Jump to content

Odmienne Stany Fantastyki – OdeSFa


Darrien

Recommended Posts

image.thumb.jpeg.dd60ac4ff457a56ee13c1e033e5cc976.jpeg

ŹRÓDŁO: Prywatna fotografia. :)

KUPUJCIE OdeSFę!

Witajcie, długo zastanawiałem się nad tym, w jaki sposób podzielić się z wami informacją o tym wydawnictwie, żeby nie wyglądało na chamską reklamę, a jednocześnie zachęcić do zakupów, być może nawet regularnych (to byłoby bardzo miłe z waszej strony!)

Post będzie w miarę często aktualizowany o nowe oferty ze strony wydawcy, także będziecie mogli śledzić wydawcę bezpośrednio z forum. Dodam, że jestem zwykłym klientem, więc nie bójcie się o utratę pieniędzy. Mam na półce wszystko co na tę chwilę zostało wydane.

 

PS: Linki do promocji będą na samym dole. Pod krótkim opisem książek znajdują się odnośniki do pojedynczych egzemplarzy.

 

W tej chwili można kupić następujące książki:

a) „Gwiezdne Szczenię” Jacka Izworskiego

To „drugie” życie jego książki. Pierwsze wydanie pochodzi z roku 1986. Obecna wersja została poprawiona, wzbogacona o nową zawartość, opowiadania, wiersze Jacka Izworskiego i parę innych tekstów osób, które miały okazję zostać jego przyjaciółmi.

Od siebie dodam, że to ciekawa, pacyfistyczna opowieść. Dla fanów klimatów SF, a przede wszystkim osób, które pragną chwycić „nienazwane”. Opowiadanka dają do myślenia. Liryka, mimo że nie jestem jej fanem, to wzbudziła we mnie zazdrość, bo mu to lepiej wychodzi niż mi. :)

https://odesfa.pl/pl/p/Jacek-Izworski%2C-Gwiezdne-Szczenie.-Antologia-Osobista.-Oprawa-miekka%2C-ze-skrzydelkami/4

 

 

b) „Chciej mnie Zawsze” Jakuba Turkiewicza.

Oj… Pozycja ciekawa. Cholernie. Kryminał. Obyczajówka. Lekki romans, filozofia, poszukiwania prawdy. Baa, nawet akcja jest. A tak na serio… Przeczytajcie tę książkę, gdzie głównym bohaterem jest klon Polaka z XXI wieku, co musi rozwiązać zagadkę morderstwa pewnego osobnika. Jeśli mam być szczery to trochę chodziłem skołowany po tej lekturze, aż gryzłem się w du…ży palec ręki, że nie zrobiłem równocześnie notatek. Kiedyś do tej książki wrócę i dostaniecie opinię. Polecam. :D

https://odesfa.pl/pl/p/Chciej-mnie-zawsze-Jakub-Turkiewicz.-Oprawa-miekka-ze-skrzydelkami./3

 

c) „Dusza” Luizy Dobrzyńskiej

Tutaj podsyłam wam opinię, co umieściłem na forum i częściowo na stronie wydawnictwa…

W skrócie? Romans z dozą filozofii oraz ciekawym spojrzeniem na otaczające nas zmiany plus rozważania nad tym, czy androidy mają… Duszę?

https://stalkerteam.pl/topic/16927-luiza-dobrzy%C5%84ska-%E2%80%9Edusza%E2%80%9D/

 

image.thumb.jpeg.b2ad0719f155965d08f3122ed58d7d7f.jpeg

ŹRÓDŁO: Prywatna fotografia. :)

 

d) „Pol-Trek” Luizy Dobrzyńskiej

W skrócie? Polacy w kosmosie. Nic więcej nie trzeba dodawać. Pełna humoru powieść ukazująca nas – Polaków w krzywym zwierciadle. Pod żadnym pozorem nie traktować tego w kategorii „podobne do Wędrowycza”, bo raz możecie się zniechęcić (jeśli nie odpowiada wam humor Pilipiuka) ani nie czytać na stojąco, bo można upaść ze śmiechu. :)

https://odesfa.pl/pl/p/Pol-Trek.-W-imieniu-Rzeczypospolitej%2C-Luiza-Dobrzynska-oprawa-miekka-ze-skrzydelkami/1

 

image.thumb.jpeg.25ba9faeb251ce2e30a4d2662c91aa0f.jpeg

Źródło fotki

 

e) „Córka Azrai” Oksana Usenko

W trakcie czytania, ale już mogę powiedzieć, że chce ją do końca przeczytać. Jeśli lubicie wodę, faunę oraz florę morską to powinniście po to sięgnąć. A jeżeli jesteście dwujęzyczni lub macie znajomych znający Ukraiński, to ucieszy was, że książka została wydana w jednym tomie w dwóch językach. Tutaj oddam głos autorce tj. przekopiuje jej wiadomość z książki.

 

Od Autorki:

Dylogia Córka Azrai” wyrosła na kanwie dziecięcych marzeń, miłości do ojczyzny, oczarowania morzem oraz szczerego podziwu dla podwodnego świata. Syreny jako ucieleśnienie tajemniczego piękna, ryby, glony i cała ta niesamowita różnorodność - fascynowały mnie bowiem od najmłodszych lat.

Córka Azrai” to dobra baśń, ale jak każda bajka składa się z fragmentów prawdziwego życia: faktów, opowieści, myśli i emocji, których osobiście doświadczyłam lub napotkałam na swojej życiowej drodze.

