Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyluzujcie się. To że ktoś wypuścił spolszczenie nie znaczy, że od razu musze go po rękach całować. Jak czynisz jakąś pracę bądź gotowy na ocenę. Podkreśliłem, że to dobrze, że spolszczenie wyszło ale nie można nie zwracać uwagi na błędy tylko dla tego, że ktoś postanowił zrobić spolszczenie. Błędy są, nie są one duże, absolutnie do zaakceptowania ale faktem jest, że jest to niedopracowanie czyli fuszerka i tyle w temacie.   Ja nie biorę się za spolszczenie bo nie znam rosyjskiego więc aby nie zrobić byle jakiego spolszczenia nie zabieram się za to. To nie sztuka wypuścić byle co i oczekiwać podziękowań z tekstami "to zrób sobie sam". Albo robisz dobrze albo wcale. Spolszczenia wymagają jedynie poprawek.   Proszę was, skończmy z tą głupkowatą mentalnością. Mam dziękować np. za mody, które no stop crashują tylko dlatego, że ktoś je wypuścił? Bądźmy poważni. Nie zrobię lepszych modów więc się za to nie zabieram ale każda praca może zostać oceniona.   To że nie jesteś piłkarzem nie znaczy, że nie możesz skrytykować polskiej kadry po fatalnym meczu.   Trzeba być idiotą żeby dziękować za coś niezależnie od jakości, tylko dlatego, że jest.   PS. Co do instalacji OGSM z tej strony. Te instrukcje są błędne. Po pierwsze w głównym temacie nie ma linka do moda, po drugie jeśli zainstalujecie oprócz CF i spolszczenia ten Update i Patch to gra wam się nie uruchomi. Będzie BugTrap na starcie.   Należy zainstalować głównego moda z rosyjskiej strony na to spolszczenie, potem CF i spolszczenie do tych plików i mod hula. Może by tak ktoś się wziął i to poprawił.   Minusujcie dalej.   PPS. Co do wersji mojej gry, oczywiście instalowałem na czystą grę. Od razu po instalacji mam wersję 1.5.10 i pełne spolszczenie. Poza tym, tak jak wyżej napisałem, moda działa tylko bez instalacji połowy plików, które są dodane w głównym temacie.   Dlatego czepiłem się instrukcji. Po prostu tak sobie umyśliłem w mojej głowie, że instrukcje powinni być prawidłowe i prowadzić do poprawnego działania moda. A nie do bugtrapów.  

Edytowane przez ярмарка борьба
  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenia modów były robione dosyć dawno temu i były przystosowane do modów i istniejących wtedy dodatków. Od tego czasu powstały nowe dodatki i to pewnie jest przyczyną braków w spolszczeniu. 

Przyznam się, że nawet nie pamiętam tych modów. Pobiorę je jednak i zobaczę jak to jest z tymi linkami i instalacją chociaż to nie należy do moich obowiązków. Jeżeli będzie potrzeba, to poprawimy spolszczenia.

 

Dobra, dam Ci minusa, bo nie podoba mi się styl Twojej wypowiedzi. Jeżeli nie podobają Ci się spolszczenia, to z nich nie korzystaj. Na forum też Cię nikt siłą trzymał nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mnie interesuje czy dasz minusa czy nie tylko czy rozumiesz to co napisałem. Spolszczenie jest niedopracowane i tyle na ten temat. W temacie brakuje linku do głównego moda, insturkcje instalacyjne są błędne.

 

Ze spolszczeń nie korzystam, przecież napisałem, że w ogóle z OGSM zrezygnowałem. Co do forum na razie się nie wypowiem bo przecież zaraz dostanę bana za wyrażanie własnych poglądów.

 

PS. I nie, ja ci nie dam minusa bo nie mam w zwyczaju dawania minusów z byle powodu, to domena dzieciaków.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nie)Uczciwa walka - czy Ty popatrzyłeś, kiedy ten mod był wstawiany na forum? Sądzisz, że nawet wstawiający, nie ma nic lepszego do roboty, tylko czekać aż przyjdzie taka maruda jak Ty i zacznie wybrzydzać?

Ładujecie do modów wszystkie patche i fixy jakie się da, a potem płacz że wywala, nie działa, polonizacja nie pasuje.

Przy takiej postawie, w nic tu nie zagrasz, bo służących dla spełniania Twoich fanaberii nie znajdziesz. A za błędy autorów modów, tłumaczy nie obwiniaj, bo na nowo modów robić nie będziemy. Możemy bez naruszenia praw autorskich, tu i ówdzie zmienić dialog, ale nie zmieniać sensu i fabuły moda. Trochę pokory by Ci się przydało - turysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja tylko skorzystałem z instrukcji zawartych w głównym temacie :yes: Tyle że w głownym linku nie ma moda tylko jakiś plik więc drogą logiki pobrałem go indywidualnie. Reszta tak jak w instrukcji więc do tego zmierzam. Instrukcje wprowadzają w błąd. Co do spolszczenia to wszystko mi jedno czy wyjdzie nowe czy nie, to jest niedopracowane i to jest zarówno fakt jak i moja opinia, do której mam prawo.

