Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Inkubator.jpg

Tytuł oryginalny: S.T.A.L.K.E.R. - ИНКУБАТОР
Platforma: Zew Prypeci (repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 05.03.2023 r.
Autor: Vivient-mods
Autor spolszczenia: @Szczepan9205
Śr. długość rozgrywki: (ok. 6 godzin)


OPIS:

Spoiler

Modyfikacja wprowadza nową, średniej długości historię, wypełnioną cutscenkami z udźwiękowieniem postaci, a także intrygami, tajemnicami i strzelaniną. Nowy projekt nie jest powiązany z poprzednimi dokonaniami ekipy („Kontrakt na dobre życie”, „Kontrakt na nowe życie”), ale nawiązanie i spotkania ze znajomymi postaciami są zagwarantowane.


Autorzy i podziękowania: 

Spoiler

• 4ECTOR - reżyser-producent (SDK, scenariusz, questy, cutscenki, gameplay);
• MayLay - silnik, pogoda, efekty\particle. Сборка, полировка.

Aktorstwo głosowe:
• Олег Коренев (HelgardRay) - główny bohater - Kramer
• Олег Кузьма (слесарь 6 разряда) Ремарк
• Полина (PollyVader) (Морриган)
• Артём К. (LucioTraum) Хромой/Раненый сталкер
• Наталья Алейникова (Лелиана)
• George_Marshall Крутые, брутальные наёмники
• Никита (NikStrelok) Профессор Соколов
• SeeFuck Учёный Сербин, учёные-наёмники, Тесак
• Риддлер-Сталкер Энигма Валентир
• Alien Профессор Кириллов/Профессор Кипарис
• Влад Чекторов Сталкер, бандит, ассистент
• SKETYFACE музыкальное сопровождение/меню/амбиенты

Podziękowania za uczestnictwo, zasoby i pomoc:
• Greshnik13rs •
• Den-Stash •
• Артём Банников •
• Ninja_Nub[NOR] •
• Angry Wolf •
• makar •
• aaz •
• Крим •
• Gefos •
• ABSOLUTE NATURE 4 •
• Emmis •
• Дизель •
• Azetrix •
• One_Shot •
• S.W.R.P •
• 3fallout3 •
• loner •
• DanteZ •
• Nestandart_5443 •
• makdm •
• Бармен •
• Phantom_86 •
• ferr-um •
• Shennondoah •
• 3vtiger •
• Demosfen •
• Viktor •
• Sin! •
• August Autumn •
• Егерь С Двустволкой •
• Salem •
• owlromeo •
• Over Media •
• lehnov1986 •
• Crazy Stalker •

 

GALERIA:

Spoiler

Inkubator_stalkerteam_scr1.jpg  Inkubator_stalkerteam_scr2.jpg

Inkubator_stalkerteam_scr3.jpg  Inkubator_stalkerteam_scr4.jpg

Inkubator_stalkerteam_scr5.jpg  Inkubator_stalkerteam_scr6.jpg


Początek rozgrywki:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Modyfikacja jest w wersji samodzielnej i nie wymaga instalacji podstawowej wersji gry. Wystarczy wypakować archiwum z modem do wybranego folderu.


2. Pobrane i wypakowane archiwum z fixem (binariesgamedata) umieszczamy w głównym katalogu gry.


3. Dodajemy spolszczenie moda (foldery gamedata i localization jeżeli chcemy polskiego lektora, jeżeli nie to kopiujemy tylko folder gamedata) do katalogu z modem.

 

Grę odpalamy za pomocą pliku xrLauncher.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Fix:


Spolszczenie: 


Źródło: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png
 

  • Super 1
  • Dodatnia 5
  • Ekstra 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google znów odmówiły mi współpracy.

Aktywny jest odsyłacz do Yandeksa: https://disk.yandex.com/client/recent?idApp=client

oraz do torrenta z Yandeksa: https://disk.yandex.com/d/_8oB5vxqNCLcDQ

Zainstaluję i zagram.

PODBICIE TEMATU

Zainstalowałem, ale nie zagram. Oto powód.

