Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać się do błędu i przeprosić @ярмарка борьба. Miał całkowitą rację. Nie potrzebnie naskoczyłem na człowieka, ale nigdy bym się nie spodziewał, że w temacie z tym modem panuje taki burdel. Proszę kogoś kompetentnego o zajęcie się tym modem. Trzeba usunąć błędny link do moda, dodać działający, zmienić złą instrukcję instalacji i wywalić nie dostępne wersje moda. Przy dodatkach wyraźnie zaznaczyć, że instalowane są na własną odpowiedzialność, mogą powodować wyloty i braki w spolszczeniu. Według mnie powinno zostać to - Mod OGSM 1.8 CE - http://ogsmod.ru OGSM_CS_1.8CE_compilation_fixes - Pobieralnia Spolszczenia - tylko nie wiem które jest lepsze, ale sprawdzę to. Tylko w tej konfiguracji mod u mnie działa, chociaż @Gatzek pisze, że u niego działa Patch for OGSM 1.8 CE Balance. Tylko jeżeli będzie wiadomo co i jak instalować, będzie można poprawić spolszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, wczoraj wieczorem popatrzyłem po rus stronach OGSM CE CF i... i mamy większy bałagan, niż nam się wszystkim wydawało. Aktualna wersja CE CF z 31.08.2014 jest prawie 2 x większa niż z naszej pobieralni! Dodatkowo autor moda przeniósł się z amk.ru na ap-pro.ru i tam są umieszczane aktualne wersje CE CF.

http://ogsmod.ru/ - link do aktualnej wersji OGSM CE http://ap-pro.ru/forum/102-10309-1 - link do aktualnej wersji CE CF   Obawiam się, że spolszczenie będzie średnio, o ile wogóle będzie, pasowało do aktualnej wersji OGSM CE CF

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Gdzie są teraz wszyscy co mnie minusowali? :woot: Instalować wersję moda ruską 233mb, na to CF, spolszczenie do moda i do CF i mod hula. Na te wszystkie update'y i dodatki nawet nie patrzcie.

 

Co do nowej wersji rzeczywiście wyszła ale to trzeba sprawdzić czy nie ma problemów z nowymi CF (czy może już będą zintegrowane z nową wersją) i zrobić spolszczenie.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! [LUA][ERROR] ERROR: xr_logic: pstor_load_all: not registered type in lim_stalker_0016 encountered: ! Cannot find saved game ~~~ xr_logic: pstor_load_all: not registered type in lim_stalker_0016 encountered: FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:priquelsourcesenginexrServerEntitiesscript_engine.cpp[error]Line          : 180[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ....t.a.l.k.e.r. - clear skygamedatascripts_g.script:973: bad argument #2 to 'format' (string expected, got nil)

Niby mi działa ale problem zaczął się w Limańsku.  Sejwy nie dają się wczytać, a rozwiązania proponowanego przez @jarmakę jeszcze nie przetestowałem. Obawiam się, że cały LImańsk trzeba będzie przejść za jednym zamachem :/

 

Może to i dobrze, że tu utknąłem? Na grę czeka Fotograf, Wariant Omega, OLR, CS Fun, CoP Fun...  :)

 

 

@jarmaka - myślę, że najbardziej zabolały Twoje słowa o "fuszerce tłumaczenia". W niewielkim stopniu uczestniczę tłumaczeniach ale widziałem przy pracach nad spolszczaniem Wariantu Omega i OLR ile trudu i serca chłopaki wkładają w doszlifowanie wszystkiego. Ile trwają testy, szukanie błędów, szukanie rozwiązań przy wylotach itd. itp. Nie mam zwyczaju włączać się w forumowe "flame war" ale w pierwszej chwili mi też cisnęły się różne słowa po tym jak przeczytałem Twój post. Stąd zapewne minusy i taka, a nie inna reakcja na forum. Z mojej strony sprawa zamknięta, zakończona, nic więcej na ten temat nie piszę. EOT :)

Edytowane przez Gatzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! [LUA][ERROR] ERROR: xr_logic: pstor_load_all: not registered type in lim_stalker_0016 encountered: ! Cannot find saved game ~~~ xr_logic: pstor_load_all: not registered type in lim_stalker_0016 encountered: FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:priquelsourcesenginexrServerEntitiesscript_engine.cpp[error]Line          : 180[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ....t.a.l.k.e.r. - clear skygamedatascripts_g.script:973: bad argument #2 to 'format' (string expected, got nil)

Niby mi działa ale problem zaczął się w Limańsku.  Sejwy nie dają się wczytać, a rozwiązania proponowanego przez @jarmakę jeszcze nie przetestowałem. Obawiam się, że cały LImańsk trzeba będzie przejść za jednym zamachem :/

 

Może to i dobrze, że tu utknąłem? Na grę czeka Fotograf, Wariant Omega, OLR, CS Fun, CoP Fun...  :)

 

Limańsk potrafi być problematyczny i bez modów. Również grając w CS Funa miałem tam problem z sejwami ale przy pierwszym budynku CKM'u. Po minięciu go było ok.