 

Poza tym sam napisałem jak zainstalować żeby działało. "Znafco".

 

Wszyscy psioczą na moje zachowanie ale zaginam was bez problemu bo mam rację i moje uwagi są uzasadnione. Trochę pokory przydało by się wam.

 

Gdzie są minusy. Czyżby mój styl zaczął się podobać? Czy tylko ludzie zauważyli, że dawanie minusów bez powodu jest dziecinne? Zaraz pewnie ban pójdzie bo robię się niewygodny.

 

PS. Typowe zachowanie dla dzieciaków zaczęło się obrażanie tylu (nie)uczciwa walka czy "Turysto". Tak to też już znamy.

Edytowane przez ярмарка борьба
  • Negatywna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja tylko skorzystałem z instrukcji zawartych w głównym temacie :yes: Tyle że w głownym linku nie ma moda tylko jakiś plik więc drogą logiki pobrałem go indywidualnie. Reszta tak jak w instrukcji więc do tego zmierzam. Instrukcje wprowadzają w błąd. Co do spolszczenia to wszystko mi jedno czy wyjdzie nowe czy nie, to jest niedopracowane i to jest zarówno fakt jak i moja opinia, do której mam prawo.

 

Poza tym sam napisałem jak zainstalować żeby działało. "Znafco".

 

Wszyscy psioczą na moje zachowanie ale zaginam was bez problemu bo mam rację i moje uwagi są uzasadnione. Trochę pokory przydało by się wam.

 

Gdzie są minusy. Czyżby mój styl zaczął się podobać? Czy tylko ludzie zauważyli, że dawanie minusów bez powodu jest dziecinne? Zaraz pewnie ban pójdzie bo robię się niewygodny.

 

PS. Typowe zachowanie dla dzieciaków zaczęło się obrażanie tylu (nie)uczciwa walka czy "Turysto". Tak to też już znamy.

 

 Po pierwsze przestał mi sie podobać twój styl wypowiedzi.

 

Po drugie, jeżeli na forum ktoś ma z czymś problem, to od tego ma mozliwość komentowania i tworzenia postów, aby ten problem rozwiązać. Ty natomiast robisz inaczej, na moje oko nie chodzi ci już teraz o to czy mod ci odpali czy nie tylko o wstawianie bez sensownych agresywnych uwag do sposobu tłumaczenia modów czy zamieszczania instrukcji do ich instalacji.

 

Po trzecie, ostatnie i chyba najważniejsze. Mod był wstawiany 4 lata temu, przez te 4 lata jakoś nie było wiele osób które miało podobny problem do twojego, a nawet jeżeli miały to go pokojowo rozwiązały. Teraz pojawiasz się ty i oczekujesz że autor posta ruszy niebo i ziemie żeby cię zadowolić, ponieważ nie umiesz poprawnie zainstalować modyfikacji :wallbash: 

 

Jeszcze dzisiaj pisał na ten temat do nas tomlopag, też miał problem z modyfikacją. Status problemu? Rozwiązany.

 

Można? Można.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój styl wypowiedzi". Tenże styl jest dostosowany do adresatów. Ja tu wskazuję błędy i niedociągnięcia, a niektórzy jeszcze na mnie naskakują.

 

Mod mi odpala ale jeśli instaluje go tak jak napisałem. Jeśli instaluje według instrukcji są bugtrapy już po włączeniu, niedopracowane spolszczenie to zaledwie celna uwaga do której mam prawo. Przede wszystkim - jest ona słuszna. Dziwie się, że muszę to po raz kolejny pisać bo niektórzy wciąż nie rozumieją. Wiek 15 lat nie jest tutaj usprawiedliwieniem dla braku czytania ze zrozumieniem.

 

Sytuacja wygląda tak, wskazałem wam błędy i oceniłem poziom niedopracowania spolszczenia, dziękować nie musicie, tylko coś z tym zróbcie, jeśli spolszczenia nie ma kto dopracować to łaskawie napiszcie, że jest ono niepełne, natomiast wstawienie świeżych linków oraz uaktualnienie instrukcji instalacji, którą wam już podałem chyba nie będzie problemem, prawda?

Więc zamiast dziamotać i psioczyć sugeruję skoncentrować się na tym co mówię.

 

Czy jeszcze coś jest dla was niezrozumiałe?

