Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, kodex napisał:

 crash engie 1.5.10. co to jest i jaki jest powód??

Crash jak sama nazwa wskazuje mówi ci, że gra się wysypała, 1.5.10 to wersja twojej gry, a jaki jest powód to moja szklana kula nic nie widzi.

Przydałoby się podać co jest w logu crasha, na samym końcu po Fatal error.

Loga szukaj w Moich dokumentach, w folderze gry Czyste niebo, w folderze logs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Moi drodzy, pomocy!

Zapytam wprost – jak mam zainstalować mod OGSM tak by działał sprawnie?

Po latach wracam do kultowej serii Stalker. Przeszedłem już Cień Czarnobyla wzbogacony o Complete 2009 (2012). Teraz – z racji zaistniałej sytuacji – mam czas na Czyste Niebo, czyli grę od której tak naprawdę zaczęła się moja przygoda ze Stalkerem 12 lat temu. Przeczytałem iż jedynym modem do tej części, który w ogóle ma sens, jest właśnie OGSM. Znalazłem więc Wasze forum, ściągnąłem ważącą 487 MB „paczkę” podaną w linku na pierwszej stronie tego tematu i….

Teraz mam pytanie – co z tej „paczki” i w jakiej konkretnie kolejności instalować aby gra działała prawidłowo?

Dodam, że posiadam oryginalną grę zakupiona na GOG.com, zaś mój komputer nie jest żadną „gamingową” maszyną, a jedynie zwykłym biur(k)owym laptopem ;)

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc!

p.s. …a może jest jakiś inny (nowy?) link, z którego powinienem pobrać ów mod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zygadełko

Ja bym zainstalował

1. Moda w wersji CE

2. Spolszczenie do tej wersji CE

Z innych tych "dodatkowych" dodatków już bym zrezygnował bo mod i tak dużo zmienia. No chyba, że na którymś faktycznie strasznie ci zależy to wrzucaj go przed wrzuceniem polonizacji.

 

Darowałbym sobie wersję CF, zajrzyj na 7 stronę tematu od samej góry, bo są i tak problemy bo wersja była często updateowana, a polonizacja już nie więc prędzej czy później mogą cię spotkać wyloty. Dmucham na zimne.

 

A tak z innej beczki jak dawno nie grałeś w Czyste Niebo to może lepiej zarzuciś SGM do niego, dodaje 73 nowe zadania, proste bo proste ;) ale jest co robić chociaż.

Innych zmian też kupa.

Poczytaj i zdecyduj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie bardzo ale to bardzo serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź ;) Oraz za to, że nie zostałem „zbananowany” za zaśmiecanie forum bzdurami.

Cóż, u mnie to było tak, że… Dawno temu, a konkretnie w grudniu 2008 chodząc po Empiku, szukałem czegoś na prezent dla samego siebie w postaci jakiejś gry na PC i w ten sposób natrafiłem na nową (wówczas) grę Stalker – Czyste Niebo. Jako, że tematyka samej katastrofy w Czarnobylu jak i wszelakie „postapo” zawsze mnie ciekawiło, skusiłem się na ten tytuł. Potem dowiedziałem się o Cieniu Czarnobyla. Rok później wyczekiwałem na premierę kolejnej części czyli Zewu Prypeci. I powiem szczerze, że ta trzecia część z lekka mnie rozczarowała… Tak więc z przyczyn czysto sentymentalnych na pierwszym miejscu u mnie jest Czyste Niebo, a tuż po nim Cień Czarnobyla. Ale to przecież rzecz gustu ;) 

(...) A tak z innej beczki jak dawno nie grałeś w Czyste Niebo to może lepiej zarzuciś SGM do niego, dodaje 73 nowe zadania, proste bo proste ;) ale jest co robić chociaż. (...)

Ostatni raz przechodziłem Stalkera gdzieś tak 5 – 6 lat temu. Konkretnie grałem wówczas w SoC i CS, wzbogacone o mody Complete. W CoP nie grałem już wtedy, bo… dedykowany do tej części mod Complete nie chciał mi działać. Teraz z racji sytuacji epidemicznej w (nie tylko) naszym kraju z chęcią znów sobie pogram.

Postaram się zainstalować OGSM zgodnie z zaleconą przez Ciebie instrukcją. Informatyk ze mnie żaden… więc gdybym miał jakieś problemy, znów się odezwę. Rozważę także zaproponowany przez Ciebie mod SGM.

Bardzo dziękuję!