Wirus.jpg

Moda zainstalowałem i uruchomiłem ze skrótu do lauczera. Żadnych komunikatów nie było. Ale że był mułowaty, wyszedłem, zresetowałem komputer i chcąc uruchomić moda, dostałem komunikat jak na zrzucie.

Dodam, że to już druga instalka, bo przy pierwszej nie tylko się nie uruchomił, ale jeszcze od razu lauczer został usunięty z moda. Próba skopiowania z wypakowanego usunęła lauczer i tam. Mod nie ma kat bin, więc zrobienia skrótu od silnika odpada.

Oprócz oryginalnego "ochraniacza" z WIN, nie mam innych.

Czyli radość z zagrania szybko się rozwiała 😭 :037:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał(a):

Mod nie ma kat bin, więc zrobienia skrótu od silnika odpada.

W modzie jest folder z plikami binarnymi, ale nie ma potrzeby tam zaglądać. Skrót wystarczy zrobić do xrLauncher, którym odpalamy grę.

Na szczęście mój antywirus nie widzi zagrożenia (a potrafi być upierdliwy), mam ESETNOD32 Antivirus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron Jeszcze raz zajrzałem do tego katalogu binarnego, przyjrzałem się plikom i znalazłem plik .exe. Tyle tylko, że za pierwszym tu pobytem zmyliła mnie jego ikona, bo rutynowo szukałem tradycyjnej. Zrobiłem skrót od sinika na pulpit i uruchomiłem moda. Nie było już żadnych wrzasków o wirusa. Na wszelki wypadek wyszedłem na pulpit i znów uruchomiłem. Bez problemów.

ss_fred_03-05-23_16-10-34_(pripyat).jpg

Tak więc, jeśliby jeszcze komuś przytrafił się problem z "wirusowym" lauczerem, to jest gotowe, sprawdzone rozwiązanie.

Mod w obiegu od kilkunastu godzin, a już jest do niego wideo poradnik:

https://www.youtube.com/watch?v=26lEVyH2XVY

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ten fix dotyczy? Co naprawia, albo co psuje?

DODANO:  Znalazłem informację o fixie. Wstawiamy go przed rozpoczęciem nowej gry inaczej grę trzeba powtarzać. Brak opisu co naprawia.

A to jego najnowsza wersja z 7.03 (czyli dzisiejszy )

https://disk.yandex.ru/d/G0pBoR16_mSKxg

@gawron  Wskazane jest dodanie go do #1, tak do pobierania, jak i opisu instalacji.

Znalazłem stronę, gdzie są filmy z podpowiedziami do wszystkich zadań. Jest jednak problem, bo filmy są gdzieś na jakimś hostingu i próba ich otwarcia trwa wiecznie.

https://ap-pro.ru/forums/topic/4159-stalker-inkubator-podskazki/

Czy ktoś zna może drogę obejścia tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU

No i dotarłem do finalnej części moda. Pozostało mi tylko zdecydować się, którym zakończeniem go sfinalizować.

ss_fred_03-07-23_18-19-41_(pripyat).jpg

Mam jeszcze możliwość zrobić wszystkie po kolei. Ale to zostawiam sobie na jutro.

A tu kilka zrzutów pokazujących to, czego jeszcze w żadnym modzie nie było.

ss_fred_03-07-23_14-06-53_(pripyat).jpg

Spoiler

ss_fred_03-07-23_15-49-44_(lab_strelok).jpg

ss_fred_03-07-23_15-21-45_(lab_strelok).jpg

ss_fred_03-07-23_16-02-10_(lab_strelok).jpg

ss_fred_03-07-23_16-04-56_(lab_strelok).jpg

ss_fred_03-07-23_15-19-04_(lab_strelok).jpg

 

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem tam opinie, gdy czasem szukałem podpowiedzi, gdzie jest schowana jakaś duperela. I co mnie dziwiło, to występujące u nich problemy techniczne z modem. U mnie, z wyjątkiem tego "zawirusowanego" lauczera, żadnych nie miałem. Może dlatego, że nie zrobiłem ustawień na full, choć komputer na to pozwala. Gram bezproblemowo, bez wylotów, zacięć, czy innych niespodzianek. Mój czas gry, to na razie ponad 6 godzin, bez powtarzania dłuższych fragmentów gry.