Edytowane przez ярмарка борьба
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem oryginał CS z patchem  1.5.10. i następnie postępowałem zgodnie z pierwszym postem punkt po punkcie. Dodatków żadnych jeszcze nie instalowałem, problemy zaczynają się w momencie dogrania  spolszczenia. Nie jest to mój pierwszy mod który instalowałem i wiem że kolejność jest bardzo ważna. 

Po wrzuceniu samego configs ze spolszczenia gra się nie wywala ale nie wszystkie teksty są po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój styl wypowiedzi". Tenże styl jest dostosowany do adresatów. Ja tu wskazuję błędy i niedociągnięcia, a niektórzy jeszcze na mnie naskakują.

 

Mod mi odpala ale jeśli instaluje go tak jak napisałem. Jeśli instaluje według instrukcji są bugtrapy już po włączeniu, niedopracowane spolszczenie to zaledwie celna uwaga do której mam prawo. Przede wszystkim - jest ona słuszna. Dziwie się, że muszę to po raz kolejny pisać bo niektórzy wciąż nie rozumieją. Wiek 15 lat nie jest tutaj usprawiedliwieniem dla braku czytania ze zrozumieniem.

 

Sytuacja wygląda tak, wskazałem wam błędy i oceniłem poziom niedopracowania spolszczenia, dziękować nie musicie, tylko coś z tym zróbcie, jeśli spolszczenia nie ma kto dopracować to łaskawie napiszcie, że jest ono niepełne, natomiast wstawienie świeżych linków oraz uaktualnienie instrukcji instalacji, którą wam już podałem chyba nie będzie problemem, prawda?

Więc zamiast dziamotać i psioczyć sugeruję skoncentrować się na tym co mówię.

 

Czy jeszcze coś jest dla was niezrozumiałe?

Po pierwsze wiek tu nie ma rożnicy.

Po drugie, umiem czytać ze zrozumieniem ale biorąc pod uwagę że X osób zainstalowało modyfikacje poprawnie, uznałem że popełniasz błąd przy instalacji

Po trzecie oczywiście że możesz wyrażać swoje opinie na temat pracy danych osób, ale nie pouczać czy naskakiwać na te osoby, czy nawet je obrażać.

 

I dlaczego piszesz "Coś z tym zróbcie?. Jeżeli masz problem z wygasłymi lub blędnymi linkami, pisz do załozyciela tematu, bo ja raczej ci tych linków nie odświeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomlopag

coś musiałeś pokręcić z instalacją, aktualnie jestem w tym modzie w Czerwonym Lesie i nie miałem jeszcze żadnego wylotu.

Moda OGSM 1.8 CE pobierz z rosyjskiej strony: http://www.ogsmod.ru/ i zainstaluj

Kopiuj gdzieś z gamedaty moda te dwa pliki:

ui_mm_main.xml i ui_mm_main_16.xml

Później instaluj to:

+ OGSM_CS_1.8CE_compilation_fixes...http://pliki.stalker...view_file&id=42

+ Patch for OGSM 1.8 CE Balance Upd...http://pliki.stalker...view_file&id=43

Tego nie instaluj bo robi więcej szkód niż pożytku:

+ Update... http://pliki.stalker...view_file&id=44

+ Patch...http://pliki.stalker...view_file&id=45

Teraz spolszczenie OGSM CE CF

I na koniec wgraj skopiowane pliki ui_mm_main.xml i ui_mm_main_16.xml

Powinno zadziałać i można grać. Część rzeczy faktycznie będziesz miał po rosyjsku - w nowym pda niektóre rzeczy w encyklopedii oraz niektóre komunikaty na ekranie, a w dialogach u handlarzy na zamówienia specjalne nie będzie opcji do wyboru.

Niedługo powinno pojawić się uaktualnione spolszczenie gdzie te błędy są już poprawione.

Jeśli chcesz poprawić w tym modzie grafikę, skorzystaj z tego tematu:

http://stalkerteam.pl/topic/6017-%C5%82%C4%85czenie-mod%C3%B3w-hardwarmod-v32-full-mystery-20/

Mod jest świetny, warty zagrania. A jeśli będziesz miał problemy z instalacją to pisz, będziemy myśleć jak rozwiązać problemy :)