CoP Fungame to wersja BETA więc będzie trzeba to najpierw przetestować i wyłapać BUG'i. OLR napotyka pewne problemy jak crashe między lokacjami. Można to odratowac wczytywaniem autosave'ów po wylocie do pulpitu. Przeżywałem to przy modzie LIFE IN A DEAD ZONE od ścigacza, teraz już jest dobrze. To taki CS FUN tylko do SoC, gorąco polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już teraz zupełnie nie wiem w co grać :D A jeszcze mam w planach Hardwar pod CS, za dużo tych modów do wyboru.CoP Fun jest graficznie przepiękny, szczęka mi opadła ale niestety u mnie gra ma czkawkę, myszka "klei się" podczas przesuwania po ekranie. LIFE IN A DEAD ZONE... a muszę to obczaić. Dzięki za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś grał tylko w wersję 1.8 CE ze spolszczeniem do wersji CE z pobieralni, da się to ukończyć w miarę bezboleśnie. Instalowanie CF i jego spolszczenia sobie darowałem po problemach z uruchomieniem. Mod jest bardzo fajny, jestem dopiero na Wysypisku, a niechciałbym się przekonać, że pod koniec będą jakieś bugi uniemoźliwiające ukończenie gry. Ps. W 1.8 CE + spolszczenie nieprzetłumaczonych jest parę dialogów na zamowienia u handlarzy i z 5 przycisków w pda. Czyli w sumie nic nieznaczące pierdoły, questy itp są w wersji PL.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do Junxa uaktualnione spolszczenie do OGSM 1.8 CE CF, niedługo powinno pojawić się w pobieralni. Kilka uwag o tej aktualizacji spolszczenia: 1. Zrobione jest pod OGSM 1.8 CE Build 010312 2. OGSM CE CF z dnia 31.08.2014 (najnowsze) 3. Sprawdzałem pliki przede wszystkim na zgodność tagów, a w drugiej kolejności na zgodność tekstu. 4. Spolszczenie NIE BYŁO TESTOWANE. Odpaliłem z nim grę, przeszedłem pierwszą misję na Bagnach i to wszystko. 5. Tekst zawarty w plikach script jest bez polskich ogonków. Nie potrafię zmusić Notepad++ do poprawnego ustawienia kodowania. 6. Smox dał błogosławieństwo na wstawienie tego spolszczenia ale nie przeglądał go ani nie sprawdzał więc jak coś nie działa to proszę nie mieć pretensji do teamu tłumaczy. I to tyle :)

Edytowane przez Gatzek
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do OGSM CE CF w naszej pobieralni jest do jakiejś starej wersji Compilation Fixes

 

Link do OGSM CE jest aktualny.

 

 

 

W poście #130 podałem aktualne linki do rosyjskich stron z modem i compilation fixes.  Generalnie w pierwszym poście też można by zrobić porządek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie co do fabuły tego moda:

Czy ktoś miał problem z generałem Kryłowem, po rozmowie na temat podziemi dale znać do posterunku że zejdę na dół i nie dostaje żadnej odpowiedzi, stoi z radiem i nic nie mówi. Wczytywałem grę parę razy, zmieniałem lokalizację i nic. Do podziemi nie mogę wejść bo muszę mieć pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Uaktualnie spolszczenia.

 

Kolejność instalacji:

 

1. Czyste Niebo w wersji 1.5.10

2. OGSM CE 1.8 do pobrania stąd http://ogsmod.ru/ogsm-cs-v1-8-community-edition/

3. Dodatek CF do pobrania stąd http://ap-pro.ru/forum/102-10309-1

4. Polonizacja do pobrania stąd https://yadi.sk/d/NtRcplpKgXzur

 

Adminów proszę o przeniesienie polonizacji do pobieralni i o uaktualnienie linka.

 

Polonizacja jest dostosowana do dodatku CF z dnia 09.05.2015 z wcześniejszymi wersjami nie będzie działać.

 

Polecam dograć dźwięki broni z moda "Spowiednik" autorstwa @Yunxa. Robią niesamowite wrażenie.

 

Polonizacja nie jest całkowicie moją pracą. Wykorzystałem stare tłumaczenia do OGSM dostępne na forum plus tłumaczenia do moda Hardware, również z tego forum.

 

NIE WYRAŻAM ZGODY NA UPLOADOWANIE SPOLSZCZENIA NA INNE SERWERY NIŻ STALKERTEAM.PL

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spolszczenie do tego moda lada dzień zdezaktualizuje się. Monk (autor addona CF) zapowiedział nową wersję. Prace podobno są już na ukończeniu. Trzeci raz już nie chce mi się robić aktualizacji jak wyjdzie nowa wersja.

 

Polonizacja jest nieaktualna, Dziś wyszła nowa wersja dodatku CF do OGSM CE.

Edytowane przez Gatzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiesz, zaktualizować mogę ale po wyjściu nowej wersji robota pójdzie psu na budę. Monk po wypuszczeniu nowej wersji CF usuwa z serwera starą więc nie będzie można pobrać moda kompatybilnego ze spolszczeniem. Jeśli przeszedłeś Czyste Niebo i znasz fabułę to można grać w tego moda w wersji rosyjskiej, on nic nie zmienia w fabule ani nie dodaje nowych zadań. 

Ale wiem o co chodzi. Mimo, że z rosyjskim daję sobie radę to wolę grać po polsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.