W modzie GB często spotyka osoby ze swojej przeszłości w Strefie, w tym i Karpia, który tu ma epizodalne miejsce.

I jeszcze trochę zrzutów.

ss_fred_03-06-23_18-48-21_(pripyat).jpg

Spoiler

ss_fred_03-06-23_18-05-58_(pripyat).jpg

ss_fred_03-06-23_18-09-08_(pripyat).jpg

ss_fred_03-06-23_18-12-24_(pripyat).jpg

ss_fred_03-07-23_13-35-15_(pripyat).jpg

ss_fred_03-07-23_13-58-10_(pripyat).jpg

ss_fred_03-07-23_15-21-45_(lab_strelok).jpg

ss_fred_03-07-23_15-24-48_(lab_strelok).jpg

 

ss_fred_03-07-23_12-48-12_(labx8).jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU

 No i mod ukończony. Zrobiłem wszystkie możliwe do uzyskania zakończenia. Za wyjątkiem tego, które można uzyskać już na samym początku moda, zaledwie po paru minutach gry. Poniżej zdjęcie telefonem z mojego ostatniego zakończenia jakie wybrałem. Dlatego telefon, bo to wstawka.

koniec.jpg

A to już zrzuty z innego zakończenia, też zakończonego podobna planszą, ale o innej treści.

Spoiler

ss_fred_03-07-23_15-59-16_(lab_strelok).jpg

ss_fred_03-08-23_17-15-47_(lab_strelok).jpg

ss_fred_03-08-23_17-16-22_(lab_strelok).jpg

i z kolejnego zakończenia.

 

Spoiler

ss_fred_03-08-23_17-27-33_(jupiter_underground).jpgss_fred_03-08-23_17-28-25_(jupiter_underground).jpg

ss_fred_03-08-23_17-43-02_(pripyat).jpg

ss_fred_03-08-23_17-44-45_(pripyat).jpg

A co sadzę o modzie?

Powiem tylko, że ze wszech miar godzien zainteresowania tych co potrafią grać w oryginale, a przede wszystkim tłumaczy. Wartka nie tuzinkowa akcja, przemyślany scenariusz z odrobiną mistyki dodającej smaczku. A przede wszystkim stabilność moda o której już pisałem.

Tylko jedno z zakończeń daje pełnię satysfakcji, ale które to, niech się sami grający dowiedz.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QebKNPE.jpg

Inkubator nie miał hucznych zapowiedzi. Mogę się mylić, ale pierwszy zwiastun pojawił się jeszcze w ubiegłym roku, bodajże grudniu. Później dostaliśmy kilka zrzutów i wsio, ale na pewno mnie nie rozczarował - przeczuwałem, że najnowsze dzieło ekipy Vivient będzie po prostu dobre, choć nie obyło się bez kilku potknięć. 

Modyfikacja w pewnym sensie odcina się od Kontraktu na nowe życie, bo nie nawiązuje do wydarzeń z tej słynnej serii. Wcielamy się w Kramera, stalkera, który w Zonie zarabia na życie jako przewodnik i nawet mamy okazję dobrze poznać jego zleceniodawców, bo prowadzi ich do Prypeci. W tym momencie powinien odebrać kasę i tyle go widzieli, ale jak zwykle pojawia się kolejna okazja do zarobku. Naprawdę dobrego zarobku. 

W zamian za pół miliona musi odnaleźć tytułowy artefakt - Inkubator. Nie będę zdradzał, co w nim jest takiego niezwykłego, ale na drodze do bogactwa zawsze stanie nam ktoś lub... Coś. W tym przypadku nie jest inaczej i największym „przeciwnikiem” Kramera okazuje się... Tego oczywiście też nie zdradzę, ale koncepcja ekipy Vivient jest dość oryginalna. 

