Skocz do zawartości

Tabaka


Midgard

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie zamierzam aplikować sobie tego świństwa tylko po to, żeby poczuć jakiś aromat...

Skutki używania tabaki:

Działania tabaki nie można porównywać z zapaleniem papierosa, ponieważ człowiek nie zostaje poddany toksycznym substancjom wydzielającym się podczas palenia tytoniu (np. CO).

Psychiczne: - Polepszenie nastroju. - Optymizm. - Lepsze dostrzeganie kolorów, dźwięków - wyostrzenie zmysłów. - Chwilowa euforia. - Jasność umysłu. - Przypływ siły, energii, gotowości i chęci do działania.

Fizyczne: - Łzawienie i niewielki ślinotok (zaraz po przyjęciu dawki tabaki). Wprost proporcjonalne do ilości wciągniętej tabaki. - Zawroty głowy. - Rozluźnienie. - Może występować zwiększenie popędu płciowego. - Poszerzenie śluzówki - chwilowe (od 5 do 30 minut) lekarstwo na przewlekły katar.

Objawy przedawkowania: - Ślinotok. - Ból głowy. - Mdłości, a w większych dawkach nawet wymioty (tylko w przypadku wielokrotnego przyjęcia sporych dawek w bardzo małych odstępach czasu po spożyciu większej ilość jedzenia). - Ból brzucha. - Zwężenie śluzówki nosa - efekt podobny do kataru - niemożność oddychania przez nos. - Ból spowodowany spływaniem tabaki do gardła. - Chwilowe otępienie (co niektórym się podoba). - Krwawienie z nosa.

Uzależnienie psychiczne: - Może występować po dłuższym okresie przyjmowania. Objawy odstawienia to senność, ból głowy, złe samopoczucie.

Uzależnienie fizyczne: - Może wystąpić po bardzo długim okresie przyjmowania ze względu na nikotynę zawartą w tabace, która bierze udział w procesie metabolizmu.

Trochę zachęca, ale bardziej zniechęca. Jak jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychiczne: - Polepszenie nastroju. - Optymizm. - Lepsze dostrzeganie kolorów, dźwięków - wyostrzenie zmysłów. - Chwilowa euforia. - Jasność umysłu. - Przypływ siły, energii, gotowości i chęci do działania.

Korzystałem z tego źródła z tą euforią, ale do końca nie wiem jak to jest, bo nie brałem, ale jak koledzy biorą to się cieszą i zawsze mówią: aaaa , ale dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle. Rzecz zachęca swoimi plusami, ale minusy takie jak uzależnienie mnie jak najbardziej odrzucają, uzależnienie od kofeiny mi jak najbardziej wystarcza, a i tak ciężko mi się go pozbyć. Gdyby tabaka nie uzależniała, z chęcią bym spróbował. No ale...

Uzależnienie fizyczne: - Może wystąpić po bardzo długim okresie przyjmowania ze względu na nikotynę zawartą w tabace, która bierze udział w procesie metabolizmu.

Wiadomo, że jeśli coś nam się podoba, to ciężko z tego zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem dzisiaj dla spróbowania tabakę GLETSCHER PRISE Snuff. Aromat lodowo-miętowy, czyli klasyk. Wciągnąłem szczyptę i co? Trochę przeczyścił mi się nos, gardło strasznie mnie boli (przed zażyciem tabaki było inaczej) i to wszystko. Następnym razem kupię coś lepszego - lubię wanilię. Na odwrocie tabakiery oczywiście napisane jest: "Ten wyrób tytoniowy może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i powoduje uzależnienie.". Ciotka wzięła to za narkotyk, ale szybko jej wytłumaczyłem o co chodzi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.