Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znam :P Tylko ja nie lubię modów zmieniających fabułę :yucky: Ale czytałem o tym modzie i muszę powiedzieć, że mimo wszystko robi wrażenie.

 

PS. Zastanawiam się czy Oblivion Lost do SoC poprawia grafikę czy mogę zainstalować na moich 4gb RAM i karcie 256mb GDDR3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bezproblemowo grać w stalkera to kup sobie lepsza grafe. 512 MB spokojnie powinna wystarczyć a wydatek nie jest duży. Zmiana karty naprawde robi sporą rożnice w grze ;) Pamiętam jak na pierwszej mojej karcie graficznej chyba 128 MB próbowałem odpalić CS na statycznych przy 1GB ram :D. Chciałem calą gre przejść patrząc w niebo albo w ziemie bo tam nie było lagów :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale chyba nie ma czegoś takiego jak limity dla kart graficznych. Kartę graficzną może ograniczać słaby zasilacz a nie płyta główna. Istnieje limit RAM-u na twojej płycie wynosi on 4 GB, ale nie ma żadnych wzmianek o limitach graficznych

 

@edit Magistrale do większości kart graficznych masz poprawną więc w czym problem?

Edytowane przez PerrytPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cudów to sie nie spodziewaj ;) Nie mówie tu o GTX 660 ale o jakieś 512-MB-1GB. Co prawda to prawda do karty takiej jak GTX 660 jest potrzebny dużo lepszy sprzęt, ale myśle że do czasu jak nie zmienisz płyty glownej i zasilacza to spokojnie możesz hulać na 512-stce. Potem czaruj z GTX-ami :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowo nazywa się to fuszerką. Ale dobrze, że są chociaż takie. W końcu lepsze takie niż żadne, nie? Choć przyznam, że jak zobaczyłem te niedoróbki to przestałem w OGSM'a grać. Jakoś tak mam wrażenie jakbym w niedokończonego moda grał.

Jak jesteś taki kozak w tłumaczeniu modów, to pochwal się, czego już dokonałeś. Jakoś innym, posiadającym oryginalne płytki (niczego nie sugeruję, tylko informuję) ze Salkerem (bo mody działają tylko na oryginałach) i umiejącym czytać ze zrozumieniem zasady instalacji moda, potrafią zainstalować i grać do końca. Jeśli Ci coś zgrzyta z modem, nie wylewaj swojej złości tu, tylko podpytaj ludzi, którzy w tego moda grali i spokojnie sobie poradzili z grą. Nie naskakuję na Ciebie, tylko zwracam delikatnie uwagę, abyś zadumał się nad ciężką pracą polonizowania modów, a także popatrz, kto nad tym modem pracował i nie mam na myśli tylko siebie. Nie pisz, że mod nie jest grywalny, bo na naszym Forum, mody przechodzą testy i jest obowiązkiem wstawiających moda, przejście całej gry i sprawdzenie pod kątem błędów wszelakich. Jeśli trafia do pobieralni, to jest mod w pełni grywalny. I o "fuszerkach" mi też nie pisz, bo nie ma pewności, czy "fuszerki" sam nie zrobiłeś przy instalacji. Zasada - to czysta podstawka, zgodna wersja z opisem moda w danym temacie i dopiero wrzucamy moda. Jeśli ma ktoś lub miał już na podstawce innego moda, to może się zdarzyć, że będą zgrzyty. Proszę w wydawaniu opinii o dozę zrozumienia i rozsądnego podejścia do zagadnienia. Z mojej strony to tyle i nie miej urazy do mnie, bo ja takiej tu nie żywię.

  • Dodatnia 3
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko ci działa z tym polskim to chyba jest ok. Możliwe że gdzieś pobrałeś pełną wersje moda ze spolszczeniem. Gamedataconfigstextpol jak jest sa tam pliki z dialogami z językiem polskim to znaczy że wszystko jest ok.

 

A jeżeli już masz wszystko polskie to nie wgyrywaj spolszczenia. Możliwe że gdy nakładasz inne spolszczenie, to jest ono niezgodne na zasadzie że nie jest kompletne lub zawiera inne skrypty. W takim wypadku jeżeli gra ci chodzi na PL to zostaw w spokoju i graj ;)

Pograłem chwilę bez spolszczenia i dialogi z oryginalnej CS są po polsku natomiast zadania dodane OGSM jako dodatkowe są nie do odczytania. Spolszczenie może jest potrzebne do tych tekstów i bez niego nie ma sensu grać. Za jakiekolwiek pomysły będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wgrasz spolszczenie to będziesz miał crasha?

 

Zrób tak: 1. Jeżeli przy spolszczeniu masz crasha to może być problem ze skryptami których obecność zauważyłem w spolszczeniu. Wtedy wchodzisz w zipa z modem potem w gamedata i do gamedaty z modem wrzucasz tylko to configs.

 

Bardziej łopatologiczie

 

1. Wchodzisz w Spolszczenie

2. W spolszczeniu znajdujesz folder /configs

3. Przenosisz tylko configs do gamedaty z modem OGSM

4. Jak sie udało cieszysz sie gra

Edytowane przez PerrytPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jak sprawdzę to dam znać czy coś się zmieniło :yes:

Jeszcze jedno pytanie z którego spolszczenia spolszcznie_ogsm_1.8_ce czy spolszczenie_OGSM_CS_1.8CE_compilation_fixes mam skopiować a jeśli z obu to w jakiej kolejności

Edytowane przez tomlopag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoxie, rozumiem twoją irytacje ale  staram się tu pomóc tak jak potrafię. Dodam też że nie wiem w jakiej kolejności tomlopag instalował spolszczenia, patche itd. Inna sprawa że nigdy tego moda nie instalowałem i pomagając posługuje się tylko znajomością "gdzie co jest i do czego służy". Jeżeli tomlopagowi działa OGSM tylko nie ma przetłuamczonych niektórych dialogów to proponuje mu wrzucić skrypty z dialogami, ale bez skryptów z innego folderu które do bóg wie czego służą.

Edytowane przez PerrytPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folder scripts jest tak samo polonizowany jak folder text/pol, czy gameplay. Wszystkie te foldery są niezbędne do pełnego spolszczenia. 

Jeżeli @tomlopag poda kolejność instalacji, tylko wszystkiego co zainstalował, to sądzę, że znajdziemy rozwiązanie. Może być też taka możliwość, że zainstalował dodatki, które powstały później (po spolszczeniu) i dlatego "gryzą" się ze spolszczeniem. Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie "czystego" moda ze spolszczeniem i instalowanie dodatków po kolei. Jeżeli któryś spowoduje wylot, to go nie instalować. Oczywiście trzeba robić kopie zapasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.