Skocz do zawartości

Jak się gra w OP 2.2 - tak naprawdę


Jak się gra w OP 2.2 - tak naprawdę  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś chociaż 10 godzin bez oszukiwania (bez zainstalowanych dodatków, modyfikacji plików i nieśmiertelności)

    • Tak
      12
    • Tak, ale nie da się tak grać
      2
    • Nie
      3
  2. 2. Czy masz zainstalowane dodatki/ulepszacze gry

    • Tak
      9
    • Nie
      8
  3. 3. Czy masz zmodyfikowane pliki

    • Tak
      7
    • Nie
      10
  4. 4. Jak często szukasz pomocy w Internecie przy zadaniach

    • Zawsze
      0
    • Bardo często
      8
    • Pół na pół
      3
    • Rzadko
      4
    • Sam się wszystkiego domyślam i jestem jasnowidzem
      2
  5. 5. Czy planujesz przejść całą grę wiedząc, że może to zająć całe lata

    • Tak
      13
    • Nie
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Gram w OP 2.2. już pół roku i w pewnym momencie czara goryczy się przelała. Teraz nie zostawię suchej nitki na tym modzie.

Plusy tej gry:

  1. Dużo nowych lokacji,
  2. Nowe bronie,
  3. Masa nowych mutantów,
  4. Kupa zadań,
  5. Dodatków i ulepszaczy gry jest dziesiątki jak nie setki, bez których nie da się grać.

Minusy tej gry:

  1. Mod jest totalnie chory i przekombinowany na dłuższą, metę,
  2. Schowki większości dla jasnowidzów,
  3. Część zadań tylko dla jasnowidzów,
  4. Trzeba siedzieć non stop w Internecie, aby szukać pomocy przy zadaniach,
  5. Nie da si grać bez ulepszaczy i oszukiwania,
  6. Zadania jakieś z innej planety, tak są popaprane,
  7. Sami Autorzy nie są w stanie przejść gry bez oszukiwania (info z Rosyjskiej strony),
  8. Przechodzenie gry przez kilkanaście miesięcy albo kilka lat, jest tylko dla masochistów,
  9. Z bohatera trzeba zrobić ciężarówkę inaczej się nie da,
  10. Brak historii w rozmowach, szczególnie uciążliwe jak ktoś coś nam mówił pół roku temu odnośnie zadania,
  11. Jest jeszcze z 100 rzeczy, które mógłbym napisać.

 

Jak bym trafił na taką szczerą opinię, to bym tego nawet kijem nie tknął nie mówiąc o graniu. Do takich absurdów dochodzi, że ktoś zrobił skrypt, który kończy grę i można si pochwalić "PRZESZEDŁEM" - jestem kozak.

Czym dłużej si gra tym bardziej pogmatwany się robi. Mod ma bardzo duży potencjał i jest zajebisty, ale jest normalnie nie grywalny. Chyba, że ktoś lubi frustrację, samobiczowanie, wkurzanie się i poświęcanie kupę czasu na szukanie podpowiedzi w Internecie. Inaczej mówiąc zero przyjemności z grania. 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tym opisem, że mod jest praktycznie dla jasnowidzów, mimo mojego udziału w polonizacji, to poprawiłeś mi humor, bo uśmiałem się z tych "jasnowidzów".

A nie jest? to zadam proste pytanie czy można przejść chociaż pierwsze 10% gry bez zaglądania do Internetu?

Odpowiedź na to pytanie jest potwierdzeniem, że trzeba być jasnowidzem albo umieć analizować pliki kwestów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mod trudny i dla ludzi o stalowych nerwach z nieograniczoną ilością czasu wolnego. 

A co do tej poprawy wulgarów, o których wyżej pisałem, to miałem na myśli złagodzenie znaczeń, a nie zmianę przyciemnienia tych wyrazów w poście. Ogólnie post przypadł mi do gustu.

Jakby co, to post nieco poprawiłem, to chyba żalu nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I jak się do tego odnieść. No jak...