Edytowane przez zygadełko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja…

Zainstalowałem OGSM wg. zaleceń. Wszystko na razie działa, poza jednym dziwnym zjawiskiem. Otóż, kiedy po pierwszym zadaniu w grze (gdy z rozkazu Lebiediewa wdrapuję się na wieżę, a po chwili dopada mnie emisja i znów budzę się w drewnianej chacie w bazie naukowców) idę do handlarza, w dialogu pojawiają mi się dziwne, niezrozumiałe napisy – coś jakby pisane znakami fonetycznymi ??? Ale może taki urok tego moda i nie ma co narzekać ???  :)

Edytowane przez zygadełko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygadełko - te dziwne znaki to tzw. pismo Ojrackie (Pismo w republice Mongolii wzięte za Temuczina zwanego Chanem Cahanów - Dżyngis Chan - od plemienia Mogolskiego Ojratów) - czyli coś z plikami spolszczenia, nałóż je jeszcze raz na moda w odpowiedniej kolejności i jak wrócisz z "wierzy" to będzie wieża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zygadełko @vidkunsen mod ma różne luki/błędy w polonizacji.

Wystarczy zajrzeć w pierwsze strony tematu. Był często updateowany, polonizacja nie dostosowana lub też nie wszystko wyłapano.

Także @zygadełko musisz się liczyć z nie przetłumaczonymi  dialogami itd.

Widziałem też posty o psuciu zapisów w Limańsku więc radzę uważać albo zerknąć trochę w temat żeby wiedzieć co może czekac i nie żałować potem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. No cóż, nic nie jest doskonałe :) 

Zaś w kwestii Limańska, to jeśli uda mi się tam w ogóle dotrzeć będę szczęśliwy. Dawniej gdy przechodziłem (kilkukrotnie) Czyste Niebo, to do Limańska wszedłem aż 2 razy. Zazwyczaj mnie wyrzucało. Albo nawet gdy już wszedłem to nie mogłem tam zrobić zapisu stanu gry...

P.S. ...błąd ortograficzny już poprawiłem. Przepraszam i dziękuję za zwrócenie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zygadełko Sympatia do CzN to jedno, a możliwość przyjemnej gry w mody, to drugie. Najwięcej z nich jest jednak na CCz i to jeszcze w v.1.0004.

A są one tak zrobione, że mimo podstawki CCz, z Bagnami z CzN będziesz się spotykał w co drugim. A po tak dużej przerwie w graniu, modów bodziesz miał tyle, że trudno Ci będzie spośród nich wybrać ten na pierwszy ogień. I są to mody z kompletnymi spolszczeniami, bez niedoróbek i problemów. Sama przyjemność z gry.

A dobrym modem dla przypomnienia sobie wszystkich podstawek od razu, jest mod Deja vu. Na forum jest przetłumaczona jego podstawowa wersja, oraz świeżutka sprzed niewielu tygodni wersja Outfater. Tylko że ta nowinka trudnością zbliżona jest do Narodnoj Solianki lub nawet OP-2.

Na czas kwarantanny powinna wystarczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kondotier napisał:

 (...) I są to mody z kompletnymi spolszczeniami, bez niedoróbek i problemów. Sama przyjemność z gry. (...)

 

A które to są mody? Z chęcią spróbuję. Obojętnie nawet do której z części Stalkera.

Tak, rzeczywiście. Czyste Niebo średnio jest lubiane w środowisku graczy, jak zdążyłem zauważyć po wpisach w necie. U mnie po prostu był to pierwszy Stalker i potem gdy grałem w Cień, brakowało mi w owym cieniu pewnych lokacji (właśnie jesiennych bagien) czy możliwości modyfikowania broni. No i grafika w Cieni była jakby nieco słabsza. Choć dziś na grafikę nie mam się co nastawiać bo mój aktualny sprzęt dysponuje jedynie zintegrowaną kartą Intel UHD 620.

O ile jestem w stanie zrozumieć ogólną niechęć do Czystego, to kompletnie nie rozumiem fascynacji Zewem Prypeci, który przy obu poprzednich częściach wypada – moim jedynie zdaniem – bardzo słabo. Piszę rzecz jasna o podstawce, bo w żadne mody do CoP nie grałem. Słyszałem w prawdzie legendarnym modzie Misery ale wątpię by moja zintegrowana karta to udźwignęła…

Dobra, dosyć nudzenia. Dziękuję i jak coś proszę o rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zygadełko  Przecież masz dział na stronie głównej, Mody przetłumaczone i tam szukaj. Masz też działy z przetłumaczonymi modami dla pewnych grup modów.

Jest też temat z modami wg. trudności i inny wg. atrakcyjności. Tylko brać i wybierać. A jak masz jakieś upodobania, to je ujawnij, zawsze ktoś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 13:11, kondotier napisał:

(...) A jak masz jakieś upodobania, to je ujawnij, zawsze ktoś podpowie.