Edytowane przez Gatzek
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy tej wersji moda z CF pojawia się bugtrap przy rozmowie z Walerianem? Tak z ciekawości pytam bo czytałem, że mnóstwo osób ma buga po/w trakcie rozmowy z nim. PS. Może komuś się przyda. Przetłumaczone opcje instalatora. Tłumaczenie VDLR. Ustawienia dynamicznej muzyki schemat i piosenki z Zewu Prypeci schemat orginału Ustawienia emisji -okazjonalnie -wyłączone Ustawienia oznaczeń na mapie -ukryte oddziały mutantów -ukryte wszystkie wrogie oddziały -ukryte wszystkie oddziały -pokaż wyszstkie oddziały Oznaczenia NPC'ów na radarza tak samo jak na mapie Oznaczenia tylko w aktualnej lokacji Ustawienia interfejsu gry Wskaźniki zagrożenia w stylu t4/m4(nie jestem pewny tłumaczenia) Wyświetl czas Pokaż skalę PSI (promieniowanie PSI) Ukryj Napisy (podpisy, dialogi) Pauza na ekranie startowym (trzeba kliknąć dowolny przycisk żeby rozpocząć grę np. po wczytaniu) Ustawienia złożoności/ poziomu trudności gry Ukryte paski zdrowia bossów Ukryta elektra na głowie Striełoka (kiedy wyłączone możecie zgubić striełoka w elektrowni, to jest ta elektryczna łuna wokół niego spowodowana ochroną psioniczną) Wyłaczona latarka podczas walki Zdejmowanie pancerzy z martwych ludzi Możliwość wyciągnięcia broni w bazach frakcji 6. Po kliknieciu kontunuacji/dalej, jeśli nie wyłaczyliście emisji. Opis: "To wartość jest dodawana do losowej korekcji z plus minus czterech godziny. Należy podać tylko liczbę całkowitą, a jej wartość nie powinna być mniejsza niż 5. Odstępy między emisjami = 28 (najlepiej zostawić taką wartość)   PPS. Jeżeli do OGSM'a zainstalujecie Patch for OGSM 1.8 CE Balance Upd pojawi się bugtrap na starcie. Tych plików; Patch for OGSM 1.8 CE Balance Upd, Update i Patch nie instalować bo gra się nie uruchomi bądź będzie łapała CTD podczas gry.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bugtrap z Walerianem nie wystąpił.Co do wylotu na starcie po zainstalowaniu Patch for OGSM 1.8 CE Balance Upd to rozwiązaniem jest właśnie przywrócenie plików ui_mm_main.xml i ui_mm_main_16.xml z podstawowej wersji moda.Piszę te porady trochę z głowy, moda instalowałem dawno temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, masz może loga z crasha? Spojrzałem w zawartość tego Balanced Update - tam są katalogi gamedata i bin. Wrzuciłeś oba do moda? Jeśli tak to prawdopodobnie pliki z katalogu bin robią bajzel, ja ich chyba nie dogrywałem.

Edytowane przez Gatzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pomyślałem, że to właśnie katalog bin miesza. Co do crasha w ogóle nie ma loga tylko ten raport Xray jak to przy CTD jeszcze przed głównym menu. Błąd mówi o pliku xCore.dll z folderu bin.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wgrałem patcha razem z folderem bin. Na razie nie chce mi się kombinować. Koncentruję się na wywalaniu tekstur z tego moda bo FPS mi siada. Normalnie gram na 1680x1050, wszystkie suwaki na max i dynamik. Hula aż miło. Po wgraniu moda nawet na statyku mi się ścina. Póki co wywaliłem foldery fx, wind, crete, floor, wall, prop, trees, terrain, ston, veh, grnd, wood. Act nie mogę wywalić. Ale mimo to na statyku wciąż lekkie ścinki. Oj czarno to widzem. Zastanawiam się co aż tak wpływa na wydajność tego moda bo w końcu nie dodaje on aż tak wielu nowych przedmiotów. Co prawda zmienia grafiki np. ikonki ale to nie powinno chyba aż tak rzutować na FPS. Tosz to mi chodzi gorzej niż CS Fun, a przecież CSF waży prawie 2GB i dodaje od cholery grafik.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolityczny, jak masz cienkiego kompa to żadne cuda ci nie pomogą. Wyrzucam tylko tekstury otoczenia, drzew itd., nie miałem żadnych crashy w związku z tym. Kontaktowałem się w tej sprawie z różnymi moderami, które foldery mogę wywalić. Próba zrzucenia winy na mnie za ewentualnie niestabilne działanie moda to kiepski plan. Wiem co robię. @Gatzek, wgrałem samego moda na to CF i spolszczenia, nic ponad to. Ogólnie mod działa dobrze, grałem chyba ze 2 godziny i nie uświadczyłem nawet jednego CTD. Jedyne crashe były na początku, poprzez problem z instrukcjami w głównym poście wprowadzającymi w błąd.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wóz albo przewóz. Zainstalowałem Win XP 32bit i go okroiłem. 250mb pamięci zabiera choć tak naprawdę w moim przypadku to bardziej chodzi o pamięć karty graficznej. Trudno, jak tym razem OGSM również się będzie ciął to niestety będę musiał odpuścić.

Chyba, że kiedykolwiek wyjdzie wersja z oryginalnymi teksturami. Choć nie widzę powodu, dla którego miało by się tak stać.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.