Po pierwsze zdajesz sobie sprawę co zainstalowałeś? Najdłuższy i najtrudniejszy mod do Stalkera. Istnieją przecież jego łatwiejsze wersję NS ale nie lepiej zainstalować najtrudniejszą wersję gdzie trzeba mieć eksperckie pojęcie o samej grze nie mówiąc już o perfekt znajomości lokacji. A potem zakładać takie tematy. Plus dodatkowe jest w paru miejscach zaznaczone co to jest za dzieło. Rozumiem, że liczyłeś że Wariat, Boberm czy Ja specjalnie napisaliśmy recenzję, że mod ciężki abyś go nie przechodził a Ty liczyłeś, że będzie inaczej?

Zresztą prawda jest taka, że gra w OPka bez wcześniejszego ogrania NS i poprzednich jego wersji jest trudna i wymagająca. Obecnie schowki nie są pokitrane tak jak w poprzednich częściach da się do nich dojść tylko wymaga to sporo czasu.

Co do jasnowidztwa.. Pamiętaj, że grasz na polskim tłumaczeniu (chłopaki zrobiły dobrą robotę) ale do niektórych zadań musisz znać ruski kontekst .Dlatego wydaj Ci się, ze zadanie jest do d.. zrobione a tak na prawdę w ruskiej wersji jest proste. Zresztą już od dwóch części zalecany jest zeszyt i długopis bo inaczej jesteś w dupie. Nie spamiętasz wszystkiego i tu znowu wracamy do pkt czasu. Jak inaczej wyobrażasz sobie tyle godzin w grze z zadaniami typu przebiegnij się i wróć. To byś padł z nudów po dwóch godzinach.

Akurat twórcy to przeszli na modach bo pewnie testowali całego moda i nie tylko.

Jak wiesz jak sobie poprowadzić postać i co z nią zrobić. Jakie arty dobrać i jakie bronię używać.

I jeszcze raz mod tak naprawdę nie jest dla wszystkich. Nie ma co na siłę w niego grać. Lepiej zacząć od NS i stopniowo przechodzić na Opka.

  • Dodatnia 1
  • Ekstra 1
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod ma swoich zagorzałych zwolenników takich jak ja. Ja się martwię, że nie powstanie już kontynuacja OP. 2.2. Jedyny mój postulat to , aby skrócić długość moda poprzez wywalenie, przerobienie lub skrócenie ścieżki NS , którą wszyscy (stalkerowcy) znają już na pamięć. 

Jeśli chodzi o łatwiejsze mody podobne to polecam aktualny OP 2 oparty na OGSR silniku: bardzo okrojony w stosunku do OP 2.2 modzik, łatwiejszy i przyjemniejszy z pełną NS. 

 

Edytowane przez ksantyp
  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców moim zdaniem OP 2.1/2.2 czy też cała seria NS i OP to świetne mody do Stalkera. Oczywiście mają swoje bolączki, które strasznie męczą takie jak ciągłe BTRy czy wieżyczki na które jesteśmy przygotowani porządnie dopiero bardzo daleko w fabule. Również zbieractwo w tym modzie musi być bardzo mocno przemyślane i przytomne, jestem zdania, że bez spawnera zrobienie tego moda w całości jest niesamowicie karkołomne.

Jednakże nadal uważam, że plusy tej modyfikacji są niezliczone i jest po prostu bardzo frajdowna (wymyśliłem to słowo na potrzebę kontekstu) i gra się dobrze będąc obładowanym we wszystkie części ekwipunku takie jak najlepszy detektor od Sacharowa czy też bioradar.  Na 100% fani gier FPS znajdą tu dla siebie miejsce bo przede wszystkim mod stawia na bardzo dużo walki przy użyciu przeróżnych narzędzi i broni co też jest cechą tej gry.  Jedyną rzeczą, którą bym wyciął jest zadanie Górnika na zbieranie chipów, bo nawet jak na standardy Stalkera jest ono bardzo mocno przesadzone. 

Wszystko sprowadza się do tego czego ktoś nie lubi a co tak, mod na pewno bardzo stabilny i bugi czy wyloty są tutaj niespotykanie rzadkie biorąc pod uwagę jaki jest silnik xray i jak długi jest ten mod, 

Osobiście gorąco polecam każdemu zagorzałemu fanowi Stalkera i tym co lubią się strzelać (jak ja).