 

W dniu 27.03.2020 o 13:11, kondotier napisał:

(...) A jak masz jakieś upodobania, to je ujawnij, zawsze ktoś podpowie.

Witam ponownie po kilkudniowej przerwie. Nie, nie, bez obaw, nie uciekłem z kwarantanny ;) Ale znów nieco zaśmiecę forum swoimi wypocinami…

OGSM, w którego gram aktualnie puki co daje radę. Jestem dopiero na etapie Kordonu, bo raz że gram 1 – 2 godziny dziennie (tak już mam). Poza tym, lubię eksplorować i zwiedzać teren, więc filozofia by pędzić przed siebie i strzelać do wszystkiego (jak było w grach Half-Life) nie jest dla mnie. Owszem, zdarzają się w OGSM śmieszne sytuacje jak braki w tłumaczeniach, czy to dialogów czy opisów broni. Ale ogólnie do pulpitu jeszcze mnie nie wyrzuciło ;)

Padło pytanie o moje ewentualne upodobania co do modów. Co zatem lubię? Ładną grafikę, która np. w modach serii Complete była fajniejsza niż w podstawkach. Choć jak twierdza znawcy, to nie grafika nadaje klimat grze. Lubię też nowe bronie i nowe rodzaje ekwipunku. Ważne jest tez by mod był dobrze przetłumaczony, w miarę prosty w instalacji i – jak to mówią – nie krzaczył się ;) To chyba tyle.

Dziękuję i pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

(...)

:) jesteś testerem dla innych.

 

Czemu nie! ;) Ale jak wspominałem – informatyk ze mnie jak z koziej d… trąbka. Powyższa „mieszanka” zainteresowała mnie z przyczyn czysto estetycznych. Po prostu spodobała mi się grafika na zamieszczonych zrzutach ekranu.

Aby nie przeciągać i nie zaśmiecać forum - podrzućcie proszę parę tytułów pewnych i sprawdzonych modów z dobrym tłumaczeniem i bez tzw. wylotów. Obojętnie do której części gry.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zygadełko  Lubisz eksplorację, dobrą grafikę i moda stabilnego? No to przymierz się do Dejavu - Outfater addon albo Reborna FF. Będziesz miał to zapewnione. A również wystarczy poczytać w temacie moda jak go oceniają inni i masz modów całą litanię.

A jeśli spolszczenia są z naszej pobieralni, to nie znajdziesz różnicy pomiędzy nimi, a tłumaczeniami gier przez zawodowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zygadełko napisał:

Aby nie przeciągać i nie zaśmiecać forum - podrzućcie proszę parę tytułów pewnych i sprawdzonych modów z dobrym tłumaczeniem i bez tzw. wylotów. Obojętnie do której części gry.

Pozdrawiam  

Może nie najświeższe rankingi ale masz przekrój najlepszych modów wybranych przez wielu ludzi, mody z kilku lat.

https://stalkerteam.pl/forum/432-spis-modów-w-zależności-od-poziomu-trudności/

A szczegółów o modzie dowiesz się już w jego temacie.

A z nowszych to kilka wymieniałem gdzieś w połowie ostatniej strony w tym temacie, dodatkowo to samodzielne mody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję! 

Próbowałem pobrać ReBorn FF ale pod jednym linkiem nic nie ma, a drugi link jest „niebezpieczny” ;)

Deja vu z kolei jest dostosowany do wersji 1.004. Zaś ja mam wersję 1.0006 bo taką zakupiłem na GOG.com

Zaintrygował mnie mod Autumn Aurora 2 do Cienia Czarnobyla. Bo napisane było, że 100% stabilność, ma ponoć instalator, a poza tym - choć to mało popularne upodobanie – lubię jesienny klimacik. Tylko, że z tego co czytam ma spore wymagania sprzętowe. A ja z moją kartą Intel UHD 620 raczej sobie nie poszaleję…      

Myślałem też nad Arsenal Overhaul do Czystego.

Puki co, gram w to OGSM, jestem już (dopiero) w Dolinie Mroku. Nie jest najgorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zygadełko  W dyskusji ogólnej Reborna FF, masz ludzi którzy grali w niego w marcu, więc skądś go pobierali.

A z taką kartą jaką masz, to raczej wybieraj mody sprzed lat, choćby te początkowe zaurusa, Apokalipsę, Filozofię wojny. Ale one w większości są na 1.0004.

Na 1.0006 jest mało i wymagają dobrej karty.

Jak chcesz pograć w nowsze i jeszcze obciążać je takim czymś jak AutuMAurora, to niestety ale musisz zainwestować w coś lepszego.

@cez137 też próbował grać na karcie zintegrowanej, to Ci może opowiedzieć o swoich problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.