W tej książce znajdziesz nie tylko przygody, ale także opowieść o zwykłych mieszkańcach Ukrainy w spokojnych, choć nie najłatwiejszych latach 90. XX wieku, dziewczęce marzenia i oczywiście morze.

Przede wszystkim jest to Morze Azowskie, które od dzieciństwa urzekało swoim pięknem, ciepłem, bogactwem życia i zdolnością leczenia ran zarówno tych duchowych, jak i fizycznych.

Ale oprócz Azowskiego, w mojej książce są inne morza i oceany. Ich niesamowity świat, bogactwo życia i piękno odkrywa dla siebie i czytelników młoda syrenka, której przeznaczeniem są niezwykłe przygody i znajomości.

Teraz niestety całe Morze Azowskie i duża część Morza Czarnego są okupowane przez państwo terrorystyczne, wiele wiosek, które w dzieciństwie i młodości były pięknymi kurortami, zostało całkowicie zniszczonych, tysiące osób zostało zabitych, a zgładzeniu uległa ogromna ilość unikalnej flory i fauny.

Mimo wszystkich ostrzeżeń międzynarodowych biologów i ekologów, okupanci, w celu zaspokojenia swoich potrzeb militarnych, zbudowali most krymski, który dosłownie zabija Morze Azowskie. Twór ten zakłócił krążenie prądów, blokuje ścieżki migracji morskich istot, szybko zmniejsza różnorodność życia tego wyjątkowego morza leczniczego, przekształcając je w masowy grób wielu stworzeń.

Sam pomysł na „Córkę Azrai” istniał we mnie od dawien dawna, ale w spisanie historii weszłam dopiero po 2014 roku, kiedy z powodu okupacji zostałam zmuszona do opuszczenia własnego domu. Nie bawiłam się jakimikolwiek ambicjami, była to po prostu chęć utrwalenia i podzielenia się z ludźmi wszystkim tym, co najlepsze i co dała mi moja Ojczyzna.

Kiedy Jacek Izworski napisał do mnie i poinformował, że przypadkowo znalazł w Internecie „Córkę Azrai”, przeczytał ją i tłumaczy książkę na język polski, była to dla mnie duża i bardzo miła niespodzianka. Sam fakt, że ktoś nie tylko przeczytał książkę i odniósł dobre wrażenie, ale postanowił przetłumaczyć ją na inny język, aby podzielić się nią z rodakami, był dla mnie niesamowity. W tym samym roku 2019 ukończyłam i uporządkowałam drugą część dylogii.

Wtedy napisał do mnie Jacek Franco Horęzga i poinformował, że być może „Córka Azrai” zostanie wydrukowana w Polsce po polsku. Było cudownie.

A potem był 24.02.22 i czas, kiedy pod kanonadą wybuchów jedną z myśli rozgrzewających duszę było to, że mimo wszystko gdzieś w innym kraju może długo pożyje moja bajka o dobroci, człowieczeństwie, pięknie i wierze w najlepsze cechy ludzi. Wsparcie otrzymane od polskich przyjaciół jest niesamowite i imponujące. W trudnych dla Ukrainy czasach dobitnie pokazali, że w Polsce żyją piękni ludzie, których serca przepełnia życzliwość, empatia i człowieczeństwo. Nie umiem reklamować własnej pracy, nie mam talentu biznesmena, dlatego jestem bardzo wdzięczna Jackowi Izworskiemu, Jackowi Franco Horęzdze, Luizie Evivie Dobrzyńskiej, Annie Szwajgier, Dominice Świątkowskiej i wszystkim innym, którzy postanowili młodej syrence otworzyć drogę do nowych czytelników.

Z miłością

Oksana Usenko”

https://odesfa.pl/pl/p/Corka-Azrai%2C-Oksana-Usenko-hybryda-dwujezyczna-652-strony-w-tym-327-wersji-polskojezycznej-i-325-wersji-ukrainskojezycznej-okladka-miekka-ze-skrzydelkami/32

Kolejne książki będą raczej dodawane już w komentarzach. Jeżeli jesteście zainteresowani pełną ofertą wydawnictwa OdeSFa - Odmienne Stany Fantastyki to zapraszam tutaj.

Wydawnictwo OdeSFa - Odmienne Stany Fantastyki

 

PS2: Tworząc konto na stronie wydawcy otrzymujecie rabat 5% na zakup książek. Rabat ten nalicza się z innymi rabatami. Dla przykładu kupujecie zestaw z rabatem 50%, więc z waszym to będzie 55%. :) A jeżeli wpiszecie "Polecany/Polecana przez Królów/Króla to zyskacie 10% rabatu, więc z waszym to będzie 15%. I tak dalej! :)

PS3: To tutaj ma się ukazać nowa powieść Sławomira Nieściura "Z jak Zło" opowiadająca o wydarzeniach na Ukrainie. To także tutaj pojawi się powieść "A imię jego brzmi Legion", czyli kontynuacja Stalkera!

 

  • Cool 1
  • Positive 1
  • Cool 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W wydawnictwie OdeSFa pojawia się tekst fana Stalkera. Co prawda niezwiązany z uniwersum, ale gościu jest "od was". ;)

Emma Popik Szaman z tekstem analitycznym ;)

image.thumb.jpeg.51eb97fd528aca79a7d3014543313a38.jpeg

 

Prawdopodobnie na Dniach Jakuba Wędrowycza ma się pojawić handlarz o posturze Sidorowicza, gdzie zapewne będzie można dorwać Szamana z podpisem twórcy tekstu, którego fragment widzicie wyżej na obrazku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.