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ten mod jest wymagający: czasem oglądam poczynania innych graczy, trafiłem nawet na takich lamerów. którzy w pieczarze biorą rzeczy ze schowka, ale nie zakładają na pas np. artefaktów i potem giną milion razy zanim dotrą do górnika. A to dopiero początek gry! 

Zresztą to taki fajny przesiew dyletantów :)

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem czytasz posta kolegi który grał DWIE godziny w OPka ale już zdążył wydać opinię, że mod ch.. warty. Co prawda on nie wie gdzie jest Kordon gdzie pieczara a gdzie Agroprom już o artefaktach nie wspominając. Ale opinię, że mod do d.. wyraził.

 Mod dla koneserów i expertów gry. Trzeba wiedzieć jak to ogarniać.

Zawsze mnie też bawi to pisanie, że ooo trudny przeciwnik. Nie można go zabić. No fakt gra ma 500 godzin gry.. ale on już w 15 minucie ma każdego kłaść na strzał. NO ludzie kochani.

I tak dalej i tak dalej.

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ulepszaczy do gry to uważam, że każdy gra jak chce i sam ocenia na ile ingerencja w grę jest dla niego akceptowalna. Podziwiam totalnych purystów za ich wysiłki, ale nie za poczucie wyższości nad innymi graczami z tego powodu. 

Ja osobiście do miniumum korzystam z ułatwień np. mam zainstalowany dodatek pokazujący siłę zniszczeń konkretnej spluwy. Ot, strasznie mi się spodobał. 

Ze spawnera jak ktoś korzysta to OK, z tym że łatwo sobie popsuć grę: zespałnowanie np. snajperki Fenrira na początku gry zabija grywalność, a OP to jest pod pewnym względem RPG. 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwsza wersja tego moda teraz nazywanego OP, w sumie to nie była wersja tylko dodatek do NS i nazywał się Master Addon. Jak sama nazwa wskazuje jest on dla Mistrzów i tutaj nie ma żadnego ultimatum.

Ten mod nie potrzebuje ulepszaczy i jakichś tam polepszaczy czy jasnowidzenia. Wszystko jest w nim zawarte od artów modyfikujących pogodę po czarne dziury i Bóg wie co jeszcze 😀 Barman dobrze to ujął i jak ktoś siedzi w Zonie od początku i wysiedział w niej naście lat to taki OP to nic strasznego. Czysta esencja płynąca z wielkiej zagadki jaką jest Zona. Czyż nie tak powinno być ? Pozdrawiam.

Ps. Ciekawe czy będą w stanie tą esencję przerobić na nektar w S2 😁?

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji które tutaj były ale to kiedyś OP 3.0 miało mieć zupełnie inną fabułę bez właśnie NS. Jednakże z tego co widziałem. OP 2.2 to ostateczna wersja. Więcej nie będzie. Szkoda i to bardzo.

Oczywiście każdy gra jak chce. Nikt nikomu nie każe grać na wersji zero. Każdy pewnie jakieś ulepszenia ma poinstalowane. Ja np na nie niszczącą się broń białą i więcej artów. Ale gram tak, żeby To MI było przyjemnie.

Mod jest nastawiony typowo na myślenie, myszkowanie i znajomość expert lokacji.

Szkoda, że jak nasi Tłumacze przekładali go na nasz język przy zadaniach gdzie trzeba znać kontekst nie dodali podpowiedzi.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oceny konkretnych wersji to wersja 2.2 jest najlepsza, choć nie najtrudniejsza. Najbardziej upierdliwa była 2.1. OP 2 natomiast bardzo długo się wczytywał ( ale wtedy też nie miałem dysku SSD, więc to trochę łagodzi mankament)

Nie będzie OP 3.0. Trudno, czekamy na nowego Stalkera. Oby był modero-frendly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 20:21, suchy1280 napisał(a):

pierwsza wersja tego moda teraz nazywanego OP, w sumie to nie była wersja tylko dodatek do NS i nazywał się Master Addon. Jak sama nazwa wskazuje jest on dla Mistrzów i tutaj nie ma żadnego ultimatum.

