Skocz do zawartości

Limit w polskiej edycji?


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dowiedziałem się, że polska edycja gry, która zawiera zabezpieczenie antypirackie StarForce, może być aktywowana/zainstalowana tylko 4 razy, o czym producent nie informuje klientów. Oznacza to, że po wykorzystaniu tego limitu nie będziemy w stanie uruchomić gry. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent nie informuje klientów wyraźnie to oznacza tzw. niedozwoloną klauzule w umowie a to z kolei oznacza,że łamie prawo konsumenckie a skończy się to tym że ktoś odda sprawę do PIH,lub rzecznika praw konsumenta i zacznie się cyrk.Iceman skąd masz takie dane-jakieś oficjalne pismo?.

Edit:

Jest to info nie do końca prawdziwe,osobiście dzwoniłem do Cenegi i chodzi o to ,że nie może być zainstalowana jednocześnie ta sama kopia na 2 różnych komputerach.Jak chcesz ją przenieść na inny komp,musisz najpierw ją dezaktywować na poprzednim,ot i cały problem....w przypadku problemów Cenega służy pomocą-takie dostałem zapewnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób trąbiło o tym na pewnych forach, znalazłem nawet info na Wikipedii, no ale to jeszcze o niczym nie świadczy - każdy mógł to napisać.

chodzi o to ,że nie może być zainstalowana jednocześnie ta sama kopia na 2 różnych komputerach.

Dobre zabezpieczenie wg. mnie. Żaden kolega, który będzie chciał pożyczyć grę, nie uruchomi jej (chyba że wgra cracka, ale co do tego nie mam pewności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie aktywowanie i deaktywowania gry:

- grę można mieć aktywowaną tylko na jednym komputerze jednocześnie - tzn jak chcemy grać w pracy i w domu to trzeba aktywować i deaktywować grę

- liczba aktywacji i deaktywacji jest nieograniczona

- gra po aktywacji działa bez płyty w napędzie

- Problem jest tylko jeśli nie mamy możliwości deaktywacji aktywowanej gry (np padnie nam system) - zalecamy po aktywacji gry wygenerowanie sobie kodu deaktywacyjnego, którego będziemy mogli użyć do deaktyowania gry przez stronę internetową.

- jeśli nie mamy możliwości deaktyowania aktywowanej gry to prosimy o kontakt z naszą pomocą techniczną (najlepiej mailowo - serwis@cenega.pl)

Gra nie ma limitów instalacji. Należy jedynie pamiętać aby każdorazowo

deaktywować grę, przed instalacją na innym komputerze lub formatowaniem

dysku. W razie problemów służymy pomocą.

Teraz wszystko jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nie miłe wspomnienia z tym zabezpieczeniem, kupiłem far cry 2 i po zainstalowaniu i aktywacji nie mogłem jej odpalić. Wywalało komunikat, że program wykrył wirtualne napędy i prosił o odinstalowanie. Wywaliłem wszystkie, które miałem demona alkohol, zostawiłem tylko nero trialowe trochę przez nieuwagę gra się nie odpaliła. Po 2 dniach walki z crakowałem i miałem spokój. Ale tak po prawdzie w d.... mam taki zabezpieczenia, które utrudniają grę legalnemu nabywcy a piratom nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dobre ale Zjeb*** jak dla mnie zbędne.Ciekawe co by było jak np. pojechało by się do rodziny (daleko) z Stalkerem w łapie i się tam zainstalowało a tam komputer stoi i się kurzy a ty tylko umiesz go obsługiwać i zapomni się go usunąć lub deaktywować to by była kicha.

O ile się nie mylę gra działa bez płyty w napędzie(jeszcze nie mam więc tylko domniemywam)...to teraz sobie pomyśl,jedziesz gdzie chcesz,instalujesz komu chcesz i wszyscy grają bo nawet nie trzeba crackować...tak jak Ice napisał,dobre zabezpieczenie dla producentów i przede wszystkim dla nas bo nie niszczysz płyty.A to,że musisz odinstalowywać,jeśli chcesz przenieść na inny komp to uważam za najmniejszy problem,zresztą każdy fan ma Stalkery zainstalowane dożywotnio na kompach,jedyne wyjście z tej sytuacji to padnięty dysk lub jego format :P...innych tłumaczeń nie przyjmujemy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.