Inkubator nie jest długim modem, ale znalazło się miejsce na kilka - całkiem fajnych - zadań pobocznych, a jako że lubię mistykę, to w pamięci zapadł mi inny artefakt, o bardzo dziwnych właściwościach. Szkoda, że w pewnym momencie tak się ten watek kończy. Co do zakończeń, to jest ich kilka, ale tylko jedno kończy się szczęśliwie - polecam sprawdzić każde z nich. 

Co mi się nie spodobało? Uważam, że w tym modzie przewija się zbyt dużo kobiet, hah. Ja jestem akurat tego zdania, że płeć piękna raczej by sobie nie poradziła w Strefie Wykluczenia, ale nie będę się rozpisywał, dlaczego tak sądzę. Myślę, że wystarczyłby jeden model jakiejś pani i tyle, a najlepiej to jako naukowca, a nie stalkera. No, ale jest, jak jest. 

Kolejnym lekkim minusem jest brak zadań z Ateną, Karpiem i w końcu Ponurym. Ci NPC występowali w Kontraktach i aż prosili się o jakieś ciekawe zadania. Możemy z nimi co prawda zamienić kilka słów i nawet nam w czymś pomogą, ale na tym koniec. 

Jeżeli chodzi o stabilność, to nie uświadczyłem ani jednego wylotu. Miałem tylko jeden dziwny problem, bo nie mogłem zrobić screenów podczas gry. Zetknąłem się z takim problemem pierwszy raz, ale czy to właściwie jest problem? Zrzuty można zrobić na wiele innych sposobów. 

Summa summarum Inkubator to dobry mod. Troszkę krótki i niektóre rzeczy dało się zrobić lepiej, ale naprawdę warto dać mu szansę. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy mod w tym roku ukończony.

Co się rzuca od razu w oczy to estetyka wykonania, ładne menu z klimatyczną muzyczką, duża liczba cutsceenek, nagrany dubbing. Ładne nowe modele postaci i paczka broni to już w sumie w dzisiejszych czasach standard więc za bardzo nawet nie powinno się o tym wspominać ☺️

Co do długości moda to można powiedzieć standard od Vivient Team, kilka godzin gry, może jakby pociągnąć wszystkie zadania poboczne plus poszukać schowków, których jest bardzo dużo to z 10 godzinek by uzbierał.

Fabuła początkowo wydaje się zwyczajna, później zaczyna się robić "dziwnie" 😉

No i tym razem mamy sensowne zakończenia moda bo poprzednie mody tej ekipy zawsze były "ucięte" brakowało normalnego finału opowieści. Mi się trafiło chyba dobre zakończenie.

Fajne jest też pojawienie się postaci z poprzednich produkcji ale w sumie brakowało mi jakiegoś większego ich wykorzystania jak nie z zadaniami to może trochę jakiegoś wyjaśnienia cliffhanger-ów z poprzednich opowieści.

No i niby jest finał normalny ale znowu mamy zagwozdkę niewyjaśnioną z

Spoiler

głównym złolem 😁 czyli standardowo jak to u tej ekipy nie dostajemy całkowitego wyjaśnienia o co chodzi.

Jeśli chodzi o spolszczenie to nie ma się do czego przyczepić, z jakiś mniejszych rzeczy co zauważyłem to chyba jedno niepotrzebne "na" w cutsceence z Karpiem. I jakieś jedno dziwne zdanie ale screenów nie mam więc się nie liczy.

Podsumowując warto zagrać szczególnie, że historia nie jest zbyt długa.

Moja ocena 8/10.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia dla mechanika: księgarnia(na prawo po wejściu, pułki na książki), anomalia "winorośl" po wejściu po niej, do pokoju na górze(drewniane biurko), kino Prometeusz(lewa strona, na piętrze, szukać biurka w korytarzu). 

No i jak by ktoś szukał rzeczy z zadania na zaatakowany konwój, to po za siatką(przy przewróconym samochodzie) jest skrzynia i w niej reszta rzeczy do zadania(a się tam już kręciłem jak bąk). 

 

Edytowane przez MOS
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.