Skocz do zawartości

instalacja patcha 1.0004 - problem


dopyl

Rekomendowane odpowiedzi

Przy instalacji patcha występuje mi błąd:

Program aktualizacyjny nie mógł odnależć gry Aktualizacja jest niemożliwa bez zainstalowanej gry.

Nie wiem co zrobić :( Korzystałem z programu portalsa na cofanie patcha.Gra jednak dalej pozostała w wersji 1.0006.Tak myśle że jak ktoś ma gre w wersji 1.0004 i wie które pliki są w patchu to mógłby je wrzucić na jakiś serwer.Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej program Portalsa działa tylko jeśli sam instalowałeś konkretne patche , tak samo będzie z ręczną modyfikacją rejestru.Jeśli kupiłeś nowego STALKERA spatchowanego do 1.006 to raczej nic z tym nie zrobisz, myślę że wtedy są już nadpisane konkretne pliki dbx i nagrane na płytkę , musiał byś mieć program który cofa zmiany w gamedacie , chyba :( .Myślę że jest to problem któremu trzeba się głębiej przyjrzeć , ale jedyny sposób to zainstalować dwie gry jedną normalną i jedną spatchowaną do 1.006 i je porównać , ewentualnie przygotować jakiegoś patcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się robi:P

Oto instrukcja:

1.Pobieramy program Universal Extractor link: http://www.softpedia.com/get/Compression-tools/Universal-Extractor.shtml

2.Instalujemy program Universal Extractor

3.Klikamy prawym przyciskiem myszy na instalke patcha i wybieramy UniExtract pliki

4.Wybieramy folder do którego chcemy wypakować i potwierdzamy OK

5.Kopiujemy pliki do folderu z grą (pliki któe należy skopiować mogą znajdować się w podfolderze w moim przypadku podfolder w którym były nazywał się {app})

6.Potwierdzamy zamianę plików

7.Uruchamiamy grę i sprawdzamy wersje (lewy dolny róg w menu głównym)

8.Jeżeli wszystko poszło dobrze cieszymy się nową wersją gry :(

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem też alternatywny sposób , trochę brutalny ale udało mi się soljankę odpalić.Niestety nie dysponuję wersją gry fabrycznie spatchowaną do 1.006 więc test wykonałem na ręcznie podniesionej do 1.006 gry.Testować musicie sami :( Więc jak to wygląda.Po rozpakowaniu patcha 1.005 i 1.006 wyszło mi że główne zmiany są w plikach gamedata.dbb, gamedata.dbp i dodany jest plik gamedata dbc .Po za tym patche wprowadzają sporo zmian do folderu bin.Nie myśląc zbyt wiele przygotowałem plik gamedata.dbr zawierający wersje modyfikowanych plików znane z patcha 1.004 .Zgodnie z prawami rządzącymi plikami dbx program wczytuje je kolejno więc na końcu przywróci nam gamedatę gry do postaci znanej z patcha 1.004. Po za tym na żywca przekopiowałem cały folder bin z wersji 1.004. Bez problemów uruchomiłem soljanke zarówno nową grę jak i wcześniejszy sejw.Na ekranie początkowym widnieje mi wersja gry 1.004.Powtarzam , jak zachowa się fabrycznie spatchowana gra nie wiem , czekam na komentarze , nie wiem też czy nie wynikną jakieś problemy w czasie gry , to trzeba sprawdzić niestety albo stety samemu.

Stąd http://wyslijto.pl/plik/2e5phjb56s można ściągnąć archiwum które zawiera plik gamedata.dbr i folder bin z wersji 1.004.Obydwa pliki trzeba skopiować do folderu gry.Myślę że lepiej jest przenieść gdzieś sobie folder bin z wersji 1.006 a nie nadpisywać jeden folder drugim.Przede wszystkim bardzo ułatwi to powrót do wersji 1.006 , wystarczy wtedy spowrotem wrzucić folder bin z wersji 1.006 do katalogu gry i wywalić do kosza plik gamedata.dbr i już z powrotem mamy wersję 1.006

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.