To najbardziej trafna ocena tego moda jaką spotkałem na tym forum.:) 

Od tego addona się wszystko zaczęło, a raczej doklejania go do fabuły NS a potem innych ścieżek fabularnych. Mod w swoim założeniu był przeznaczony tylko dla najbardziej wytrwałych, cierpliwych i hardkorowych graczy szukających większych wrażeń, W OP-2 to wyszło dość dobrze, w wersji 2.1 i 2.2 już niekoniecznie. Bo o ile trudność zadań została zachowana (czyt.skopiowana) to brakuje w nich zmian fabularnych, które są bardzo ważne. I to o tyle ważne, że ci, którzy grali w poprzednie wersje, wiele z nich pamiętają więc to zabija ogólną frajdę i wrażenia z gry. 

W wielu miejscach mod wydaje się być przegięty i czasem można pomyśleć, że wręcz niemożliwy, np pod względem liczebności lub wytrzymałości przeciwników, ale jak popatrzeć na jego korzenie, to zaskakuje tylko nowicjuszy bądź niedzielnych graczy., którzy wcześniej z nim nic wspólnego nie mieli. Bo zdecydowanie większość graczy, która choć "liznęła" wcześniej tego moda, sięgając teraz po niego,  wie, na co się pisze. 

I jeszcze słówko do kolegi @Ignachinio, Ja wiem, że OP to twój ulubiony mod i będziesz go bronił, ale wydaje mi się że jesteś nieco za bardzo wrażliwy w tym temacie.  Jeśli komuś się OP nie podoba- to spoko, nawet zajebiście. Każdy ma prawo do własnego zdania. Mi też wersja 2.2 nie leży, i co z tego? Najważniejsze - mieć fun z gry.:)

Niemniej jednak, mody z serii OP (nieważne w jakiej wersji) na pewno umieściłbym w ścisłej czołówce najbardziej wymagających i trudnych modów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zwinny napisał(a):

Ponoć w op ogsr mają dodać dużo contentu, więc op będzie rozwijany ale już w innej formie 

O to ciekawe? Ale rozumiem, że w przyszłości to może. Aktualnie patrząc na streamy OP2 OGSR nie prezentuje się okazale (brakuje paru ważnych lokacji z OP 2.2. np. Zakład Metalurgiczny. Brakuje lokacji i wielu zadań na tych lokacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat ale spoko ja to rozumiem. Jednym nie podoba się to innym tamto. Ale irytuje mnie wychodzenie z pozycji alfy i omegi czyli pograłem dwie godziny gówno wiem ale napiszę że mod ch.. i te sprawy bo mi nie idzie. Nie po to ktoś opisuje, że mod mega trudny i bardzo długi żeby potem ktoś wypisywał takie brednie.

Ilość nerwów które straciłem przy tym dziele gigantyczna ale też i mega satysfakcja. Wizyta na dachu elektrowni i szukanie Monolitwców w deszczowy dzień w zadaniu uratuj Gila szła w dziesiątki. Ale potem jaka satysfakcja. Wojowanie z Ostatnim Dniem coś pięknego.

I Cieszy mnie @Zwinny że powstaje coś dalej czyli ten OGSR może w tamtą stronę to pójdzie. Szkoda, że 3.0 nie będzie ale nie można mieć wszystkiego.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zgadzam się z "Ignachinio". 

Ten mod jest bardzo grywalny, przyciąga do kompa na wiele godzin , trudno się oderwać od niego. A przecież oto właśnie w grach chodzi. Tu jest szacunek do autorów tego moda, bo udało im się stworzyć grę interesującą  i wciągającą dla wymagających graczy.  A to sztuka. Mało jest takich produkcji obecnie.  A dla tych mniej wymagających polecam starego DOOMA w którego też czasem grywam ( też mnóstwo fajowych modów) :)

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnym problemem jest to, że ludzie chcą liniowe gry gdzie dostaną wszystko za free. Od idziesz z pkt a do b. Po drodze masz znacznik na dwóch wrogach i to wsio. I jest pięknie. Gdzie te czasy jak Gothic gdzie trzeba było sobie wszystko pisać i nie było żadnych znaczników. Potem powstał taki Elex czy G4 Arcania i ludzie byli zawiedzeni. Trudno żeby było inaczej.

Opek nie jest dla wszystkich i tyle.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.