnie...). W obecnej formie powinno posiadać wszystkie bronie, ubrania i przedmioty dodane przez GUNSLINGER'a. Przetłumaczone również zostały nowe opcje w menu graficznym, oraz wszystkie klawisze. Mogły zostać popełnione jakieś gafy. Oryginalne pliki: st_items_equipment, st_items_weapons, oraz st_items_outfits bazowane na spolszczeniu alternatywnym autorstwa "Trikster"
https://www.dropbox.com/s/7qga06ikj8h8gns/spolszczenie eksperymentalne.zip?dl=0

ULEPSZENIA NIE ZOSTAŁY PRZETŁUMACZONE!
Pliki do ulepszeń, oraz oryginalne rosyjskie pliki zostały załączone dla zainteresowanych. Tyle w tym temacie mogę zdziałać. Resztę zostawiam zawodowcom. ;)

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

S.T.A.L.K.E.R.  Call of Pripyat Screenshot 2020.01.05 - 16.57.20.29.png

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205. Gram na trochę innej kombinacji, AN4 + pogoda i tekstury nieba z Aniversary Deluxe.

Na poniższej stronie (na samym dole w spoilerze ГРАФИЧЕСКИЕ СБОРКИ) znajdziesz różne wariacje graficzne dla Gunslingera. Przed chwila pobrałem jesienną paczkę Atmosfear + AN4.

https://stalkerportaal.ru/load/zov_pripjati_novyj/zov_pripjati_globalnye_modifikacii/gunslinger_mod_build_2020_01_01/140-1-0-3174

 

 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zepsuło nie mogę wyjąć pda ani żadnej broni, przy wyjmowaniu pda zapętla się animacja wyjmowania i klatki spadają na oko do 5 

Wyłączanie i włączanie nic nie daje 

Chyba przez emisję się zepsuło 

anatol tak samo jak w podstawce, po lewej jest przycisk w pda 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra no więc tak, ściągnąłem wczoraj tą kompilację ze stronki którą podesłał tom3kb, po instalacji i przed uruchomieniem trzeba zrobić aktualizację, jak już się zaktualizuje to trzeba jeszcze wejść w Gunslinger_mod->bin->reshade.ini otworzyć ten plik notatnikiem i zmienić ścieżki:

CurrentPresetPath=G:\S.T.A.L.K.E.R\S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat\GUNSLINGER_Mod\bin\Config_by_Artem_Cop.ini

oraz 

ScreenshotPath=G:\S.T.A.L.K.E.R\S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat\GUNSLINGER_Mod\bin

na takie żeby wam się ścieżka zgadzała do dysku na którym zainstalowaliście repack itd itd(widać po ścieżce co i jak, u mnie akurat jest na G ale domyślnie po instalacji jest na C dlatego trzeba zmieniać). Oczywiście wspominam o tym dla osób które interesuje gra z Reshade, jak ktoś nie lubi reshade to wystarczy nie zmieniać ścieżek i wszystko powinno ruszyć.

Co do spolszczenia wrzuciłem oryginalne spolszczenie z lektorem do folderu Localization i częściowe spolszczenie od DaimeneX'a dla rzeczy z Gunslingera i wszystko póki co działa, ale zaznaczam że dopiero zacząłem grę od nowa, doleciałem do skadowska, wziąłem misyjki i pokręciłem się koło statku żeby sprawdzić jak FPS i co będzie dalej nie wiem, dziś ruszę z fabułą dalej(trochę szkoda że Atmosfear wymusza nową grę bo na czystym gunslingerze byłem już w Janowie :/ ) 

I jeszcze jedna ważna rzecz dla osób grających na sprzęcie podobnym do mojego czyli i5 7xxxx, GTX 1060 6GB i 8gb ram lub przybliżonym, jeśli ktoś lubi grać na maksymalnej grafice ze wszystkimi suwaczkami na max to nie zaznaczajcie opcji "Wymuś soczewkę" lub jeśli ktoś gra w innym języku to po prostu ostatniej opcji w ustawieniach zaawansowanych bo wtedy FPS lecą na łeb na szyje z 60 do 30 lub niżej w bazach, a poza bazami ledwo ponad 30 da się wyciągnąć. Ewentualnie od siebie mogę jeszcze podpowiedzieć, że jeśli ktoś podobnie jak Gawron ma problem z podniesieniem jakiś rzeczy to najlepiej sprawdza się chyba odpalić Stalkerową konsolkę i użyć demo_record 1, sprawdzałem i na aktywnym demo_record da się podnosić przedmioty.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem w spolszczeniu plik odpowiadający za bronie wymieniające poprzednio istniejące giwery w grze (takie jak LR300 lub Groza). Powinno to przywrócić brakujące polskie znaki, które zostały zastąpione zwykłymi literami
Oficjalnie też oświadczam, że rozpocząłem tłumaczenie plików odpowiedzialnych za drzewka ulepszeń broni.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.